Çekişmeli boşanma :(

32 yillik feministim bu konu karsinda su dernege uye olmaya karar verdim.
Benim de aklıma direk bu video geldi.. aman bunlara da gün doğdu şimdi nafaka karşıtlarına. Nafaka haktır evlilik süresine çocuk durumuna yaşanan olaylara göre adil olarak belirlenmelidir. Ama iki ay evli kalıp nafaka talep eden biri de iyi niyetli gelmiyor gözüme. Adil de değil. Gencecik girip çalışabilecek yaşta. Benim çok müvekkilim var adamdan tek kuruş beklentisi olmayıp ben çalışıp ayaklarımın üstüne dururum diyen.. bir tanesini adam kılıçla yaralamıştı. Bir diğeri ayyaşın teki evin deposuna kadın saklamıştı ay düşünüyorum da ben neler gördüm bu işte ya.

Eşim avukat sizin taleplerinizi ve cevaplarınızı okudum kahkahasına çocuk uyandı o kadar söyleyeyim. Bir ay sonra mutlaka devamını okumak istiyorum bu konunun. Böylesine bir cahil özgüveni uzun zamandır ilk kez görüyorum.

Eşiniz takı için benimle evlendi kullandı beni dese nasıl ispat edeceksiniz düşündünüz mü bunu da? Evlenip iki ay sonra adamı terketmişsiniz takılar sizin yanınızda.

Benim burda yuvam dağılıyor sen gülüyormusun
21 yaşında her şeyi bildin de bi geçinmeyi mi bilemedin küçüğüm? Zırt vırt aile evine güya adamı yola getirmek için gidilmez, sana hiç yol yordam öğreten olmadı mı? Alnının çatısına yapıştırırlar davayı öyle. Zaten 1 yıla kadar da kuş kadar nafakayı sana sadaka diye verir elin oğlu, hepten zoruna gider.

Kız ne yuvası. Adamın parasını almak için evlenmişsin de keşke Acun'un gittiği mekanlarda falan takılsaydın yaşın da uyuyor onun kriterlerine. Memurdan milyon tazminat 15 nafaka alaman guzum
onu 1 milyonu alınca yapacak ablası
sonra 2 milyon alabileceği adam bulacak
sonra 2 milyonluk mekanlar
falan filan derken mısırlı sevgili bulur artık :)

Benim giden kızlığım nolucak peki herşeyi biliyorsunuz onca yaşadığım kırgınlıklar vs. Tamam aldatmadı dövmedi ama küfürlü kelimeler kullandı ailesi beni hiç istemedi
Aa giden kızlıktan dava açabiliyor muyuz iyi ki söyledin kız ben de kocama açiyim hadsiz şerefsiz görsün gününü

Al bak 81 yaşındaki adamı hapise alıyorlar daha burda yok alamazsın şöyle böyle diyorlar

Sen öyle 25 yıl evli kal sonra nafakayi düşünürsün
2 aylık evlilikte takıları alıp tazminat ve nafaka talep etmek net kötü niyettir
Aynen böyle yap iyice yayın yap ama ömür boyu yüzüne bakan olmasin o aileye bulasilmaz bir milyon da biz mi verelim desinler.
21 yaşında bunların peşine düşmek ardında taş olur gelir haberin olsun

Benim giden kızlığım nolucak peki herşeyi biliyorsunuz onca yaşadığım kırgınlıklar vs. Tamam aldatmadı dövmedi ama küfürlü kelimeler kullandı ailesi beni hiç istemedi
Kızlığa kadar geldiysek hiç evlenmeyecektin, kızlığın da gitmezdi.

Biz mahkeme yazılarını her zaman net ve kısa tutarız. Özellikle vatandaşa karşı olan gerçek davalarda. Hakimin işi gücü yok satir satir bizi mi okuyacak net ve keskin ok gibi cvp iyidir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…