Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
acnelyse madecassol derim başka bişey demem..kızlar bnde çok umutsuzdum ve çok moralim bozuluyordu çatlaklarım yüzünden ve bende 12-13 yıldır varlar..bildiğin yarık şeklinde sedef seder...dayandım acnelyse madecassole..kaşındı soyuldu kabardı yandı kaç gün..haftada 2-3 gün ara vermek zorunda kaldım..ama değdi ya...baya azaldı...bazıları belli bile olmuyo..okdr mutluyum kiiiiiiiii...

canım bu bahsettiğin nedir?
ilaç gibi bi şey mi,eczaneden mi alnıyorCADIARZU
bi de fiyatını söyleyebilir misin:kedi:

canım bu bahsettiğin nedir?
ilaç gibi bi şey mi,eczaneden mi alnıyorCADIARZU
bi de fiyatını söyleyebilir misin:kedi:

acnelyse akne kremidir aslında fiyatı 3 tl civarı madecassol de yara iyileştirmek için kullanılır onun fiyatı da 7 lira civarı..sabah madecassol akşam acnelyse sürüyorsun..sürdüğün bölge pul pul dökülüyor..kızarıyor kabarıyor ozaman ara verdim ben hep bepanten sürdüm sora iyileşince acaip farkediyor...ama kaşıntısı çok fena..gece bile uyandırıyor..elim popmda geziyorum o derecekaydirigubbakcemile3 ama napiim geçiyo ve dayanıcam:eek:

acnelyse akne kremidir aslında fiyatı 3 tl civarı madecassol de yara iyileştirmek için kullanılır onun fiyatı da 7 lira civarı..sabah madecassol akşam acnelyse sürüyorsun..sürdüğün bölge pul pul dökülüyor..kızarıyor kabarıyor ozaman ara verdim ben hep bepanten sürdüm sora iyileşince acaip farkediyor...ama kaşıntısı çok fena..gece bile uyandırıyor..elim popmda geziyorum o derecekaydirigubbakcemile3 ama napiim geçiyo ve dayanıcam:eek:

sağol canımmkaydirigubbakcemile2

ama öyle kızarıyosa filan korkarım ben ya yapamam..
ben de şimdi kırmızı kantaron yağı sürüyorum bir haftadır,sanki görünümü hafifleid biraz,buna biraz daha devam ediyim bakalım nolcak şakkıdı

acnelyse denemedim ama bir sitede uzman hocamdan bana çatlaklarım için madecassol ve contractubex tavsiye etti.daha yeni kullanmaya başladım karnım nasıl kaşınmaya başladı karnım anlatamam..:lepi:bide deriler karnımdan dökülüyor kir gibi sanki anlayamadım acaba kötü derilermi gidiyor çözemedm ama sanırım iyi gelecek işallah

arkadaşlar ben bu lierac ın içeriğine baktım protein üretimine yardımcı oluyormuş o yüzden yenileniyormuş cilt. kantaron yağı da bu konuda baya bilindik bir şeydir bir araştırın isterseniz aynı işi yapacağını düşünüyorum kremle. kantaron yağının da sivilce,yanık ve yaraları iz bırakmadan iyileştirme, cildi yenileme özellikleri mevcuttur. hem de kayısı-susam-tatlı badem gibi yağlarla karıştırıldığında daha iyi olabilir...

bir de bir sorum olacak, kayısı yağı dediğiniz direk kayısı yağı mı yoksa kayısı çekirdeği yağı mı sanki öyle iki farklı şey gördüğümü hatırlıyorum aktarda?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bacak çatlakları için bir çözüm yolu bilen var mı. lazerle yada kremlerle filan geçirilemiyor mu tecrübesi olan lütfen paylaşsın. bir ürün duydum. Strivectin SD ama çok pahalı. 250 YTL civarında fiyatı. üstelikte çok küçük. bir de Elezza var. o da iddialı bu konuda ama bilemiyorum gerçekten işe yarıyor mu. bunun çözümünü bilen varsa lütfen cevap yazsın. herkese selam.
ellezanın bir faydası yokmuş da elicina kullanan varmı

ben kullanıyorum buujuucuuumm bu sitedeki tavsiyeleri okudum ve sonuç süper bende herkese tavsiye etmeye çalışıyorum biraz faydam olursa ne mutlu bana. çevremdeki herkes değişimi farketmeye başladı yakında sevgilimede kullandıracağım:):):)hihoyyyt

gercekten catlaklarin gectimi resmen yok oldular mi??

ben memnunum kremden. zaten bu forumdan görüp kullanmaya başlamıştım faydasını görünce bende tavsiye edeyim diye üyelik aldım ama bazı üyeler reklam amacında olduğumu düşündü. onlar yazdıklarımı dikkate almasın lütfen. kullanmak istersen ben öneriyorum canım ama pahalı biraz 90 tl ye aldım ben

hmm avusturyada yasiyorum ben burda internetten baktimda 23 euro diyo postayla 30a gelir bana. daha siparis etmedimde peki seninkide 40gramm mi?

arkadaşlar benimde bir tavsiyem var oriflame in cilt çatlakları için olan kremi bende arkadaşıma verdim herkeste aynı ektiyi yapmıyor diye mahcup olurum diye düşünürken arkadaşım teşekkür üst
ne teşekkür etti ege bölgesi gibiydi karnı şimdi aynaya baktıkça bakası geliyo birde yazın bikini giyinebildiğine seviniyor ve diğer ürünler gibi pahallı değil .
şu da bir gerçek ki hiç bir ürün kesin çözüm değil tıpta bile yok bunun çözümü ama yok denecek kadar yok ediyor bazen büyüteçle bakman gerekiyor

benimkide 40 gram canım ben 90 tl ye alıyorum ama eczanelerde 170 tl. nerdeyse yarı fiyatına. sen daha şanslısın tabi 60 a falan gelio sana:) aman ya cildimde faydasını gördüm ya hiç umrumda değil üç kuruş fazla vermişim bu zamana kadar cildim için ödediğim paranın haddi hesabı yok

evet öyle tabi paranin önemi yokta bakalim catlaklarda ne kadar etkili onu cok merak ettim dogrusu

Ben yeni bir tedaviye başlıycam ama uzun süreli yani 1 sene kadar devam edecek. Ama deniycem mutlaka, tıbbi olarak kanıtlanmış bir tedavi araştırdım ama uzun soluklu. Ayrıca çatlakların süresi önemli değilmiş, yani yerleşmiş çatlaklara da iyi geliyormuş. Ucuz bir tedavi 3 tane ilaç kullanılacak fiyatlarını ve kullanım zamanlarını yazıyorum.

1- madecassol merhem 7 ytl. sabah sürülecek
2-acnelyse krem 2.5 ytl akşam sürülecek
3-evigen ampül 4 ytl haftada 2-3 kez ampülü kırıp çatlaklara sürülecek

isteyen madecassol yerine exfoliac 15 krem de kullanabilir ama biraz daha pahalı 30ytl falan.
Bi de eczacınız bu ilaçlar çatlak tedavisi için falan değil derse şaşmayın çünkü eczacılar sadece prospektüs bilgilerini bilebilir. İlaçların içlerindeki maddelerin etkileşimi ve hangi hastalıkları tedavi ettiğini ancak doktorlar bilebilir. Herşeyi bilseler doktorlara ne gerek var? İşin etiğine riayet edenlerri tenzii ediyorum.
Artık pahalı kozmetik tuzaklarına düşmekten yoruldum, sabırlıyım ve denemek istiyorum diyorsanız kolay gelsin.....

ilaçların içlerindeki maddelerin etkileşimi ve hangi hastalıkları tedavi ettiğini ancak doktorlar bilir öyle mi...eczacılık okuyan insanlar 5 sene boyunca ne öğreniyorlar bir fikrin var mı? bu söylediklerinin hepsini aslında eczacı yapar cnm.dr teşhisini koyar.

bana bir arkadaşım kendi çatlaklarını nasıl geçirdiğini anlatmıştı bir süre önce. bende başladım 2 haftadır denemeye cidden işe yarıyor, çatlaklarımda belirgin bir düzelme oldu:emir_bebek:
benim kilo alıp vermekten bacak aramda çok fazla çatlağım vardı, hamile olduğum için karnıma falan uygulayamıyorum sadece bacaklarıma yaptım.
azıcık bala bikaç damla zeytin yağı damlatıp çatlağa sürüp streç filme sarıp 1 saate yakın bekliyip yıkıyorum.
hergün değil günaşırı yaptım ben.
yarın yine yapıcam inşallah.

bana bir arkadaşım kendi çatlaklarını nasıl geçirdiğini anlatmıştı bir süre önce. bende başladım 2 haftadır denemeye cidden işe yarıyor, çatlaklarımda belirgin bir düzelme oldu:emir_bebek:
benim kilo alıp vermekten bacak aramda çok fazla çatlağım vardı, hamile olduğum için karnıma falan uygulayamıyorum sadece bacaklarıma yaptım.
azıcık bala bikaç damla zeytin yağı damlatıp çatlağa sürüp streç filme sarıp 1 saate yakın bekliyip yıkıyorum.
hergün değil günaşırı yaptım ben.
yarın yine yapıcam inşallah.

canim gercekten gecmismi onun catlaklari yani hic görünmüyolarmi artik ve arkadasinin catlaklari yeni mi olusmus yoksa eski miymis? ya geciyosa süper ya. bu karisimi ne kadar süre uygulamis?

arkadaşlar benimde bir tavsiyem var oriflame in cilt çatlakları için olan kremi bende arkadaşıma verdim herkeste aynı ektiyi yapmıyor diye mahcup olurum diye düşünürken arkadaşım teşekkür üst
ne teşekkür etti ege bölgesi gibiydi karnı şimdi aynaya baktıkça bakası geliyo birde yazın bikini giyinebildiğine seviniyor ve diğer ürünler gibi pahallı değil .
şu da bir gerçek ki hiç bir ürün kesin çözüm değil tıpta bile yok bunun çözümü ama yok denecek kadar yok ediyor bazen büyüteçle bakman gerekiyor

sen de kullandın mı o ürünü arkadaşım? Ben de alıp deniyim bari hiç bişey yapmamaktan iyidir işe yaramazsa da nemlendirmiş olurum artık. İzlenimlerimi aktarırım

X