Çatıda gelincik veya sansar

-Misk-

Üye
Kayıtlı Üye
1 Temmuz 2020
839
755
Arkadaşlar çatıdan gelen seslerden önce fare var sandık fakat zaman zman kedi gibi koşuyor kemiriyor ve tırnak sesleri oluyor anlayamadık cok dar oldugu içinde çatıya giremiyoruz.
Yani ne yapacagımızı şaşırdık sizlerdende böyle olan çözüm bulan varmı?

Ahahah kaderden kaçılmaz bacım ama eğer tavan tahta ise rahmetli annanem bastonunun ucuna çapıt bez sarar tavana vuruverirdi hayvan gürültüden korksun diye ama asla hayvani öldürmezdi zararsız hayvan diye

Ne yaparsaniz yapin ama hayvanciga zarar vermeyin lutfen. Zarar vermeyen kapanlar var icine yemek koyuyorlar yakalamak icin falan ama belki yavrulari vardir. Anneyi alirsaniz yavrulari acliktan ölür. En iyisi girip yavru var mi diye bakmak. Yoksa kapanla yakalayip dogaya salmak.

Bildiğim kadarıyla ışıktan kaçıyolar bizimde tavuklara güvercinlere geliyolardı geceleri etrafı ışıklandırdık ama çatı kat ışıklandırılabilir mi? El feneriyle ışıklandırmayı deneyin

Ne yaparsaniz yapin ama hayvanciga zarar vermeyin lutfen. Zarar vermeyen kapanlar var icine yemek koyuyorlar yakalamak icin falan ama belki yavrulari vardir. Anneyi alirsaniz yavrulari acliktan ölür. En iyisi girip yavru var mi diye bakmak. Yoksa kapanla yakalayip dogaya salmak.
Yokk böyle onu kaçırmalık bir seyler vardır belki diye yazdım ay faredir diye hiç yem bile koymadık dursun inmez diyede..
Ama kaderden kacılmıyor sanırım 🙈çok gürültü yapıyorlar uyutmuyor

Çatı arası girilecek gibi değilmiş eşim öyle söyledi nasıl olacak bilemedim bende ☹️

Yokk böyle onu kaçırmalık bir seyler vardır belki diye yazdım ay faredir diye hiç yem bile koymadık dursun inmez diyede..
Ama kaderden kacılmıyor sanırım 🙈çok gürültü yapıyorlar uyutmuyor
Hic cozumu olmuyorsa simdi kapatsaniz delikleri hayvanlar icerde kalacak gene ayni. Zehir koyup kapatmaniz lazim. Koy yerlerinde öyle fare ya da kenirgen hayvana zehir kiymadan olmuyor gece inip kulaginizi mi kemirsin. Ama tabiki delikleri kapatin ki gene aynisi olmasin. Birde onlari ordan almazsaniz hem koku olur hem kurtlanır . Bilemedim.

Bu gelincikler arabaların motorunada giriyorlar. Bize tamirci bir cihaz tavsiye etmisti. Cihazdan insanlarin duymayacagi ama gelinciklerin rahatsiz olacağı frekanslar yayılıyormuş. Onu deneyebilirsiniz. Zarar vermeden kaçarlar.

Tabi gelincik olup olmadigina emin olmak lazim. Onun icinde karanlıkta cekebilen bir kamera yerlestirin. Ama kamerayi iyi bağlayin belki hayvanciklar alip gider 😄

Tarım ve orman bakanlığı ile bir görüşmeyi deneseniz ya da belediye ile onlar bakmaz mı acaba?

Arkadaşlar çatıdan gelen seslerden önce fare var sandık fakat zaman zman kedi gibi koşuyor kemiriyor ve tırnak sesleri oluyor anlayamadık cok dar oldugu içinde çatıya giremiyoruz.
Yani ne yapacagımızı şaşırdık sizlerdende böyle olan çözüm bulan varmı?
Ben küçüktüm bizim çatıda vardı. Sansar o . Sakın yuvasını bozmayın ,evinize hiç bir zararı yok.tam tersi yararı Var benim bildiğim kadarıyla fareleri yiyorlar. Bize o kadar uğur getirmişlerdi ki. Yıllarca yaşadılar,müstakildi evimiz,ağaçtan Çıkarken yavrularını görüyorduk😂Sonra abime üst katı açtırdık,onlarda kaçtı gitti.bu yıl geri dönmüşler okadar sevindik.

Biz mi girip bakalım ne yapalım size? Çağırın bir usta çok rahatsızsanız kırsın bi yerleri baksın. Sonra da açıkları kapattırın hayvan girmesin.
Sevaptır ya gidip bakalım bence :KK70: Siz önden girersiniz bende dışarıda beklerim çıkarmı diye gün dayanışma yardımlaşma günüdür esirgemeyelim :KK70:

X