Çatlaklar hakkında

bende henüz çatlamadım ama yeni doğum yapmış bir arkadaşım son 3 haftada çatladığını söyledi hemde sadece 10 kilo almışken bebek doğum pozüsyonu alırkende çatlaklar oluşabiliyormuş napalım kızlar takmayın kafanıza sağlıklı doğsunlarda varsın çatlayalım

evet benim görümdem de son hafta çatlamıştı o kadar da yağ falan kullanmıştı ama benim anemde hiç çatlak yok yapı meselesi birazda

bendede henüz catlak olusmadı 25+2 haftalığım..hemde cokkk feci kilo aldım 12 kg ama catlamadım masallaahhhhhhh

Kizlar , merak ettigim acaba bacaklarin hangi bölumleri catliyo???
Cunki cogu insan bacaklarim catladi diyor ama kalcaya yakinmi? yoksa dizlere yakinmi? bilmiyorum ama biri bana aciklasa cok sevinecegim...

ya ben dün duş alırken karnımda çatlak farkettim, 3 cm uzunluğunda, şaşırdım, gerçi normal bu dönemde artık çatlak oluşması ama insan yine de şaşırıyor, sabah oldu çatlağa tekrar bakayım dedim, aradım taradım kaybolmuş, akşam sıcak suyun etkisiyle mi belirmişti anlamadım, benim çatlağım nereye gitti , arada bir gelip, yok mu oluyor ki?

kızlar yaaa
2 günden beri karnım daha hızlı büyümeye başladı sanırım
derim gerilip duruyo diyodum
az önce eşim göbişime bakıyodu damarlarım belirginleşmiş üzerinde mor -yeşil gibi
eşim bana söyledi aldım aynayı bakıyordum yattık yerden
göğüslerinde var mı diye sorunca bir baktım sol göğsümün açık renk olan kısmında dış kısımdan merkeze doğru uzanan 3-4 tane 1-2 cmlik kırmızı çatlaklar olmuş
dün fena halde kaşınmıştı hiç aklıma gelmemiş demek ondanmış

Kizlar , merak ettigim acaba bacaklarin hangi bölumleri catliyo???
Cunki cogu insan bacaklarim catladi diyor ama kalcaya yakinmi? yoksa dizlere yakinmi? bilmiyorum ama biri bana aciklasa cok sevinecegim...

canım benim kalcam catladı cok fazla.arkası önü kenarı basenler falan aman allahım :1shok::1shok: komple etrafı catladı diyebilirim.ayıp olmasa resmini ekliyim derdim ama işte :1no2: :1no2:

kızlar gebelik çatlakları 7 aydan sonra ortaya çıkar şimdiden belli olmaz çatlasada benim 7 aylık olana kadar tek bir çatlağım yoktu ama bigün sabah bi kalktım karnımda kırmızılıklar belirmiş sonraki gün daha belirginleşti yani boşa sevinmişim çatlamıcam diyesenağlama yani siz önlaminizi alın bağdem yağı yada bebeyağı kullanın karnınıza göğüslerinize

günaydın kızlar bu çatlaklar enine mi oluyor boyuna mı akşam karnımda bir çizgi farkettim de acaba çatlak mı diye merak ettim enine bir çizgi ama kırmızı falan değil karnımın kıvrım çizgisi de olabilr ama bilmiyorum işteçatlak olabilir mi ya da çatlaklar nasıl olur???

merhabalar
ben aranıza yeni katıldım bende şubat annesiyim ama ikinciye çatlaklar kuru ciltlerde daha çok çatlak oluyor her ciltte çatlıcak diye bişey yok ama önleminizi alın bence bende ilkte çok oldu

bendeki çatlaklar göğüslerimde 1 gecede çıktı kahverengi bölgenin dışında
çocukken güneş resmi yapardık ya bir yuvarlak ve etrafından çıkan ışınlar
işte karşıdan görünümü aynen öyle :))

dr TUMMY HONEY diye bir ürün tavsiye etti

aramıza hoşgeldin nurum79

26+3 gnlük hamileyim henüz çatlağım yok görünürde inşallahta olmaz:)olsada kızımın canı sağolsun:):):)

eşim sen çatlamazsın derin esnek diyip duruyor ama ben okadar hayal perest değilim şimdilik yok ama bir ay sonra başlıcağını tahmin ediyorum

kızlar ben dünden beri haşır haşır kaşınıyorum, bir etkisi olur mu bilmiyorum ama kesinlikle kaşınmıyorum, kaşıosam sanki hemen çatlayıverecekmişim gibi geliyor, kremlerin de faydası yok, kaldım dımdızlak ortada, çatlak bas bas bağırıyor ben geliyorum diye ama elimden hiç birşey gelmiyorr,Ayyy inşallah çok çatlamam yaaaaaa

kaşıntılara bebe yağını tavsiye ederim bende çok işe yaradı henüz karnımda hiç kaşınma olmadı ama ilk zamanlar göğüslerim felaketti her banyodan sonra mutlaka sürerim bebeyağını belki çatlaklara işe yaramaz ama kullanmaya başladığımdan beri kaşıntı sorunu yaşamadım

ben roc aldm yeni..şimdi ona başladım...inşallah çatlamayız.bu arada bebişler için can fedada vücudumu da boşa bırakamam yaniiii ben çocuk büüyyünce o vücutla baş başa kalacağım ve inanın çocuğum için değer diyenler vahlanacaklar....bizde bebelerimizi çok seviyoruz ama çatlaklarıda sevmiyoruz

Kızlar çatlamaktan bu kadar korkmayalım ya şartlamayalım kendimizi illaki çatlıcaz diye:)))))))))
Biz önlemimizi alalım ve bekleyelim relaxxxx

ben badem yagı vazelin kullandım ama banamısın demedi.vallahi bacaklarım o kadar mahvoldu ki anlatamam.resmen baldırlarım kenarlar vs heryeri catladı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…