çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

Ama daha öncesinde çatlamis olması gerekmiyor mu? Çünkü birliktelik üzerinden zaman geçti ilk 36 saatte catliyor diye biliyorum

Tarihlerde Ocak ayini kast ettin sanirim cnm evet yumurtadan dolayi akinti gelir ama iliski durumunu yanlis yapmissiniz igne gunu iliski onerilmez ve 3 gun ust uste olmamali kalite bozuluyor. Benim yumurtam 20 mm iken igne vuruldu 4 ocakta. 72 saate yaklasirken doktora gittim 14 mm dusmus catliyor iliski olsun dedi. O gece iliski oldu ve gebe kaldim. Yani catlatma ignesinden sonra iliskiye girilmeden muayene ettirseniz kendinizi en azindan yumurtanin catlama zamanini bilerek iliski olur isi sansa birakmamis olursunuz. Yani cogu doktorun dedigi gibi 36 saat sonra iliski olmasi sacma. Onemli olan yumurtanin catlama zamani. Benimki 72 saatte catladi

Ama daha öncesinde çatlamis olması gerekmiyor mu? Çünkü birliktelik üzerinden zaman geçti ilk 36 saatte catliyor diye biliyorum

Evet canm cogu doktor igneden36 saat snra diyor.sonrada gun asiri oneriyor.bi 4-5 gun sonrada bazi drlar catlayp catlamadigina bakmak için cagiriyor kimisi cagirmiyor.ben igneden yaklasik32 saat snra falandr bide ondan sonraki gun yani iki gun artarda denedk bidada denemedk hamileyim smdi cok sukur.testide 11.gunde yaptm pozitfti 12.gun daha da koyulasinca kan verdm

Evet yanlış yazmışım doktorum o şekilde söylemişti bana o yüzden acaba varmı bi sakıncası
Cdoktorlarin %90 i ust uste iliski asla onermez bu durum tuhaf. Sen bu ay olmazsa ki insallah olmustur benim dedigim gibi yap. Igneden 48 saati gectikten sonra git altta muayene ol catlama durumunu ogrenip oyle iliskiye gir. Ben 8 ay denedim olmadi ilk defa catladigi gun iliskiyi yakaladim ve hamile kaldim. Hemde 3 gunluk sperm saglamdi kalite tamdi. Ust uste iliskiyede bir daha girme kalitesizlestiriyorsunuz spermleri

Evet yanlış yazmışım doktorum o şekilde söylemişti bana o yüzden acaba varmı bi sakıncası
Benim doktorumda dedi diger doktorlar 36 saat diyor ama hicbir yumurta 36. Saatte catlamiyor 48 saate yakin muayene lazim dedi. Ben yinede 72. Saatte gittim ve o an catladigini gorduk. Muayene sart o surecte

Hayırlı olsun Allah bize de nasip etsin inşallah. 5-6gun daha bekleyip test yapmayı düşünüyorum. 8 şubatta randevum var yine. Aklım çok karıştı

Hayırlı olsun Allah bize de nasip etsin inşallah. 5-6gun daha bekleyip test yapmayı düşünüyorum. 8 şubatta randevum var yine. Aklım çok karıştı
Canim onerebilecegim herseyi onerdim. Hatta bi arkadasa yazmistim oku bunu. 8 ay tedavi gordum. Polip ameliyati oldum. Cocugum olmadi.

Pko hastasiyim. 22 yasinda ve kiloluyum. 25 aralikta adet oldum. 4 ocakta 18.00da kendi kendine gelisen 20 mm yumurtamdan catlatma ignesi oldum. 7 ocakta 16.00da muayene esnasinda yumurtam 14-15 mm idi. Yani catliyordu. O gece iliski oldu ve gebe kaldim. Yani catlatma ignesi yaptiriyorsan 48 saate yaklasirken muhakkak vajinal muayene ol ki catlaip catlamadigini ogren ve iliski olsun. Cunku doktor 36 saat sonra iliskiye gir diyor ve yumurta catlamamis oluyor. Genelde bebek olmasi icin yumurtanin catliyor olmasi ve o gun iliski olmasi gerekiyor. Benim yumurtam 72 saatte catladi. Doktorlarin dedigi 36 saat degil. O yuzden igneden 2 gun sonra hic iliskiye girmedeb doktora git ve catlama durumunu ogren. Doktorum gebe kalirsam cocuk dusmesin diye progestan verdi. Pko hastalari icin yumurta kalitelestiren INOFOLIC VERDI ve ayrica folik asit kullandim. Tum bunlari yaptigim ilk ay gebe kaldim. Canim eger pko isen kiloluysan yada yumurtan kalitesizse yada cocugun sebepsiz olmuyorsa INOFOLIC KULLANMAN LAZIM. folik asit ayri bisey o cocuk icin. INOFOLIC senin yumurtan icin. Benim 8 aydir cocugum olmuyorduInofolic kullandigim ay gebe kaldim. Suya katip iciyorsun. Arastir bunu. Doktor bana verirken arastir bak gor cok etkili demisti. Bazen doktoru dinlemek yerine uygulamayi da sen yapmalisin. Inofolic al sabah 2 aksam 2tane ic. Adetten 13 gun sonra doktora gidip yumurtanin boyutunu ogren. 18-20 oldugunda catlatma ignesi vurdur. 48 saate yaklasirken yine muayeneye git catliyormu ogren. Catliyorsa iliskiye gir ve adetin yaklasana kadar inofolic kullan. Denemekten zarar gelmez

Sperm zatn 3 gun yasiyor.erken catlama ihtimaline karsi 36 saat sonra ve sonrasında gun asiri oneriyorlar.72 saat diyorsunuz ama bi baskasi icin bu surede o yumurta coktan catlamis ve omru bitms olablr biliyosunz 24 saat yumurtanin omru btiyor.her dr catlayp catlamadigini kontrole gerek duymuyor bu durumda kendi doktorunun tavsiyesine uymak en iyisi.zaten 3-4 gun cinsel perhiz oneriliyor.gerisi Allaha kalmis.36 saat sonra denemeye baslamanin zarari olmazki 3 gun yasiyor ztn sperm.ama bekleyerek daha buyuk risk alinir.iki gunde bir kaliteyi de bozmaz.siz 72 saat snra gittignzde artk çok gec de diyebilirlerdi Allah kismet etmiski denk gelmis

Ben de zaten sen 72 saate git demiyorum 48 saate yaklasirken git diyorum. Cogunun 36 saatte catlamazmis. 8 ay denedim ve sperm 3 gun kaliteli bir sekilde yasiyor olsaydi 8 kere hamile kalirdirm. Yumurtalamama 1 yada 2 kala cok iliskim oldu ama cocuk olmadi. Doktorlarin da soyledigi en onemli sey yumurtanin catliyor olmasi.isteyen 36 saat sonra kontrole gitsin sonucta ucret odedikten sonra 10 gun icinde ucretsiz ikinci muayene gidebiliyorsun. 36 saatte catlamadiysa ertesi gun bir daha bakarsin catliyor mu diye. Yani dmeek istedigim yumurta catlamadan 3 gun sperm yasiyir muhabbetiyle cocuk olmuyor. Sperm 3 gun yasayabilir ama kaliteli yasamaz

Benim ne pko ne de yumurta kalitesizligim var sadece 3 ay olmadı çabuk olsun diye içtim. Şöyle birsey var ki 12 saat sonrasinda yani 14. Saatte 36. Saat 50. Saatte falan ilişki oldu toplam. Beni iğneden bir gün önce muayeneye alıp 24 mm olduğunu söylemişti yumurtanın. Ertesi sabah 9 da iğne oldum o gün köpük gibi birsey geldi Tuvalette ve bunun rahim ağzı tıkaci olduğunu yumurtlama başladığını söylemişti. Şuanda okadar sis ve gaz sancısı gibi hissediyorum ki anlatamam size

Ben de zaten sen 72 saate git demiyorum 48 saate yaklasirken git diyorum. Cogunun 36 saatte catlamazmis. 8 ay denedim ve sperm 3 gun kaliteli bir sekilde yasiyor olsaydi 8 kere hamile kalirdirm. Yumurtalamama 1 yada 2 kala cok iliskim oldu ama cocuk olmadi. Doktorlarin da soyledigi en onemli sey yumurtanin catliyor olmasi.isteyen 36 saat sonra kontrole gitsin sonucta ucret odedikten sonra 10 gun icinde ucretsiz ikinci muayene gidebiliyorsun. 36 saatte catlamadiysa ertesi gun bir daha bakarsin catliyor mu diye. Yani dmeek istedigim yumurta catlamadan 3 gun sperm yasiyir muhabbetiyle cocuk olmuyor. Sperm 3 gun yasayabilir ama kaliteli yasamaz

Ayrica dedigim gibi 3 gun ust uste de iliski saglikli degil. Yani saglikli degil derken cocuk olmasi icin saglikli degil. Sperm kalitesi 48 saatte bir yenilenir

Siz cogu dr un soyledigi seyi redderek 36 saat sonra iliskiye girmeyin diyorsunuz.tavsiye yasanmislik paylasim guzeldir bunun icin burdayiz ama ben bu sekilde gebe kaldm demek ayri sey 36 saat snra denemeyin demek ayri sey.ben 3 gun ust uste iliskiyi desteklemedim arkadas denediysede umarim tutar.tum ortam eksiksiz olusturulsada gebe kalinmayabilir gebe kalmak cok zor mucizevi bi durum aslinda dollenmek icin ne badireler atlatiyor o sperm.o yuzden zamani gelmis kismet olmus Allah saglik versin bebeginize

Evet ben hala daha soyluyorum 36 saat sonra iliskiye girmeyin 36 saat sonra doktora gidin yumurtanizin durumuna bakin benim doktorumda bunu soyluyor bu yuzden sebepsiz kisirlikta uzmanlasmis bir doktor. 3 gun spermin icerde yasadigini iddia ederek beklemek digru degil insalar her ay ne umutlarla yasiyorlar. Islerini saglama almalari onlar icin en iyisi

Doktorunuzun ismi nedir acaba? Eğer istanbul da ise gidebilirim

Biz soylenen tarihlere uyduk hatta ben igneden yarim saat sonra da birlikte oldum garanti olsun diye ama sonuc husran. Az once test sonucum geldi <2.00 yaziyor. Bugun catlatma ignesinden sonra 15. Gunum ve reglime 4 gun var.
Cnm bence az daha bekle adetin gectikten sonra bidaha dene .Ben bu ay 3. İğnemi oldum gelişmelerden haberder ederim yine umudum yok ama rabbim biliodur zamanını

Kızlar merhaba, daha öncede yazmıştım da farklı Bi konu hakkında cevap alamamıştım, Allah aşkına başından geçen varsa cevap yazsın iğneden sonra 13. Günüm ve sabah idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı, az önce yine yaptım ikinci çizgi belli belirsiz silik çıktı, muhteşem Bi kasık ağrım var, kan vermeye de gidemiyorum, sizce? Sonuç hepimizin istediği gibi midir?

bende daha önce 13. günü öğrenmiştim canım. büyük ihtimal allahın izniyle hamilesin :) ama kan vermelisin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…