Çıkmalı mıyım? Yoksa kalıp devam etmeli mi? (İş konusu)

Üst b insan var ve o hep üst olarak kalacak, ne olursa olsun 1. o, ben kendimi çok ezdirdim, zaten bu da çok dokunuyor bana, ama başka bir iş şansım olursa hayırlısıyla burada yaptıklarım bana ders oldu mesela kimseye yüz vermem, kendimi ezdirmem vs. vs. burası bana ders olur yani, benim niyetim uzun zamandır kpssye hazırlanmaktı ve işimide seviyordum sabah 8de burdayım aman geç kalmayım diye ama soğuttular sonunda ki şimdi sabah gelmek zulüm o kadının gelmediği gün benden mutlusu yok mesela..
hayırlısı olsun canım, madem çıkmayı aklına koydun ozaman işini ayarlamadan çıkma derim

her iş yerinde illaki bir sorun oluyor işten çıkmakta çözüm değil ki birinde sigorta sorun olur birinde ödemeler birinde çalışma arkadaşları dert bitmez :)

her iş yerinde illaki bir sorun oluyor işten çıkmakta çözüm değil ki birinde sigorta sorun olur birinde ödemeler birinde çalışma arkadaşları dert bitmez :)

Mutlaka, sıkıntısız iş yok zaten ama burada sanki beni gözden çıkardılar en ufak bir hatamı kolluyorlar ki zaten bu cümleyi duyan kim rahatça mutlu mesut bir şekilde çalışabilir ki '' en ufak bi hatanda kendine iş bak '' arkadaşlar siz de şahitsiniz, yani bana bunu dedi, ki bişey olursa dememiştin deme, sana önceden söyledim diyebilmek için bunu yaptı. Bu cümleyi hak etmediğimi düşünüyorum ayrıca hatamın olmayacağına nasıl garanti vereyim bi de şimdi inadına olur. Kendimi işe yaramaz, beceriksiz hissetmeye başladım ne yalan söyleyim..

Smuwila merhaba canım

Yemin ediyorum konunu okurken acaba ben mi yazdım bunları diye bi tereddüt ettim. Sana tavsiyem işten ayrılman sevgili kardeşim. Neden mi?

Bende muhasebeciyim 2 senedir özel bi şirkette çalışıyorum,daha doğrusu iki tane şirketin muhasebesine bakıyorum. Senin yazdığın işlerin aynısını hatta daha fazlasını yapıyorum diyebilirim. Patronum zaten geçmişte şirket açıp kapamayı hobi edinmiş birisi. Her gün geçmişte kapadığın şirketleri pislik işleri çıkıyor,annesinin ev kirası faturaları çocuklarının okul taksitleri dershane taksitleri vs ödemeleri..Bunlarda şirket işinden hariç işler yani bu arada.. Yani bi sürü şey anlatmakla bitmez.Diyeceğim o ki daha fazla yıpranmadan çık.. Ben ha bugün ha yarın derken çıkamadım ve sinir hastası oldum gergin dolaşmak artık bana alışkanlık yaptı..Sana tavsiyem daha fazla yıpranmadan çıkman bence

Merhaba;

İşyerindeki bazı sorunlarımdan, sıkıntılarımdan bahsetmek istiyorum. Öncelikle, çalışan arkadaşlar işle ilgili hatalarınız oluyor mu? Yani nasıl bir ortam ve yoğunlukta çalışıyorsunuz ve nasıl hatalar oluyor bunu merak ediyorum? Kendimi anlatayım ben yapı olarak sessiz, sakin bir insanım, buraya girdiğimde de herkesle özellikle birebir çalışacağım kişilerle problem yaşayıp huzursız olmayayım diye maalesef kendimi biraz da ezdirdim.

Çalışma şeklimi anlatmam gerekirse, küçük gibi görünen (dışarıdan) ama yapılan iş olarak yoğun, bi çok şeyin tek elde takip edildiği bir yerde çalışıyorum. Misal; patronumun oğlu küçük bir yer çalıştırıyor şube olarak bahsi geçiyor onun aldığı malzeme, yaptığı harcama, işyerinin gelen elektrik, su ft. hepsini ben hatırlatacağım, kaydedeceğim. Ki, asıl şirketinkiler ayrı tabii ki. Mesela bişey alıyor onun asıl kaydını asıl şirketin hesaplarında tutarken ft' nın kdv hariç rakamını şube diye açılan şirkete giriyoruz.

Bir kaç kira ödemesi var farklı günlerde yarısı elden yarısı bankadan ödeniyor, ayrı ayrı bir kaç yere kaydediliyor, banka hesapları excel de muhasebe kaydı şeklinde girdisi, çıktısı tutuluyor. Gelir, gider ft. ayrı işliyorum, fabrikadan onaysız gelmiş haydii gönder bekle gelsin işle, ba/bs- mutabakat bende, cari ödemeler bende ki bazı firmalar var ödemeleri banka yoluyla nakit yapılıyor onlar ayrı, araçların kaskosu, trafiği ayrı, patronumun annesinin evinin suyu, elektiriği, yazlığının sigortasına, evinin digitürk ft. kredi kartları ayrı. Hele ki patronun oğlunun istediği telefonları bağlaması ayrı işin varmış, yokmuş bakmaz, beklemez bırakacak, onun istediği şeyi yapacaksın ne de olsa patron sayılır..

Bir çek kaydını garanti olsun diye 4 ayrı tabloya kaydedip tutuyoruz cari kayıttan hariç, şirket bankalardan belli zamanlarda kredi kullanıyor ya çekler karşılığında ya da vadesi gelince nakit ödeme kaydıyla haliyle ordan sil buraya ekle oluyor.

Bilmem kaç sayfa dök 2 tanesini buraya tak 1 tanesini oraya, 1 tanesi muhasebeye, velhasıl kelam ayrıntı çok, yani teferruatı bol ki ben burada henüz 7 aylık elemanım, beni alırlarken bilgi birikimimi bilmelerine rağmen 1 ay da komple işi bırakmaya kalktı buraya muhasebe bölümüne 8 yılını vermiş olan bayan, hiç bir zaman yaptığım işi beğenmedi, görmedi, ufacık hatalarımı bile en başından beri abarta abarta herkesin duyacağı şekilde söyledi (bi irsaliye no' su misal) kendi unuttuğu bişeyi kesin '' bana hatırlat ''diye bana söylemiştir kesin, ama ben unutmuş olur da hatırlatmam güya düzeni kendi anlamama göre ben değiştirecektim ama maalesef ki, excel de mesela eskiden kendisi kaydı tutarken ne yazıyorsa (nakit çekim) değil çekilen! yani nasıl yazıyorsa aynen o şekilde yazmamı istiyor kendi alıştığı şekilde, hep bi şekilde müdahelede bulunuyor. Misal önemli şeyler oluyor silinirse iş kötü bir yere yedekleyelim dedim diye onlar özel bilgiler her yerde olmaz smuwilacıkk! bi şekilde tezim çürüyor.

Benimde hatalarım var elbette, dikkat problemi çekiyorum uzun zamandır, anlık unutmalarım da oluyor ama ben bunu işin teferruatlı olup bir anda üzerime yıkılmasından, verilen baskıdan da kaynaklandığını düşünmekteyim çünkü sürekli gerginim ve hatalarımın en başından beri abartılmasından, bana yaklaşım tarzından dolayı özgüven eksikliği yaşıyorum..

Burada mutsuz, bildiğiniz eziğim ya, daha ne diyebilirim ki? Ben bu şekilde olduğum sürece faydamda olmuyor işyerine, bana göre mantıklı olan çıkmak ama bir taraftan borç, işsizlik malumunuz eşim ise kalmam yönünde, daha çaba göstermem taraftarı yani herşeyi yut, görme demek istiyor. Farklı gözler olarak siz bu durumda yaşadıklarımı nasıl değerlendirirsiniz? Çıkmam mı mantıklı yoksa kalıp devam etmem mi?

sen orda mutlu musun huzurlu musun akşam eve gittiğinde hala aklında iş sorunları var mı ?
eğer bunlara olumsuz cevap veriyorsan iş aramaya başla

Aynen öyle, çay da demliyorum, tuvalette yıkıyorum sorsanız patronum ağa gibi, oğlu ondan ağadır. Bey aşağı bey yukarı açıkçası kurumsallığın sadece hitapla olduğunu zanneden kişiler..

kurumsallığın sadece hitapla olduğu sanılan iş yeri inan ki sadece orası değil

Millet kendini zengin etsin sen de 1600 maaşla dosya tak bilmem ne hatirlat muhasebe kaydı tut. Ülkede doğru düzgün is yapan insan yok üretmek yok herkes ayak işi yapıyor resmen. İhtiyacın yoksa is yerindeki sorunlari gectim böyle insani bir adim ileri goturmeyecek bir iste 1 dk durma tabi.

Evet laf arasında sana gıcık oluyorum zaten dedi kaç kez, ama ben şakadır diye düşünmüştüm ama bakıyorum hata bulup söylemekten resmen zevk alıyor sanki benim gibi olamaz ki der gibi, oysa kendi hataları da oluyor ve benim patronum mutlaka herşeye laf söyler ve sinirlenir misal imzalatacağın evrakların arasında birini es geçmiş, siz sonradan farketdin götürün, neden alırken bakmıyorsun diye yüksek sesle söylenir. Burada herkes ağa, herkes kusursuz, bi kusurlu benim demek ki maalesef, zaten ufacık hatalar büyütülünce ben bu konuma düştüm.

Patronun oğlunna ft. getir diye bile söyleyeceksin, gerekirse 100 kere, ondan bile söyleyin, hatırlatın diye sizi suçlar elemansınız ya, o unutmakta suçlu değil, sizi hatırlatmadığınız için suçlu olursunuz..

İşte ben onu yapamadım, kendi kendimi ezdirdim şimdi de saygı bekliyorum. Azıcık kendi değerimi kendim bilseydim herşeye susmasaydım, kabul etmeseydim bu şekilde olmayacaktı belki de, şimdi bir kere mimliyim ya, ağzımla kuş tutsam yaranamam en ufak bir hata ne demektir? Hatasız insan yok ki, onlar beni çıkarırsa rezil olacağım bu sefer, yapamadı, edemedi, çok hata yaptı vs..

evet baştan nasılsa öyle gitmişler.ses çıkarmadığınız için böyle yapıyolar..Ve bunlar hep akraba mı.Patron akraba diye havalarından geçilmiyo herhalde

Smuwila merhaba canım

Yemin ediyorum konunu okurken acaba ben mi yazdım bunları diye bi tereddüt ettim. Sana tavsiyem işten ayrılman sevgili kardeşim. Neden mi?

Bende muhasebeciyim 2 senedir özel bi şirkette çalışıyorum,daha doğrusu iki tane şirketin muhasebesine bakıyorum. Senin yazdığın işlerin aynısını hatta daha fazlasını yapıyorum diyebilirim. Patronum zaten geçmişte şirket açıp kapamayı hobi edinmiş birisi. Her gün geçmişte kapadığın şirketleri pislik işleri çıkıyor,annesinin ev kirası faturaları çocuklarının okul taksitleri dershane taksitleri vs ödemeleri..Bunlarda şirket işinden hariç işler yani bu arada.. Yani bi sürü şey anlatmakla bitmez.Diyeceğim o ki daha fazla yıpranmadan çık.. Ben ha bugün ha yarın derken çıkamadım ve sinir hastası oldum gergin dolaşmak artık bana alışkanlık yaptı..Sana tavsiyem daha fazla yıpranmadan çıkman bence

Kimse kendini görmüyor aynen öyle, sinirli gergin bir ortam, o kadın bişeyleri konuşunca herkes duyuyor arkadaşımın dayısı hemen dik dik bakıyor bana, neden çünkü işe o aldı beni, ya olur o kadar siz kusursuz musunuz sanki? 7 aylık bi elemanım ben, stok kodlarını ezberle, bilmem ne herşeyi nasıl bi anda tak tak yapabileyim? Zamanla, yavaş yavaş oturuyor bazı şeyler, aslında iş değiştirmek benim hoşuma gitmeyen bişey, ama tavırlar belli, bakış açısı belli, o konuşmadan sonra kendimi işe yaramaz, mutsuz hissediyorum. Bu daha kötü sanki, evime de yansıyor çünkü, dün akşam 8:30 yatıp, kesintisiz sabah açtım gözümü olanları unutayım azcık diye..

Kafam rahat olsun diyorsan, küçük atölye tarzı yerleri seçmek en mantıklısı tabi onunda artıları eksileri var.
iyi olan yönü, genel muhasebe dışarda tutulur. Sen ön muhasebe ve sekreterlik yaparsın, kendi düzenin olur. anlattığın kadar yoğun hesap olmaz. o söylediğin maaşıda alırsın. sadece patronu tanırsın diğer işçilerle işin olmaz.
Kötü yönü olduğun yerde sayarsın, bir yerlere gelemezsin, Genelde erkek olur çalışanlar ve yazın fanila ile dolaşırlar. :KK45:
tek bayan olursun , dedikodu yapma hevesin kursağında kalır:KK24:

Mutlaka, sıkıntısız iş yok zaten ama burada sanki beni gözden çıkardılar en ufak bir hatamı kolluyorlar ki zaten bu cümleyi duyan kim rahatça mutlu mesut bir şekilde çalışabilir ki '' en ufak bi hatanda kendine iş bak '' arkadaşlar siz de şahitsiniz, yani bana bunu dedi, ki bişey olursa dememiştin deme, sana önceden söyledim diyebilmek için bunu yaptı. Bu cümleyi hak etmediğimi düşünüyorum ayrıca hatamın olmayacağına nasıl garanti vereyim bi de şimdi inadına olur. Kendimi işe yaramaz, beceriksiz hissetmeye başladım ne yalan söyleyim..

hayır öyle hissetmeyin.hiç kimse hiçkimse 4 4 lük deildir ki

sen orda mutlu musun huzurlu musun akşam eve gittiğinde hala aklında iş sorunları var mı ?
eğer bunlara olumsuz cevap veriyorsan iş aramaya başla

Değilim hiç değilim komik ama ürktüm bi kere, kendimi tuhaf hissediyorum. Her akşam mutsuz uyuyorum, her sabah buraya gelmek için uyandığımı düşünüyorum, o kadar saati nasıl geçireceğimi, iş arıyorum kulağım açık en azından da ben ne yapsam şimdiden söylesem mi iş arıyorum diye acaba? Sonuçta haberleri olsun onlarda ona göre davransın.

Değilim hiç değilim komik ama ürktüm bi kere, kendimi tuhaf hissediyorum. Her akşam mutsuz uyuyorum, her sabah buraya gelmek için uyandığımı düşünüyorum, o kadar saati nasıl geçireceğimi, iş arıyorum kulağım açık en azından da ben ne yapsam şimdiden söylesem mi iş arıyorum diye acaba? Sonuçta haberleri olsun onlarda ona göre davransın.

Söyle de daha kötü davransınlar.

Kafam rahat olsun diyorsan, küçük atölye tarzı yerleri seçmek en mantıklısı tabi onunda artıları eksileri var.
iyi olan yönü, genel muhasebe dışarda tutulur. Sen ön muhasebe ve sekreterlik yaparsın, kendi düzenin olur. anlattığın kadar yoğun hesap olmaz. o söylediğin maaşıda alırsın. sadece patronu tanırsın diğer işçilerle işin olmaz.
Kötü yönü olduğun yerde sayarsın, bir yerlere gelemezsin, Genelde erkek olur çalışanlar ve yazın fanila ile dolaşırlar. :KK45:
tek bayan olursun , dedikodu yapma hevesin kursağında kalır:KK24:

Burasınında asıl muhasebesi dışarı da 3 bayanız ama halim ortada :)

zaten senin hatanı kolluyorlar, şimdi iş arıyorum dediğinde daha çok göze batacaksın. uzun zaman bulamazsan dalga geçme ihtimalleride var. işini bul sonra söylersin

hayır öyle hissetmeyin.hiç kimse hiçkimse 4 4 lük deildir ki

O kadın burda onu istiyor onu öyle yap, bunu böyle yap. Çek kayıt defterinde şuraya işaret koy, böyle koy, bu kalemle koy. Ben onu taklit etmekten işime odaklanamıyorum belkide, herşeyi sorma gereksinimi duyuyorum beğenmediği için..

Burasınında asıl muhasebesi dışarı da 3 bayanız ama halim ortada :)

işte biraz büyük bir yer sanırım, öyle olduğu için birden fazla hesapla ilgilenen var. ama tek kişi oldumu kimse senin hatanı farketmez. kendin görür kendin düzeltirsin.

X