çatı muayenesi

benimde 3 gün sonra çatı müayinem var, dr gel dedi.
ben abartmiyorum. kadin olmak hele anne olmak kolay değil.
tabiiki sevimsiz bi prosüdür. ama napıcan :emir_bebek:

Anneolma yolunda çekilen çileler kutsaldir :KK9:

Son düzenleme:
arkadaşlar kendinizi kasarsanız gerçekten canınız acır kimseye bakmayın doktorunuzda işi biliyorsa zaten parmağını sokmasıyla çıkarması bir olur anlamazsınız bile zira benim öyle olmuştu tırsak bi vaziyette bekliyoken doktorum elimi tuttu sakın kasma demesiyle muayneyi yapıp bitirmesi bir oldu bumu yani demiştim:KK70:

ben ilk çocuğumu 37+3de doğurdum ve çatı muayenesi diye birşey ne duydum ne yaptırdım
mecburi falan diye okuyunca şaşırdım yani

arkadaşlar kendinizi kasarsanız gerçekten canınız acır kimseye bakmayın doktorunuzda işi biliyorsa zaten parmağını sokmasıyla çıkarması bir olur anlamazsınız bile zira benim öyle olmuştu tırsak bi vaziyette bekliyoken doktorum elimi tuttu sakın kasma demesiyle muayneyi yapıp bitirmesi bir oldu bumu yani demiştim:KK70:

aynen doktorum 3 gün önce baktı çok korktum tam bağırmaya endekslemiştim kendimi bakmasıyla çekmesi bir oldu acı falan hissetmedim. Hiç şartlamayın kendinizi çok da korkulacak bir şey değil oldukça basit bir uygulamaymış asıl doğum nasıl olacak hayırlısı artık.

benım normal vajinal muayenelerde de hep canım acıdı ama bence yapısal çünkü ben hala ilişki sırasındada acı duyuyorum kendım çok dar olduğunu hissediyorm doktorda buyuk ıhtımal normal yapamazsın dicek.ama belkı doğum yaklaştıkca allah yardım ederde açılır :KK43: ama korkunun ecele faydası yok yaptırcaz

4 kez alttan muayene oldum.2 parmağını sokarak bakıyorlar.kendini kasarsan acıyor ama rahat olursan daha az olur.zaten 10 sn anca sürüyor.ben bugün oldum ve 1,5 cm açılma var dedi doktor.sancın artarsa suyun gelirse gel dedi.bende heyecan ve korku dorukta :s

doğum yaklaştığında sancı çekerken açıklığı ölçmek için parmaklarıyla yaptıkları muayene mi bu?
eğer oysa zaten sancı da varken çok acıyor sancı çekerken yatmak zaten çok acı veriyor
çömelmek,dolaşmak falan daha iyi geliyor

ben de yaptırsdım ve canım yandı açılma falan da yokmuş ama çatım normalmiş.Doğumhaneye almadan da defalarca çatı muayenesi yapılıyormuş ya o zaman açlıklık olduğu için aynı oranda mı acıyor yoksa acı daha mı az oluyor?Normal doğum yapanlar lütfen yardımcı olun...

Valla eğer vajinal muayene gibiyse o aleti soktuklarında hiç kasmadım ve de acı çekmedim,3 kere yaşadım,smear da yaptırdım onda bile "aa bu kadar mı"demiştim dr a..
umarım bunda da öyle olur.

Jel sürsünler öyle soksunlar canım,kasmadığın sürece acı olacağını da sanmıyorum zaten..

ben de yaptırsdım ve canım yandı açılma falan da yokmuş ama çatım normalmiş.Doğumhaneye almadan da defalarca çatı muayenesi yapılıyormuş ya o zaman açlıklık olduğu için aynı oranda mı acıyor yoksa acı daha mı az oluyor?Normal doğum yapanlar lütfen yardımcı olun...

ben hamileyken yaptırmamıştım ama doğumdan önce açıklığı kontrol etmek için yapılanın acısına dayanmak insan üstü bir güç gerektiriyor malesef açıklığa bakmaya geldikleri zaman aklım gidiyordu korkutmak gibi olmasın da
ama benim ağrı eşiğim de çok düşük onun da etkisi olabilir:105:

bende çatı muayenesi oldum hiçte korkulacak çok can yakacak bi işlem değildi demekki kişiden kişiye fark ediyo bide kasmamak lazım

X