Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
Ben madecassol +acnelyse tedavisi uyguluyorum 2 aydır. etkileşimelri güzel gibi görünmüyorlar derinliği azaldı ancak gitmediler henüz. 5-6 aydan sonra sonuç alan arkadaşlar var. DEneyip göreceğiz ama ben umutluyum. Lireac'a fln verdiğim onca parama yazık olmuş açıkcası. Madecassol 6-7 lira, sağlık ocağından yazdırabilirsin. acnelyse de zaten 3 lira kadar. ikisi de eczanelerde bulunuyor

Sabah madecassol
akşam acnelyse 1 saat sonra tekrar madecassol sürüyorsun.

(az bir miktar yeterli olacaktır. yayılımı fazladır ve emilimi kısa sürede gerçekleşir. sürüp kıyafetini giyersin yani. Acnelyse çok az miktarda kullanılmalı. uzun kullanımda ciltte kararma yapıyor ancak kullanımı bıraktığında geçecektir)
cildin kuruyup soyulduğunda acnelyse ara ver. yoksa cildini tahriş eder

ek tedavi olarak: bapantene yada vazelinle nemlendirebilirisn. banyodan sonra da kantaron yağı kullanabilirisin.

Umarım korkutucu yada karmaşık olmamışımdır. 2si de bence çok iyi kremler. Hele ki arkadaşlarımadki sonucu ve çatlaksız yerlerimi gördükçe'!

bende kullanıyodum bu kremleri ama bacağımın iç kısmında 2yerde leke yaptı çok feci kasındırıyodu kasınmaktan yoruluyodm kıpkırmızı oluyodu kan çıkıyodu resmen 3 hafta kullndım 2 ay oldu bırakalı her güz leke olan yere bepanten sürüyorum ama geçmiyo bi türlü belliki geçmiycek bide üstüne leke derdi eklendi madecassolda kırmızı çatlaklarımı beyaz yaptı şimdi ikisinede korkuyorum kullanmaya sizdede böyle oldumu kızlar?

Benim de bacaklarımda ve karnımda doğum sonrası oluşan epey bi çatlağım oldu. Ben de o kremleri kullandım ve çok fazla kaşınıyordum, derim soyuluyordu... Ama bir faydasını göremedim. Ayrıca lirac kullandım ama onu çok kullanamadım. Çünkü bana bir tüp lirac sadece bir kere sürmeye yetiyordu....Çatlağım çoktu yani.... Buz uygulaması da yaptım... Kilo verdim... Geçmedi geçmedi geçmedi... En son yaklaşık 1 ay önce benim çatlaklarımla aramdaki problem yeniden ayyuka çıktı... Gitmediğim yer kalmadı... Bazıları karın germe yapalım dediler, bazıları vitamin enjekte edip derini canlandıralım dedi, bazıları tedavisi yok dedi, bazıları soyalım dedi... En sın araştırmalarım doğrultusunda fraksiyonel karboksi lazer uygulaması yapan bir doktorlar görüştüm... Salı günü ilk seansımı yaptı. Şuan dünyada da epey iyi sonuçları var bu lazerin. Epey bir iyileşme kaydeceğime İNANIYORUM, İNANMAK İSTİYORUM. Umarım kurtulurum bu dertten...

Son düzenleme:
Ben epey bi suredir ayda bir dermaroller kullanıyodum. Doğru kullanınca gercekten işe yarıyor. Benim catlaklarım geçti gibi, farkedilmesi cok zor en azından. Ergenligimden beri olan çatlaklardı kasık ve kalçalarımda. Sonuçtan oldukça memnunum.

nasıl kullanıyorsun anlatabilirmisin dermarolleri kanatıyormusun yada bastırmadan mı yapıyosun mesela?

insallah kurtulursun cnm hepimiz kurtuluruz bizi gelişmelerden haberdar et olurmu

nasıl kullanıyorsun anlatabilirmisin dermarolleri kanatıyormusun yada bastırmadan mı yapıyosun mesela?

Dermaroller bastırmadan hiçbir işe yaramıyor. Aslında kanatana kadar bastırmak gerek. Benim bacaklarımda da kullandıktan sonra nokta nokta kan toplanıyo dermaroller kullandıgım yere. Daha sonra da 1 ay boyunca hiç dokunmuyorum.

Haberdar ederim tabiki... Şimdi hafif hafifi soyulmaya başladım. Karnım da gerilmeler de oluyor. Bir sonraki seansım yaklaşık 6 hafta sonra olacak... Karnımla birlikte bacaklarıma da yapılacak...
İnşallah hepimiz kurtuluruz...

bayanlar undan 2 sene once 3 kılo verınce catlaklarm kırmızımsı sekılede bacagmn alt kısmına kadar yayılp devam edıyrdu cokk psıkolojk etkılerndım ve netten arastrıdım hep snra bonıe dıye catlakkremı gordum hemen sıparıs verdım netten ıkı kutu aldım bole fondaten tarzı bı kremdı hergun surdum hıc erınmeden ve sonc cok azaldı resmlerıde cekmıstım ama sılmısım cok zaman oldu amack rahatm suan kısa etek bıle gıyındıgımde hc belllı olmuyo amack yenıydı benım catlaklarım hanı hala var cızgı seklınde ama goze kesınlıkle batmıyor..

daha fazla sormak ıstersenz ozelden d yazblrsınz mesaj takıp edemeyebılrm formdan ıyı gunler.doktorlarada gıtmıstım doktor ck pahalı ampuller vermıstıalamazdm.bonıe gerektn ıyı geldı berbat bısey catlaklar ama doktor hamılelıkt ck daha olacaktır sende dedı artk evlenınce naparm bakıcaz

merhaba kızlar ben yaklaşık 6 aydır madecassol ve acnelyse ikilisini kullanıyorum ama malesef cildimi tahriş etmekten başka hiçbir işe yaramadılar,ilk aylarda daralma oldu gibime geldi ama boyutlarında küçülme bile olmadığını fark ettim bunca aydır ayrıca vücudum türk bayrağı gibi oldu kırmızı-beyaz,düşünün yani geçer umuduyla 6 ay bu halde dolaştım, dün itibariylede bıraktım krem falan sürmeyi,dermaroller kullanmayı düşünüyorum. Bu dermarollerle ilgili bilgisi olan var mı?

ama madecassol kırmızı olan çatlakları beyazlatıyo ve beyaz olan çatlakların geçmesi imkansız....

yok valla alakası yok hemde, çatlakları beyazlatmıyo madecassol aksine çatlakların geçmesini sağlıyo tabii dermarollerle birlikte, sakın acnelyse le birlikte kullanmayın ben 6 ay kullandım hiçbir gelişme olmadı vücudumun bol bol tahriş olması dışında

acnelyse çok tahriş ediyo madecassol bencede tek başına ii bi krem.dermarolleri bugün araştırdım aklıma yattı kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.bide tca die bi asit varmış deriyi yakıp soyarak tedavi sağlıyomuş ama ondan korktum açıkçası...tedavi edelim derken hepten haritaya dönmeyelim kızlar...

bonie kremi bende kullanmıştım fayda görmene sevindim çoğu kişi o kremin tam bir fiyasko olduğunu düşünüyo bende öle test ettim onayladım.

oluşmuş çatlaklara önerim bella b tummy honey krem mükemml bi ürün hemde organık emziren annelerın bıle kullanabıleceği tek krem anne süten gecmiyor
notluşan çatlaklar kırmızyken kullanın çok daha hızlı etkı gosterıyor

1 yemek kaşığı fındık yağı
1 tatlı kaşığı badem yağı
1 tatlı kaşığı kayısı yağı
1 tatlı kaşığı menekşe yağı

bu yeni oluşacak çatlakları önlemek içim bi tarif.. ebru şallı hamileliği boyunca kullanmış..bende pilates yapıyorum valla okadar çok esnetme gerdirme yapıyoruz ki çatlarım diye korkuyorum
önlem amaçlı bende bunu kullanıcam

menekşe yağını niye kullanmış pek anlamadım güzel koksun diye mi aceba??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…