çift maaş ve eşimin ailesi

Bırde deĞerımın olduĞunu anlasam bukadar takmam.2yıl Önce gıttık. KÖy evı eŞımın aılesının evı.yanlıŞ anlaŞılmasın benım aılemde kÖy evınde yaŞıyor. Evın ıÇınde bır kedı.ve ben ınanılmaz tıksınıyorum ve korkuyorum kedıden.2hafta kaldım.kedı bızle yedı bızle yattı kalktı. Bırde o kedı ev kedısı olsa neyse. Sokakta gezıyo evın ıÇıne gırıyo sofra ezıne basıyo yataĞa yatıyo. KaÇ kez dedım kayınvaldeme tıksınıyorum dıye. Kılını kıpırdatmadı.eŞım kovuyo kedı alıŞmıŞ yıne gelıyo. Napardınız allah aŞkına

evet hiç değerimyok.üstelik kayınvaldemin şu lafını unutmuyorum.millet sizi ayıplıyor.yani ben para göndermediğim için köy ve akrabalar bizi ayıplıyormuş.

deseydin ayy anne kahroldum şimdi.klava:

Ya portİcİm sen benİ tanıyosun kızlar bİrde 1yıldır bebeĞİm olmuyor. Sİnİrden. Stres elde deĞİlkİ. Tam oturuyoruz bİr telefon bÜtÜn gÜn sİnİr halde yetİyolar yanİ

eşimin sülalesinden bir kadın biri için şöyle demişti yıllardan beri istemiyorlar çocuk bence olmuyorda öle diyorlar.sanane be kadın sanamı kaldı milletin özeli.

Benım Çocuk ıstedıĞımı bılmıyolar. ıstemıyorum. UĞrasamam dıyorum.

allah sana sabır versin güzelim,çok zor birşey gerçekten ama bence tepkinizi açık bir şekilde dile getirin.gerçektende gönül koyan koysun,boşverin.benimde başıma bir kere geldi son oldu ama.doğum yaptıktan sonra aldığım doğum parasını istediler.kıyameti kopardım valla ne yalan söyleyeyim.bir dahada son oldu zaten.
annenin babanın evladı üzerinde muhakkakki çok hakkı vardır kimse inkar edemez ama ben büyüttüm,ben çektim,ben bu yaşa getirdim şimdi sende bana bakacaksın diyen bir anne-babanın sevgisindende şüphe ederim gerçekten.benimde bir evladım var,ileride bana baksın diye dünyaya getirmedimki.şuan nasıl maddi manevi kanatlarımın altındaysa,ileride evlendiği zaman hatta oda anne olduğu zamanda bu aynı olacak.ben ölene kadar çocuğum için elimden geleni yapacağım.oyüzden senin eşinin ailesi gibi düşünen aileleri çok yadırgıyorum nedense.eşinle karşılıklı oturun ciddi ciddi konuşun canım bu konuyu,ortak kararlar almaya ve bunları uygulamaya çalışın.onların dışında sizi telefonla arayanların söyledikleri ve yaptıkları büyük terbiyesizlik zaten,oyüzden hiç muhattap olup canınızı sıkmayın güzelim.önemli olan ilk önce sizin yuvanızın mutluluğu ve huzuru.3.kişilerin bunu bozmasına izin vermemeye çalışın.
çok uzun yazdım buarada,çenem düştükaydirigubbakcemile3

yazdıkların iyi geldi hemde çok doğru canım

ınanın kızlar evlılıĞımden korkuyorum. Çok assasım bu konuda. Çok zor Şartlar altında ÇalıŞıyorum.ÇalıŞmak bıle ıstemıyorum Çok zor.ama mecburum. Bırde eŞımın aılesıne bakacak deĞılım ya

gercekten dusuncesız ve cahıller baska soylenecek bırsey yok.
sen kocanla olan ılıskını dusun.onunla ıyı ol,ailesının soyledıklerını de yaptıklarını da umursama ama sessız tepkısız kalma.

İşiniz zor allah yardımcınız olsun koyun sert biçimde tavrınızı onlar istedikçe sizler yok diyin.
Sanki 2 maaşla olunca hayat çok daha rahat geçiyor zannediyorlar .
Hem emekli hemde kira geliri var yinede yetmiyor diyorlar kusura bakmayın ama tam yüzsüzlük yapıyorlar.
Birde zentinyağ gibi üste çıkıyorlar ayıplıyorlar diyorlar bu ne pişkinlik ya.
Canınızıda alacak değillerya yok deyin kestirin atın

Canım kimseye bakmak zorunda değilsin kesinlikle . . .Baktın iyice üstüne geliyorlar bu kez siz onları rahatsız edin . . Bakalım nasıl oluyormuş para istemek.Sizde isteyin

Kimsenin huzurunuzu bozmasına izin vermeyin. . . opuyorumnanaktan

2yıl Önce gÖrÜmcemın dÜĞÜnÜ vardı. Evı ozaman yenı almıŞtık. Altın yaptık. Kıyafet derken Çok sıkıŞtık. EŞım aılesını aradı dedıkı bana 200 tl. BorÇ verın dıĞer ay kesın Öderım dedı. Ama neymıŞte Çok ayıpmıŞ. Ne yÜzle para ıstermıŞ. Bunu bana kÜÇÜk gÖrÜmcem anlatıyor

Onlar ısterken ıyı bız ısteyınc ayıpoluyor. Vermedıler zaten. Bızde bıŞey dememıŞtık. KeŞke tepkı gÖsterseydık

evet mantıklı.. daha olmadı sız onlardan ısteyın
aradıklarında esın desın hah tamda ben sızı aramayı dusunuyordum baba.
cok zor durmdayız bankaya olan borcumuz yuzunden ıcra gelecek bıze yardım etmenızı ıstıyorum desın ve onlar lafa gırmeden esın lafa gırsın.Sız onların canını sıkın.Arabayı satın,sunu satın bunu satın bıze yardım edınn dıye sız onları canından bezdırın..
Her aradıklarında sız onlardan talepte bulunursanız hatta onlar aramadan sız sık sık arayıp para ıstersenız zaten bı sure sonra anlayacaklardır anyayı konyayı

Son düzenleme:
Mantıklı ama bız denedık bunuda yok dıyolar .ertesı gÜnde onlar nıspet yapıyo

Kızlar ben Çıktım. Okula gısıyorum. 6da burdayım. GÖrÜŞmek Üzere. Çok teŞekkÜrler hepınıze. Daha ıyıyyım. ıyıkı varsınzı

Ailevi konularını bilemem, ama bir evladın kendini büyüten yetiştiren, belli bir yaşa getiren anne babaya bu kadarını çok görmemesi lazım. İmkanı varsa vermesi gerekir diye düşünüyorum. Anne baba bu sonuçta, başkası değil. Dardalarsa yardım etmelisiniz. Amaaa, bunu alışkanlık haline getirmişlerse, bol keseden sürekli para istiyorlarsa düşünmek gerekir.

ay canım bu ne yaaaaa cok kızdım simdi.ben oğlumu ileride bana baksın ben onu söğüşlym diye mi dünyaya getrdm tabiki de ailelere yardım edilir sartlar uygunsa ama bunların yaptığı TERBıYESıZLıK hle o görümcene ne demeli bebek bezi bitmismiş miş offfffffffffffffffffffff offfffffffffffffffffffff canım sen muhatap olma zaten kötüsün hepten kötü olursun rabbim sabırlar versin canım benim....

Zaten esin bu sözler karsisinda mahcup kaliyor arkadasim.boshayallersmile

Esinin ailesi cok güzel bir sekilde yol yordam bulmus, kendileri yetmezmis gibi birde baskalarini buna alet ediyorlar.....ayip ya....insan evladina böyle baski yaparmi, anlayisli olmazmi?:1no2:

Zihniyetleri belli bunlarin, gelin yiyecegini biz yiyelim, biz baktik büyütük bu yasa getirdik adam ettik, simdi eli para tutuyor elin kizi keyif sürüyor......hep ayni hikayeler.

Senin yapacagin tek sey var simdi, onlara firsat vermiceksin, 5 kurusda olsa harca güzelim, sakin kenara atayim birikim yapayim deme, en azindan esinin ailesi maddi konularda sizden ümitlerini kesene kadar böyle yapmalisin!

Para arttimi? Git kuaföre, üstüne basina coluk cocuguna evine harca....hic olmadi esinden gizli bir kese yap kendine....para nerde dedigi vakit harcadim de....

Böyle böyle esinde durumu anlayacak....anlayisli fedakar olma, yeri geldimi politika yap, ah keske olsada versek canim, ama görüyorsunki bizimde harcalamarimiz var de....kavga ederek degil güzellikle esinle konus, bu konu yüzünden esinle kötü olmamaya calis.

kusura bakmayın ama sülük gibi yapışmışlar daha ne kadar daha kan emsek diye bakıyorlar.
ar damarları çatlamış artık bunların..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…