Cikolata Kisti olanlar

Oncelikle herkese merhabalar.
Ben her adet donemim yaklastiginda bu sitedeki hamilelik belirtilerini okuyarak kendime uyarlamaya calisan ve adet olunca belkide benimle ayni problemi yasayan cogu kisi gibi oturup aglayan biriyim. Biliyorum aglamak beni anne yapmaz ya da hastaligima care olmaz ama iste.. ve bu istelerle mutsuzlastirdigim esim..8 ay once cikolata kisti oldugumu ukala bir doktorun suratindan ve o suratin alt kisminda bulunan ve ukalaca gulumseyen dudaklarindan dokulen pat diye cikmis sozlerden ogrendim ve aglayarak odasindan ciktim..O gunden beri her ay duzenli olarak agliyorum, yok bu ay aglamamaliyim diye karar aliyorum ama bu defa da karin agrim ve bebeksizlik ikilemi birlesince sonuc cok vahim oluyor. Herneyseki evde yalniz oluyorum ve kimse beni o halde gormuyor..Esim sagolsun benden daha serin kanli ve cocugumuzun olacagina cok inaniyor, keza annemde oyle ama sorun su ki ben normal yollarla bunun olacagina artik inanmiyorum. 2. Gittigim dr. olumsuz birsey soylemedi, sevgili cikolata kistimde ufakmis ve tek yumurtaliktaymis ama ne biliyim iste ruh halimden midir, sabirsizligimdan midir bir turlu iyi olamiyorum. Internette cok arastirdim ve bu endometriosis denilen seyin infertilite ile cok hasir nesir oldugunu gordum..Bebegimin olmasini cok istiyorum ve su an sadece Allah'tan istiyorum..Adetime yine 5 gun var ve artik umutlanmak istemiyorum, cunku sonu yikim biliyorum..Zaten karnimda agrimaya basladi, midem bulanmiyor, basim donmuyor.. Yani yine ayni ben..Var mi cikolata kisti olupta cocuguna kavusan buralarda merak ediyorum? Bana dua edin olur mu..? Tesekkur ediyorum..

canım hiç morelini bozma olmuyacak diye önce morelini yükset tutan gerek en samimi arkadaşım hemde alt komşum 7 senedir evliler hiç korunmamışlar ama bebekleri olmuyormuş o kadar çok doktara gitmişler ki işte çocuğunuz olmuyor diyor ama sebeb göstermiyor 2 sene önce arabalarını sattılara aşılama yaptırdılar çok paraları gitti yani doktorlar acayip paracı çıktı onların şansına olmadı bebekleri
aradan 4 ay geçti tavsiye üzerine bir doktara gittiler ve çikolata kisti olduğu anlaşıldı acayip derce de küçükmüş diğer doktarlar sanırm bu yüzden anlayamadılar.sonra apar topar hastaneye yattı doktor acil alınsın dediği için hemen kist alındı...ve doktorun dediği tek şey kızım yarından iibaren bebek çalışmlarına başlayın bu ay olur çünkü şu an hiç bir sorun yok demiş ameliyat olmasına rağmen ertesi günü başlamışlar bunlar tabi ve o ay hamile kaldı şimdi 4 aylık erkek bebeği var ve doktorun ismini koydular yani sakın umudunu kaybetme canım....

tesekkurler suzidil, boyle hikayeler duyuyoruz, insallah bize de cok zaman gecmeden Allah bir evlat nasip eder. ameliyattan hemen sonra hamile kalmasi guzel ne mutlu..darisi benim ve diger isteyen arkadaslarin basina..
kizlar merhaba hepinize,
panoran cok gecmis olsunnn, herkese iyi bak :)
emeliko, gokdeniz sizin regl ne zaman?
ben bu ay isi olcuyorum valla bir yukseliyor, bir alcaliyor. birde burada icinde 20 tane olan ovaluasyon testini aldim, dunden beri her gun onu da yapiyorum. zaten su an 9. gunumdeyim. bakalim oval. testi gosterecek mi bende merak ediyorum, cunku benim tahmini oval. gunum 14 u gibi her ay. yanlis mi degil mi bu ay gorucem.
bunun disinda esimin yapmasi gereken testi yaptirdik, Allah'a sukur onda herhangi bir sorun cikmadi. yani ya benim tupler tikali, ya kist engelliyor, ya ovaluasyon gunumu bilmiyorum, ya da daha vakti gelmedi...hayirlisi olsun.. bu ay calisicaz ins. , bakalim artik..
angel seninde testlerin temiz cikmis gozun aydin..
gorusuruz..

tesekkurler suzidil, boyle hikayeler duyuyoruz, insallah bize de cok zaman gecmeden Allah bir evlat nasip eder. ameliyattan hemen sonra hamile kalmasi guzel ne mutlu..darisi benim ve diger isteyen arkadaslarin basina..
kizlar merhaba hepinize,
panoran cok gecmis olsunnn, herkese iyi bak :)
emeliko, gokdeniz sizin regl ne zaman?
ben bu ay isi olcuyorum valla bir yukseliyor, bir alcaliyor. birde burada icinde 20 tane olan ovaluasyon testini aldim, dunden beri her gun onu da yapiyorum. zaten su an 9. gunumdeyim. bakalim oval. testi gosterecek mi bende merak ediyorum, cunku benim tahmini oval. gunum 14 u gibi her ay. yanlis mi degil mi bu ay gorucem.
bunun disinda esimin yapmasi gereken testi yaptirdik, Allah'a sukur onda herhangi bir sorun cikmadi. yani ya benim tupler tikali, ya kist engelliyor, ya ovaluasyon gunumu bilmiyorum, ya da daha vakti gelmedi...hayirlisi olsun.. bu ay calisicaz ins. , bakalim artik..
angel seninde testlerin temiz cikmis gozun aydin..
gorusuruz..

Silgicim,
çok saol.
Bak göreceksin, ovulasyon testleri ve ısı ölçümü çok yararlı olacak senin için.
Vücudunu tanıyacaksın. Ben ilk üç ayı boşu boşuna geçirdiğimize eminim. yerimseniben

Çünkü ovulasyon öncesi beraber olmanın (2 gün ) hamillikte etkisi büyük diyorlar ff'de falan. Biz genelde + ovulasyon sonrası çalışıp, kaçırıyorduk bence.:dance:

Merhaba Kizlar Uyku Tutmadi Beni Silgi Adetim Geldi.bu Akşam.üzülmedim Desem Yalan Olur Içim Burkuldu Ama Olsun.çalişmalara Devam.ponaran Söylemişti Yanilmiyosam Yada Emeliko Yeni Bir Ay Yeni Umut Demek.seninde Bu Ay Hirsli Olduğunu Gördüm Silgi Buna çok Sevindim.emeliko Hadi Bakalim Hayirli Haber Sana Kaldi Bu Ay.benim Olmadi Senin Olsun Olmazsa üzülmek Yok.herşey Güzel Olacak Deyip Devam Edelim Kizlar.ben Küçükken Bir Teyze Vardi Hiç çoçuğu Olmamişti.beni Ve Kardeşlerimi çok Severdi.bize Hep Sevdiğimiz şeyleri Yapip Getirirdi.sadece üst Komşumuzdu.hiç Anlamazdim O Zaman Neden Bizi Bu Kadar Sevdiğini.bize Bakarken Gözleri Gülerdi.saçlarimi Tarayip Toplamayi çok Severdi.şimdi Onu çok Iyi Anliyorum.içindeki Kocaman Bir çoçuk Sevgisiymiş.bir çoçuk Aşkiymiş.neyse Kizlar Ben Saçmalamaya Başladim.geç Olduya Ondan Heralde.yoksa Tipbin Bu Kadar Ilerlediği Bir Devirde Elbet Isteyen Herkesin Bebeği Olacaktir Sanirim.koklayacaği Seveceği Saçlarini Toplayacaği Yada Ona Top Alacaği.anne Dediğini Duyacaği.herşeyden önce Sağlikli Bir Bebek.ponaran Sen Bizim Umudumuz Oldun.bak Kendine çok Iyi Bak Tamam Mi.yorulma.bebiş Hepimizin.sen Bizim Umudumuz Tesellimizsin.sizi Tanidiğima çok Mutluyum Son üç Ayda Sizlerle Herşeyi Paylaşmak Bana çok Iyi Geldi.hepinize Tek Tek Teşekkür Ederim.allah Hepimize Sağlikli Birer Evlat Nasip Etsin.ponaran Seninde Bebeğini Sağlikla Kucağina Versin.

gokdenizzzzzzzzz hem kendini teselli ediyorsun hem uzuluyorsun. biliyorum uzulme demek sacma ama bak birkac gun sonra belkide bu yaziyi okurken toparlanmis olacaksin. ben de her regl donemimde ayni duygulari yasiyorum ama tiptan degilde Allah'tan umudumu hic kesmiyorum. digerleri sadece vasita...sanki yillardir ugrasiyoruzda cocugumuz olmuyor, galiba sabirsiziz. bana bile her dr. cok erken dedi dusun yani benim 2 ay sonra 1 yil oluyor, senin daha birkac ay olmus..bazen elimizdekiler kirintida olsa onlarla teselli bulmak zorunda kaliyoruz..hayat boyle yasaniyor, adil ya da degil biz hicbirseyin hikmetini bilmiyoruz...
bak bende regl olursam onumuzdeki ay sende beni boyle teselli et olur mu, hatta copy-paste yapabilirsin :)

panoran valla sayende kafama isi olcumunu ne kadar onemli oldugu kazindi, hurmetler efenim :KK66:
dedeigin gibi ov. gunu oncesi de onemli. bu ay ugrasicaz bakalim...
bu arada FF'de senin chartlara baktim ve digerlerine,chart ortadan arti seklinde bir cizgi ile ayrilmis.o cizgi oncesi mi ovaluasyon gunu oluyor? bu site ovaluasyon gununu nasil gosteriyor onu anlamadim? ben doldurdukca kendi mi gostericek ?

Günaydın kızlar,
Evet testlerin iyi çıkması moral oldu valla.2 ay sonra da rahim filmi çekilecek inşallah onda da bişey çıkmaz.Şimdi daha umutluyum.Bu ay daha sıkı çalışçaz kızlar.Moral bozmak yok.Panorancım bebişin nasıl?:emir_bebek:

Merhaba Kizlar.silgi Teşekkür Ederim Canim.inşaallah önümüzdeki Ay Regl Olmazsin Ama Olursanda Ben Burdayim Sana Teselli Olucam.bende Hep Allah Nasip Edince Olacaktir Diyorum.üzülmüyorum O Yüzden Aslinda.ama şu Sira Işde Sikintilarim Var Biraz Regl Dönemi Bilirsiniz Karamsar Alingan Duygusal.kadin Olmak Zor.angel Senin Rahatsizliğin Ne.son Zaman Sitenin çok Gidip Gelmesinden Giremez Olduk O Yüzden Yokluğumuz.emeliko 10 Gün Tatilde Zaten.ponaranin Eşi Ameliyat Olmuş.şu Sira Herkes Bir Karişik.

Benim yara ve akıntım vardı.Hormon,kan,karaciğer,şeker vs. testlerim yapıldı.Korkuyodum bişey çıkacak diye ama çok şükür herşey normal.2 aya kadar hamile kalamazsam rahim filmi çekilip bi de ona bakılacak.Bişey çıkmazsa bu sefer eşime yapılacak testler.hayırlısı bakalım.Sıkma canını inşallah bu ay hakkımızda hayırlı haberler alırız.Çok umutlu olup sonra hayal kırıklığına uğramak zor.Her ay yaşıyoruz bunu ama umut tükenmez.Burda birbirimize destek oluyoruz en azından yalnız değiliz.İyiki varsınız.Şeniz

Gökdenizcim,
Madem regl oldun, sen hemen bir digital derece, ovulasyon testleri alıp, bu ay ölçümlere başla.
Reglin ilk günü ile başlamak lazım ısı ölçümüne, geç kalma. yerimseniben
Önümüzdeki aya ne olacağı belli olmaz, sıkma canını.a.s.
Çok zor biliyorum ama morali yüksek tut!

Silgicim,

Evet sen ısıları girdikçe, chart kendini güncelleyecek. Malesef ovulasyon sonrasında + haline gelecek ve iki kırmızı çizginin çakıştığı gün senin ovulasyon günün olacak. Yani sen olup bittikten sonra öğreneceksin ilk ay olduğu için. yerimseniben

Benim geçen ay ilk başta CD 14 olarak göstermişti mesela, daha + ovulasyon testi de olmamıştı. Dikkate almayıp, çalışmaya devam ettik, sonra ilerleyen günlerin ısı dereceleri ile ov. günü CD 16 olarak değişti. :1hug:
Anlayacağın ov. günü çıktı diye hemen bırakma, inandırıcı gelmiyorsa, çalışmalara devam. a.s.

Angelcim,

Bebiş iyi herhalde. En son geçen hafta Cuma günü kalp atışlarını gördüm. :nazar:
İçime su serpildi.Bundan sonraki randevu Nisan'ın ilk haftasında olacak.
Artık aileler ile paylaştık.
Darısı sizlerin başına arkadaşlar!

kızlar selam adanadayım eşimin ailesinin yanına geldim..fena halde gribim ve mecburen ilaç kullanıyorum..kayınpederim doktor kullan dedi :)) ama reglime 7 gun var..göğüsler şişti yine ben de her ay adet öncesi olan bu belirtiden sebep aslında umudumu yitirdim..sanırım tutmadı :KK43:( ne yapalım gökdeniz bir dahaki aya :)

slm silgi bende seninle aynı duyguları taşıyorum bendede var çikolata kisti 2001 yılında ameliyat oldum ve birde 15 gün 2. ameliyatımı oldum nasıl olacak bilmiyorum ben suan nişanlıyım ve benim tek tüpüm ameliyatta alındı o yuzden nasıl olacak bakalım doktor da bana dedi olmayabilir diye ama hayırlısı olsun inş olur senin ve herkezi...

Herkese günaydın arkadaşlar,
Panorancım bebişinin iyi olmasına sevindim.Ailelerin tepkisi nasıl oldu?İnşallah canım bizimde olur bi gün.Dualarını bizden esirgeme.Arkadaşlar resimlerimizi koyup biribirimizi görsek diyorum.Birbirimizi sadece yazışarak tanıyoruz.Ne isim biliyoruz ne görüntü:uhm:

Emelikocum,

Morali bozmak yok, belli olmaz.
Çıkmadık candan umut kesilmez derler bilirsin:dance:

Gökdeniz, biraz regl sendromu içinde ama eminim 1-2 gün sonra daha iyi olacak yerimseniben

Angel, aileler çok sevindi tabi.Şimdi merakla bekliyorlar.:emir_bebek::nazar:

Günaydinnnnnn.bir Iki Gün Geçmeden Bugün Iyiyim Ponaran.o Ilk An Ilk Gün Biraz üzüyorya Onu Yaşadim.sonra Neden üzülüyorum Hadi Devam Diyorsun Kendine.ve Devam Da Edicez Tabi.emeliko Sakin Sende üzülme Ben Bir An Kaptirdim Kendimi Ama Sabirli Olmamiz Gerekiyor.üzülmek Yok.dereceni Test Lerini Aldin Mi Sen.ben Kaçirdim Ya.dişari çinca Alicam Ama.

Evet arkadaşlar üzülmek yok.Moralleri yüksek tutmak gerek.Zaten üzüntü,sıkıntı da etkiliyo böyle durumlarda.Hep umutlu olmalıyız.Aslında her ay regl olunca umutsuz oluyo insan o an ama sonra düşününce inancını kaybetmiyo.En güzel günler bizim olur inşallah.a.s.

Seni iyi gördüğüme sevindim gökdenizcim, hadi o zaman bir an evvel dereceni al, takiplere başla.

Emelikocum, senin haberlerini bekliyoruz hadi artık bakalım.

Kızlar, umarım sizde bir an evvel bebişlerinize kavuşursunuz. a.s. a.s. a.s.

X