Cildirmak uzereyim

Daha öncede konu açmıştınız bu yapılan olumsuz yorumlar hoşunuza gitmiyor şuan belki ama bu insanların hepsi evliliği tecrübe etmiş insanlar aklınızı başınıza alın lütfen çok mutsuz olacaksınız sizin şimdiye kadar o adamı bırakıp aşk acınızı atlatmanız lazımdı inatla sürdürüyosunuz 30 yaşındasınız ya aşkın gelip geçen bişey olduğunu biliyosunuzdur daha önce de aşk yaşamışsınızdır muakkak

Belki inanmazsiniz ama tek bu adami sevdim

Bu soruyu annesine sormak lazim benim cocugum degil, ve benim ailem buna musaade etmez. Ben durumu kabul ediyorum ama cocuga bakamam. O cocuga yazik olur sevgisizligim

o halde adamı bırak.
çocuğuyla birlikte yaşayabileceği bir hayat kursun kendine. ne olacak ömür boyu babaannemi bakacak? kaç yaşında kadın bugün var yarın yok. günü değil geleceği düşünerek hareket et. ayrıca kendi çocuğunun sorumluluğunu hissetmeyen insandan bir yol olmaz.

Kendi çocuğuna babalık yapmayan bir adamı koca olarak istiyor musunuz gerçekten? Yarın bir gün sizden olan çocuğunu da ayrılsanız başından atacak demek ki. Çocuğu olduğunu kabul ederek görüşmeye başladığınız insanın çocuğunu başından atmasını normal görüp ve hatta destekleyebiliyorsunuz? Kendinizi yakmak istiyorsanız buyurun evlenin

Çocuğu görmezsem katlanırım yazmışsınız.
Bunun kötü bir bakış açısı olduğunu geçtim, çocukla tamamen bağınızın kopması mümkün değil. Okulu var yaz tatili var sınavı var büyüyünce üniversitesi evlenmesi vs. Sahiplenmeniz daha doğru olur. Babaneye birşey olsa sonuçta siz yanınıza alacaksınız. Hatta daha 7 yaşındaymış şimdiden alırsanız eğitimini yurtdışında alır ne de güzel olur.
Ha işin oluru yok bence o ayrı...

o halde adamı bırak.
çocuğuyla birlikte yaşayabileceği bir hayat kursun kendine. ne olacak ömür boyu babaannemi bakacak? kaç yaşında kadın bugün var yarın yok. günü değil geleceği düşünerek hareket et. ayrıca kendi çocuğunun sorumluluğunu hissetmeyen insandan bir yol olmaz.

Haklisiniz. Annesi de var bu cocugun. Ve o kisi ben degilim. Cok acimasiz yorumlar yapiliyor

Kendi çocuğuna babalık yapmayan bir adamı koca olarak istiyor musunuz gerçekten? Yarın bir gün sizden olan çocuğunu da ayrılsanız başından atacak demek ki. Çocuğu olduğunu kabul ederek görüşmeye başladığınız insanın çocuğunu başından atmasını normal görüp ve hatta destekleyebiliyorsunuz? Kendinizi yakmak istiyorsanız buyurun evlenin

Ilk baslarda cocuga annesi bakiyor sandim, meger oyle degilmis

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......

Sizinle evlenmek için 7 yaşındaki kızını babannesine bırakıp yurtdışına yanınıza gelecek adam sizi 1 saniyede siler. Nasıl bir adam kızını bırakmayı göze alabilir? Bu adamda vicdan ve sevgi yok demektir.

Ve siz 7 yaşındaki bir meleği babasında ayıracağınız için neredeyse mutlusunuz. Kızını göremeyeceğim için katlanabilirim diyorsunuz. adama evlendikten sonra kızını görmeyi mi yasaklayacaksınız?

Adam yarın birgün kızımı da yanımıza alalım dese ne yapacaksınız?
Bence siz ailenizi dinleyin. Kendinizin ve başkalarının hayatlarını zora sokmadan bu işi bırakın.
Bu adar fazla da büyütmeyin. Kendi ülkenizde birisini bulun ve mutlu olun. Ayrıca aileniz karşı çıkıyorsa muhakkak vardır bir bildikleri...

Çocuğu görmezsem katlanırım yazmışsınız.
Bunun kötü bir bakış açısı olduğunu geçtim, çocukla tamamen bağınızın kopması mümkün değil. Okulu var yaz tatili var sınavı var büyüyünce üniversitesi evlenmesi vs. Sahiplenmeniz daha doğru olur. Babaneye birşey olsa sonuçta siz yanınıza alacaksınız. Hatta daha 7 yaşındaymış şimdiden alırsanız eğitimini yurtdışında alır ne de güzel olur.
Ha işin oluru yok bence o ayrı...

Ailem adami kabul etmiyor, cocugu nasil yanima alayim. Son cumlenize diyecek soz bulamiyorum. Haklilik payi var

Ilk baslarda cocuga annesi bakiyor sandim, meger oyle degilmis

Şimdi gerçeği biliyorsunuz ama değil mi? Ayrıca çocuğun annesi var evet siz değilsiniz ama babası da var. Anne bakmıyor diye suçluyorsunuz da babayı neden suçlamıyorsunuz? Çocuğa bakmak sadece annenin sorumluluğunda mı? Kendi evladına bakmayan adam yarın bir gün sizi de yarı yolda bırakır, sizden doğacak çocuğunu da.

Sizinle evlenmek için 7 yaşındaki kızını babannesine bırakıp yurtdışına yanınıza gelecek adam sizi 1 saniyede siler. Nasıl bir adam kızını bırakmayı göze alabilir? Bu adamda vicdan ve sevgi yok demektir.

Ve siz 7 yaşındaki bir meleği babasında ayıracağınız için neredeyse mutlusunuz. Kızını göremeyeceğim için katlanabilirim diyorsunuz. adama evlendikten sonra kızını görmeyi mi yasaklayacaksınız?

Adam yarın birgün kızımı da yanımıza alalım dese ne yapacaksınız?
Bence siz ailenizi dinleyin. Kendinizin ve başkalarının hayatlarını zora sokmadan bu işi bırakın.
Bu adar fazla da büyütmeyin. Kendi ülkenizde birisini bulun ve mutlu olun. Ayrıca aileniz karşı çıkıyorsa muhakkak vardır bir bildikleri...

Mutlu degilim kesinlikle ama suan zaten ayrilar kizina hic bir faydasi yok. Olamiyorda. Et tirnaktan ayrilmaz ama kotu bir insan degildir. Yurtdisina yerlesme fikri de kendisinden cikti. Benim fikrim degildi.

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......
Öncelikle ben ruhsal sorunlar yaşayan birinin kararlarına güvenmem mantıken de böyledir . Herkes yaşayabilir zaman zaman psikolojik ruhsal sorunlar ama bu dönemlerde karar almak doğru değil bence önce bu surecinizi atlatin tedaviniz bittikten sonra düşünüp karar vermeniz daha doğru olur ve hata yapma ihtimalinizi azaltır

Haklisiniz. Annesi de var bu cocugun. Ve o kisi ben degilim. Cok acimasiz yorumlar yapiliyor

annesi konu değil ama şu anda.
annesi bile bakmıyor diye düşünüyorsanız o sağlıklı bir bakış açısı olmaz. zira velayet babada ki babaanne bakıyor.
insan kadın yada erkek eylemlerinin sorumluluğunu almalı. başından atmak yetersiz olduğunu gösterir.
40 yaşındaki bir insanın ergen gibi hayatımı yaşayayım diye bir gailesi olamaz. oluyorsa sorumsuz bencil biri demektir.
bu adamla evlenmek kafana silah dayamaktan farksız.
senin üstünden geçinecek çocuğuna annesi bakacak oh ne güzel dünya..

Mutlu degilim kesinlikle ama suan zaten ayrilar kizina hic bir faydasi yok. Olamiyorda. Et tirnaktan ayrilmaz ama kotu bir insan degildir. Yurtdisina yerlesme fikri de kendisinden cikti. Benim fikrim degildi.
ya kızına faydası olmayan adamdan size fayda olur mu?

İşte şunu düşünün kendi kızına hayrı olmayan adam size nasıl hayır getirebilir?

Bakın şimdi bu adamın hayalini söyleyeyim size: Sizinle evlenecek ve yurt dışına kapağı atmış olacak. Sonrasında nasılsa boşansa da orada kalacak ve amacına ulaşmış olacak.

Siz şimdi bu adamların hayallerine, vaatlerine, süslü sözlerine kanacaksınız ama oraya geldiği zaman işin şekli değişecek. Bakın tekrar söylüyorum 'Kendi kanından, canından olan 7 yaşındaki kızına bir hayrı yok bu adamın. Sizce bu adam sizi ne kadar önemser? Sonrasında sizi daha kötü bir durumda bırakıp kendi hayatına devam eder.

Bakın şu forumu bir 100 sayfa geriye okuyun neler yaşanmış? Ailesi karşı çıktığı halde ''ben seviyorum '' diyerek evlenenlerin şikayetlerini ve pişmanlıklarını bir okuyun.

Erkeklerin çoğu için sevgi ve aşk denilen şey bugün var yarın yok...

İki konuda da yorumları beğenmediğinize göre beklediğiniz yorumu yapayım o zaman.

Ne güzel işte çocuğunu bırakıp sana gelecekmiş. Aileni de dinleme evlen bu adamla. Sonsuza kadar sevgi dolu yaşayıp gidin❤️

Ama bi gün sevgisi biterse sizi ve çocuğunuzu bırakıp gideceğini, her işte çalışmayacağı için (bel fıtığı varmış ya hani) her işe koşturacağınızı, benim çocuğum değil dediğiniz kıza babaanne iyice yaşlanınca bakmak zorunda kalacağınızı, ve ailenizi yıkıp evlenirseniz geri dönebileceğiniz bi aileniz olmayabileceğini de bilin.

Öncelikle ben ruhsal sorunlar yaşayan birinin kararlarına güvenmem mantıken de böyledir . Herkes yaşayabilir zaman zaman psikolojik ruhsal sorunlar ama bu dönemlerde karar almak doğru değil bence önce bu surecinizi atlatin tedaviniz bittikten sonra düşünüp karar vermeniz daha doğru olur ve hata yapma ihtimalinizi azaltır

Haklisiniz, benim bu sorunlarim isin imkansizligi ile basladi. Kendi isimin patronuyum her yerde sevilen sayilan guzel bir insanimdir ama suan bunlardan eser yok. Kararim hep bu kisiden yana olacak. Vazgecme korkusuyla hayatim ters donuyor ve bu hala geliyorum

X