Çerkez'lerin buluşma noktası...

halt etmişler onlar...benim kaynanam azcıkda olsa çerkezliğe bulaşmış olduğu halde kendi kendine bana göndemelerde bulunuyo..ama ne kadder uğraşsalar bizim gibin olamazlar...biz doğuştan asiliz nede olsa....Kötü Kazen

selam çerkes kızları nasılsınız
bakıyorumda çogalmışız ne guzel ...aramıza yenı katılanlar hoş geldınız
hepınızı öpuyorum a.s.
bız çerkes kızları asil guzel huyluyuz.....ben çerkes kızı olmaktan gurur ve onur duyuyorum
hepınızı çok sevıyorum :1hug: a.s. a.s.

canım benim beni yanlış anlama sakın.senin ve nışanlın hakkında hiç birşey bilmiyorum.ben nacizane fikrimi söyledim.asla ayırt ettiğini ima bile etmeye çalışmadım.nışanlın ne kadar uzakta da yaşasa mutlaka az çok adetleri biliyordur.ve en önemlisi ailesi mutlaka biliyordur.ama bazı çerkez ailelerinde adetler yerine getirilirmiyor.biraz daha töleranslı davranılıyor.benim babam da adetlerde bizlere karşı daha töleranslıydı.seni bilmeden üzdüm galiba:çok üzgünüm:umarım çok mutlu olursun.şimdiden mutluluklar dilerim..ayrıca sana kısadan da olsa çerkez adetlerinden biraz sunmak isterim.

yeni evli genç erkekler asla büyüklerine görünmezler. damdan pencereden atlayarak kaçarlar.gelinle kayınpederi aynı masaya oturup yemek yiyemezler. damatla kayınpederi aynı ortamda bulunamazlar. bir çerkes anne-baba asla büyüklerinin yanında çocuğuna sevgi gösterisinde bulunmaz. büyükleri yokken ancak sevebilir. çerkeslerde el öpme yoktur çünkü başkalarına boyun eğmeye alışan bir halk değildir.büyük varken, asla başköşede oturulmaz, bacak çelinmez, ikram yapıldığında asla arkasını dönüp çıkmaz, ikramı bitene kadar ayakta dikilir.

üzmedin canım beni .. sen söyledikçe memnun oluyorum ayrıntıları ben belki ben yanlış aksetmişimdir benim içinde bi gurur çerkez gelini olabilmek a.s.

keşke bende babamı dinleyip çerkez gelini olsaydım ah kafam ah...senağlama
babam dedi sen yapamazsın bu adetler de büyüdün diye..bazen koçişle çok takışıyoz yaw..anlamıyo beni...Kötü Kazen

hem çerkez kızıyım hemde gelini . artık eski adetler kalmadı.şimdiki nesil daha gevşek davranıyor adetler konusunda çerkezim diyipde çerkezlerin nasıl olduğunu bilmeyen çok genç var. bu da bizlerin büyüklerin hatası

sagol canım avatarımı haydeçin kızı koydu.haydeç ablam oluyoda...benim yegen böle şeylerde ustatır.nede olsa akıllı cerkez kızı...sırnaşık şey
benimkinide ben koydum bende akıllı çerkez kızı oluyom değilmi..:sm_cool:

körler sağırlar birbirini ağırlar burda öyle olmuş denef 72 ilekafamçokkarıştıçerkez çerkeze laf söylermi tabiki çerkezlerin hepsi asil , akıllılar:1hug:

akıllı ve asil olmayan çerkez kızlarını ben daha görmedim.çerkez adamlarında var bi anormallik, ama ben 17 sene oldu evleneli daha çözemedimmmm.çözen varsa bana biri anlatsın...kafamçokkarıştı

gördüğüm kadarıyla bir sürü çerkez ama buraya kimse uğramıyo..nedense..
işte biz çerkezler böyle acayipiz birbirimizi bulunca deli oluruz sonra selam vermeyiz..Kötü Kazen

gördüğüm kadarıyla bir sürü çerkez ama buraya kimse uğramıyo..nedense..
işte biz çerkezler böyle acayipiz birbirimizi bulunca deli oluruz sonra selam vermeyiz..Kötü Kazen

yok ya öyle deme adige. bizler buranın sabit üyeleriyiz bak yanlızmı hissettin burda kendinia.s.

valla kusura bakmayın ben pek vakitsiz uğruyorum siteye kimseler olmuyor haliyle,haydeç ablam seni çok seviyorum hemen hemen her msj ını okumaya çalışıyorum,burada bazı sorunlarını yazmaya cesaret edebilenler gibi edemeyenlerde var,bunlardan biride benim, bizler boğazımızıda kesseler eşlerimiz hakkında asla büyüklere dert yanmayız.yazan ark. arasında ortak problemlerimiz olunca seninde iki satır yorumun varmı diye bakıyorum,sanki bana doğru yol gösterecekmişsin gibi geliyor,ellerin dert görmesin sevgiyle kal... denef senide seviyorum, okuyorum sevgilerle... avatarın elbruz gözümden kaçmadı bu arada sanada bu yakışırdı zaten, yeğeninin ellerine sağlık öpüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…