Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
boyum 1.58 kılo 60 :KK43: görenler cok ıyısın deselerde basenlerım kalcalrım 5 kılo fazlalık var bılıyorum...bebek yağını denıcem ınsaalah....o kırmızılar sonra beyaz mı oluyor ılerlerse pekı..?

boyum 1.58 kılo 60 :KK43: görenler cok ıyısın deselerde basenlerım kalcalrım 5 kılo fazlalık var bılıyorum...bebek yağını denıcem ınsaalah....o kırmızılar sonra beyaz mı oluyor ılerlerse pekı..?

ilerleyen zamanlarda beyaz renge dönüyorlar, çünkü ilk yırtıldıkları anda içleri kan doluyo o yuzden kırmızı renkte gözüküyo , zaman geçtikçe kan boşaldığı ve bölge tamir edildiği için beyaz renge donuyor malesef ki :)

bebk yağı faln hep minerl yağlar, yani petrol yağı, likit parafin, çatlaklar notasında kakao yağı ve karite yağı işe yarayan yağlardır, alın bunları karıştırın, ikiside katı olduğu için düşük ısıda karıştırmanız lazım çarlak olan bölgeye sürün azaltacaktır.

arkadaşlar bende gittiğim bi kuaförde argan yağının baya bi methini duydum araştırdım ama pek bi bilgi bulamadım normalde saç için kullanıyolarmış ama gittiğim küaför çatlaklar içinde kullanıldığını söyledi ne kadar doğru bilmiyorum içinizde bu yağı kullananız var mı almak istiyorum ama paramında boşa gitmesini istemiyorum

argan yağı cilt içinde oldukça faydalı diye biliyorum ama orjinal argan yağı olmasına dikkat et iyice araştır almadan önce piyasada aktarlarda satılan 10 15 tl olanlardan alma sakın

o yüzden hala alamadım ama eczanede satmıyorlar orayada sordum netten alabilirsin dediler çünkü aynı markanın yağı farklı fiyatlarda satılıyo kuaför 70 tl demişti bi kozmatikte 30 tlye satıyo kuaförlerde bizden alıyo dedi satıcı bayan bilmiyorum aktarlardan alıpta kullanmadığım o kadar yağ var ki evde annem artık isyan ediyo o derece yani :KK43:(

arkadaşlar bende gittiğim bi kuaförde argan yağının baya bi methini duydum araştırdım ama pek bi bilgi bulamadım normalde saç için kullanıyolarmış ama gittiğim küaför çatlaklar içinde kullanıldığını söyledi ne kadar doğru bilmiyorum içinizde bu yağı kullananız var mı almak istiyorum ama paramında boşa gitmesini istemiyorum

evet bugun haberlerdede verdi çatlak ve selülit tedavisi için argan yağı kullanılıyo diye:21:

benim de çatlak için denemediğim şey kalmadı. bir iki sayfa okudum ama okumaktan sıkıldım.
izmirde bir dükkan buldum. aktar denmez. daha çok bitkisel yağlar satılıyor. her yağın markası aynı. bir üniversite tarafından üretiliyor. çalışan bey de çok bilgili gerçekten. tavsiye ettiği yağlar şunlar;
1- önce badem yağını iyice, yedire yedire sürüyoruz.
2- sonra " greyfurt çekirdeği yağı" sürüyoruz. bunu ilk defa duydum desem acaba bu benim cahilliğim mi olur bilmiyorum. citrus grubu yağlar olmadan çatlak tedavisi olmazmış. beyefendinin yalancısıyım.
3- kakao yağı. jojoba da olur dedi. bu ikisi de zaten aynı grup yağlardanmış.

tabi ki ilk kullanımda etki etmeyecektir. denemediğim bir greyfurt çekirdeği yağı kalmıştı, onu da deneyelim bakalım :KK70:

benim de çatlak için denemediğim şey kalmadı. bir iki sayfa okudum ama okumaktan sıkıldım.
izmirde bir dükkan buldum. aktar denmez. daha çok bitkisel yağlar satılıyor. her yağın markası aynı. bir üniversite tarafından üretiliyor. çalışan bey de çok bilgili gerçekten. tavsiye ettiği yağlar şunlar;
1- önce badem yağını iyice, yedire yedire sürüyoruz.
2- sonra " greyfurt çekirdeği yağı" sürüyoruz. bunu ilk defa duydum desem acaba bu benim cahilliğim mi olur bilmiyorum. citrus grubu yağlar olmadan çatlak tedavisi olmazmış. beyefendinin yalancısıyım.
3- kakao yağı. jojoba da olur dedi. bu ikisi de zaten aynı grup yağlardanmış.

tabi ki ilk kullanımda etki etmeyecektir. denemediğim bir greyfurt çekirdeği yağı kalmıştı, onu da deneyelim bakalım :KK70:

bende duymadım onu valla onun bile yağını çıkarmışlar ha :d:KK33:

selam
kadinlarkulübüne yeni üye oldum. bende sizinle tecrübelerimi paylasmak istedim. ben 3 cocuk annesiyim. cilt catlaklari selilüt ve dogum lekeleri benimde senelerdir cektigim bir dert. özellikle cilt catlaklarim icim denemedigim ucuz veya pahali krem kalmadi. bu arada cok arastirdim ve en sonunda kendim karistirdigim bir takim yaglari kullanmaya basladim. ayrica yine kendi karisim olan cilt sikilastirci ve yenileyici karisimi 2 günde bir banyoda uyguladim. (keselenmek gibi yani.) bir ay sonunda benim icin inanilmaz bir sonuc oldu. senelerdir bir türlü azaltamadigim catlakliklar soldu ve kücüldü. hala devam ediyorum. görülmeyecek sekile gelene kadar devam edecegim. umutluyum.
gelelim karisima, susam yagi, buday yagi, badem yagi, ceviz yagi zeytin yagi, zeytinyagi
hepsini ayni miktarda karistir, önemli olan yaglarin katkisiz ve dogal olmasi
bu karisimi her gün masaj cildine yaparak sür
ayrica bu karisimi dogum lekeleri , göz alti morariklari, kiriciklarini gidermek, selilüti azalmak, kirik ve kuru saclar icinde kullana bilirsin.
banyo kürünün karisimi ise 3 yemek kasigi yogurt, bir cay kasigi bal, 2 yemek kasigi kahve, bir limonun suyu, 2 yemek kasigi deniz tuzu ve 2 yemek kasigiyukaridaki yag karisimi bu kürü banyoda sabunlanmadan önce yüzün haric bütün vücuduna sür, 5 en az bes dakika masaj yap. sonrada 10 dakika beklet. ( bu arada yüz bakimi falan yap zamanin cabuk gecmesi icin ) durulandiktan sonrada nemlendirici vücüt sabunu kullanirsan iyi olur.
umarim yardimci olabilmisimdir.

merhba hanımlarr ben bu sitede yazılan çoğu öneriyi denedm ama hicbrsey degişmyo catlaklarım duryordu.Daha önce cildiye doktorumun bana verdigi bi krem vardı yüzümdeki bir izi geçirsin die bir hfta önce kendi kendme dedm catlaklarıma sürsem nasıl olur die üçüncü günden fark etmye basladı önce göğüslerime sürdüm inanamadım bu kadr hızlı gecirdiğine smdi bütün vücuduma süryorum ve okdar degştki vücudm okdr güzelleştiki bu benmyim diyorum ev arkdslarımda inanamadı ve hepsi suan bu kremi kullanıyorlar ben cok kafama takıyordum eminim benim gibi sorunu olan birsürü insan var umarım sizinde işinize yarar kremin adı contractubex bence denemelisiniz :)

Nasıl uyguladınız , benm de bir sürü çatlaklarım var yaşım 18 olmasına rağmen :KK43:

merhba hanımlarr ben bu sitede yazılan çoğu öneriyi denedm ama hicbrsey degişmyo catlaklarım duryordu.Daha önce cildiye doktorumun bana verdigi bi krem vardı yüzümdeki bir izi geçirsin die bir hfta önce kendi kendme dedm catlaklarıma sürsem nasıl olur die üçüncü günden fark etmye basladı önce göğüslerime sürdüm inanamadım bu kadr hızlı gecirdiğine smdi bütün vücuduma süryorum ve okdar degştki vücudm okdr güzelleştiki bu benmyim diyorum ev arkdslarımda inanamadı ve hepsi suan bu kremi kullanıyorlar ben cok kafama takıyordum eminim benim gibi sorunu olan birsürü insan var umarım sizinde işinize yarar kremin adı contractubex bence denemelisiniz :)

bende bi ara kullanmıştım ama bende fayda etmedi ne güzel sende işe yaramış ve artık takmıyırum tabi yazın takıntım devam eder ama şuda var ki çatlaklarımdan kurtuldum diyen tamamiyle geçti diyen kimseyi görmedim çevremde yapılacak tek şey spor diye düşünüyorum çünkü bi ara sıkılaştığı için bacaklarım baya bi görüntüsü düzelmişti..

Bende evdeki melisa, fındık, susam ,zeytinyağı ve badem yağlarını ısıtıp

süreceğim, strechliyeceğim.kırmızılıklar kilom azaldıkça gidiyor ama beyazlardan kurtulamıyorum.

yağlar tamamen bitesiye kadar kullanıp, rastgele bir çatlak kremi alırım artık :26: :KK19::18: :KK14:

Son düzenleme:
X