çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

Şimdi kizlar su benim soruma cevap verirseniz çok memnun olurum benim yumurta zamanlarida haricindede hiç akinti olmuyor kupkuruyum bu oluşan yumurtaların kalitesiz içi boş oldugunu mu gösteriyor bi akıl verin bana şimdi cildircam

Hayırlı olsun, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inş. Nasıl duygulandım anlatamam. Sabrına hayran kaldım bu arada. Hep elbet zamanı gelecek diyordun ve öyle de oldu. Sabah namazlarında da dua ediyorum artık sizlere. Özellikle uzun süre bekleyip de olmayanlara. Sürat bakımından duaların en hayırlısı başkasına yapılan duadır. Ben dualarımda isteyen herkese ikiz versin Allah diyorum. Bana da versin inş. Hatta uzun süre bekleyenlerin hepsinin ikiz olsa keşke. En azından kaybedilen yılların telafisi gibi olur. Eltimin ilk çocuğu ile benimkinin arası 13 gün. Ama kadın çocuğu daha 5 aylıkken 2. düşündü ve çocuğu şimdi 5 aylık. Ben daha yeni yeni bana yapılanların etkisini üzerimden atmaya başlayıp çocuk düşünmeye başlamışken (eşime çaktırmadan düşünmeye başlamıştım) eltimin yeniden hamile olduğunu öğrendim. Üstelik 3 aylık olmuştu ve yaşadığı yerden buraya geldiğinde hamileymiş ve bunu saklamıştı bizden. Öğrenince çok zoruma gitti ne yalan söyleyeyim. Çünkü onun yüzünden de çok sıkıntı çektim ve çektiğim sıkıntılar yüzünden çocuk sahibi olmayı erteledim. Yine görümcem de bizim huzurumuzu çok kaçırdı, kendi de çocuk yapmakla meşgulmüş meğer, o da 2.yi büyüttü bile. Ama bu forumdan birinin hamilelik haberini okuyunca havalara uçuyorum:)

Üzüldüm

Zannetmiyorum yumurtanın kalitesiyle alakalı olsun

Bende tam sana göre bir yaşanmış olay var canım. Şu an çalıştığım bölgede 3. Yılımı bitirdim ebe olarak . Bi hastam vardı. Kadının yumurtaliklarini etkileyen bir hastalığı varmış ve tedavi olması sartmis. Ama tedavi sonucunda buyuk ihtimalle yumurta rezervlerinin hepsini yitireceksin demiş doktor. Tedaviden önce 8 tane yumurta almışlar kadından ,eşinin spermleri ile döllemiş ve hepsini de dondurmuslar yıllar önce. Tedavi süreci bitince o döllenmiş bebeklerden birini anneye tüp bebek yöntemi ile yerleştirdiler . Ve evlendikten 8 sene sonra nur topu gibi oğlu oldu şu anda iki yaşı bitmek üzere maaşallah sapasağlam. Ve çocuk 1.5 yaşına değdiğinde anne doğal yoldan ikinciye hamile kaldı düşünebiliyor musun. Allahtan umut kesilmez.. sayılar sadece sembollerdir, kısmet edecek olan allah. Onun bi bildiği var ve ne zaman derse o zaman imkansız dediğin şey de olsa olur. O istesin yeterki. Sen de inancını kaybetme dua et inşallah.

Canım doktor ve hasta isterse hiç klomen başlamadan tüp bebek bile yapabilir. O sıralama sadece belki basit ilaçlarla doğal yoldan olur mu diye deneme amaçlı. Ayrıca aşılama ignesiz klomenle bile yapılabiliyor sadece iğneler daha çok yumurta oluşturuyor o yüzden olasılık artırıyor. Direk tüp bebeğe geçilmesi bana da mantıksız geldi çünkü. Belli yaş aralığında ve en az iki başarısız aşılama olmadan devlet tüp bebeği ödemiyor. Özel sağlık sigortası varsa birşey diyemem tabi

Geriye kalan 7 taneyi de kullansalar diyecem ama o da çok olur. Peki kullanılmayan embriyoları ne yapıyorlar acaba? Belli bir süre sonra atıyorlardır belki. Bir arkadaşımın ilk çocuğu aşılamayla oldu. 2. tüp bebekle oldu ama bir embriyoları daha var donmuş. Onu da kullanacaklardı, belki kullanmışlardır bile. (Ne olur ne olmaz, o embriyo ellerinde kalmasın dedi)

bence alakası yok canım. benımde yumurtlamadan sonra kuru oluyo. adete 2-3 gun kala beyaz akıntı oluyor az az.

Canım haklısın bana da saçma geldi. Hiç klomen filan kullanmadan bile aşılama yapılabilir. İlla eşte sorun olması gerekmiyor. Benim eşimden de sorun yok ama dr. Aşılama yapmaya sıcak bakıyor.

Bu arada kızlar ben doktora gittim dün. Yumurta takibi için. Son kez klomen kullanayım dedim, olmasa aşılama düşünürüm dedim kendi kendime. 2 ay klomen kullanmama rağmen ilişki olmamıştı. Bu ay dedim eşimden gizli klomen kullanıp ona çaktırmadan o dönemi değerlendireyim. Yoksa yine boş geçebilirdi Neyse, dün gittim devlet hastanesinde birkaç aydır gittiğim doktorun yanına. Durumumu bildiği için aynı doktora gideyim dedim. Dr. baktı dedi 2 yumurta var. 16 ve 12 mm. Bir de 9 mm var ama o işe yaramaz dedi. Doktor eşimin testini sordu, daha vermedi, haftaya inş dedim. O da dedi ki bence bu kadar ilaç yüklemesi yapmışın, yumurtalarımız da var, işi şansa bırakmayalım, direk aşılama yapalım, eşini iki kez strese koymayalım. Perş. gel çatlatma iğnesi veririm dedi. Ama gel gör ki 30 lu saatler yani aşılama yapılacak saatler hafta sonuna geliyor. Bir ihtimal laboratuvar hafta sonu açılabilirmiş de. Ben fikrinizi almak isterim. Sizce hiç eşime çaktırmadan ilişkileri ayarlasam mı yoksa hazır çift yumurta da var ve ikiz istiyorken aşılama mı yapsam bilemedim. Aslında birkaç ay kendiliğinden deneseydim çaktırmadan tutma ihtimali olabilirdi. Düşükten sonra adet düzelmeyince ilk aylarda aklıma gelmemişti yumurta takibi. Yoksa belki çoktaaan olmuştu. Tabi herşeyin bir zamanı var. Allah ne zaman isterse o zaman olur. Siz olsanız ne yapmak isterdiniz

Ya fsh ya çare varda yumurta rezervine çare yok 0.85 erken menapoza gireceksin diyolar bdoktorlar çok üzülüyorum ya deli olucam

Yumurta rezervi ile menapoz doğrudan ilgili değil. Doğuştan yumurta rezervi olmayan kişiler de adet olur ve menapoza girmez. Menapoz sadece yumurtlama ile ilgili durum değil. Sen o doktordan koşar adım.uzaklaş. gece terlemesi ateş basması da kesinlikle psikolojik emin ol. Ayrica yumurta rezervin düşük olduğuna göre neden direk iki asılama ve olmazsa sonra tüp bebek düşünmüyorsunuz. Daha kesin yollara bi an önce başlayın derim. Klomen kullanıp 3 er 3 er feda etme yumurtaları bence. Ay senin doktoru elime alasim geldi diğer söylediği saçmalıklarla yorumlamak bile istemiyorum. 5 klomen bir femara ve bir sene de tedavisiz denedik. O zaman benim yumurtaların da kapasitesi i yok deseydi doktor. Valla allah bildigi gibi yapsın. Sana yaşattığı acının bedelini ödeyemez.

Ay ne mucizeler varya Allah ol desin yeterki peki benim hiç yumurtlama akıntısı durumu normalmi yumurtanın içi bis oldugunu mu gösteriyor bu ne demek bilgin vardır belki canım yaa

Yaşım 38 bir kızım var ama 2 çocuğum daha olsa fena olmaz. Tabi hayırlı ve sağlıklı olsun. Aza kannat etmeyen çoğu bulamaz diye bir söz var gerçi. Bu nedenle Allahıma sonsuz şükürler olsun ki sağlıklı ve dünyalar güzeli bir evladım var, kızım var. Allah her isteyene nasip etsin. Kızıma bir kız kardeş de istiyorum hayırlısıyla. Bu yüzden 2. kısmet olursa 3. de düşünmek istiyorum. Bu nedenle de ikiz istiyorum. Ama düşükten sonra daha biri halledemedik, kaldı iki

katılıyorum, bence de klomenle kalan yumurtaların gitmesin, madem böyle bir sorunun var, direk aşılamaya git bence.

Canım ne kadar stres yapmışsınız ya. Hak veriyorum da. Ben de ilk tedaviye başladığımda sizin gibiydim. Sonra ara verdim nefes aldım kendime geldikten sonra tekrar tedaviye başladım bu ikinci ayım. Psikolojinin birçok şeye etkisi var başta gebelige. O yüzden gerekirse birkaç ay dinlenin derim ben. Bana cok iyi geldi. İnanılmaz motiveyim. Olsada olmasa da hoş allah kısmet etmedikten sonra ben aglasam neye yarar. Tabi tek korkum hiç olmaması. Ama olmayacaksa olmaz üzülmek çare değil. Bi de rezerv sıkıntısı ya da başka bi sebeple çok zamanınızin kalmadığını düşünüyorsanız direk aşılamaya geçin zaman kaybetmeyin bence. Ben bu ay da olmazsa ya aşılamaya direk gecicem ya da iki aylık femara var elde onları içip sonra aşılamaya gecicem. Karar veri cem ona gore

Bir de şunu sorayım. Çatlatma iğnesi olmadan tahmini çatlama zamanıyla aşılama yapılamaz değil mi? Hafta sonuna da geliyor çünkü. Perşembe günkü büyüklüğüne göre cuma çatlama ihtimali var da yumurtamın.

bence alakası yok canım. benımde yumurtlamadan sonra kuru oluyo. adete 2-3 gun kala beyaz akıntı oluyor az az.
Aynen bende öyleyim ay ne bileyim içi boştur dediler bende doktor içi boş olsa adet olamazsın sadece kapasitesi yeterli gelmiyordur dedi okadar kızlarda o doktoru biran önce değiştir öyle seymi olur boş olduğu için öyledir diye kesin konuşunca kafa allak bullak oldu doğal olarak

sen biraz fazla kurcalıyorsun :) takıp ettıgım kadarıyla. bıraz serbest bırak kendını canım.
dr unu degıs tabı ama herseyı kafanda kurma. kurmamaya calıs yani

Ayyy icime su serpiyosunuz canım Allah binlerce kez razı olsun evet doktor benim psikolojimi alt üst etti şimdide iğneyle yumurta oluşumu dahada çok bitircek rezervini erken menapoza gireceksin dedi bu arada amh 0,85 cokmu kötü sence birde bu ay tup bebek için eski doktoruma gidicem durumu birkez de onunla gorusucem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…