Callanetics Egzersizleri

Canım, bravo azmin için, 32. gündür yapıyorsun maşallah, sen anlat bakalım başlangıçtan itibaren ne fark var :))

vücudumda sarkmalar vardı, bunun için gelişmeler biraz geriden oluyor. Çünkü vücudun sıkılaşması için önce sarkmaların toparlanması gerekiyormuş, ondan sonra sıkılaşma başlıyormuş. Ama yine de kollarım bayağı sıkılaştı, göğüslerim dikleşmeye başladı, simitlerim yok denecek kadar azaldı, belim inceldi, popom bayağı bir kalktı, ancak henüz bacaklarımda bir gelişme yok gibi, zaten callan egzersizlerinin etkisi yukarıdan aşağıya olduğu için bacaklardaki sıkılaşmanın en son olacağını düşünüyorum. Ama vücudumda eskiye nazaran büyük değişimler var, bendeki gelişmeler şimdilik böyle.

serahnur gercekten supersın :)benımde bugun 4 gunum oldu ınsallah bırakmıcam ıstedıgım gıbı sonuc alana kadar bu arada sabahları callanetıcs yapıyorum ıkındıden sonrada spor kulubume gıdıp en az 1 saat kadar yuruyus ve bısıklet calısıyorum umarım bu sefer bacaklarımı ınceltıp toparlıybılırım :)

Sen de süpersin. Ben de callanetics'ten önce 2 ay kadar eliptik bisikletle çalıştım, ama hiç bir faydasını görmedim. Ama callana başladığımdan itibaren gözle görülür sonuçlar almaya başladım. Tek başına bu egzersizler işe yarıyor. Önemli olan devamını getirebilmek ve sabırlı olmak. Çok hızlı başlangıç yapmak ve birden bütün yaptığın sporları bırakmak değil de, tek bir egzersizle kendini de fazla yormadan azimle yola devam etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Tabiiki bu benim naçizane fikrim. Çünkü ben henüz 32 gündür yapıyorum egzersizleri. Benden çoook uzun zaman önce başlayan deneyimli arkadaşlarımız var. Zaten bu egzersizleri anlamak, kavramak, vücudunu tanımak bayağı bir zaman alıyor. Onun için vakit, azim, sabır...netice.

Sen de süpersin. Ben de callanetics'ten önce 2 ay kadar eliptik bisikletle çalıştım, ama hiç bir faydasını görmedim. Ama callana başladığımdan itibaren gözle görülür sonuçlar almaya başladım. Tek başına bu egzersizler işe yarıyor. Önemli olan devamını getirebilmek ve sabırlı olmak. Çok hızlı başlangıç yapmak ve birden bütün yaptığın sporları bırakmak değil de, tek bir egzersizle kendini de fazla yormadan azimle yola devam etmek gerekiyor diye düşünüyorum. Tabiiki bu benim naçizane fikrim. Çünkü ben henüz 32 gündür yapıyorum egzersizleri. Benden çoook uzun zaman önce başlayan deneyimli arkadaşlarımız var. Zaten bu egzersizleri anlamak, kavramak, vücudunu tanımak bayağı bir zaman alıyor. Onun için vakit, azim, sabır...netice.

evet serahnur sana katılıyorum :) epıleptık bısıklet calısmıyorum normal bısıklete bınıyorum pek sevmıyorum ısın acıkcası epıleptık bısıkletı ıcımden gelmıyo onu yapmak zaten gunluk bı saat sporu vermem geren bı 5 kılo var onun ıcın yapıyorum callanetıcs le sıkılasırken bı saatlıkte olsa yuruyus ve bısıkletide o kıloyu vermek adına yapıyorum oda cok yormadan hareket olsun dıyerek ama bu guzel fıkırlerını dusuncelerını bızımle paylastıgın ıcın tesekkurederım :)

merhaba kızlar bende yeniden başladım :KK52::KK52::KK52:

bu akşam 3.yü yapacağım iş çıkışı. sabahta stepper yaptım :KK9: mutluyum. vücudumun açıldığını hissediyorum.

bu sefer bırakmayacağımı biliyorum çünkü kafamda bitirdim artık.:KK34: dengeli beslenmeye de başladım. hem eski görünümüme kavuşacağım hem de fit bir gelin olacağım inşallah.

allaha çok şükür başladım yeniden yinede formumdan bişe kaybetmemişim. sadece biraz boynum acıyo gibi. yarın karnım toplanmış olcak. düşüncesi bile harika. sihir gibi bugün yapıyosun yarın düz bir karın. callen abla allah senden razı olsun. yattığın yer cennet olsun.:KK9:

3.yü de yaptım :KK76::KK76::KK76::KK76::KK76:

valla spor gibisi yok aslında devamlı yapmamız gereken birsey yemek gibi su gibi. suan önceliğim zayıflamak icin de olsa bu kilo bana ders oldu :KK31::KK31:

o kadar rahatım ki vücudum dinç , karnımdaki şişlik yok.

Ben daha önce de yazmıştım. İlk zamanlarınız zorlanmanız doğal... Pelvis ve karın hareketerini ben de tamamlayamazdım. 6. günden sonra eksiksiz yapıyordum. Tabi arada bi 10-20 snlik dinleniyordum. Egzersizin sonlarına doğru mide bulantısı başlıyordu ben de... Egzersizden bi yarım saat sonra da devam ediyordu. Bel konusunda da doktorunuza danışın derim ve şimdilik çok yüklenmeyin...

Kesinlikle zamanla vücut çok daha esnek oluyor ben 4 günde bile bunu farkettim. Daha önce yoga yaptım 1 ay her gün yapmama rağmen bu kadar esnememiştim. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

bende bugun 6 yı tamamladım ama cok zor oldu boynum tutulmus galıba oynatamıyodum zor oldu ama yaptım yarın sabah dınlenme gunum pazar sabahı yıne baslıcam ınsallah :)

İndirdim ama videolar o kadar eski ki :KK43:
Nasıl yapıyorsunuz valla sıkılmadan

:KK9::KK9::KK9:ahh sorma. bu yüzden basla bırak cok yaptım amaaaaaaaaaaa kısa sürede etkiyi görünce vazgecemedim tekrar basladım.

ilk zamanlar hareketlerin doğru yapılısını anlamak icin yazıları okuyarak yapıyordum. simdi sesi kısıyorum müzikle yapıyorum . hem daha kısa sürede yapıyorum hem de sıkılmıyorum :KK34:

Bende yapmaya başladım ama belde 2 cm göbekten 3 cm gıtmış basenler aynen duruyo napıcaz onu anlamadım
21/7 yaptım

:KK9::KK9::KK9:ahh sorma. bu yüzden basla bırak cok yaptım amaaaaaaaaaaa kısa sürede etkiyi görünce vazgecemedim tekrar basladım.

ilk zamanlar hareketlerin doğru yapılısını anlamak icin yazıları okuyarak yapıyordum. simdi sesi kısıyorum müzikle yapıyorum . hem daha kısa sürede yapıyorum hem de sıkılmıyorum :KK34:

Ben de bırakacağımdan emin olduğum için hiç başlamadım :KK9::KK9: Aslında ilk indirdiğim egzersiz buydu. Uzun zamandır yüzüne bakmadım bilgisayarda. Sonra bir baktım bilgisayardan da silmişim. O kadar umudu kesmişim yani :KK1: Ama senin yöntem iyiymiş. O şekilde deneyebilirim :)
Şimdi ben jillian'ın killer buns &thighs egzersizini yapıyorum. Benim de basen şikayetim var maalesef :KK25: Popo ve kalça kısmının inceldiğini hissediyorum ama basen aynı şimdilik.

Ben de bırakacağımdan emin olduğum için hiç başlamadım :KK9::KK9: Aslında ilk indirdiğim egzersiz buydu. Uzun zamandır yüzüne bakmadım bilgisayarda. Sonra bir baktım bilgisayardan da silmişim. O kadar umudu kesmişim yani :KK1: Ama senin yöntem iyiymiş. O şekilde deneyebilirim :)
Şimdi ben jillian'ın killer buns &thighs egzersizini yapıyorum. Benim de basen şikayetim var maalesef :KK25: Popo ve kalça kısmının inceldiğini hissediyorum ama basen aynı şimdilik.

valla müzik cok ise yaradı bende yoksa bende o videodaki anlatım ve yavaslıkla yapamazdım :KK9::KK9:

off o basenler gider mi ya :KK5::KK5: gerci ben bir ara sadece stepper ve doğru beslenme ile 2 beden inceldim ama basen tam anlamıyla gitmedi.genetik sanırım.

valla müzik cok ise yaradı bende yoksa bende o videodaki anlatım ve yavaslıkla yapamazdım :KK9::KK9:

off o basenler gider mi ya :KK5::KK5: gerci ben bir ara sadece stepper ve doğru beslenme ile 2 beden inceldim ama basen tam anlamıyla gitmedi.genetik sanırım.

Kesinlikle genetik :KK43:( Stepper bende de var ama bir kenarda duruyor :) Sonuç alana kadar sıkılıp bırakmıştım.
Bir ara 36 beden kotun içine girebiliyordum. Demek ki olmaz diye bir şey yok. Azimle devam etmek lazım. Bir de beslenmeye dikkat etmek tabi.
Ama onu yapamıyorum tatlı konusunda durduramıyorum kendimi :KK43::KK43:

Kesinlikle genetik :KK43:( Stepper bende de var ama bir kenarda duruyor :) Sonuç alana kadar sıkılıp bırakmıştım.
Bir ara 36 beden kotun içine girebiliyordum. Demek ki olmaz diye bir şey yok. Azimle devam etmek lazım. Bir de beslenmeye dikkat etmek tabi.
Ama onu yapamıyorum tatlı konusunda durduramıyorum kendimi :KK43::KK43:

canım tatlı ihtiyacını meyve ya da tarçınla giderebilirsin.çubuk tarçını cezveye koyup kaynat,bardağın içine 1-2 kaşık bal koy üstüne kaynattığın tarçınlı suyu dök.ben de tatlı konusunda kendimi engelleyemeyenlerdenim:KK66: inşallah faydasını görürsün

X