Çalışıyorum diye komşularım beni çok kıskanıyorlar

Ashkim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2008
264
2
binada tek çalışan benim hepsi ev hanımı bir iki kişiden duydun seni çok kıskanıyorlar diye ve gözlemledim bunu bana söyleyenlerde kıskanıyormuş . ne yapmalıyım bilmiyorum kafam karmakarışık çok bunaldım küçük bi yerde oturuyoruz ,benim kesinlikle kimseye karşı çalışıyorum diye ufacık bi hareketim yok çok bunaldım yardım edin lütfen zaten çok yogun çalışıyorum eve gidiyorum bide bu problemlerle ugraş bıktım bunlardan böyle gereksiz saçma düşünclerden siz olsanız ne yaparsınız

ben olsam ki böylede yapiyorum
beni rahatsiz eden davranislarda bulunan,kiskanc,sinsi,dedikoducu,gereksiz yere laf sokmaya calisan,3 kurus parayla adam oldugunu sanan kisilerle görüsmüyorum
böyle insanlar etrafimda olmayinca gercekten cok huzurlu oluyorum sizede tavsiye ederim

enteresanCADIARZU
bende ev hanımıyım çalışıyor diye hiç bir arkadaşımı kıskanmıyorum :nazar:
tam aksine onlar beni kıskanıyorlar ne güzel evdesin bide bizim halimize bak diye dert yanıyorlar ve cidden üzülüyorum hallerine bebeklerinden ayrı kalıyorlar her işi koştur koştur yapıyorlar her neyse güzelim
benim tavsiyem sana seni kıskanıyorlar diyen komşuların varya öncelikle bu ikisini hayatımdan çıkarırım ve sanki komşuların seni hiç kıskanmıyormuş gibi düşün ve onlara güzel muamelede bulun ve kafanada öyle herşeyi takma nasıl olsa sabah çıkıp akşam geliyorsun eve yemekdi bulaşıkdı çaydı derken günün biter gider nerden fırsat bulup görcen komşucuklarını istemiyor ve rahatsız oluyorsan hiç muhatap olmazsın biter tatlım bu kadar:nazar:

kadınlar evde durmaktan bunalıyorlar galiba dedikodu da bol napsınlar yapacak iş yok ugraşacak kişi arıyorlar demekki

kafama takmıyorum ama etkileniyorum psikolojik olarak insanlara güvenim sarsılıyor bir ikisini karşıma aldım konuştum bakın canım dedim herkesin kaderi hayatı farklı ,Allahım bunu bana layık görmüş bani bunla imtihan ediyor hani buna şükür ama okadar büyük meslegim yok kıskanılacak kadar doktor hakim avukat olurumda kıskanırsınız ozaman dedim beni kıskanmanıza gerek yok dedim ne bileyim buraya taşındıgıma pişman oluyorum bazen ,davul dengi dengine demekki aynı gruptan kişilelrin oldugu yerde oturmak lazım

herkesin etrafinda vardir kendini huzursuz eden kisiler
o yüzden takilmayin yaninda huzurlu oldugunuz insanlarla görüsün

sonuçta senin hanene karışıp müdahele edemez dış kapının mandalı değil mi onlar.. hiç takma kafana.. sana trip atana sende at...

anım zaten çalışıyorsun, görüşmezsin olur biter, kendine bu kadar dert etme....
Ben de yakın zamana kadar çalışıyordum, oturdupum apartman 12 daireli, çoğunu tanımıyordum bile 1-2 tanesiyle aynı saatlerde evden çıkıyorduk, günaydın, iyi günler o kadar...
Şu kısacık hayatta bunları kendşne dert etmene değermi be güzxelim...
Boşveeer. kıskananlar çatlasın yavrum, takma sen kafana...
Bak ben 3 aydır çalışmıyorum, bak şimdi ben de çok kıskandım seni :KK66:)

kadınlar evde durmaktan bunalıyorlar galiba dedikodu da bol napsınlar yapacak iş yok ugraşacak kişi arıyorlar demekki

Ev hanımları neden çalışanları kıskansın anlamadım. Siz bu kanıya arkadaşınızın lafıyla mı vardınız yoksa komşularınızın yanlış bir hareketini mi gördünüz ona değinmemişsiniz.
Ayrıca ev kadınlarının yapacak işinin olmadığını ve uğraşacak kişi aradıklarına katılmıyorum. Ben çalışan bir bayanım ama ev hanımlığının çalışmaktan daha zor olduğunu biliyorum.

çalışmanın kıskanılcak ne tarafı var anlamadım...:nazar:
çok elzem birşey miyani...kıskananda girer işe çalışır ne olmuşş:nazar:

<script type="text/javascript" src="http://mebuar.pasaj.com/widgetjs?tip=vitrin"></script>arkadaşım sana katılıyorum..Demekki sen onlarla ilgilisinn ne düşündüklerini düşündüğün için seni ayıplıyorum .AŞŞKIMM Hemcinsini hiçbir zaman kötüleme ve büyük konuşma LÜTFEN...yasakkelime

Meyve veren ağaç taşlanırmış arkadaşım..sen herşeye rağmen karşındaki insanlara tebessüm et, selam ver, iyilik et ki düşüncelerinden dolayı kendilerini sınasınlar..yaptıklarından utansınlar..kesinlikle bir kibir içerisinde değilsen, üzülme..aksi bir durum içindeysen kayıptasın demektir..Allah korusun...

kıskanıyoruz diyorlarsa belki kötü niyetli degildir..............
özeniyoruz anlamındada demiş olabilirler........
bence bu senin için bir sıkıntı olmamalı..........
kafayada takacak bir durum hiç degil.............
aksine mutlu ol.........

Neden kıskanma lafını kötü algılıyorsunuz anlayamadım...
belki de çalıştığınız için,kendinize baktığınız için,
hem işi,hem evi aynı anda yürütebildiğiniz için
imreniyorlardır,olamaz mı yani...
ama ev hanımları sürekli dedikodu yapmazlar,
siz malzeme vermezseniz tabi...
sonuçta kafaya takılacak bir durum yok bence...
sevgiler...

çalışan hanımlarda evde oturanlara derler misal biz sizi kıskanıyoruz
ne güzel isediğiniz saatte kalkıyorsunuz gezmelere gidiyorsunuz
gündüz çaylarınız var şimdi bu o manada kıskanmak değilki herkez birbirine söyleyebilir bunu güler geçerim
kafaya takacak üzülecek birşey yokki bunda

Ben oturduğum apartmana 5 ay önce taşındım daha apartmanda kimsenin adını dahi bilmiyorum buna yan komşum da dahil.

X