çatlatma iğnesinden kaç gün sonra gebelik testi yapilir???

kizlarrr pozitif yarin kanda baktiracam hemde net cift cizgi once t cizgi cikti inanamiyorumm cok sukur rabbime rabbim isteyen her keze bu sevinci yasatsin insallah

canim sagol bitanem benide duygulandirdin hepinize dua ediyordum hep dua edicem rabbim vakti gelince bekletmicek insallah dualarimdasiniz

Seni seniii bize erkenden test yapın dedin durdum sen sabır sabır sonunda kavustun ha bebeğine :))) tebrik ederim allah hepimize nasip etsin inşallah. Dua isterim ben de :**

O
sen biraz fazla kurcalıyorsun :) takıp ettıgım kadarıyla. bıraz serbest bırak kendını canım.
dr unu degıs tabı ama herseyı kafanda kurma. kurmamaya calıs yani[/QUOT
E geelde kurma salak doktor beni alt üst etti her gittiğimde kafama yeni bi soru işareti sokup durdu tavsiye üzerine gitmiştim bu doktora da ne deyim Allah hayırlı doktorlarla karsilastirsin

Kızlar bu arada ben bugün buraya şimdilik sizlerle vedalaşmaya geldim :KK43:

Bata 2 ya da 3 günüm kaldı ve sabah ateşimi ölçtüğümde 36,3'e düştüğünü gördüm. Yine de bir umut kalkıp test yaptım ama yine negatifti. Bu ay da hamilelik kısmet olmadı anlayacağınız.

Sabah biraz düşündüm ve bu bebek işini kafamdan artık tamamen uzaklaştırmam gerektiğine karar verdim. Bu ay doktora gitmeyeceğim. Bir de uzun bir süre foruma girmeyi düşünmüyorum. Ama sizleri çok özleyeceğim. :KK61:

İnşallah buradan güzel haberler vermeye devam edersiniz. İnşallah ben de bir gün (buralarda olursanız hala) kendimle ilgili güzel haberler verebilirim size. Haklarınızı da helal edin lütfen. Kendinize iyi bakın.

Şimdilik hoşça kalın..

çok doğru bi karar vermissin canım. Bi rahatla sakinles unut biraz bebek işini. Gerekirse bu konuda kimse ile konuşma. İnşallah döndüğünde daha sakin olursun. Hatta keşke hamile olup haber vermeye girsen insallah . Kendine iyi bak canım.

Geriye kalan 7 taneyi de kullansalar diyecem ama o da çok olur. Peki kullanılmayan embriyoları ne yapıyorlar acaba? Belli bir süre sonra atıyorlardır belki. Bir arkadaşımın ilk çocuğu aşılamayla oldu. 2. tüp bebekle oldu ama bir embriyoları daha var donmuş. Onu da kullanacaklardı, belki kullanmışlardır bile. (Ne olur ne olmaz, o embriyo ellerinde kalmasın dedi)

Benim dediğim.kadın köylü. Burda 5 filan rahat doguruyorlr muhtemelen değerlendirir onları da :)

Ay ne mucizeler varya Allah ol desin yeterki peki benim hiç yumurtlama akıntısı durumu normalmi yumurtanın içi bis oldugunu mu gösteriyor bu ne demek bilgin vardır belki canım yaa
Ayyy icime su serpiyosunuz canım Allah binlerce kez razı olsun evet doktor benim psikolojimi alt üst etti şimdide iğneyle yumurta oluşumu dahada çok bitircek rezervini erken menapoza gireceksin dedi bu arada amh 0,85 cokmu kötü sence birde bu ay tup bebek için eski doktoruma gidicem durumu birkez de onunla gorusucem

Yumurtanın kalitesi ile akıntının.ilgisi yok. Bu akıntıları hormon dalgalanmasi ile oluşuyor. Yumurta 10 cm de olsa 22 cm de olsa akıntı olur. Yani hormonlar yumurtayı tanır ona teşhis koyamaz iyi kötü diye. Varsa vardır yoksa yok catlarsa çatlar catlamazsa catlamaz.
Amh değeri konusunda bilgim yok bana da bakıldı mi bilmiyorum inan. Ama hayatta iki bilemedin 3 çocuk doguracagiz. Yumurtaliklarda milyonlarca yumurta var seninki normalin %1 i kadar olsa da yuzbinlerce yumurtanın var demektir. 3 tanesi elbette ki bulunur. İstediği kadar az olsun istediği kadar atilsin. Hiç duydunmu yumurtası bitmiş kadın ? Bitirmek pek olası değil canım. Kafana takma. Doktoru değiş sadece. Ve sakinleş.

Bir de şunu sorayım. Çatlatma iğnesi olmadan tahmini çatlama zamanıyla aşılama yapılamaz değil mi? Hafta sonuna da geliyor çünkü. Perşembe günkü büyüklüğüne göre cuma çatlama ihtimali var da yumurtamın.

Tahmine göre yapılmaz tabi. Sonuçta senin 14. Günde de yumurta catlayabilir 20.günde de. Bünyenin vereceği cevap bilinemez.

canımmmm hayırlı uğurlu olsun Rabbim tamamına erdirsin
canim sagol guzel duan.icin amin diyorum rabbim hepinize bu duyguyu yasatir insallah kan verdim bugun yarin alicam.sonucu migrenim.basladi hepinize tesekkur ederim allah razi olsun hepinizden rabbim.hepinize meleklerinizi nasip etsin insallah

Yumurtanın kalitesi ile akıntının.ilgisi yok. Bu akıntıları hormon dalgalanmasi ile oluşuyor. Yumurta 10 cm de olsa 22 cm de olsa akıntı olur. Yani hormonlar yumurtayı tanır ona teşhis koyamaz iyi kötü diye. Varsa vardır yoksa yok catlarsa çatlar catlamazsa catlamaz.
Amh değeri konusunda bilgim yok bana da bakıldı mi bilmiyorum inan. Ama hayatta iki bilemedin 3 çocuk doguracagiz. Yumurtaliklarda milyonlarca yumurta var seninki normalin %1 i kadar olsa da yuzbinlerce yumurtanın var demektir. 3 tanesi elbette ki bulunur. İstediği kadar az olsun istediği kadar atilsin. Hiç duydunmu yumurtası bitmiş kadın ? Bitirmek pek olası değil canım. Kafana takma. Doktoru değiş sadece. Ve sakinleş.
Vallahi okadar pozitif kinisuyorsunki rahatlatiryorsun beni sağol canım kafama kafama vur böyle ki kendime gelim sağolsun doktorlar agzima etti

İnanamıyorum yaaa.. Öylesine bir gireyim dedim, gözlerime inanamadım! Mevhibe nasıl sevindim anlatamam. Biliyorum çünkü sen de çooook uzun zamandan beri bunu bekliyordun. Allah sağlıkla tamamına erdirsin canım. Darısı başımıza artık :KK200::nazar:
amin kuzum yaa rabbim.sanada isteyen her.keze bu sevinci yasatsin.indallah kan verdim bakalim.nolcak dualarimdasin canlarrrr

Kızlar bu arada ben bugün buraya şimdilik sizlerle vedalaşmaya geldim :KK43:

Bata 2 ya da 3 günüm kaldı ve sabah ateşimi ölçtüğümde 36,3'e düştüğünü gördüm. Yine de bir umut kalkıp test yaptım ama yine negatifti. Bu ay da hamilelik kısmet olmadı anlayacağınız.

Sabah biraz düşündüm ve bu bebek işini kafamdan artık tamamen uzaklaştırmam gerektiğine karar verdim. Bu ay doktora gitmeyeceğim. Bir de uzun bir süre foruma girmeyi düşünmüyorum. Ama sizleri çok özleyeceğim. :KK61:

İnşallah buradan güzel haberler vermeye devam edersiniz. İnşallah ben de bir gün (buralarda olursanız hala) kendimle ilgili güzel haberler verebilirim size. Haklarınızı da helal edin lütfen. Kendinize iyi bakın.

Şimdilik hoşça kalın..
canim.bende tedaviye ara verdim ama o ilaca basla derim ilk ayda etkisini gorenler olmus yine resim.atiyorum.mutlaka al ama insallah regl olmazsin ben atese olcumune inanmiyorum bir dustu bir yukseldi ama pozitifle sonuclandi atese aldanma derim umudunu tuketme

Eklentiler

• images.jpeg
    images.jpeg
    5,8 KB · Görüntüleme: 73
canim.bende tedaviye ara verdim ama o ilaca basla derim ilk ayda etkisini gorenler olmus yine resim.atiyorum.mutlaka al ama insallah regl olmazsin ben atese olcumune inanmiyorum bir dustu bir yukseldi ama pozitifle sonuclandi atese aldanma derim umudunu tuketme
Bende ateş olayına pek inanmıyorum senin ateş kaclardaydi mesela

Şimdi kizlar su benim soruma cevap verirseniz çok memnun olurum benim yumurta zamanlarida haricindede hiç akinti olmuyor kupkuruyum bu oluşan yumurtaların kalitesiz içi boş oldugunu mu gösteriyor bi akıl verin bana şimdi cildircam
canim benim bu ay kuru gecti hatta ilk defa oldu boyle oldu normalde islak olurdum kurulukmus islakmis aldanmayin derim rabbim seninde yuzunu guldurdun insallah

Hayırlı olsun, Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inş. Nasıl duygulandım anlatamam. Sabrına hayran kaldım bu arada. Hep elbet zamanı gelecek diyordun ve öyle de oldu. Sabah namazlarında da dua ediyorum artık sizlere. Özellikle uzun süre bekleyip de olmayanlara. Sürat bakımından duaların en hayırlısı başkasına yapılan duadır. Ben dualarımda isteyen herkese ikiz versin Allah diyorum. Bana da versin inş. Hatta uzun süre bekleyenlerin hepsinin ikiz olsa keşke. En azından kaybedilen yılların telafisi gibi olur. Eltimin ilk çocuğu ile benimkinin arası 13 gün. Ama kadın çocuğu daha 5 aylıkken 2. düşündü ve çocuğu şimdi 5 aylık. Ben daha yeni yeni bana yapılanların etkisini üzerimden atmaya başlayıp çocuk düşünmeye başlamışken (eşime çaktırmadan düşünmeye başlamıştım) eltimin yeniden hamile olduğunu öğrendim. Üstelik 3 aylık olmuştu ve yaşadığı yerden buraya geldiğinde hamileymiş ve bunu saklamıştı bizden. Öğrenince çok zoruma gitti ne yalan söyleyeyim. Çünkü onun yüzünden de çok sıkıntı çektim ve çektiğim sıkıntılar yüzünden çocuk sahibi olmayı erteledim. Yine görümcem de bizim huzurumuzu çok kaçırdı, kendi de çocuk yapmakla meşgulmüş meğer, o da 2.yi büyüttü bile. Ama bu forumdan birinin hamilelik haberini okuyunca havalara uçuyorum:)
amin guzel duan icin amin diyorum inssallah ikiz olur cok istiyorum rabbim her.keze ikiz nasip etsin inssallah ikiz olmada tek nasip etsin inssallah sanada nadip etsin rabbim tez vakitte demekki vakti gelmis kun fe yekûn ol der olur insallah hepinize ol der rabbim bu ay yuzleriniz gulsun insallahhh

Kızlar şimdi Tsh ve d vitamini sonucumu aldım Tsh 1.83 normal d vitamini 6.1 normali 600 lerde ama senin alt sınırda düşük dedi bilgisi olan varmı d vitamini gerçekten bebek oluşumunu erkiliyormu doktor istemisti

Bu arada kızlar ben doktora gittim dün. Yumurta takibi için. Son kez klomen kullanayım dedim, olmasa aşılama düşünürüm dedim kendi kendime. 2 ay klomen kullanmama rağmen ilişki olmamıştı. Bu ay dedim eşimden gizli klomen kullanıp ona çaktırmadan o dönemi değerlendireyim. Yoksa yine boş geçebilirdi Neyse, dün gittim devlet hastanesinde birkaç aydır gittiğim doktorun yanına. Durumumu bildiği için aynı doktora gideyim dedim. Dr. baktı dedi 2 yumurta var. 16 ve 12 mm. Bir de 9 mm var ama o işe yaramaz dedi. Doktor eşimin testini sordu, daha vermedi, haftaya inş dedim. O da dedi ki bence bu kadar ilaç yüklemesi yapmışın, yumurtalarımız da var, işi şansa bırakmayalım, direk aşılama yapalım, eşini iki kez strese koymayalım. Perş. gel çatlatma iğnesi veririm dedi. Ama gel gör ki 30 lu saatler yani aşılama yapılacak saatler hafta sonuna geliyor. Bir ihtimal laboratuvar hafta sonu açılabilirmiş de. Ben fikrinizi almak isterim. Sizce hiç eşime çaktırmadan ilişkileri ayarlasam mı yoksa hazır çift yumurta da var ve ikiz istiyorken aşılama mı yapsam bilemedim. Aslında birkaç ay kendiliğinden deneseydim çaktırmadan tutma ihtimali olabilirdi. Düşükten sonra adet düzelmeyince ilk aylarda aklıma gelmemişti yumurta takibi. Yoksa belki çoktaaan olmuştu. Tabi herşeyin bir zamanı var. Allah ne zaman isterse o zaman olur. Siz olsanız ne yapmak isterdiniz
canim esine caktirmadan iliski yapin derim neden diceksin ben esime tedaviyi biraktim dedim.adam rahatladi diye dusunuyorum ven catlatma kullanmadim ama gizli klomen kullandim esim dahil doktor dahil bilmiyor burdaki canlarada diyemedim belki tutmaz dedim ama yumlar takip ettirdim doktora fazla cagirmadi doktor sinir olmustum sadece 8 gun gittim 15 gun gittim yumurta catlamis asilama yapalim dedi bende olursa rabbim dogal verir yada vermez dedim sukur pozitifi gordum dun 10-12-13-14 gunlerde iliski oldu 15 gun doktora gittim iliskiye devam dedi yumlar catlamis dedi 16 gun grip oldum esimede bulasdi ve iliski 21 gun oldu o gunlerde yapamadik olmaz dedim rabbim olur dedi oldu dualarimdasiniz

Seni seniii bize erkenden test yapın dedin durdum sen sabır sabır sonunda kavustun ha bebeğine :))) tebrik ederim allah hepimize nasip etsin inşallah. Dua isterim ben de :**
canim.amin allah razi olsin hepinizden rabbim hepinize versin meleklerinizi insallah dualarimdasiniz

X