Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
canım senin kullandığın acı badem sütü bu mu ?

IMG_0379.JPG

evet. a.s

Arkadaşlar forumda başka bir başlık altında kahve ve limon suyu karışımı önerilmiş, çok faydalı olduğu söylenmiş. 3 tatlı kaşığı kahvenin üzerine sulu 1 limonun suyunu sıkıp balçık kıvamına gelene kadar karıştırılıyormuş, sonra da vücuda kızarana kadar sertçe bastırarak sürülüyormuş, yaklaşık 5 dk boyunca. Daha sonra da ılık suyla yıkanıyormuş. İşe yaradığını söylemişler orda... aklınızda olsun...isterseniz deneyin...

hmm peki öncesinde duşta kese , kabak lifi falan kullandın mı canım ?
sadece öyle masaj yaparak sürünce mi geçti ?
ben de deneyicem de :))) nasıl olsa ucuz ve basit bir yöntem..

kabak lifi aldım ancak çok anlamsız geldi bana kullanımı vs, attım.
bu olayın lifle filan ilgisi kesinlikle yok.
bolca nemlendirmek gerekiyor düzenli olarak.
ilk önceleri faydası yok gibi gelebilir ama göreceksin ki zaman geçtikçe yok olmuşlar.
sabret ve her gün muhakkak kremle bolca.

benim denemediğim şey kalmadı, en sonunda vazgeçmiştim.
bu sene birkaç ay önce acı bademi duydum denedim.
kesinlikle işe yarıyor.
a.s

bende catlakların yanı sıra bacaklarımda ve popomda sıvılce olusuyo baska her hangi bolgemde olmuyo bu tarz sorun yaşayan varsa lütfen benı de bılgılendırır mi?simdiden tesekkurler

kabak lifi aldım ancak çok anlamsız geldi bana kullanımı vs, attım.
bu olayın lifle filan ilgisi kesinlikle yok.
bolca nemlendirmek gerekiyor düzenli olarak.
ilk önceleri faydası yok gibi gelebilir ama göreceksin ki zaman geçtikçe yok olmuşlar.
sabret ve her gün muhakkak kremle bolca.

benim denemediğim şey kalmadı, en sonunda vazgeçmiştim.
bu sene birkaç ay önce acı bademi duydum denedim.
kesinlikle işe yarıyor.
a.s

lifle alakası var lif kese olayı dolaşımı artırır buda ciltte esneme demektirr selülit oluşumu çatlak oluşumu için gereken zemini engeller ardındanda cilt nemlendirlirse çatlama olayı kısmen engellenmiş olunur

lifle alakası var lif kese olayı dolaşımı artırır buda ciltte esneme demektirr selülit oluşumu çatlak oluşumu için gereken zemini engeller ardındanda cilt nemlendirlirse çatlama olayı kısmen engellenmiş olunur

ne işe yarar demedim ki. kabak lifi kabuk gibi bir şey. onun yerine kese yap çok daha güzel oluyor.

kızlar yardımm :KK43: 2 günde 49 kilodan 47 ye düştüm ve kalçamda çok azz minik iki tane çatlak oluştu daha çok yeni ve çatlamaya devam edicek diye korkuyorum nee kullanmamı öneriyosunuz acı bademmi lütfen yardım edinn yarın ona göre alıpp başlıcam:KK43: :Saruboceq: senağlama

kızlar yardımm :KK43: 2 günde 49 kilodan 47 ye düştüm ve kalçamda çok azz minik iki tane çatlak oluştu daha çok yeni ve çatlamaya devam edicek diye korkuyorum nee kullanmamı öneriyosunuz acı bademmi lütfen yardım edinn yarın ona göre alıpp başlıcam:KK43: :Saruboceq: senağlama

ya zayıflayınca da vücut çatlıyor mu ?
ben kilo alınca çatlıyor zannediyordum yanlış mı biliyorum kızlar..?

arkadaşlar ben 6 aydır doğum kontrol hapı kullanıorum ve çatlamaya başladım.acaba nedeni haplar mıdır ohaoldumsmile

Kızlar merhaba;

Geçmiş yazıları okumadım ama ben de bir karışım kullanıyorum çatlaklarımı yok etmek için, yok oldular diyemem ama çok pürüzsüzleştiler, dokununca yarıkları hissetmiyorum en azından. Ve eskiye nazaran renkleri koyulaştı. Bacaklarında batık vs problemi olanlar ve selülit için de işe yarayabilir. Karışımımı tarif edeyim.

- Büyük boy kantaron yağı
- 3-4 kutu aspirin
- 1-2 tüp madecassole
- 1-2 tüp acnelyse

Bunların hepsini çalkalayabileceğim eski bir krem kutusuna koyuyorum. Yalnız aspirinler içinde çok zor eriyor. Bu nedenle denemeyi düşünürseniz, çok az su ile aspirinleri önceden eritirseniz daha pratik olabilir. Hepsini kutuya koyup çok güzel bir şekilde çalkalıyorum, homojenleştiriyorum. Her kullanımdan önce çalkalıyorum, çünkü aspirinler dibe çöküyor. Karışımın miktarını isteğe bağlı değiştirebilirsiniz. Soyulmasını istiyorsanız mesela acnelyse ve aspirini daha fazla koyabilirsiniz. Ben herhangi bir tahriş gözlemlemedim bu arada, en büyük problem bu oluyor bu tür soyucu kremler kullanırken.

Kızlar merhaba;

Geçmiş yazıları okumadım ama ben de bir karışım kullanıyorum çatlaklarımı yok etmek için, yok oldular diyemem ama çok pürüzsüzleştiler, dokununca yarıkları hissetmiyorum en azından. Ve eskiye nazaran renkleri koyulaştı. Bacaklarında batık vs problemi olanlar ve selülit için de işe yarayabilir. Karışımımı tarif edeyim.

- Büyük boy kantaron yağı
- 3-4 kutu aspirin
- 1-2 tüp madecassole
- 1-2 tüp acnelyse

Bunların hepsini çalkalayabileceğim eski bir krem kutusuna koyuyorum. Yalnız aspirinler içinde çok zor eriyor. Bu nedenle denemeyi düşünürseniz, çok az su ile aspirinleri önceden eritirseniz daha pratik olabilir. Hepsini kutuya koyup çok güzel bir şekilde çalkalıyorum, homojenleştiriyorum. Her kullanımdan önce çalkalıyorum, çünkü aspirinler dibe çöküyor. Karışımın miktarını isteğe bağlı değiştirebilirsiniz. Soyulmasını istiyorsanız mesela acnelyse ve aspirini daha fazla koyabilirsiniz. Ben herhangi bir tahriş gözlemlemedim bu arada, en büyük problem bu oluyor bu tür soyucu kremler kullanırken.

ne kadar zamandır kullanıyorsun?hergün sürüyormusun?

Her gün kullanmıyorum maalesef çok üşeniyorum, 6-7 ay oldu kullanmaya başlayalı. Haftada 2-3 kez en fazla. Hatta 1-2 ay ara vermişliğim de var.

kızlar yurdışında duydum,denemedım,argan yağının ıyı geldiğini anlattılar,bende çatlak var ama rahatsız edıcı boyutta değil,sadece kol altım rahatsız ediyor,

kızlar merhaba;

geçmiş yazıları okumadım ama ben de bir karışım kullanıyorum çatlaklarımı yok etmek için, yok oldular diyemem ama çok pürüzsüzleştiler, dokununca yarıkları hissetmiyorum en azından. Ve eskiye nazaran renkleri koyulaştı. Bacaklarında batık vs problemi olanlar ve selülit için de işe yarayabilir. Karışımımı tarif edeyim.

- büyük boy kantaron yağı
- 3-4 kutu aspirin
- 1-2 tüp madecassole
- 1-2 tüp acnelyse

bunların hepsini çalkalayabileceğim eski bir krem kutusuna koyuyorum. Yalnız aspirinler içinde çok zor eriyor. Bu nedenle denemeyi düşünürseniz, çok az su ile aspirinleri önceden eritirseniz daha pratik olabilir. Hepsini kutuya koyup çok güzel bir şekilde çalkalıyorum, homojenleştiriyorum. Her kullanımdan önce çalkalıyorum, çünkü aspirinler dibe çöküyor. Karışımın miktarını isteğe bağlı değiştirebilirsiniz. Soyulmasını istiyorsanız mesela acnelyse ve aspirini daha fazla koyabilirsiniz. Ben herhangi bir tahriş gözlemlemedim bu arada, en büyük problem bu oluyor bu tür soyucu kremler kullanırken.
kaşıntı falan olmuyormu peki malum acnelyse çok kaşıntı yapıyor?

Bende kaşıntı olmuyor. Ama ben çok sık kullanmıyorum. Her gün kullanılırsa belki bir miktar kaşıntı yapabilir. Çok yağlı bir karışım olduğu için cildi germiyor sanırsam. Tabi banyoda soyulma görülebilir, kullanılan bölgede. İrritasyon seviyesinde olacağını sanmıyorum kaşıntının.

X