Çıkmalı mıyım? Yoksa kalıp devam etmeli mi? (İş konusu)

bu aynı benden önceki muhasebeci kadına benziyo..ben buraya yeni başladığımda bi kadın vardı doğum iznine çıkıyodu geri geldiğimde herşey bıraktığım gibi olsun deyip dururdu herşeyi onla tıpa tıp aynı yöntemle devam ettiriyim isterdi uyuz.Walla aynen onun gibi çizdiğim kaleme bile karışırdı işaretleme şeklime bile..zor sabrediyodum ona izninden sonra döncek diye de çok kafama takıyodum..neyseki gidişi olduda dönüşü olmadı

işte biraz büyük bir yer sanırım, öyle olduğu için birden fazla hesapla ilgilenen var. ama tek kişi oldumu kimse senin hatanı farketmez. kendin görür kendin düzeltirsin.

75m2 ' lik bir evin salonu ya da odalarını düşünün koltuk takımı ancak sığar öyle odanın içinde 5 kişi çalışıyoruz. O onu diyor, bu bunu istiyor e haliyle bana söylenen bişeyi orada benimle beraber diğerleri de duyuyor.

Aynı, baştan sen kendine göre düzenlersin, anladığın gibi yazarsındı çekiniyordu mesela, ama sonradan sonradan '' gözlerini belerte belerte yapsana kızım '' demelere kadar çocuğuymuşum gibi azarlamaya kadar gitti iş..

bence ordan ayrılın sizin kafanızın rahatlığı için.artık orası size baş ağrısından başka birşey vermez gibi...yeni bir yere başladğınızda hemen ilk defasında işiniz olmayan birşey istendiği an yapmam deyin..ezmeye çalışır gibi konuşmalarada izin vermeyin.

aslında işin zorluğundan çok kadının aşağılamaları sorun oluyor sanırım. herkesin iş tanımı belli değil mi? sana yıkmışlar gibi. o ne yapıyor? sende hep susma bağırttırma kendine.

Öyle zaten, her sabah ağlayacağım neredeyse kapısından girerken..
Sırf o yüzden istiyorum başka bir yeri, ezilen gururumu onarmam lazım kendim için lazım..

aslında işin zorluğundan çok kadının aşağılamaları sorun oluyor sanırım. herkesin iş tanımı belli değil mi? sana yıkmışlar gibi. o ne yapıyor? sende hep susma bağırttırma kendine.

Bana iş zor gelmiyor ki, hatta yoğunluk hep istediğim bişeydi ama ne yaparsam yapayım çabam görünmedi o kadar ufacık meseleler millete kadar gitti ki, insan ister istemez hayal kırıklığı yaşıyor her gün '' hata yapmamam lazım, hatam olmaması lazım '' böyle geliyorum buraya, aksine daha çok çuvallıyorum neden? çünkü gergin oluyorum..

O kadın hem beğenmiyor ama hemde 7 aydır herşeyi ben yapıyorum o satışa geçti, bi bankaları takip eder, bi havale-eftleri yapar ki, eft yaptığımız firmaların carisine ben işlerim, günlük ödemelere ben girerim..

hatasız iş yapmıyorum diyen iş yapmıyordur.

para çok çok zorlanmayacaksanız çık, ama bu sefer eşin vıdı vıdı yapar. iş bulup çıksan daha mantıklı.

bazı arkadaşların yazdığı gibi diğer iş yerine geçince bu yaşadıkların ders olsun. ezdirme. sesini çıkart.

nedense iyi niyetli insanlar eziliyor. ay ben yaparım şu işi de alayım bu işi de alayım diyorsun sonra bir bakıyorsun ki bütün işler sende... boş olan tenekeden çok ses çıkar misali, boş boş oturdukları yerden konuşur dururlar.

Ya smuwila yoksa biz aynı yerde mi çalışıyoruz dicem de ama ben tek bayanım burda :))Bu kadar benzerlik olur yani..Bende her akşam erkenden yatıyorum ki unutayım diye eve geldim mi ses duymak istemedeğim zamanlar oluyor..Canım sen benim yaptığım hataya düşme ben çok pişmanım baştan tavır koymadığım ve çıkmadığım için..Hee diceksin ki neden şimdi çıkmıyorsun şu an şirketler ayrılacak bende rahat ederim artık diye düşünüyorum bakalım..

Herşeyi söylüyor noktasına, vürgülüne kadar milletin içinde biliyorum küçük düşmem için yapıyor halbuki benim çıkmam ona zarar çünkü yıllık iznini bile kullanamıyormuş burada..

madem öyle onlar çıkarsın tazminatını alırsın en kötü. Bizim iş yeride öyle satış üzerine iyiysen normal kötüysen çokk kötüsün sen göze batarsın ama işte ha diyince iş bulunmuyor gelende gideni aratabiliyor sıkıyoruz dişimizi.Ya da illa çıkmak istiyorsan önce işini bul garantiye al :)

Bende çıkmak istiyorum zaten hatta kendimi zor tutuyorum bile..

Onu bunu bilmem de.. insan sevmedigi seyleri yapinca mutsuz olunca yipranir yasam enerjisi tükenir.
Paradan önce insanin sagligi gelir benim icin. Ruh sagligi da bedensel saglik kadar önemli.
Maasin az olsun ama mutlu ol.

Ben 4 yıldır bir yerde çalışıyorum ama insanlardan tik-sin-dim resmen.Ve maalesef çalışma ortamları genelde böyle. Herkes çıkarcı ve birbirinin kuyusunu kazmaya çalışıyor. Ayın 3 gününü mutlu geçiriyorsam kar sayıyorum. Çalışmaktan bıkar mı insan. Ben bıktım.Nefret geldi. İnsan nasıl katil oluyormuş bunu anladım. Sinir hastası oldum. Migrenim var. İnsanlar iyi bir şey de söylese tersten anlıyorum ve atarlanıyorum.Sakın ola yeni iş bulmadan çıkma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…