Cildirmak uzereyim

Merhaba herkes,

Daha once ayni soruyu sordum suan antidepresan etkisi altinda yaziyorum. Bekarim senelerdir sevdigim var aramizda 10 yas var (30-40) Ben yurtdisinda o Turkiyede. Kendisinin 7 yasinda kizi var. Evlenip burada yurtdisinda yasayalim diyorum (kiz babaannede kaliyor/kalacak)

Maddi durumlari iyi degil bana normal bir dugun yapacak durumda degiller. VE AILEMI UZMEKTEN KORKUYORUM ISTEMIYORLAR BU KISIYI. Ve butun bu zorluklar imkansizliklar artik yasam sevincimi bitirdi. (kizini gormeyecegim icin zorda olsa katlanirim diye dusunuyorum) Tek bildigim onu cok sevdigim..
Ask biter yazacaksiniz, benim icinde buyuk sevgi ve saygi var ona karsi.

Antidepresan uyku ilaclari ise gitmeme kimseyle konusmama hic bir sey istemiyorum artik. Hayattan korkuyorum. Kararimi veremiyorum. Daha once yazdim sadece bir kisi olumlu yazdi digerleri sert yorumlarda bulundu. Bana bir abla tavsiyesi lazim......

Zorda olsa katlanirim demissiniz.... Benim esimde turkiyeden geldi, butun cevresini birakip geldi, cok sukur burada kendi isini yapiyor cevresini iki haftada tanidi, ama inanin yinede zaman zaman sikinti yasadi, hersey ask degildir! Bunu sakin unutmayin, kaldiki sevdiginiz adamin cocugu var turkiyede, yani daha cok zorlanacaktir, ve malesef turkiyede yasayan insanlarimiz avrupayi toz pembe saniyorlar, burda sanki hic derdimiz yok, parayi agaclardan topluyoruz gibi, yada otururak para aldigimizi saniyorlar, burdaki hayat turkiyeden cok farkli,
herkes sadece isinde gucunde, yani evden ise isten eve olan bir hayattir cogunlukla.

Aileniz hele ki istemiyorsa, ailenizin bir bildigi vardir, sonradan pisman olmamak icin iyi dusunun.

Maddi durumu iyi degil demissiniz, size bir dugun bile yapamadiktan sonra? Burada gelip ne yapacak? Yada ondan neyi bekleyebilirsiniz, hersey para degil ama bazen hersey paradir :) Yani iki gun yokluk cekerseniz ask karninizi doyurmaz, bunlar cok onemli seyler. Evlenecegin kisiden beklentilerinizi bilmeniz gerekiyor, hele ki bu kisi baska bir ulkeden geliyorsa ve hele ki kultur farki varsa.
Yok demeyin cunku gercekten kultur farki cok fazla. Biz burada farkli bir sekilde yasiyoruz

Uzaktan merhametsiz duruyor yorumlardan bunu farkettim.
Sadece o degil sizde merhametsiz duruyorsunuz kusura balmayin. Ben esimle evlenirken onu seviyordum ama sunu gormeyi bekledim hep bundan aile babasi olurmu buna emin olunca evlendim. Yoksa sevgi ayni ev icerisinde zamanla degisiyor ask kalmiyor. Saygi sevgi merhamet kaliyor. Simdi bile cocugumun gozunden yaş gelsin kiyamayan bir adam var karsimda, onun icin gerekirse aç kalir ama elindekini ona yedirir. Vicdan merhamet budur. Karsinizda maalesef boyle bir adam yok. Cocugunu sevmeyen ona deger vermeyen sadece kendini dusunen adam var benim gordugum ayrica sizdende faydalanmak isteyen. Sizinki uzakliktan dolayi saplanti olmus emin olun ayni eve girince bunlar kalmiyor vicdansiz ve merhametsiz adamla olmur gecmez asla. Bir insan cocugunu bile gozu gormuyorsa kalanlara hic merhamer etmez bu bir gercektir. Siz onun icin rahat yasama gidecek bir basamaksizniz. Hazir kurulu is para rahat yasam bunlar onu ceken sizin sevginiz falan degil. Uzgunum ama gercek bu

Bence sen kendini ikna edememişsin
Burada başkalarını ikna ederek kendini de ikna etmeye çalışıyorsun
Burada kocam şöyle böyle yapar ama çok iyi adamdır diye yorum yapan kadınlar gibisin işte

kendinizi yine en iyi kendiniz tanırsınız
dünyadaki en kötü karar bile kararsızlıktan iyidir
o evliliği siz yapacaksınız ne buradakiler ne de aileniz
o yüzden başkalarının demesine göre değil son karası kendi iç sesinize göre verin
çevrenizdeki insanların olumsuz sözlerini engelleyemezsiniz herkesin fikri kendinedir
Hakkınız da ne hayırlı ise o olsun inşallah

Tesekkur ederim.. Kararsizlik icinde boguluyorum

Ne yeni eşi için çocuğunu bırakacak adam için böyle yanar,tutuşurum ne de öksüz kalmış bir masumu istemeyen birinin çektiği 'sözde aşk acısına' üzülürüm.
Fikrimi sorarsanız bu iş olmaz.
Aşk da böyle bir şey değil.
Psikolojik destek alın.

siz fazla mı akıllı sanıyorsunuz kendinizi?
savunacağım diye zorluyorsunuz gerçekten.
durun bir bakalım....

adam dil bilmiyor, bensiz burada hayat kuramaz diyorsunuz,
birlikte çalışırız yürüttüğünüz işinizde diye düşünüyorsunuz,
ama bu iş sadece kendinize yetiyor, 3. 4. 5. kişilere değil.
nereden kazanacak tam olarak bu parayı?
sadece size yeten parayla pekala her ay gelebilmişsiniz buraya.
ama çocuğa vermeye sıra gelince neden birden yetmedi?

Eki Görüntüle 2255924

size yazan kişi adam avrupa ya kapağı atmaya çalışıyor ve sizi bu yüzden kullanıyor demiş.
Filiziniz Filiziniz yanlışsa düzeltin lütfen
siz de dil olmadan olmaz demişsiniz.
adam oraya kapağa atsa bile sizsiz yapamaz diye düşünüyorsunuz, sizce kaç sene sürer her şeyi öğrenmesi? :)
peki o halde.
yaşayın görün
umarım evlenirsiniz.
Ben sadece adamın orada yaşamak ve çalışabilmek için bu kadınla sahte evlilik yapmaya çalıştığını düşünüyorum ya biz ne desek boş, çocuğun anne baba hasretine Allah sessiz kalmaz

Maddi manevi sorumluluklarini yerine getiremiyor, ben onlari birbirinden ayirma cabasinda degilim. Yurtdisinda yasiyorum ve burada bizim icin imkanlar biraz daha ic acici
Getiremiyor degil getirmek istemiyor. Benim esimde de fitik var ama calisamam demiyor 14 saat calisyor gunde hic sesi cikmiyor. Isten cikamam cocugum var diyor her defasinda iste bu babaliktir.

Bu kadar insan anlatmış,yol göstermiş,
olmaz demiş,
adamın niyeti yurtdışına kapak atmak demiş, yok,tutturmuşsunuz 'aşığım,seviyorum.'
Evlenin o zaman.
Evlenin de görün,o büyük aşkınız her sorunu çözmeye yetecek mi?
Evlenin de görün dünyanın kaç bucak olduğunu.
Yurtdışında yaşayan,çalışan biri olarak vizyonunuz buysa buyrun,evlenin,
bu çocuğunu bile gözden çıkarmış adamla.

Ben bunu bahane edenleri anlamiyorum anlamayacagimda. Benim esim ameliyat oldu yine patladi tekrar ameliyat olmasi gerekiyormus ona ragmen ben ben ben demiyor. Biz diyor cocugum var diyor. Millette ne fitik var calisamma derdinde anlamadim ki
Valla bizim çocuğumuz da yok eşimin omurunda fıtık dışında eğrilik çıktı ve günde 12 saat ayakta ve yarı eğilerek çalışıyo.. rapor bile alıp tazminatla ayrılma hakkı doğdu.. Borcumuz yok harcımız yok evimiz var ben çalışıyorum ayrıl diyorum başka iş bakarsın diyorum yine de ayrılmıyo ekmek aslanın ağzında diyo.. İnsanda sorumluluk duygusu olmadıktan sonra grip olsa malülen emekli olmaya çalışabilir :KK70: Ve Şu an işyerimde yan koltuğumda 1 haftadır fıtığı nüksetmiş arkadaşımın konu sahibine selamı var :KK70:

Suranin aynasi olsaydi da kendinizi gorebilseydiniz. Evinizde vardir ama illaki bitane
Niye açtınız bu konuyu merak ettim? Daha önce de benzer konu açmışsınız aynı cevapları almışsınız, duymak istediğiniz bir cevap yok burda, farkındaysanız, seviyorum aşığım diyorsunuz,evlenin o zaman. Bakın o evliyken dahi sevdiğiniz büyük aşkınız da yanınıza yerleşmek istiyor.dah ne değil mi?

X