çatı muayenesi

Muhittin

Nirvana
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
10.714
20.244
arkadaşlar ben çatı muayenesini bacakları açıp bakmak olarak duydum
bu yüzden gitmek istemiyorum bu mecburimi :26:

bundan bende çok korkuyorum :18: ama doğum şeklini belirlemek için şart diye biliyorum... bir başka başlıkta arkadaşlar bir kaç saniye süren basit bir şey olarak tanımlamışlar umarım basittir... nasıl katlanırım bilmiyorum çok utanç verici birde ben normaldede kendimi kasan biriyim ki herhalde doktor o halimi görünce sezeryan der buda çok orkutuyor beni... umarım rahat atlattırımda bebeğim normal doğar...

Normal doğumda olsa çatı muyanesi yapılıyor.Ama kızlar korkutmak gibi olmasın bence doğumdan daha zor ya acısı benim öyleydi.Tabi herkezin farklıdır acısız olanlarda olmuştur.

Benim çatı darmış ondanda çok acıdı ben dayanamadım ama bakın acımayanda varmış.Sizinkide kolay geçer inşallah.Sonuçta bakılıcak yapcak bişey yok.

Canım çatı muayenesinde bacakları açmıyorsun ebeler gelip evinin damına çıkıyolar çatınız sağlammı diye bakıyolar sağlamsa normaldoğuma alıyolarKız ayol çok hoşsunuz lütfen kızmayın ama dayanamadım bunları diyesim geldi.ayol doktor dıştan bakmayla röntgen çekmeylemi anlıyacak çatının durumunu?malesef kadın olmak ta anne olmak ta çok zor.zaten dogum esnasında o bölgen yol geçen hanı gibi olcak ve sen acıdan bunları umursamıyacaksın.eger çok korkuyosan sezaryen ol.ben sezaryen oldum ohhh mis gibi ne kukumu açtım ne muayene oldum ne acıdan helak oldum.herşeyin doğalı güzel ama ne biliyim o ana doktor öyle karar vermişti suyum azalmıştı ve bebek dönmemişti mecbur sezaryen olmuştum.inşallah bebişlerinizi sağlıcakla bi avazda kucaklarınıza alırsınız...

benim oglum birbucuk yasinda ve normal dogum yaptim

cati muayenesi abartilacak birsey degil ben hicbirsey hissetmedim :26:

olumsuz yazilara takilmayin bebeginize kavusup kucaginiza alacaginiz günleri düsünün

Nasıl yani elini komple mi sokuyor içeriye :18: ne çirkin bir şey o öyle .. Kaçıncı haftada yapılıyor ?

Nasıl yani elini komple mi sokuyor içeriye :18: ne çirkin bir şey o öyle .. Kaçıncı haftada yapılıyor ?

valla kızlar Allah doktorun da hayırlısını versin de ne komple eli Allah aşkına.... ebe parmağı denilen bişey var. iki parmakla bakılan bişey bu.
olumsuz yorumlar ve fikirler korkutmasın... doğum bizim fıtratımızda var. böyle düşünelim

kızım ne korkuyosunuz elini kople değil kuzenim ebe benim üç parmak halinde baş işaret orta sokuluyor çatı muayenesinde kormayın bişey olmaz yüzyıllardır nasıl doğurmuş kadınlar bizde öyle doğurcaz inşallah sağ salim normal olsun

Ne komple elı sokması yahuuu oyle seymı olur:))) tuse dedıklerı bı yontem bu parmaklarıyla kontrol edıolar ufak bır mıktar acıo ama dayanılmıck gıbı degıl catı muayenesı yaptrcgınz dr dıkkt edın zira guya bana kemık yapın yassı bebegın kafası buyuk sen normal dogm yapamazsn dıyen 2 drdn sonra bunları reddedn ve normal dogrtan bır dr bulmanın sevncyle kolayca dogm yapmıs bırı olark yazıorum:))) Ayrıca sunuda soylıyeyım korkulardn dolayıı ınsalar cok gerılıolar halbukı basına geldıgı zaman duruma en uygn sekılde davranıp atlatıo ınsan o yuzden bunları dusunmeyn baskalrının dedıklerıne bakmayn korku dolu ınsnların dedıklerıne ıtıbar etmeyn kımının canı cok tatlı oluo onlar felaket tellalı gıbı anlatılolr o yuzden durum neyı gerktırıosa ona gore davranın zamanı gelnce yasayn ve gorun:))

Son düzenleme:
kızlar olumsuz yorumlara takılmayın sadece 30 sn ye sürüyor,çatı muayenesı şart normal doğum düşünüyorsanız,catı darsa normale almıyorlar sezeryan oluyorsunuz,ben catı muayenesıne gidecekken doğumum erken oldu bu yuzden doğum esnasında öğrendım zaten ebeler defalarca bakıyor,doğum acısından catı muayenesını hıssetmıyorsunuz bıle...

ben 36. haftamda gittim doktordan çatı muayenesini yapmasını istedim bi an önce belli olsun istedim oda 38. haftada yapacağını söyledi bebek tam doğum kanalına yerleşsinki çatının açılıp açılmayacağı belli olsun dedi 2 hafta sonra gidecez artık. ama bazı doktorlar hiç yapmıyor arkaaşım normal doğum yaptı bana yapılmadı dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…