Çıkmalı mıyım? Yoksa kalıp devam etmeli mi? (İş konusu)

Değil mi elmayra resmen şaka gibi :KK66:
Bi anda hayatım nasılda değişiverdi ee boşuna dememişler 5 dk. da değişir bütün işler diye :)
Allah biliyor, görüyor herşeyi onun yüce adaletine bıraktım ben o meseleyi.
Zaten hatalarım en ufak bişeye laf duymaktan çoğaldı çünkü aman gene yapmayım tedirginliği var.
Bildiğin öğrenci öğretmeninden korkardı ya, bende resmen burdakilerden öyle korkuyorum.
Şuan parmağmı kaldırasım yok, iş var yok inan yapamıyorum, olmuyor.
Dayanmak çok isterdim ama götüremeyeceğim, Allah yardımcım olsun inşallah tez vakitte iş bulurum..
İnşallah cnm. Daha önce hiç bu tarz insanlarla calısmadım ama tahmin edebiliyorum.
Sen herşeyin altından kalkarsın, cok calıskan ve güclü bir kızsın. Biraz daha sabır, emin ol mükafatını alacaksın

Smuwilanın sorunu anladığım kadarıyla çalışmak ya da iş yoğunluğu değil, başkasının düzeni üzerinden, sürekli eleştirilerek çalışmaya çalışması(!).

işiniz yanında yaptığınız gereksiz ofis işleri hariç, Bir cok şirkette muhasebe detaylandırmaları farklıdır.Bizim yaptığımız ıslerı kıl tüy meselelerden dolayı hiç sayan baştan yaptıran yonetıcılerımız var. Gözünde buyutursen daha zor gelir.İş odaklı bakmanda yarar var.. Sistemi bozarsan kendi sistemini kurmaya kalkarsan oturmazsa iş sekteye uğrarsa başını ağrıtırlar gibi burada.. O yüzden aynı çizgide gitmende yarar var..Burada iş namına öğrendiğini başka yerde tek başıma yapabilirim diyecek konumdaysan iş arayışına başla.Yenisini bulunca değiştirirsin..

Muhasebecilerden hep garip istekleri olan patronlar ve işini beğenmeyen üstlerle karşılaşacağın garip bi meslek bu :) Tecrübe ve bilgi birikimi bazen kar etmiyor..

Mutlaka, ben zaten artık gördüğüm muammeleden dolayı çıkmak istiyorum bu insanlarla bana çalışmak ölüm gibi, her gün aynı odanın içindeyiz. Yaptığım işleri çatır çatır anlatabilirim mesela, hani bişeyler öğrenmişim demektir bu, ha tabii en az 2 yılım burada geçse fena da olmazdı. Açıkçası ben burada yaşlanırım diyordum çünkü en yeni elemanları 8 yıllık (o muhasebeden satışa geçen kadın) ki zorla geçmiş sanırım o yüzden beni beğenemedi gitti bi türlü.

Ama hiç beklemediğim şeyler yaşandı bir günde, söylenen sözler unutulmuyor. Neymiş bu benim son şansımmış, bana bir şans daha verilmiş, lütfedildi yani hey Allahım, babamın iflas ettiğini, yeni evlendiğimi biliyorlar haliyle ondan böyle kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar benimle..

Smuwilanın sorunu anladığım kadarıyla çalışmak ya da iş yoğunluğu değil, başkasının düzeni üzerinden, sürekli eleştirilerek çalışmaya çalışması(!).

Evet, elmayra eveet koyduğum işarete kadar karışacaksa, beni herşeyde kendisine nasıl yazayım, nasıl yapayım diye sormak durumunda bırakan o iken bir de arkamdan düzen kuramadı demiş olması, herşeyi sormak zorunda kaldığım için kuramıyorum ki? Ya beğenmezse, ya yanlış yapıyorsam? Bu şartlarda ne kadar ne yapabilirsem o kadar oldu maalesef..

Çıkacağımı söyledim, o kadının ağzından çıkan '' ayy ben gene bu sene yıllık izni mi kullanamayacak mıyım? '' Rüyamda görmüştüm smuwila çıkıyorum diyordu bende dur izne gideyim ben diyordum sana söyleyecektim yanlış anlarsın diye söylemedim dedi gülerek, ben hayret ediyorum böyle gaddar, sadece kendini düşünen insanlara..

Dün müdür geldi listeden çeki silmeyi unutmuştum kredi kullandık, listeyi de çeklerle karşılaştımadan bankaya mail atınca o kadın attı tabii bağırmaya başladı sinirlendi ama nasıl bağırdı müdür de arkadaşımın dayısı 10 senedir tanırım, patronum ondan hesap sorduğu için bana bağırdı tabii, kimse benim arkamı toplamak zorunda değilmiş, en ufak bir hatanda kendine iş bak dedi yanımdakileri de şahit tuttu, sizler şahitsiniz diyerek, kendi kız kardeşi ve bu kadın işte bi de ruh halim berbat haliyle..

Çiğ insanlar demek ki
Sen iş bakmaya başla bence, uygun bir yer bulursan hatayı siz yaptınız ben sizi bırakıyorum dersin
Her şirket bu iş için muhasebe programları kullanıyor artık, nerde kaldı excelle muhasebe tutmak
Umarım gönlüne göre, hayırlı bir yer bulursun

Çiğ insanlar demek ki
Sen iş bakmaya başla bence, uygun bir yer bulursan hatayı siz yaptınız ben sizi bırakıyorum dersin
Her şirket bu iş için muhasebe programları kullanıyor artık, nerde kaldı excelle muhasebe tutmak
Umarım gönlüne göre, hayırlı bir yer bulursun

Ben çıkacağımı söyledim. Umarım yanlış bişey yapmamışımdır ama olmuyordu gerçekten, bi de o kadının ben gene yıllık iznimi kullanamayacak mıyım diye üzülmesine ayrıca şaşırdım o halini görünce iyi ki de söylemişim diyoru onu istiyormuş zaten resmen rüyasında görmüşte, smuwila dur iznimi kullanayım diyormuşta, sabah söylüyecekmiş ama bişey ima ediyormuş gibi anlamayım diye söylememiş..

Ben çıkacağımı söyledim. Umarım yanlış bişey yapmamışımdır ama olmuyordu gerçekten, bi de o kadının ben gene yıllık iznimi kullanamayacak mıyım diye üzülmesine ayrıca şaşırdım o halini görünce iyi ki de söylemişim diyoru onu istiyormuş zaten resmen rüyasında görmüşte, smuwila dur iznimi kullanayım diyormuşta, sabah söylüyecekmiş ama bişey ima ediyormuş gibi anlamayım diye söylememiş..

Rızık Allah'tan takma kafana, elbet bulacaksın hayırlı bir iş
Sürekli huzursun bir yerde çalışmak mümkün değil
O bayanda çıkmasın işte izne, oturup çekleri takip etsin, müdürcülük oynamak öyle kolay değil =)

Rızık Allah'tan takma kafana, elbet bulacaksın hayırlı bir iş
Sürekli huzursun bir yerde çalışmak mümkün değil
O bayanda çıkmasın işte izne, oturup çekleri takip etsin, müdürcülük oynamak öyle kolay değil =)

Öyle tabii, hiç tahmin etmiyordum işten çıkacağımı pztesi günü olanlar ve bugün perşembe durum bu, ne denir ki Allah' tan hayırlısı..

Hayır canım maalesef her yer böyle.Devlette de ayrı pislikler var.

Şans meselesi demek ki, eşim çok rahat mesela bugün işi olsa izin alabilir miyim diye tedirginlik yaşamaz asla, o yarım gün ister müdürü der sen gelme bugün, hemde büyük bi şirket, yaptığı iş belli, işyerinin sosyal aktiviteleri var ek olarak, o da hiç ummamıştı böyle bir yerde çalışacağını kısmet işte..

Şans meselesi demek ki, eşim çok rahat mesela bugün işi olsa izin alabilir miyim diye tedirginlik yaşamaz asla, o yarım gün ister müdürü der sen gelme bugün, hemde büyük bi şirket, yaptığı iş belli, işyerinin sosyal aktiviteleri var ek olarak, o da hiç ummamıştı böyle bir yerde çalışacağını kısmet işte..

Ne güzel maşaallah. Nazar değmesin. Ama erkekler bizim gibi değil bir de. Biz ufacık sorunları büyütüp kendimize eziyet ediyoruz.En azından ben öyleyim.Birisi ufacık bir şey söylesin günlerce kurarum da kurarım.Migreni hastası oldum iş hayatına girdikten sonra.

Ne güzel maşaallah. Nazar değmesin. Ama erkekler bizim gibi değil bir de. Biz ufacık sorunları büyütüp kendimize eziyet ediyoruz.En azından ben öyleyim.Birisi ufacık bir şey söylesin günlerce kurarum da kurarım.Migreni hastası oldum iş hayatına girdikten sonra.

Bende takıntılıyımdır ama bu işyerinde duygusal davranmayacağım demiştim ve öyle de yapıyordum. En son zaten sürekli hatalarımın bulunmaya çalışılmasından dolayı tamam ya ben ne yaparsam yapayım karşımdaki olumlu düşünmedikten, görmedikten sonra bi halt olamam demiştim ama gene de bi umut, iyi geçiniyor söylenenleri yutuyor, işleri vaktinde yapıp ayriyetten o ne derse yapıyordum. Ama bakıyorum da hala şikayet, beğenmeme hep devam etti. Bir kere bile hatasız insan olur mu demedim, karşılık vermedim, tartışmadım, uzatmadım, hep sustum.

Bari keşke konuşsaydım diyorum şimdi, çünkü susmamın, alttan almamın bana yararı değil daha çok ruhen bana zararı oldu..

Ben olsam çok büyük bir hışımla o kadını iyi bir benzetmeden valla çıkmam
Sizin düpedüz ekmeğinize mani olmuş Allah onu da onun yanına bırakmaz merak etmeyin
Ama çok rica ediyorum tavrınızı koyup ayrılın hiç olmazsa laf sokun sizde kalacağına onda kalsın ...

Ben olsam çok büyük bir hışımla o kadını iyi bir benzetmeden valla çıkmam
Sizin düpedüz ekmeğinize mani olmuş Allah onu da onun yanına bırakmaz merak etmeyin
Ama çok rica ediyorum tavrınızı koyup ayrılın hiç olmazsa laf sokun sizde kalacağına onda kalsın ...

Allah büyüktür kimse mükemmel değildir herşeyi böyle milletin gözüne sokmasaydı belkide bunlar olmayacaktı. Şuan kafam çorba, çıkıyorum ama önümde kocaman bi belirsizlik, insan duyunca bir kaç cümle bişey söylerdi ya ama yok, sanki gelen ne kadar iyi olacaksa..

Mutlaka, ben zaten artık gördüğüm muammeleden dolayı çıkmak istiyorum bu insanlarla bana çalışmak ölüm gibi, her gün aynı odanın içindeyiz. Yaptığım işleri çatır çatır anlatabilirim mesela, hani bişeyler öğrenmişim demektir bu, ha tabii en az 2 yılım burada geçse fena da olmazdı. Açıkçası ben burada yaşlanırım diyordum çünkü en yeni elemanları 8 yıllık (o muhasebeden satışa geçen kadın) ki zorla geçmiş sanırım o yüzden beni beğenemedi gitti bi türlü.

Ama hiç beklemediğim şeyler yaşandı bir günde, söylenen sözler unutulmuyor. Neymiş bu benim son şansımmış, bana bir şans daha verilmiş, lütfedildi yani hey Allahım, babamın iflas ettiğini, yeni evlendiğimi biliyorlar haliyle ondan böyle kedinin fareyle oynadığı gibi oynuyorlar benimle..

Sizlerin geçtiği yollardan geçtiğim için tahmin edebiliyorum durumunuzu,

Size mobbing uygulamışlar, Mahkemede kanıtlama durumunda tazminat bile alabilirsiniz bu durum yüzünden..

Eğer işiniz psikolojinizi bozuyorsa zaten hala orada durmanız, Kendinize yaptığınız en buyuk kötülük olurdu.

İstediğiniz ve hak ettiğiniz bir işi tez zamanda bulmanız dileğiyle.

Sizlerin geçtiği yollardan geçtiğim için tahmin edebiliyorum durumunuzu,

Size mobbing uygulamışlar, Mahkemede kanıtlama durumunda tazminat bile alabilirsiniz bu durum yüzünden..

Eğer işiniz psikolojinizi bozuyorsa zaten hala orada durmanız, Kendinize yaptığınız en buyuk kötülük olurdu.

İstediğiniz ve hak ettiğiniz bir işi tez zamanda bulmanız dileğiyle.

Öyle ezik oldum ki bu psikolojiyi nasıl düzelteceğim diye düşünüyorum kara kara, bildiğiniz kendimi işe yaramaz hissediyorum. Bunun yerine beni yetersiz gördüğünüz an işime son verilse çok daha iyidi.

onca yıl emek vermişsin tazminatını almadan çıkma derim ben. bi şekilde kovdur kendini. hakkını yedirme..

Öyle ezik oldum ki bu psikolojiyi nasıl düzelteceğim diye düşünüyorum kara kara, bildiğiniz kendimi işe yaramaz hissediyorum. Bunun yerine beni yetersiz gördüğünüz an işime son verilse çok daha iyidi.

canım 3 kişinin işini yüklemişler kolay mı. senin de biraz sesin çıksın yüklenme kendine bu kadar.

X