Cidden bir derdim var

banueralp

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2007
526
4
41
arkadaşlar açtıgım yazılardada gördügünüz üzere mutlu ve çok güzel bir evliligim var. hiç bir sorunumuz yok. geçen hafta liseden çok sevdiğim bir erkek arkadaşımla karşılaştım. msn den görüşüp muhabbet ettik. bugün c.tesi günü buluşalım uzun uzun muhabbet ederiz dedi. oda evlenmiş ama boşanmış. çok zor günler geçirmiş. c.tesi için beni yemege dışarı davet etti. eşime durumu söyledim önce düşündü. ben dedimki gerçekten çok yakın arkadaşım. aklı başında düzgün bir çocuktur. hatta senle tanışmayıda çok istedi ama bu tarafa geçemicek bir yerde buluşucaz dedim. oda ben sana güveniyorum akşam buluşmayın ama 4 gibi buluşun 8 e kadar gelmiş ol dedi. ama içimde garip birşey var. ilk defa eşimden başka bir erkekle arkadaşımda olsa yemek yicem. sizce bu istegim normal mi. yoksa vazmı geçiyim. eşime içimde bi gariplik var senden başka biriyle yemek yicem desem gitme o zaman felan der. kötü bişey değil dimi kızlar yaptıgım.-tatlicadiarzu-

Bence değil...
Kalbin temiz, eşin senden emin, sen eşinden emin. Sorun yok bence. Arkadaşın da efendi biriymiş. Bir dahakine eşinle de tanıştırırsın, için daha da rahat eder.
Eşinin sana güvenmesi çok güzel.

canım bence çok ince düşünüyorsun eşin sorun olarak görseydi konuyu zaten sana gitme derdi değilmi?isteğin çok normal tabiki yinede bir gariplik hissediyorsan akşam eşini bekle birlikte gidin bence en güzelide bu olur...

arkadaşlar açtıgım yazılardada gördügünüz üzere mutlu ve çok güzel bir evliligim var. hiç bir sorunumuz yok. geçen hafta liseden çok sevdiğim bir erkek arkadaşımla karşılaştım. msn den görüşüp muhabbet ettik. bugün c.tesi günü buluşalım uzun uzun muhabbet ederiz dedi. oda evlenmiş ama boşanmış. çok zor günler geçirmiş. c.tesi için beni yemege dışarı davet etti. eşime durumu söyledim önce düşündü. ben dedimki gerçekten çok yakın arkadaşım. aklı başında düzgün bir çocuktur. hatta senle tanışmayıda çok istedi ama bu tarafa geçemicek bir yerde buluşucaz dedim. oda ben sana güveniyorum akşam buluşmayın ama 4 gibi buluşun 8 e kadar gelmiş ol dedi. ama içimde garip birşey var. ilk defa eşimden başka bir erkekle arkadaşımda olsa yemek yicem. sizce bu istegim normal mi. yoksa vazmı geçiyim. eşime içimde bi gariplik var senden başka biriyle yemek yicem desem gitme o zaman felan der. kötü bişey değil dimi kızlar yaptıgım.-tatlicadiarzu-

İçinizdeki garipliği anlatsaydınız daha iyi olurdu..kaydirigubbakcemile2
Eğer eşiniz sorun etmediyse siz neden kafanıza taktınız ki?:nazar:

sağolun arkadaşlar. gerçekten eşim hep bana güvenir. 4 yıllık evliyiz daha bir kere birbirimize öle kısaknçlık kavgası güvensizlik gibi nedenler açmadık. çok seviyor ve seviliyorum. eşimle gitmek isterdim ama ilk buluşmada olmaz. çünkü belki arkadaşım eşim varken rahat rahat anlatamaz dertlerini. sonuçta 12 yıldır görüşmüyoruz. çok zaman geçmiş. evet eşimin bana güvenmesi çok ama çok güzel. inanın eşimi dünyalara değişmem o da beni. bunu biliyorum. siz olsanız eşiniz izin verse gidermiydiniz onu da merak ettim. tabiii bide akşam değil ki görüşme saat 4 de ve herkesin gittiği bir yerde dimi ama

düşünüyorum da ne kadar yakın olursam olayım bana ters geliyo birazcık. akşam yemeği ters geliyo. üstelik yalnız olarak ters geliyo. şimdi bile çok samimi erkek arkadaşlarım vardır okulda aynı masada saatlerce oturup konuştuğumuz olur başbaşa kantinde ama ikimiz yalnız gezmeyiz dışarda yemek yemeye gitmeyiz bunu topluca yaparız eğer bi derdi varsa yalnız konuşmak isterse bunu da ayaküstü konuşmalarla okulda hallederiz genelde yada dediğim gibi kantinde halederiz.. ama herkes farklıdır siz ve eşiniz bunu anlayışla karşılıyosa hiç keyfini bozma güzelce git yemeğe tadını çıkar yemeğinin eşinin dediği gibi 4 te git yemeğinizi yiyin sana da değişiklik olur hem. bidakine de eşinle gidersiniz hepiniz yemeye.

işte huzursuzlugu bende anlamadımki? heralde 6 seneden sonra eşim olmadan bir erkekle buluşmak dertleşmek. eşim sorun etmedi. hatta düşünmesine izin verdim. 1 saat sonra git görüş eski arkadaşın dedi. ben sana güveniyorum. eger yanlış bişey hissedersen hemen kalkacagına ve bir daha görüşmeyecegine eminim dedi:)

şöyle düşün eşin bir kız arkadaşını yemeğe götürseydi senin tepkin ne olurdu ama sensiz gidecek.sadece bir kereye bahsus.ama oda boşanıp zor günler yaşamış olacak.eşinle dertleşmeye ihtiyacı var olsun.bu durumda sen napardın.açıkçası ben ne gitmesine izin verirdim nede böle bir durumda ben giderdim.yapacağım tek bişey olurdu oda müsait bir gün eve yemeğe çağırırdım.eğer ben eşimden böle bişey istediğimde izin verseydi gitmezdim çünkü başka bir zamanda o benden böle bir talepde bulunduğunda bende izin vermek zorunda kalırdım.ve bu benim hiçte hoşuma gitmezdi:)sen bizim tepkimizi merak etmişsin ve inan benim tepkim bu olurdu.gitmez eşimde evdeyken yemeğe çağırırdım arkadaşımı.bu devirde kimseye güven olmaz.sevgiler....

sağol tulayo cum. sormuşsun eger eşin böle bişey istese diye:) evet eger eşim çocukluk lise arkadaşıyla görüşecekse ve derdi varsa yani benim yaşadıgımın aynısını yaşayacaksa izin verirmiydim dedim kendi kendime. EVET verirdim cnm. ama eminimki eşim sende gel derdi. çünkü yeni tanıştıgı insanlarla uzun uzun oturmak hoşuna gitmiyor cnm. tanımadıgı biriyle. ama ben severim onun arkadaşlarıyla oturmayı. bunu bildiği için ben sölemeden gel der. çok oldu ve birlikte gittik. ama böle bir durum olsaydı güvenirdim ona.

bide bizim yaş farkından dolayı arkadaşlarım ona çocuksu geliyo. muhabbetleri sarmıyo:) ama gel desem gelir tabiki. ama hiç tanımadıgı için o kadar uzun oturup dinleyebilirmi bilmiyorum. erken kalkmak ister ve bende kalkmak zorunda kalırım.

problem olmaz sanıyorum...

ben olsaydım yerınızde tek basıma görusmeye gıtmezdim sanırım...

gerekte duymazdım....

ama sonuçta siz daha iyisini bilirsiniz...

ama çok yakın bir arkadaşım kardeş gibi sevdiğim. hatta evlenip boşandıgı kızlada okulda flört ediyolardı. benim lisede ilk aşkımı herşeyimi bilen bi arkadaşım. abi kardeş gibi herşeyimizi anlatırdık.yani o kadar yakın bi arkadaşım. ailesini bile tanıyorum. annesi aradı geçen. kızım evlendiğine çok sevindim diye tebrik etti bile düşünün

ne kadar yakin arkadasin olursa olsun bence gitme arkadasim.daha dogrusu yalnizgitme .Hic anormal birdurum degil ama bu sana ileri sorun cikarabilir uzun zamandir görüsmüyorsun sonucta .Esinle birlikte git oda tanisin gerkirse ikincekez yalniz gider dertlesirsin.

Aslinda bunda hicbir kötülük yok niyet önemlidir sadece....sen kendinden eminsin esin sana güveniyor ve arkadasinda dedigin gibi düzgün bir insan...:nazar:

Ama söyle derin düsündügmüz zaman insanin icinde bir gariplik olmuyor degil, orda seni arkadasinla bir tanidik görse ne olur?? Veya belki sen cok iyi niyetli ama arkadasin sandigin gibi hict dosthane seyler beklemiyor!! Tabiki bunlarin hepsi kuruntu lakin ben olsam iki kisi beraber yemege gitmezdim, he madem görüsmek dertlesmek istiyorum esiniminde evde oldugu bir zaman buyur gel derim arkadasima!!!:içelim:

Hem simdi seni bunu yaparsan yarin öbür esinde yapar ve sende bunu kabul etmek zorunda kalirsin...şakkıdı

Tabiki tercih senin canim sevgiylea.s.

bende aynen sen gibi dusunuyordum gulsum ablacim
biri gorur sonra neler cikar kim bilir
ya esimle giderdim ben yada eve cagirir yada baska yere giderdik hep beraber daha iyi olur

sağol tulayo cum. sormuşsun eger eşin böle bişey istese diye:) evet eger eşim çocukluk lise arkadaşıyla görüşecekse ve derdi varsa yani benim yaşadıgımın aynısını yaşayacaksa izin verirmiydim dedim kendi kendime. EVET verirdim cnm. ama eminimki eşim sende gel derdi. çünkü yeni tanıştıgı insanlarla uzun uzun oturmak hoşuna gitmiyor cnm. tanımadıgı biriyle. ama ben severim onun arkadaşlarıyla oturmayı. bunu bildiği için ben sölemeden gel der. çok oldu ve birlikte gittik. ama böle bir durum olsaydı güvenirdim ona.

bunu sormamamın sebebi güvenip güvenmemek değildi aslında sadece cevabı böyle daha çabuk bulurdun.yani eğer ikinizde bu konuda aynı düşünüyorsanız olur tabiki neden buluşmayasınki.insanlara olan güveniniz(aile dışı)halen devam ediyorsa tabikide buluşulursunuz.ben şu açıdan gitmezdim belkide şimdi karşımdaki insan boşanmış yaşı kaç olursa olsun.şuan zaten kötü zamanlar geçiriyo.ve bu insan benim eski bir arkadaşım aradan yıllar geçmiş.ikimizde olgunlaşmış ve evlilik yaşamışız.resimdeki eğer sensen hoşta bir bayansın sonuçtaki karşındaki insan aile dışından yabancı bir adam sana karşı ne düşüneceğini kestiremezsin.yani bu olayda kocamın bana benim kocama güvenip güvenmemesi değil benim karşıdaki insanlara güvenim olmaması.yani ben böyle düşünürdüm.sonradan üzüleceğime en baştan gitmezdim olur biterdi.tabi herkes çok farklı olduğu için düşüncelerde aynı olamaz.sen merak etmişsin bende tepkimi söledim.umarım yemekte güzel vakit geçirirsiniz.iyi eğlenceler canım a.s.

Valla bana çok hem de çoook ters bi durum bu,ben şahsen eşimi ne kadar yakın olursa olsun bi bayan arkadaşıyla başbaşa yemeğe,kafeye,oraya buraya göndermem,ben de gitmem yani,evliysem başka bi erkekle başbaşa bi yerde ne işim olur,hem bu durumdan eşimin de çok rahatsız olmasını,asla izin vermemesini isterdim ben,eşiniz sizi nsl başbaşa tanımadığı bi erkekle yemeğe gönderecek anlayamadım,ama her insanın bakış açısı ve yaşam tarzı farklıdır,ben hoş bulmadım açıkcası ama siz ve eşiniz nasıl uygun buluyorsanız o şekilde davranın derim,hayat siizn hayatınız,evlilik sizin evliliğiniz

işte huzursuzlugu bende anlamadımki? heralde 6 seneden sonra eşim olmadan bir erkekle buluşmak dertleşmek. eşim sorun etmedi. hatta düşünmesine izin verdim. 1 saat sonra git görüş eski arkadaşın dedi. ben sana güveniyorum. eger yanlış bişey hissedersen hemen kalkacagına ve bir daha görüşmeyecegine eminim dedi:)

eşiniz cok olgun bır tavır gostermıs, sızı ne akdar ıyı tanıdıgını ve emınlıgını gostermıs, o emınken esınızın aklını karıstırmayın, bulusma gunu dedıgı saatte gıder dedıgı saatte donersınız, bıttı gıttııkaydirigubbakcemile3

X