Çatlaklar hakkında

günde 5 öğün yemek gibi bağdem yağı kullandım ama gene çatladım üstelik bağdem yağıyla yetinmedim ne söyledilerse kullandım ama genede çatır çatır çatladımm şimdi tedavi görüyorum bakalım işe yarayacakmı

günde 5 öğün yemek gibi bağdem yağı kullandım ama gene çatladım üstelik bağdem yağıyla yetinmedim ne söyledilerse kullandım ama genede çatır çatır çatladımm şimdi tedavi görüyorum bakalım işe yarayacakmı

gerçekten ne kullanırsan kullan faydası yok senin bahsettiğin tedavi nedir arkadaşım inşallah işe yarar

hakiki zeytinyağı bana mantıklı geliyor hem de doğal ama banyodan önce mi kullanacağız her yere bulaşır yoksa, giysilerimize geçer

kayısı yağı kullanan arkadaşlarım var hamilelikten sonra bacaklardsa göbekte hiç çatlak oluşmadı..

gerçekten işe yarıyo yüze de çok iyi geliyor.fakat yüze kullanırken sakın direk uygulamayın,suyla karıştırın...

kızlar kesin şu iyi gelio diye bişi denilmiyo.. herkese farklı farklı kremler iyi gelmiş..
şimdi ben hangisini kullanıcam yaa
kafam karıştı iyice

valla bende doktorumun tavsiyesiyle badem yağı kullanmıştım 4. aydan sonra başladım her banyo sonrası taki doğuma kadar uyguladım öyleki artık iç çamaşırlarım badem yağı kokmaya başlamıştı sinir oluyordum ama hiç bir faydasını görmedim yine de çatlaklar oluştu özellikle alt karın ve kasıklarda bunun çözümünün olduğunu sanmıyorum çatlamayan arkadaşlarım var ama bence bu genetik bir olay genlerde varsa kendini yırtsanda çatlıyor malesef.

benimde ilk aylarda goguslerimde kirmizi izler olustu,ama simdi artik 9 aylik hamileyim,ve iki-uc aydan beri popomdada catlaklar olusmaya basladi.cok kotu gorunuyor.fazla bir kiloda almadim,neden popomda catlaklar oldu anlamadim.karnim henuz iyi,catlak filan yokartik her banyodan sonra bebek yagi kullaniyorum korkumdan.su ise bir bakin ya.karnim buyuyor,ama bir catlakda yok,popom buyumuyor,ama catliyor.qaliba bu kilo almayla da ilgili bir sey digil.

bende 19 haftalık hamileyşim her kafadan bi ses çıkıyor tecrübelere bakıyorum kimi hiç kullanmamış hiç çatlak yok kimisi kullanmış çatlak çok napcağımı şaşrdım:KK43: doktor krem yazdı 72 tl hiç uygun değil her seferinde alınablir bişey değil bide o kadar çok marka varki güvenemiyorm. aktardan karışım bi kren verdi çok kötü gerio kullanmayı kestim şimdi badem yağı ve kakao yağı kullancam bence kozmetk ürünlerine para harcamayalım snuçta bu bide genetik bişey aileye bakmak gerekiyor bolbol su içmeliyiz çok sıcak duş almamalıyız ve hergün badem yağı sürmeliyiz çünkü herkes kullandığı bi yöntem işe yarar yarar yatamaz çok kilo almaya bağlı birazda çatlak o kadr geriliyoruz ve bir anda iniyor çatlak mutlaka olcak herşeyden önemli olan bebişimiz çocuk doğuruyoruz vücudumuzda herşey olcak tabi önemli olan yavrularımzın sağlığı ayrıca badem yağı kıllandırma yapmıyor hamielikte zaten kıllanma oluyor doğumdan 2 ay snra dökülüyor kıllar ben eltimden biliyorum badem yağı kullandı hiç çatlağı yok ilk doğumu...ama çok kilo almadı fazla kilo almamalı dengeli beslenmeliyiz...allah kurtarsın hepimizi...

Vucudunuzz catlamaya musaitse ne yapsaniz bos,catlamasaydi benimkiler catlamazdi...Hamile kalmadam once bile vucut yagini eksik etmeyen biriydim ama hamile kaldigimin 3.ayinda catlaklar basladi gbegimde...Simdi 9 a yol aldim ve gobegim harita gibi bu aralar birde meme cevresinde cizikler basladi ,oysa memeyi bari kurtarayim diyordum ama oda nafile...Ilk aylar dr um bana ic karnin dar ve birzda irsi demisti...Yani karsi koyulcagini sanmiyorum ben berbat oldummm ama yinede buna degerr yavrum iicin :CüvCüv::CüvCüv:

kızlar ben acıbadem sütü ve bebe yağı kullanıyordum..badem yağı ve kakao yağınıda duydum...doktorumda bana lıerac adında bir krem verdi..eczanede satılıyor..fiyatı 58 lira...biraz pahalı olduğundan kremi risk olan bölgelerime sürüyorum..geri kalan yerlere acıbadem sütü ve bebe yağı kullanıorum...:roflol:lıerac çok güzel bir krem tavsiye ederim..kulllanan herkeste çok memnun..cilde sürüldüğünde hemen emiliyor..tabi bunun yanında bol sıvı tüketilmeside önemli...unutmadan kızlar bu krem doğum sonrası çatlaklarını gidermek içinde doktorlar tarafından tavsiye ediliyormuş...

bende aktarın hazırladığı doğal bir karışım aldım havuç yağı kakao yağı badem yağı diğer ikisini unuttum 5i bir arada çatlak önleyici krem

merhebalar bir arkadaş doktor bella bee krem yazmış çatlar için bu krem hakkında bilgisi olan yardımcı olsun lütfen
bende var bella b, doktorum liearac yazdı ama eczaneden bella b yi çok önerdiler, ikisini de aldım, günde bir kremi iki kere kullanmak yerine 1er 1er kullanıyorum.
bella b butter olanı aldım böyle vazelin gibi bir şey, biraz yapış yapış ama geceden sürdüğümde sabah karnım pamuk gibi oluyor, paraben ve petrol ürünleri içermediği için de sağlıklı.
ancak henüz 28. haftadayım tabi,bir aydır kullanıyorum, henüz birşey yok.Ama son haftada bile insan çatlayabiliyormuş.Şimdiden 10 kilo aldım gerçi.

bella b lieracdan biraz daha ucuzdu, yabancı forumlarda falan da güzel yorumlar vardı.
tam adı bella b tummy honey butter

Son düzenleme:
herşeyi denedim ama ufacık bir faydası bile olmadı,o kremlere verdiğim paraya acıyorum şimdi. 6.aydayım ve karnım çatlaklardan görülmüyor mafoldumben

merhaba kızlar, ben başka bir arkadaşımızın "karın çatlağına yeni çözüm" başlığı altında yazdığı bi çözümü deniyorum şu an...ben hamile değiili ve doğum yapmadım fakat kendisi doğumdan sonra kullanmış ve çatlakları tamamen yok olmuş...
ben başlayalı 3 gün oldu,henüz çok belli bi gelişme yok..

arkadaşımızın önerisi kırmızı kantaron yağıydı..her gece bu yağla 5-10 dk masaj yapıp yatıyorsunuz..
umarım faydasını görürüsünüz...
ilerleyen zamanlarda bende bi gelişme olursa yazarımyerimseniben

Son düzenleme:
merhaba kızlar, ben başka bir arkadaşımızın "karın çatlağına yeni çözüm" başlığı altında yazdığı bi çözümü deniyorum şu an...ben hamile değiili ve doğum yapmadım fakat kendisi doğumdan sonra kullanmış ve çatlakları tamamen yok olmuş...
ben başlayalı 3 gün oldu,henüz çok belli bi gelişme yok..

arkadaşımızın önerisi kırmızı kantaron yağıydı..her gece bu yağla 5-10 dk masaj yapıp yatıyorsunuz..
umarım faydasını görürüsünüz...
ilerleyen zamanlarda bende bi gelişme olursa yazarımyerimseniben

Annem kantoron yağını yaralar için ve yaraların rengi açılması ve çabuk toparlanması için sürer.Babam şeker hastası yaraları geç iyileşiyor da.
yani bence mantıklı, cilt toparlar kendini.

X