Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
canim gercekten gecmismi onun catlaklari yani hic görünmüyolarmi artik ve arkadasinin catlaklari yeni mi olusmus yoksa eski miymis? ya geciyosa süper ya. bu karisimi ne kadar süre uygulamis?

canım o kilo alıp vermekten bel yanları ve karnına yapmış; 4 ay yapmış ama hergün değil, aklıma geldikçe yaptım diyo. ben baktım belinde falan çatlak hiç göremedim, önceden nasıldı bilmiyorum ama ne kadar vardıysa artık hepsi gitmişolumunekankayizsmile
ben gün aşırı yapmaya başladım, fark var çok silikleşti ve cildim pürüzsüzleşti çok, bir yandan besliyo da yani.
tam kesin sonuç alırsam yazarım canım ama şimdilik belirgin silikleşme var.
hamilelikten sonra da karnım çatlarsa oralara yapıcam inşallahkaydirigubbakcemile2
haberdar ederim, inşallah tamamen geçer de..

kızar ben de kırmızı kantaron yağını denedim 2 hafta filan..
başta değişklk olmuyo gibi geldi iki hafta deneyip bıraktım,ama bıraktıktan bi kaç gün sonra silikleştiler,tamamen yok olmadılar tabi...ama ben yine de yakın zamanda tekrar başlamayı düşünüyorum
siz de deneyin benceyerimseniben

Slm benımde çatlaklarla başım dertteydi ta ki bu güzel klubu bulana kadar netse yıne bu siteden bi arkadaşın verdiği tarifi uyguladım yanı yaklaşık 10 gün falan oldu çatlaklarımın giderek yok olduğunu görmek benı sevindirio formul:kakao yağı,jojoba yağı,kayısı yağı,fındık yağı,badem yağı,menekşe yağı,gliserin bunları karıştırıp hergün masaj yaptım ve sonuç harika olma yolunda deneyın bence

amazonss ya bu tarifi deneyeceğim ve işe yararsa sana çok dua ederim:) çünkü başım dertte çatlaklarımla:KK43:

ya kızlar lütfen yardım edinn..
BENDE 12 haftalık hamileyim ve karnım çatlamaması için aktarcıdan yağ almak istedim.
Bir aktarcı bana esas yağlardan karışım yaparsak malliyeti 100 tl gibi bir fiyat çıkarırım dedi ama yok sentetikli işlenmiş yağları tercih edersen ki onlar bebeğe zarar verebiliyomuş allah korusun..
benimda kafam karıştı hem diğeri çok pahalı geldi bana gönül isterdi almaya ama malesef..
Sizden ricam bitkisel yağları değilde doktorların tavsiye ettiği reçeteli satılan kremleri mi alsam..ŞıMDıYE KADAR EN ÇOK MEMNUN OLANLAR GENELDE mutela kremini KULLANANLAR..
siz ne diyosunuz peki hiç bu kremi kullananız varmı aranızda??YADA tavsiye edebileceğiniz ,önereceğiniz bir fikir varmı..
ŞıMDıDEN TEŞEKÜREDERıM..

hamilelikte oluşabilecek çatlaklara en iyi yöntem duştan çıkmadan bebe yağını karın bölgesine masaj yapıp sonkez duş alıp çıkmakmış.bu yöntem nemi çok iyi hapsedermiş.bunu bir yakınıma önerende ankarada bayındır tıp merkezi kadın doğum uzmanıdir.

canım çatlayacağı varsa ne sürsen boş,ama vücudunu nemlendirmende fayda var tabiki,ben hamileyken:emir_bebek: hergün değil ama her duştan çıktığımda önce badem yağı ardında kötü kokuyu gidermek için herhangi bir vücut losyonuyla sürerdim,karnım çok kaşındı herkes çatlayacak dedi ama çatlamadı,karnıma sürerken büyük aptallık edip bacak ve kalçalarıma sürmediğim için oralar çatladı,yani bence bu işin püf noktası cildin gerildiği için kuruyor ve nemlendirilmeyince çatlıyor,badem yağıda vazelinde bebe yağıda aynı işlemi görüyor bence....bayanssulusmile

canım o kilo alıp vermekten bel yanları ve karnına yapmış; 4 ay yapmış ama hergün değil, aklıma geldikçe yaptım diyo. ben baktım belinde falan çatlak hiç göremedim, önceden nasıldı bilmiyorum ama ne kadar vardıysa artık hepsi gitmişolumunekankayizsmile
ben gün aşırı yapmaya başladım, fark var çok silikleşti ve cildim pürüzsüzleşti çok, bir yandan besliyo da yani.
tam kesin sonuç alırsam yazarım canım ama şimdilik belirgin silikleşme var.
hamilelikten sonra da karnım çatlarsa oralara yapıcam inşallahkaydirigubbakcemile2
haberdar ederim, inşallah tamamen geçer de..

canim kusura bakma ben cok sabirsizim ya varmi bi gelisme arkadasina bi sorsana ya gercekten kac yillikmis onun catlaklari? arkadasinkiler yok olduysa ki öyle diyosun bi mucize gibi ya umarim öyledir de kurtulurum su catlaklardan

Çatlaklar yaklaşık 10 senedir orda olduğu için artık beyazlamıştı tabii yani tamamen ölü doku olmuştu.Türk lirası ile bana bir şişe 50 lira civarı maaliyeti oldu canım ama ben 2 seans kullandım sizin ihtiyacınıza göre artabilir...

Ben bu başlığı açtım canım...Burada arkadaşları bilgilendirmeye çalışıyorum...

http://www.kadinlarkulubu.com/catlaklar-nedenleri-cozumleri/292640-catlaklar-icin-onerionemli.html

Canım topic'inde anlattıklarını ve olanları okudum. Nette bu uygulamayı yapan bir yer bulamadım ama gittiğim güzellik merkezine danışcam . İşini iyi yapan tecrübeli birini bulmak lazım. Olurda sende İstanbul'da birisini duyarsan haber vermeni çok isterim datlummmmm. saol kiss'tim seni...

kızlarr meraba, benımdee gogsumdee catlaklarr varr bunlar hızlı kılo vermeden oldu sanırım onceden 72 kıloydum sımdı 62 ama spor yapmadan verdm bu kıloları o yuzden olduu =(( bıkınıde yada gogus dekoltelı bısı gıydıgımde cok kotu gorunuoo yardımlarınızı beklıormmm

canim kusura bakma ben cok sabirsizim ya varmi bi gelisme arkadasina bi sorsana ya gercekten kac yillikmis onun catlaklari? arkadasinkiler yok olduysa ki öyle diyosun bi mucize gibi ya umarim öyledir de kurtulurum su catlaklardan

yapan arkadasımın söylediğine göre bir kısmı ergenlikten kalma çatlaklar bir kısmı da kısa bir yıl önce diyet yapıp verdiği kilolardan sonra oluşan çatlaklarmış; sedef renkli, beyaz beyaz çizgiler gibiydi dedi.
ben baktım göremedim hiç çatlakopuyorumnanaktan
kendimde deniyorum ben, hamile olduğumdan karnıma değil tabi.
bacak arası; baya eski çatlaklar ne zaman olduklarını hatırlamıyorum bile.
şimdi silikleşip daraldı, çok dikkatli bakınca görebiliyorum ancak; fayda gördüm yanikaydirigubbakcemile5
devam ediyorum gün aşırı.
tamamen geçerse yazarım:Saruboceq:

yapan arkadasımın söylediğine göre bir kısmı ergenlikten kalma çatlaklar bir kısmı da kısa bir yıl önce diyet yapıp verdiği kilolardan sonra oluşan çatlaklarmış; sedef renkli, beyaz beyaz çizgiler gibiydi dedi.
ben baktım göremedim hiç çatlakopuyorumnanaktan
kendimde deniyorum ben, hamile olduğumdan karnıma değil tabi.
bacak arası; baya eski çatlaklar ne zaman olduklarını hatırlamıyorum bile.
şimdi silikleşip daraldı, çok dikkatli bakınca görebiliyorum ancak; fayda gördüm yanikaydirigubbakcemile5
devam ediyorum gün aşırı.
tamamen geçerse yazarım:Saruboceq:

cok sagol canim bende bal alip baslayayim beraber yazarsiz artik:)

hamileler çatlak oluşmaması için bebek yağını sürmelerini tavsiye ederim(yengemden biliyorum)eğer başka yollarla oluşmuşsa spor ve düzenli olarak kahveyle masaj yapmak süper bişiiii:dance:

Slm benımde çatlaklarla başım dertteydi ta ki bu güzel klubu bulana kadar netse yıne bu siteden bi arkadaşın verdiği tarifi uyguladım yanı yaklaşık 10 gün falan oldu çatlaklarımın giderek yok olduğunu görmek benı sevindirio formul:kakao yağı,jojoba yağı,kayısı yağı,fındık yağı,badem yağı,menekşe yağı,gliserin bunları karıştırıp hergün masaj yaptım ve sonuç harika olma yolunda deneyın bence

saol denicem acaba şu yagları karıştırıp ellerimle mi masaj yapım yoksa titreşim masaj aletiyle mi cvp bekliom

bol su için, badem yağı ve çilek yağı sürün egzersizlerinizi ihmal etmez, cildi de nemli tutarsanız olabilecek en aza indirgenmiş olur.

arkadaşlar çok vaktim olmadığı için burada yazılanları fazla takip edip son gelişmeleri okuma fırsatı bulamadım buraya şimdi yazdıklarımı aynısafa bitkisi kremiyle ilgili bir başlıkta da paylaşmış olmama rağmen buraya tekrar yazıyorum gerçekten görmeyen kalmasın istiyorum çünkü ben büyük ölçüde faydasını gördüm ve burdaki pek çok arkadaşımın da bu durumdan muzdarip olduğunu üzülerek gördüm.. ben bu ürünü değil ama bir tv programında bi hekimin vermiş olduğu şekilde kendim evde hazırlayarak bi merhem yaptım. kullanımımın henüz 1.haftası bitti ancak samimi söylüyorumki gözle görülür bi hafifleme var yani annem de sürekli bakıyo bende göz yanılgısı olmasın diye başlarken de devamında da anneme iyice göstermiştim. ancak yağlı bir merhem olduğu için tedbiren öncelikle bacaklarımda denedim ve benim göğüslerimde de fazlasıyla çatlak var ne yazıkki üstelik ben çatlaklarım oluşurken ne pembeliğini ne kırmızılığını görmedim sanki direk sedef halinde koca yırtıklar olmuştu.. 24 yaşındayım doğum filan da yapmamış olmama rağmen en az 5 yıldır bu çatlaklarla beraberim ve sanki her gün bi yerlerim çatlamaya devam ediyo.. bu sitede çok öneri çok yöntem gördüm pek çoğunu da denedim uzun sürmedi açıkçası üstelik kullanırken bi faydası olduğunu hissedememek de hep karamsarlığa düşürdü beni ve yarım bıraktım.. ama bunda inanın şimdilik memnunum ve denemekten de vazgeçmeyeceğim inşallah.. gönül isterki geçsin ama azalmasına da razıyım ancak ne olursa olsun lütfen canımızı çok sıkmayalım şükredelimki çatlaklı da olsa bacaklarımız var.. merhemi nasıl yaptığımı ve nasıl kullandığımı da anlatayım ancak şunu da hatırlatayım lütfen öncelikle dar bi bölgede deneyin yani vücudunuza olan etkilerini görmek açısından çünkü yağlı bi karışım.. uzmanı değilim ama herkeste farklı farklı etkileri olabileceğini düşünüyorum sonradan işte tüylenme oldu çatlaklarım arttı vs diye daha çok üzülmenizi istemem..
merhem 500 gr tereyağıyla 2 avuç aynısafa bitkisinin karışımıyla yapılıyo. tereyağını eritiyosunuz ama bakın yağ kızdırılmıycak arakadaşlar eridiği anda çekin ocaktan ve aynısafa bitkisini içinde özünü veeicek şekilde karıştırın daha sonra uygun bir kaba koyup soğumasını bekliyoruz sonrasına buzdolabına koyuyoruz ve o iyice donuyo. donduktan sonra onu elinizle süremiyosunuz tabi krem gibi onun için bir de çay kaşığı yardımıyla filan bi parçasını koparıp sorunlu bölgeye masaj yaparak sürüyosunuz,merhem devamlı olarak buzdolabında bekliycek arkadaşlar.. merhem formülünü verirken 500 gr için iki avuç diyordu ama ben 250ye bir avuç olarak yapıp bittikçe yeniden yaparım diye düşündüm siz de oranını kullanımınıza göre artırır ya da azaltırsınız.. ben gece yatmadan önce sürüyorum ve üzerine hani şu günlük kullandığımız çorapların uzunları var ya arkadaşlar kalın çoraplar dizlere kadar olan onlardan bir tanesini bilekten kestim ve korse misali merhemi sürdüğüm bölgenin üzerine çektim çorabı ve her gece uyguluyorum.. sabaha kadar kalıyo o şekilde ve sabah bütün yağı emmiş oluyo zaten.. kokusu biraz kötü ama:) bir de sabahları genelde ilk baktığımda sanki daha belirgin gibi geliyolar ama 10 dk içerisinde bacak hava da alınca kendine geliyo.. üstelik bu bitkiyi araştırırken varislere ve pek çok yara ve yara izine iyi geldiğini de okudum arkadaşlar bu arada kese yapmayı bol su tüketmeyi ihmal etmeyelim bir de son olarak çok sıcak suda banyo yapmanın çatlakları artırdığını duymuştum bilginize.. umarım hepimize şifa olur... selametle...

X