Cildirmak uzereyim

Valla bizim çocuğumuz da yok eşimin omurunda fıtık dışında eğrilik çıktı ve günde 12 saat ayakta ve yarı eğilerek çalışıyo.. rapor bile alıp tazminatla ayrılma hakkı doğdu.. Borcumuz yok harcımız yok evimiz var ben çalışıyorum ayrıl diyorum başka iş bakarsın diyorum yine de ayrılmıyo ekmek aslanın ağzında diyo.. İnsanda sorumluluk duygusu olmadıktan sonra grip olsa malülen emekli olmaya çalışabilir :KK70: Ve Şu an işyerimde yan koltuğumda 1 haftadır fıtığı nüksetmiş arkadaşımın konu sahibine selamı var :KK70:

A.s :)
Calisabilir ozaman sorun yok bizimkininde

herkesin hayatı kendine
nacizane tavsiyem evlenseniz dahi çocuk için alece etmeyin

Bebeksihal Bebeksihal buradaki olumsuz yorumları unutun.
Siz hayalinizi anlatın. Örneğin önce nikah yapacağız. Dil kursuna gidecek şu kadar sürede yanıma gelecek, şurada oturacağız, benim gelirim şu, eşim şu işte çalışabilir, ailemi şöyle ikna ederiz, yılda iki kez tr ye gider çocuğu görürüz, çocuğun ihtiyaçları için şu kadar para gönderebiliriz, çocuk sahibi olursam ve ben çalışamazsam eşim evi geçindirir gibi... Siz anlatın ona göre olumlu yorum yapılsın.

Valla bizim çocuğumuz da yok eşimin omurunda fıtık dışında eğrilik çıktı ve günde 12 saat ayakta ve yarı eğilerek çalışıyo.. rapor bile alıp tazminatla ayrılma hakkı doğdu.. Borcumuz yok harcımız yok evimiz var ben çalışıyorum ayrıl diyorum başka iş bakarsın diyorum yine de ayrılmıyo ekmek aslanın ağzında diyo.. İnsanda sorumluluk duygusu olmadıktan sonra grip olsa malülen emekli olmaya çalışabilir :KK70: Ve Şu an işyerimde yan koltuğumda 1 haftadır fıtığı nüksetmiş arkadaşımın konu sahibine selamı var :KK70:
Adam hic sorumluluk almamis olay bu. Hepsi bahane ama zaten konu sahibide rahatsiz degil gozu ne cocugu nede adamin ne oldugunu gormuyor gormekte istemiyor. Tencere kapak misali. O yine cok konu acar is yerim elimden gitti, adam beni evi kapatti calismami istemiyor baska kadinlarla aldatiyor gibi o kafayi cok tasa vurur ama suan ergen gibi seviyorum da seviyorum diyor. Kasinani kasimak lazim derler bizim orada yasasin gorsun ne diyelim

Bebeksihal Bebeksihal buradaki olumsuz yorumları unutun.
Siz hayalinizi anlatın. Örneğin önce nikah yapacağız. Dil kursuna gidecek şu kadar sürede yanıma gelecek, şurada oturacağız, benim gelirim şu, eşim şu işte çalışabilir, ailemi şöyle ikna ederiz, yılda iki kez tr ye gider çocuğu görürüz, çocuğun ihtiyaçları için şu kadar para gönderebiliriz, çocuk sahibi olursam ve ben çalışamazsam eşim evi geçindirir gibi...

Olumsuz yorumlar cok, farkindayim. Sizin yazdiginizi uygulamak istiyorum ama

Esinizede gecmis olsun bu arada. Aile bilincinde olmak baska birsey iste. Bazilarinda yok maalesef

Esinizede gecmis olsun bu arada. Aile bilincinde olmak baska birsey iste. Bazilarinda yok maalesef
Teşekkür ederim :dua: işte biz de bunu anlatmaya çalışıyoruz da konu sahibi olaya tek çerçeveden baktığı için görmemekte direniyo.. Kendi çocuğuna sahip çıkmayan adam sana sahip çıkar mı yani? Mantık sıfır. İllaki bişey gözünü açar da ha bu gün ha iş işten geçince artık orası kader kısmet.. Bazen insan yanlışı yaşamadan yanlış olduğunu anlayamaz.. Yaşayacak ve görecek ama işte değer mi?

Ahhahhhh bazen insan ne kadar kör olabiliyor demi evlenip boşanmış bi adam hayattan iyi kötü biseyler almis o seni senin kadar sevecek mi sanıyorsun 3_5ay bilemedin 1sene sonra hevesini alıp başka şeyler bekleyecek senden yeri gelecek çocuk gibi düşünüyorsun diyecek kafa dengin yasitin biri ile evlen o çocuğun ilerde sorun olmayacağını mi zannediyorsun çok çok 10 sene sonra kafanı taşlara vurursun ben ne yaptım diye tabi o zaman kadar yanında kalırsan sende ki aşk eğer gerçekse sevgiye dönüşür aşk bi ömür sürmez yerini sevgi alır sadakat alır huzur alır...büyük sözü dinlemek her zaman iyidir anneni babanı dinle onlar yanilmaz geleceği götürüler asla onları çiğneme sığınacak bir kapın olsun

şunu da es geçmemek gerekli;üsluplar sert olsa da hayat tecrubesi önemlidir burada olumsuz yorum yapanlar genelde hep evli barklı insanlar ki belli hayat tecrubeleri var
size kafayı kuma gömmek yerine daha geniş açıdan bakmanızı tavsiye ediyorlar
çocuk daha küçük adam eşinden niçin ayrılmış bunlar önemsiz konular değil

Konu sahibinin içinde bulunduğu durum; ulaşılamayan,elde edilemeyen adamın cazibesine kapılmak,başka da bir şey değil
Ailesi de itiraz ettikçe,olmaz dedikçe,
adam hepten kıymete biniyor
İşin acı tarafı genç arkadaşımız,
bunu aşk zannediyor.

Konu sahibinin içinde bulunduğu durum; ulaşılamayan,elde edilemeyen adamın cazibesine kapılmak,başka da bir şey değil
Ailesi de itiraz ettikçe,olmaz dedikçe,
adam hepten kıymete biniyor
İşin acı tarafı genç arkadaşımız,
bunu aşk zannediyor.

Herseye hak veririm ama saplanti olmadigina eminim. Bunu ispatlamak zorunda degilim ama sevdim

hiç sorma. babaannenin sanki çocuk.
çocuğunu terk eden bir adamın bir kadını mutlu etme ihtimali var mi gerçekten?
nolcak bir çocuk da konu sahibi ile yapar, onu da terk eder sonra başka ülkeye kapak atmaya...
Konu sahibesine ne yazarsanız yazın, fikri değişmeyecek, 7 yaşındaki çocuğa neden annesi bakmıyor diyor, çünkü çocuk tek başına yapılıyor, baba evladının sorumluluğunu almak zorunda değil diye düşünüyor, ben en çok 7 yaşındaki çocuğa üzüldüm, anne yok, baba deseniz yurtdışında yaşama fikriyle gözleri parlamış, atmış babaannenin başına umuru değil, adam yurtdışında yaşamayı kendi teklif etmiş, konu sahibesi de adamı seviyor zannediyor, yaşamadan öğrenmeyecek sevmediğini.

Bir insan evladını terk edebiliyorsa herkesi terk eder, içinde sevgi, merhamet, vicdan yok demektir, siz yazınca maalesef akrabam olan bir adam geldi aklıma, maalesef diyorum çünkü çok afedersiniz sperm bankası gibi, önce maddi imkanları iyi olan bir kızcağızla evlendi, bir çocukları oldu, kızın ve kızın ailesinin tüm malvarlığı yiyip bitirip icralık ettikten sonra boşandı, çocuğunu gözü görmedi, peşinden yurtdışında biriyle evlendi diye duyduk, dedik bu sefer umarız aynı hataları yapmaz, o kadını da maddi manevi bitirince boşanmış, tabii ondan da çocukları oldu, o çocukları da bırakıp Türkiye'ye geri döndü, sonra bir başkası yine bir çocuk, bir başkası daha yine bir çocuk, bizim bildiğimiz 5 çocuğu var ama bizim bildiğimiz, bilmediklerimizin de olduğunu düşünüyoruz zira arada kaybolup kimseyle irtibata geçmediği yıllar var, velhasıl çocuklarına baba olmayan biri sorumsuzdur kimseye hayrı olmaz, kendi anasına babasına bile.

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......
Adam niye coxugunu birakip gelsin bide ayri ulke..

Konu sahibesine ne yazarsanız yazın, fikri değişmeyecek, 7 yaşındaki çocuğa neden annesi bakmıyor diyor, çünkü çocuk tek başına yapılıyor, baba evladının sorumluluğunu almak zor da değil diye düşünüyor, ben en çok 7 yaşındaki çocuğa üzüldüm, anne yok, baba deseniz yurtdışında yaşama fikriyle gözleri parlamış, atmış babaannenin başına umuru değil, adam yurtdışında yaşamayı kendi teklif etmiş, konu sahibesi de adamı seviyor zannediyor, yaşamadan öğrenmeyecek sevmediğini.

Bir insan evladını terk edebiliyorsa herkesi terk eder, içinde sevgi, merhamet, vicdan yok demektir, siz yazınca maalesef akrabam olan bir adam geldi aklıma, maalesef diyorum çünkü çok afedersiniz sperm bankası gibi, önce maddi imkanları iyi olan bir kızcağızla evlendi, bir çocukları oldu, kızın ve kızın ailesinin tüm malvarlığı yiyip bitirip icralık ettikten sonra boşandı, çocuğunu gözü görmedi, peşinden yurtdışında biriyle evlendi diye duyduk, dedik bu sefer umarız aynı hataları yapmaz, o kadını da maddi manevi bitirince boşanmış, tabii ondan da çocukları oldu, o çocukları da bırakıp Türkiye'ye geri döndü, sonra bir başkası yine bir çocuk, bir başkası daha yine bir çocuk, bizim bildiğimiz 5 çocuğu var ama bizim bildiğimiz, bilmediklerimizin de olduğunu düşünüyoruz zira arada kaybolup kimseyle irtibata geçmediği yıllar var, velhasıl çocuklarına baba olmayan biri sorumsuzdur kimseye hayrı olmaz, kendi anasına babasına bile.
Ayy mune o adam benim babam mı acaba :KK57: ben 1 yaşındayken boşanmışlar annemle (annemin ailesi zengindi) kendisini tanımıyorum. 24 yaşımdayken 20 yaşında başka bi kardeşim olduğunu öğrendim onun annesiyle de boşanmış.. Şimdi 3.yle evli ondan da bi kardeş var tanımıyoruz bile ama heralde artık 100 yaşına geldiği için boşanmaya üşeniyodur :KK70: :KK70: 38 yaşımdayım 27-28 yaşımdan beri benle görüşme çabaları falan var diğer anneden olan kardeşle de öyle ama gel gör ki o yaşımıza kadar ikimizi de 1 kez bile aramamış zat-ı muhterem (ve tabi üstümüzde 1 kuruş hakkı yok). İşte böyle adamlar da ben adamım diye geziyo ortalıkta beriki de bu tıyniyetsizliğe çanak tutuyo kendi başına gelecekleri bilmediğinden.. Ne diyelim olan çocuklara oluyo işte..

X