Çatlaklar Çatlaklar İçin Çözüm Önerisi Olan Var Mı?

Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri
BENDE ZONDULDAKLIYIM VE 17 YAŞINDAYIM AYNI PROBLEM BENDEDE VARRR AMA ŞİMDİLİK BİŞEY YAPMADIM SADECE CİLDİMİ ARTIK NEMLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUM ÇÜNKÜ YAPIP KURTULAMAMKTAN KORKUYORUMM:1no2::1no2:

nelerle nemlendiriyosn cnm ? bn kremleri kullanmaya başladım.neresndensın zonguldagın bu arada?

mrb arkadaşlar..benimde dizimin arka bölgelerinde belirgin şekilde ve basen bölgemdede ince çatlaklar vardı..hızlı kilo verdiğimde çıktı bunlar ortaya ve beyaz çatlaklar..uyguladığım bir yöntemi paylaşmak istedim..tamamen ortadan kaldırmıyor ama görünümü çok azalttı yani iyice yaklaşmak gerekiyor görmek için..kakao yağı,gliserin yağı,keten tohumu yağı,kantaron yağı,çörek otu yağı ve kayısı yağı hepsinden 20gr bir kutuda karıştırılıyor kokusuda hoş içinde kakao ve kayısı yağı olduğu için..bunu her akşam uyguladım,banyoda o bölgelerime kese yaptım ve özellikle banyodan çıkar çıkmaz uygulamak daha etkili gözenekler açık ve cilt yumuşak olduğu için..bazende madecassol krem uyguladım ama düzenli değil düzenli uygulamak faydalı olur diye düşünüyorum...yaklaşık 2_3 ay içinde faydasını gördüm..ve rejim yapmaya karar veren arkadaşlar bu tarz yağlarla vücdunu nemlendirsin diyorum en azından çatlamanın önüne geçebilirler yada daha az çatlakla kurtulabilirler..tabi herkesin cilt yapısı farklı olduğu için herkeste aynı sonucu verirmi bilmiyorum..umarım ben faydasını gördüm sizde görürsünüz..

arkadaşım peki bu yağların hepsi ne kadara mal oldu? Bir de hepsini cam şişede mi karıştırdın?

arkadaşım aktarlarda satılıyor bu yağlar küçük şişelerde toplam 8ytl di yanılmıyorsam ama çok pahalı bişe değil.evet cam şişede karıştırdım hepsinden birer tatlı kaşığı, kullanmadan önce bir iki çalkalıyorsunuz yağların yoğunlukları farklı olduğu için karışması açısından..karışım bitince tekrardan hazırlıyorsunuz zaten..

ya benim popom çok çatlaklı güzel bi popoya kavuşmak istiyorum bikini mayo giymek istiyorum ama popo lazımmm çok çatlaklı bide daha 17 yaşındayımm ağla durr çok kötüüü insan içine çıkamam ben çok seviyorum denize girmeyi ama sadece uzaktan izliyecem galiba senağlama senağlama

şöyle de bir şey var, zayıfladıktan sonra çatlakların belirginliği büyük ölçüde azalıyor. 10 kilo verdim geçen sene, çatlaklar tabii ki kaybolmadı ama daha az belirgin hale geldi.

arkadaşlar ...................... var daha önce bi arkadaşımla bu çatlak tedavisi hakkında bilgi almaya gitmiştik fakat araya başka bi konu girince(sivilceler) bu tedaviyi yaptırmadık.Çünkü Betül hanım çatlak önemli değil önce sivilceler tedavi edilmeli dedi...................... aşama aşama çatlak tedavisinde hangi yöntemi uygulayacağını anlatmıştı bize (önce sivilceleri tedavi etmek koşuluyla :) bu tedavinin içinde Noline sistemide var(boyama yöntemi) ama o en son aşama önce kimyasal peeling yapalım demişti.

Bi başka yöntemde sunmuştu bize şunu yapabiliriz diye.1dk da bronzluk sağlayan bi yöntem.(adını hatırlamıyorum Ama buda boyama yöntemi yani bronzlaşıyorsun fakat tüm vücudun boyanıyor.Ve bütün çatlakların kapanıyor.Demişti ki................. " Düğün yada özel davet gibi gecelerde insanlar kusurlarıyla uğraşmak istemiyor.Dekolte giymek istiyor.Bu yüzden de bu yöntemi kullanıyor.1 hafta sürüyor etkisi.Kesinlikle kesede yapsanız vücuttan çıkmıyor.Ancak 1 hafta sonra çıkıyor." Sormuştum bende ...........hanıma böyle dalga dalga boyanmış gibi bi görüntü olmasın diye,büyük bi aletin içine giriyomuşuz bize hatta bikini falan veriyolarmış tek kullanımlık sonra atıyolarmış.Tamamen kapanıyormu diye sordum."Tamamen kapanıyor "dedi .Ama geçici bişe olduğu için çok sıkışırsam böle bişeye başvururum diye düşündüm ben.Sizinde aklınızda bulunsun diye yazdım :) hihoyyyt

Son düzenleme:
sanırım çatlağın çaresini bulan dahi köşe olucak ne kadar çok sorunlu bayan var bu konuda.bir an önce bulunsa...

arkadaşlarrrrrrrrrrrr acnelyse ve madecassol KESİNLİKLE İŞE YARAMIYOR ..
yaklaşık 1 yıldır kullanıorum üstelik düzenli kullandm.çok kaşıntı yaptı hatta bacaklarım morardı kaşımaktan ve sonuç sıfır .. bir ml dahi değişmedii.benim ergenlikten kalma.yeni çatlaklarda nasıl olur bilmem.klava:

valla bende işe yaradı:))benımkılerde ergenlıkten kalma boy uzarken ozellıkle oldular ve kalcalarımdakıler ve bacak ıcındekıler gectı gıbı bırsey derı cok duzeldı ustelık 1 ay bıle olmadı sadece bel yanlarım kaldı okursan zaten bazılarımızda işe yarıyor bazılarında yaramıyor belkı cılt yapısıyla alakalı bendede kasınma oldu ama tatlı kasınmalar kızarma oldu ama 1 hafta sonra gectı!!

selam,

malesef ben de bir çatlakzedeyim. bacaklarımın üst kısmında derin, uzun çatlaklar var. kilo aldığım için oluştu senağlama
aslında uzun süredir umursamıyordum ama bu ara o bölge çok geriliyor ve yanıyor. resmen vücudum alarm veriyor. eğer önlem almazsam çatlaklar daha da çoğalcak galiba.

internette uzun uzun araştırdım. ortalama hep aynı şeylerden bahsediliyor. öncelikle ben de kozmetik ürünlerine hiç güvenmiyorum.
hem çok pahalılar hem insanları kandırıyorlar. onun yerine koruyucu olarak bitkisel yağları tercih etmeyi planlıyorum.
tedavi olarak da bence en mantıklısı medacassolu sabah akşam düzenli kullanmak. ve akşamları acnlyse'yi dikkatli olarak kullanmak.
dikkatli derken de bi arkadaş tarif etmiş; sadece çatlakların üzerine uygulayıp 30 dk bekleyip durulamak gerek. yoksa deriyi aşırı tahriş edip, kaşıntı yapıyormuş.
veya acnlyse yerine contractubex de denenmeye değer bence.

evet haklısın ilk başlarda yarar gibi oluyo hatta inanamadım bende geçti diye çok sevindim ama ara verdiğinde püfff her şey eski haline dönüyo yalnzca kullanrken derinin üzeri yeni bir tabaka ile kaplandğı için belli olmuyyo sonra kullanmayınca eski halini alıo umarım öyle olmaz sizinki geçer.hihoyyyt

nedeennnnnnnnnnnnnnnnnn

neden çözümü yokkkk bununnnn

tıp bu kadar ilerlemedimiiiiiiiiiiiiiiimirmirmirmirkafamçokkarıştı

saol sısolın:)) bozma moralımı ben getı dıye sevınmeye devam edeyım bır sure daha:))madecassolu kesmeye nıyetım yok saten haftada 1 tup ayda 24 tl en ucuz kremden daha hesaplı:))

ablalarm ben daha 17 yasnda bi kizim=)
heryermde catlaklar warr..sizlerin yazilarinizi okudum. catlaklarm üstüne 10dk su tuttum soguk su..sonrada susam yagi sürdüm..susam yagini sonradan durulamak gerekiyor mu?
suan kabardi derim..:S cok korkuyorum cok kötü oldu bu gecer mi yardim edin nolur

sanirim soguk yakti.. gecer mi bu ?
catlaklarmdan kurtulaym derken...
yazilarinizi okudum kafam cok karisti ne yapacaimi bilmiorum bisürü öneri yapmissiniz saolun ama hangisi ise yarior:S
bu arada ben koffeinin faydali olduunu bi kosmetikciden ögrendim kahveyi catlaklarinizin üstüne sürün dedi..onu da deniycem

bonie kullanıpta memnun kalan varmı arkadaşlar
forumun birinde çok övmüşler
kullanan varsa yazabilirmi lütfen

arkadaşlar benim yaklaşık 7 yıldır çatlaklarım vardı strivectin-sd kullandım hiçbir sonuç alamadım at kestanesi yagı denedim olmadıı. en son palmers cocoa butter çatlak kremini kullandım 2. kutum bitti çatlaklarımın boyutlarında gözle görülebilir değişiklikler var daralmalar kısalmalar ve bazılarının kaybolması gibi. 1.5 ayda oldu bunlar. günde 2 kez(sabah-akşam). daha da devam edicem ancak bu ürünü aldıgım yer kapandı. nerden alabilirim? bilgisi olan var mı yardım ederseniz sevinirimÇok üzgünüm çoook

lavinya
ciddimisinnnnnnnnnnnn
senin çatlaklar peki ergenlikten kalmamı
daha önce o kremi nerden aldın tekin acarlarda olabilirmi fiatınıda merak ettimmmmm:teytey:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…