Cildirmak uzereyim

Haklisiniz, benim bu sorunlarim isin imkansizligi ile basladi. Kendi isimin patronuyum her yerde sevilen sayilan guzel bir insanimdir ama suan bunlardan eser yok. Kararim hep bu kisiden yana olacak. Vazgecme korkusuyla hayatim ters donuyor ve bu hala geliyorum
Ayrıca o adamı nasıl tanıdınız da guvendiniz ayrıca benim en temel kriterim bir evladı var ve aynı sehirdegken bile çok ilgilenmediğinden falan bahsediyorsunuz kendi canı kanı evlat bu yani sıradan bişey değil ona değer vermeyen kişi kimseye değer vermez. Bunu unutmayın evlatla ilişki benim için bir insanin kafakterini ortaya koyan en önemli unsurdur. Bir baba evladını babaanne bırakıp yurtdışına gidiyorsa sevginin peşinden o adamdan hayır gelmez size

Allah korkusu tasiyan biriyim vebal diyorsunuz benim fikrim degildi yurtdisinda yasamak. Baba kiz ayri yasiyor zaten belki senede 1 kere goruyor kizini. Bu yurtdisinda yasadigi zaman belki daha fazla olacak..

Kiz yetim gibi yani. Adamda merhamet yok tek basina bu bile yeter bu adamdan bir cacik olmayacagini anlamak icin.

Insan olmanin en onemli kurali merhamet.

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......
Kusura bakmayın olumlu tek bir yan yok ki konuda.
Adam bel fıtığıymış da ağır iş yapamazmış.
Amele olmak zorunda değil, bir sürü iş var yapılacak. bu onun efsane bahanesi.
Bana normal düğün yapamayacaklar demişsiniz ki bu da sizin için çok büyük dertmiş, yoksa belirtmezdiniz.
Adam sizi çatır çatır yemek için oraya gelip evlenecek.
Yan gelip yatacak siz de bakacaksınız ve aileniz istemediği için depresanlar vs :KK70:
Ne bu yeşilçam film senaryosu falan mı? Hülya ve Ediz :KK70:
30 yaşa bu kadar çaresizlik, çok değil mi?
Neden böyle beleşçi adamlar çok zeki olur, böyle yağlı kapı bulur valla helal.
Ablalık dediğiniz doğruları söylemektir,
Kurnazlık yapıp da size sonunuzu getirecek öneriler vermek değildir onun adı başka şeydir.

Allah korkusu tasiyan biriyim vebal diyorsunuz benim fikrim degildi yurtdisinda yasamak. Baba kiz ayri yasiyor zaten belki senede 1 kere goruyor kizini. Bu yurtdisinda yasadigi zaman belki daha fazla olacak..
Vicdanen rahatsan sıkıntı yok arkadaşım.
Adam kızını silmiş ya sen de aileni ezebilirsin.

İki konuda da yorumları beğenmediğinize göre beklediğiniz yorumu yapayım o zaman.

Ne güzel işte çocuğunu bırakıp sana gelecekmiş. Aileni de dinleme evlen bu adamla. Sonsuza kadar sevgi dolu yaşayıp gidin❤

Ama bi gün sevgisi biterse sizi ve çocuğunuzu bırakıp gideceğini, her işte çalışmayacağı için (bel fıtığı varmış ya hani) her işe koşturacağınızı, benim çocuğum değil dediğiniz kıza babaanne iyice yaşlanınca bakmak zorunda kalacağınızı, ve ailenizi yıkıp evlenirseniz geri dönebileceğiniz bi aileniz olmayabileceğini de bilin.

Dunyada baska erkek kalmamis gibi ben bu kisiyi seviyorum, nekadar salaklik.
Beni isimi beraber yuruturuz diye hayal ediyorum, ve tek engel ailemin uzulmesi. Yoksa dusunmeden sevgimin pesinden giderdim.. :KK43:

Cocuk istedigi kadar ailesi ile yasasin. Evlat evlattirm ve normal bi babaysa aranizda surekli cocuk yuzunden sorun olacak. Dugun mugun mesele degil ama cocuk icin sorunlariniz olabilir. Tabi eger sen 'nnasilsa babanesinde kalcak' mantigindaysan.
Cunku cocuk gelmek isteyecek tatil isteyecek ihtiyaci olacak isteyecek. Kardesi olacak gormek isteyecek belki kardesimle yasamak istiyorum diyecek. Diyecek de diyecek. Demez demez diyorlar.
Sevgi saygi cocugunu aenin onune alip senin kafandaki gibi hareket etmedigi surece de sona erebilir. Iyi dusun.

İnsanın kendine eliyle yaptığını yedi düvel yapmaz. Bunu kaç konuya yazdığımı bilmiyorum. Ama yazmaya devam edeceğim. Çocuğunu bir köşeye bırakmayı göze alan adam size neler etmez. 40 yaşına gelmiş daha bir baltaya sap olamamış ondan bahsetmiyorum bile.
Adamın çocuğunu bi köşeye bırakmasından gayet memnun yazıyı yazan hanımefendi şuanki hisleri bittiğinde gerçekler canını yakmaz inşallah

kendı cocugunu bır kadınla evlenmek ıcın basından atan adam
el kadınına neler yapmaz ?
nasıl cesaret bu ?

bukadar sacma bırsey ıcın antıdepresan kullanacak kadar bos ruh halındeysenız evlılık ıcın acele etmeyın zıra evlılık ıcın saglam guclu psıkolojı gerekıyor sorumlulugunu kaldıramayabılırsınız

Mutlu degilim kesinlikle ama suan zaten ayrilar kizina hic bir faydasi yok. Olamiyorda. Et tirnaktan ayrilmaz ama kotu bir insan degildir. Yurtdisina yerlesme fikri de kendisinden cikti. Benim fikrim degildi.

Eh tabi yurtdisi onun icin harika. Onun nezdinde ekmek elden, su gölden. Kizina bakmayan adam, yani merhametsiz bir adami nasil seversin? Insan evlendigi kisi icin "bu ileride iyi bir baba olurmu" düsüncesi ilede evlenir. Adamin yaptigi (yada daha dogrusu yapmadigi!) babaligi ortada!!

Adamin tek derdi pasaport. Avrupaya gidip devletten yararlanmak istiyor. Dil ögrenmez, birsey yapmaz.

Seninki ask yada sevgi degil, saplanti. Mühtemelen özgüvensizsin. Sadece antidepresan alma, psikolojik tedavi gör. Kendine güvenin geri gelsin.

Katlanirim ama bir arada yasamam.
Birarada yaşamayacaksanız neye katlanacaksınız? 30 yaşındasınız sadece seviyorum diye olmayacak bir evliliği illa da istememek için yeterince olgun olmanız lazım aslında. Ayrıca ayrı ülkelerde olup nekadar çok tanıdınız,görüştünüzde vagecemeyecek duruma geldiniz? Yanınıza alıp besleyeceksiniz 40 yaşında adamı, azıcık akıl mantık!

Eh tabi yurtdisi onun icin harika. Onun nezdinde ekmek elden, su gölden. Kizina bakmayan adam, yani merhametsiz bir adami nasil seversin? Insan evlendigi kisi icin "bu ileride iyi bir baba olurmu" düsüncesi ilede evlenir. Adamin yaptigi (yada daha dogrusu yapmadigi!) babaligi ortada!!

Adamin tek derdi pasaport. Avrupaya gidip devletten yararlanmak istiyor. Dil ögrenmez, birsey yapmaz.

Seninki ask yada sevgi degil, saplanti. Mühtemelen özgüvensizsin. Sadece antidepresan alma, psikolojik tedavi gör. Kendine güvenin geri gelsin.

Uzaktan merhametsiz duruyor yorumlardan bunu farkettim.

7 yaşında kızını terket gel diyorsun, o da tamam mı diyor? canından kanından kızını bırakan adam seni mutlu eder mi sanıyorsun?

babaanneye değil o velayet babasına verildi. kızı uzakta olursa katlanabilirim gibi o çirkin düşüncene de diyecek bir şey bulamadım.

Birarada yaşamayacaksanız neye katlanacaksınız? 30 yaşındasınız sadece seviyorum diye olmayacak bir evliliği illa da istememek için yeterince olgun olmanız lazım aslında. Ayrıca ayrı ülkelerde olup nekadar çok tanıdınız,görüştünüzde vagecemeyecek duruma geldiniz? Yanınıza alıp besleyeceksiniz 40 yaşında adamı, azıcık akıl mantık!

Tam olarak 10 senedir taniyorum cocuktan once de seviyordum kendisini

Uzaktan merhametsiz duruyor yorumlardan bunu farkettim.

Yakindanda merhametsiz duruyor fakat sen görmek istemiyorsun. Kendini yesilcam filmi kahramani olarak görüyorsun. Sen leyla, o mecnun cidden degilsiniz.

Ister o 7 yasindaki kizina sor, senede 1 gördügü babasi ne kadar merhametliymis diye!

7 yaşında kızını terket gel diyorsun, o da tamam mı diyor? canından kanından kızını bırakan adam seni mutlu eder mi sanıyorsun?

babaanneye değil o velayet babasına verildi. kızı uzakta olursa katlanabilirim gibi o çirkin düşüncene de diyecek bir şey bulamadım.

Neden kimse anne neden bakmiyor diye sormuyor da ben bakmak istemiyorum diyince cirkin dusunce oluyor?

Dunyada baska erkek kalmamis gibi ben bu kisiyi seviyorum, nekadar salaklik.
Beni isimi beraber yuruturuz diye hayal ediyorum, ve tek engel ailemin uzulmesi. Yoksa dusunmeden sevgimin pesinden giderdim.. :KK43:
Bakın anlatmaya çalışıyoruz ama diretiyorsunuz.
Bu adamın beraber çalışma gibi niyeti yok. Siz çalışıp aynı zamanda evi de çekip çevireceksiniz.
O kadar sorumsuz ve kötü kalpli ki öz kızıyla bile ilgilenmiyor(siz yazmıştınız)
İlerde boşanırsanız sizin çocuğunuza da aynı şeyi yapmayacağının garantisi var mı?
Ailanizi boş yere üzmeyin çünkü sonuna kadar haklılar.
Zaten yurtdışındasınız. Kesin bütün iletişiminizi. Gerekirse bikaç ay acı çekip kalkın ayağa.
Ayrıca sizinki gerçek sevgi bile olmayabilir. Şimdiye kadar sevmemişsiniz. O da kendini mükemmel erkek gibi görterip ilgilendi ve buna aşk dediniz.
Burda sizi tanımayan kadınlar bile uyarıyor.
Yurtdışına kolay geçmek isteyen fırsatçıya da izin vermeyin.

X