Çatlaklar hakkında

biliyorsunuz bas bas bagırdım burda bacaklarım catlıyo diye.birbaktımki göbegimdede baslamıs catlamaya.ama göbektekiler beyaz bacaklarımdakiler kırmızı.ne farkı var ki bunların bilen varmı

selam..3.aydan sonra göbeğine bebek yağı sürmeye başlayabilirsin benim göbeğim ikiz olduğu için 2 katı büyüdü ama hiç çatlamadı 3aydan sonra hemen hemen her gün bebek yağı sürdüm sakın badem yağı sürme ben ilk başlarda bilmedim sürdüm tüylenme yaptı aman sen sürme sakın allah yardımcın olsun

benim ikinci gebeliğim birincide hiçbirşey kullanmadım ve bir tane bile çatlağım yok.şuan 25 haftalık gebeyim henüz bişey yok.ama bu sefer karnım daha çabuk büyüdü çatlak oluşur diye kayısı yağı sürmeye başladım.bence kişinin cilt yağısıyla alakalı.ama tabi cildi n elastikiyetini korumak ve güçlendirmek gerekir tabi ne kadar az çatlak okadar iyi.

Kizlar catlaklarla ilgili konuyu cok aradim ama bulamadim o yuzden yeni bir konu actim.Mart annelerinin sayfalarini gezinirken rastladim , bir arkadasin önerisi dikkatimi cekti, dogrusu cok sevindim eger dogruysa catlaklarimiz olsada en azindan kurtulacagiz sonrasinda.Kendim Lierac kullaniyorum, simdilik catlak olusmadi karnimda ve ustelik bacaklarimda 14-15 yaslarimda olusmus olan catlaklari göturdu, cok sasirdim ve sevindimde cunki Baldirlarimda catlamalar oldu 1 ay önce, sebebide hareketsizligim ve baldrilarima krem kullanmamam , ama simdi akillandim en azindan simdiden gunde bir kere lierac kullaniyorum.Fiyati 54ytl olmasi lazim, bu yaz Turkiyedeyken almistim 3 tane ama sanirim bir tane daha almaliyim cunki 3 uncu ayimdan beri kullaniyorum gunluk.
Diger arkadasin da önerisini asagida okuyabilirsiniz.
Canim arkadaşimin biride eylül annesi ve onun karni yarik gibi çatlak olmuştu.madecassol diye yanik kremi önerdiler onu kullandi gözlerimle görmesem inanmazdim ama o çatlaklardan eser kalmadi ben onu bu sitede eylül annelerinde de okumuştum göğüs çatlaklari için bile kullaniyorlarmiş.

Bir kac tane daha buldum tavsiye olarak:
Hamileliğim boyunca 21 kilo aldım :))(Hepsini verdim) 12.haftamda başlayarak Mustela kullandım hiçbiryerimdeeeee (MAŞALLAH) tek bir çatlak sarkma olmadı. Kesinlikle tasiye edebileceğim tek ürün.
kızlar kuzenim ve önerdiğimiz 2 arkadaşım kakao yağı badem ve susam yağını karıştırıp kullandılar hiç çatlatları olmadı çok kilo almalarına rağmen.bence kimyasal kullanmamalı..
kızlar tek çözüm va-ze-liiin... bacaklarada badem yağı.Ha bide annenize bakın tabi...

geçen gün tv de ebru şallı çatlaklar içi tarif vermişt.1yk. fındık yağı1tk.kayısı yağı. bu karışım karnınızı çimdikleyerek yapılacakmış. ben denemedim.ama hamileyken karnıma sürekli vazelin sürdüm.çatlak oluşması bence insanın vücut yapısına bağlı. bacaklarıma da sürüyordum ama orada pek faydası olmadı

Kizlar catlaklarla ilgili konuyu cok aradim ama bulamadim o yuzden yeni bir konu actim.Mart annelerinin sayfalarini gezinirken rastladim , bir arkadasin önerisi dikkatimi cekti, dogrusu cok sevindim eger dogruysa catlaklarimiz olsada en azindan kurtulacagiz sonrasinda.Kendim Lierac kullaniyorum, simdilik catlak olusmadi karnimda ve ustelik bacaklarimda 14-15 yaslarimda olusmus olan catlaklari göturdu, cok sasirdim ve sevindimde cunki Baldirlarimda catlamalar oldu 1 ay önce, sebebide hareketsizligim ve baldrilarima krem kullanmamam , ama simdi akillandim en azindan simdiden gunde bir kere lierac kullaniyorum.Fiyati 54ytl olmasi lazim, bu yaz Turkiyedeyken almistim 3 tane ama sanirim bir tane daha almaliyim cunki 3 uncu ayimdan beri kullaniyorum gunluk.
Diger arkadasin da önerisini asagida okuyabilirsiniz.

madecassol kremini ne kadar sıklıkla kullandı arkadışın yani günde kaç kere sürdü

lıerac benim çatlaklarımı engellemmedi 26. haftamdayım 10 tüp kullanmışımdır ama yinede çatladım.
24. haftaya kadar bişey yoktu 24. haftada birden çatladım
ben lıeracın jelini kullandım ampulü daha etkiliymiş onu deniycem
madecassol da alıcam ikisini birlikte kullancam bakalım sonuç ne olcak
umarım gecer

24 haftada mı çatladın çok erken çatlmışın bende 25 haftayım şuana bişe yok...sonra ne olur bilmem

arkadaşlar kullandığım karışımı sizede yazayım denemek isteyen olur belki dr feridun kunak önermiş bunu.
menekşe gliserin kakao badem fındık kayısı jojoba eşit miktarda karıştırılıyor çatlaklı bölgeye masaj yaparak yediriliyor.ben çok beğendim.eğer çatlaklarınız çok derin değilse 1 ayda gözle görülür azalma oluyormuş.ben 15 gündür yapıorum.çok güzell.

arkadaşlar kullandığım karışımı sizede yazayım denemek isteyen olur belki dr feridun kunak önermiş bunu.
menekşe gliserin kakao badem fındık kayısı jojoba eşit miktarda karıştırılıyor çatlaklı bölgeye masaj yaparak yediriliyor.ben çok beğendim.eğer çatlaklarınız çok derin değilse 1 ayda gözle görülür azalma oluyormuş.ben 15 gündür yapıorum.çok güzell.

Bugün bu konuyu araştirdim forumda.. bonnie marka çatlak kremi hakkında yazılanları okudum.. 80 tl lik krem bile herkeste işe yaramamış bu bilindik yağların ne özelliği var ki geçirsin anlamadım... fisfisfis
inşallah gerçekten işe yarar ne diyim :)

Bugün bu konuyu araştirdim forumda.. bonnie marka çatlak kremi hakkında yazılanları okudum.. 80 tl lik krem bile herkeste işe yaramamış bu bilindik yağların ne özelliği var ki geçirsin anlamadım... fisfisfis
inşallah gerçekten işe yarar ne diyim :)

evet malasef işe yaramadı çok üzgünüm önce geçiyor sandim ama yokk geçimiyoooo:1no2:çok sıkıldım yaaa ne yapmak lazım acaba şu lierac ampüllerimi denesem diyorum çok sıkıldım artık bişey bulunmuyo bunun içinkafamçokkarıştı

arkadaslar merhaba ben 35 haftalık hamileyim 11 kilo aldım toplamda ama sadece karnım büyüdü dr bana lierac phytolastil jel tavsiye etmisti 3 ay dolunca ona basladım ben fiyatı 50 tl birde banyodan sonra badem yağı sürüyorum şuana kadar HıÇ ÇATLAMADIM oysaki annemin karnı harita gibi yani ırsi filan değil arkadaşlar korkmayın bakalım hayırlısı cok az kaldı inşallah bundan sonra da çatlamam... yalnız kaşımamaya dikkat edin :)

arkadaşlar bende şimdi eczaneden montela 9 months diye bir krem aldım. eczacım güvendiğim biri ve kesinlikle çatlak oluşmuyo, eski olanları tedavi etmiyor ama yeni de oluşmuyor emin ol dedi bende aldım bakalım biraz pahalı 200 ml 72 lira ama çatlamayayım da para geri kazanılır diye düşündüm :kafamçokkarıştı: acaba bu kremi duyan yada kullanan oldu mu aramızda yorum yaparsa çok sevinirim. :sositososito:

calla bnde okadar çok karışım varkii hangisini yazayım bilmem ama bnmde dogumdan sonra çatlaklarım kaldı bu akrışımlar azalttı gerçekten.fındık yagı sürün haftada 2 kez sonraa badem yagı iyy kızlar,1 çay bardagı portakal yagı,1 çay fincanı kekik yagı,1 tam tatlı kaşıgı yasemin yagı yarım çay bardagı badem yagı,limon suyu çeyrek

yalnız üsteki karışım hamileler sürdükten 1-2 saat sonra silcek(1 çay bardag portakal yagı la başlayann yani)

valla bnde vücüt sıkılaştırcı ve selülüt giderici bi tarif var konula ilgili deil ama yapmak isteyenlerbiçin yazacam2 yemek kaşıgı yosun yagı,2 yemek kaşıgı portalal yagı,1 yemek kaşıgı kayısı yagı,1 yemek kasıgı yasemin yagı,2 yemek kasıgı kantoran yagı,2 tatlı kaşıgı avakdo yagı.arkadaşlar malzemlerin hepsini karıştırın ölçüler 1 e 1 artırılabilir istege göre 10 dk bekletip yıkayın.sade vücüt sıkılaştırmak için ise başka bi benzer tarif yazıyorum (2 yemek kaşıgı portakal yagı,2 yemek kasıgı çilek yagı,2 tatlı kaşıgı kaysı yagı 2 tatlı kasıgı yasemin yagı, 1tatlı kasıgı kantoran yagı,2 çay kaşıgı susam yagı,2 çay kaşıgı avakado yagı.)serin yerde 10 gün bekletilecek her gün karna yüz hariç her bölgeyesürülabilir bacaga yapılabilir .akşam yatarken yada banyo sonrası sürülcek yalnızz

X