Cildirmak uzereyim

Adamın çocuğunu bi köşeye bırakmasından gayet memnun yazıyı yazan hanımefendi şuanki hisleri bittiğinde gerçekler canını yakmaz inşallah
İnsanlarla etkileşime geçerken bazı işaretleri göz ardı edersek canımız çok yanar. Başkasını aldatan seni aldatır, başkasına yalan söyleyen sana da söyler, başkasından olan çocuğunu bırakan seninkini de bırakır gibi gibi... Ama herkes kendi hayatını yaşar. Bize çok laf düşmez.

Yakindanda merhametsiz duruyor fakat sen görmek istemiyorsun. Kendini yesilcam filmi kahramani olarak görüyorsun. Sen leyla, o mecnun cidden degilsiniz.

Ister o 7 yasindaki kizina sor, senede 1 gördügü babasi ne kadar merhametliymis diye!

Maddi manevi sorumluluklarini yerine getiremiyor, ben onlari birbirinden ayirma cabasinda degilim. Yurtdisinda yasiyorum ve burada bizim icin imkanlar biraz daha ic acici

Tam olarak 10 senedir taniyorum cocuktan once de seviyordum kendisini
İyi madem evlen de al başına belayı ne diyeyim. Bu kadar kör olmak istiyorsanız yapılacak birşey yok! Kuzenim de çocuklu birine aşık oldu, velayet babadaydı ve halam eğer çocuğu alıp bakacaksan bu evliliğe müsade ederim dedi hem adamla bile bile evlenip çocuğu babaanne de bırakırsan onun vebalini almana müsade etmem dedi. Evlendiler cocukda yanlarında. Sizde ,aileniz de, sevgiliniz de merhametsizsiniz ne yazık ki. Sadece çocuğa üzüldüm. Yoksa kimse sevgilisinden ayrıldı diye ölmüyor değil mi?

Bakın anlatmaya çalışıyoruz ama diretiyorsunuz.
Bu adamın beraber çalışma gibi niyeti yok. Siz çalışıp aynı zamanda evi de çekip çevireceksiniz.
O kadar sorumsuz ve kötü kalpli ki öz kızıyla bile ilgilenmiyor(siz yazmıştınız)
İlerde boşanırsanız sizin çocuğunuza da aynı şeyi yapmayacağının garantisi var mı?
Ailanizi boş yere üzmeyin çünkü sonuna kadar haklılar.
Zaten yurtdışındasınız. Kesin bütün iletişiminizi. Gerekirse bikaç ay acı çekip kalkın ayağa.
Ayrıca sizinki gerçek sevgi bile olmayabilir. Şimdiye kadar sevmemişsiniz. O da kendini mükemmel erkek gibi görterip ilgilendi ve buna aşk dediniz.
Burda sizi tanımayan kadınlar bile uyarıyor.
Yurtdışına kolay geçmek isteyen fırsatçıya da izin vermeyin.

Haklisiniz diyorum bak yazan herkesi hakli goruyorum. En cokta ailemi hakli goruyorum. Unutmak istiyorum cunku yasananlari kaldiramiyorum..

Bu soruyu annesine sormak lazim benim cocugum degil, ve benim ailem buna musaade etmez. Ben durumu kabul ediyorum ama cocuga bakamam. O cocuga yazik olur sevgisizligim
Sizin sevginiz uğruna bir kız çocuğu babasız büyüyecek zaten annesiz anladığım kadarıyla. Daha mantıklı olmaya calışın. İlerde büyük sorunlar çıkar kaldı ki kız çocuğunun vebali ne olacak?

Neden kimse anne neden bakmiyor diye sormuyor da ben bakmak istemiyorum diyince cirkin dusunce oluyor?

Babasi niye ilgilenmiyor?

Yillarca sevip beklemissin degmeyecek adama.Dinlemiyorsun yasayip goreceksin.

Yarin evlenip bosanirsan cocugunu yilda bir belki gorecek haberin olsun gun gibi ortada.Evladin baba diye yanarken icin acimayacaksa bizim yapacak bir seyimiz yok.

Sen bakmak istemeyebilirsin hic bir bagin yok.Ya cocuklu adami almayacaksin ya baskasinda duracak.Insan evladiyla madden manen ilgilenmez mi yahu?

Kocanin evladi.O neden bakmiyor diye dusundun mu hic? Senin cocugun olsa yilda bir mi gormek istersin?

İyi madem evlen de al başına belayı ne diyeyim. Bu kadar kör olmak istiyorsanız yapılacak birşey yok! Kuzenim de çocuklu birine aşık oldu, velayet babadaydı ve halam eğer çocuğu alıp bakacaksan bu evliliğe müsade ederim dedi hem adamla bile bile evlenip çocuğu babaanne de bırakırsan onun vebalini almana müsade etmem dedi. Evlendiler cocukda yanlarında. Sizde ,aileniz de, sevgiliniz de merhametsizsiniz ne yazık ki. Sadece çocuğa üzüldüm. Yoksa kimse sevgilisinden ayrıldı diye ölmüyor değil mi?

Sizin halaniz merhametliymis, benim ailem en basindan beri istemiyorum durumun tamamini. Bu yuzden cocuk konusu halanizin dedigi gibi bizde asla olmaz

Tam olarak 10 senedir taniyorum cocuktan once de seviyordum kendisini
Adam kadınla yatmış, kadın hamile kalmış ve sırf bunun içim evlenmiş.Sonra da ayrılmış.
Ne kadar sorumsuz olduğu alenen bağırıyor.
Size daha beterini yapacak .
Ki yapıyor da ama görmemek için sevgi bahanesini kullanıyorsunuz.
Daha önce de tanıyor olmanız ve onun başkasıyla evlenmiş olması da kıskançlık ve onu derhal yanına alma isteğinizi tetikliyor.
İşte bu da sevgi değil.
Başka yağlı kapı bulur, ailesinin de kabul ettiği , üstüne para verdiği bir kız bulur ve size de diğer herkese yaptığını yapar,yapacak da.
Siz lütfen ailenizi ikna edin, kendi paranızla rezil olun.
Nasılsa depresan hapları artık ekmek gibi üretilip satılıyor,elbet biri işinize yarar.

Sevdigimi soyleyemedim uzaktan sevdim, zaten cocugu duyunca kaderime boyun egdim
Kusura bakmayın sizin ki saplantı olmuş. Bi arkadaşım vardı. Tek bi gün bile mutlu olsaydım, ömür boyu mutsuz olacağımı bilsem de yine evlenmek istiyorum diyordu.
Şimdi Allah korumuş beni diyor.
Adam sizi fırsat kapısı olarak görüyor anlayın artık.

Neden kimse anne neden bakmiyor diye sormuyor da ben bakmak istemiyorum diyince cirkin dusunce oluyor?

anne gelip buraya kızımı bıraktım bakmıyorum derse ona da söylerim merak etmeyin siz.
çocuğa bakma yükümlülüğü sizin değil babasının.
siz çocuklu bir adamla evlenmeyi göze alarak o çocuğu kabul etmek durumundasınız.
kendinizden fersah fersah uzakta nasılsa diye içinizi rahatlatıp, babasından ayrı düşünmeniz gerçeği çirkin.

çocuğa anne bakmıyor, baba bakmıyor. çöpten mi bulmuşlar çocuğu?
hiç sorma. babaannenin sanki çocuk.
çocuğunu terk eden bir adamın bir kadını mutlu etme ihtimali var mi gerçekten?
nolcak bir çocuk da konu sahibi ile yapar, onu da terk eder sonra başka ülkeye kapak atmaya...

Cocugunu kendi annesinde birakan evlenince yanina almayacak bir adamdan sogurum ben..cocugunu kabullenebilcek biriyle evlenmesi lazim

Yine herkes kendini yakma diye adamı gömmüş ama suçu nedir anlamadım. Daha doğrusu ondan kaynaklanan bir problem yok ortada. Parası imkanı vs olmayabilir bunlar normal şeyler. Maksat aşk ise bir nikah kıy bitsin gitsin.
Suç sizde.
Şahsen çocuğum için """kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum""" diyen bir insanın yüzüne dahi bakmam. Katlanırım falan ne oluyoruz yani... Ne yapmış bu çocuk size?
Eğerki o adam çocuğunu bırakıp size geleceksede Allah bildiği gibi yapsın başka denecek bişey yok.
Yarın buraya konu açsa babam beni bir kadın için bırakıp gitti dese haklımıdır haksızmıdır? Buna vesile olan siz nasıl bir vebal alacaksınız farkında mısınız?
Gerçekten seviyorsanız, ki ben sevdiğinize inanıyorum, onun kızını kendi kızınız gibi kabul edip bir aile kurabilirsiniz.
Burada bazen kadınlar konu açıyor birisi ile birlikteyim ve çocuğumda var, çocuğumu kendi çocuğu gibi seviyor şeklinde. Ve o adam burada kahraman ilan ediliyor.
Amma çocuğu olan taraf erkek olunca ooo sakın bulaşma deniyor. Bu nasıl adalet... O zaman çocuklu boşanmış annelerde ömür boyu yalnız kalsın?
Herneyse adamı ciddi anlamda seviyorsanız çocuğunu kendi öz evladınız gibi kabul edeceksiniz. Başka türlü o çocuğu ortada bırakıp mutluluk falan beklemeyin. Adam çocuğunu bırakacaksada ondan kaçın kaçabildiğiniz kadar. Çünkü evladını ortada bırakan bir kişiden kimseye hayır gelmez.
Allah yardımcınız olsun.

Adam kadınla yatmış, kadın hamile kalmış ve sırf bunun içim evlenmiş.Sonra da ayrılmış.
Ne kadar sorumsuz olduğu alenen bağırıyor.
Size daha beterini yapacak .
Ki yapıyor da ama görmemek için sevgi bahanesini kullanıyorsunuz.
Daha önce de tanıyor olmanız ve onun başkasıyla evlenmiş olması da kıskançlık ve onu derhal yanına alma isteğinizi tetikliyor.
İşte bu da sevgi değil.
Başka yağlı kapı bulur, ailesinin de kabul ettiği , üstüne para verdiği bir kız bulur ve size de diğer herkese yaptığını yapar,yapacak da.
Siz lütfen ailenizi ikna edin, kendi paranızla rezil olun.
Nasılsa depresan hapları artık ekmek gibi üretilip satılıyor,elbet biri işinize yarar.

Nekadar hakli bir yazi da olsa seviyorum ve unutamiyorum diyorum.
Ben ondaki guzellikleri goruyorum sizin goremedigim. Ama unutamiyorum

Mutlu degilim kesinlikle ama suan zaten ayrilar kizina hic bir faydasi yok. Olamiyorda. Et tirnaktan ayrilmaz ama kotu bir insan degildir. Yurtdisina yerlesme fikri de kendisinden cikti. Benim fikrim degildi.

Kızına faydası yok senede bir görüyor ve bu adam kötü bir insan değil.hem sizin fikriniz değilmiş yurtdışında yaşamak sizin işiniz gücünüz de yerinde belli ki.adam 40 yaşına gelmiş bir düğün yapacak durumu yok.kusura bakmayın ama bu adam kapağı yurtdışına atıp sizin paranızı çatır çatır yeme pesinde.kanindan canından olan kızına hayrı olmayan adamın size mi hayrı olacak?Hem niye sürekli çocuğun annesi var diyorsunuz belli ki mahkeme babaya vermiş ve sorumluluğun büyük kısmını alması gereken babası ve hayatına gireceği insan yani siz.ben bakamam falan demeyin yarın öbürgün babaanneye birsey olsa kim bakacak tabiki o adam ve siz.sadece o çocuğa çok üzüldüm yazık ortada heba olacak böyle giderse.hayirsiz baba,nerde olduğu belli olmayan bir anne ve onu asla kabul edip istemeyen bir üvey anne.ailenizi dinleyin uzak durun bu adamdan hayır gelmez.

X