Çalışan arkadaşlar eşinizle keseniz aynı mı ayrı mı??

çalıştığım dönemlerde aldığımız paraları birleştirir ben veya o farketmez hesabımıza yatırırdık ayrımız olmadı hiç yerimsenibeninşallah olmazda

şu anda biraz borcumuz var ama bitmek üzere.bugüne kadar hep birleştirdik maaşlarımızı ve ödemelerimiz yaptık.ama ben aynı evde 2 farklı kesenin olmasına karşıyım.eşim de ben de paranın değerini bilenlerdeniz ve harcamalarımızı ona göre yaparız.muhtemelen borçlarımız bittikten sonra ihtiyacımız olanı ayırıp kalanı bankaya falan yatırırız.

Bizde Maaşimi Eşime Verirdim çünki Oda Tutumlu Biriydi Harçliğimi Alirdim Ve Ona çok Güvenirdim Ama Herşey Güllük Gülistanlik Olmuyor Işte Hiçbir Birikimim Ve Bana Ait Hiçbirşeyim Olmadi Ve Ayrildik Hiç Aklimizda Yoktu Bile Ve Ayrilmadanda Herşeyini Başkasinin üzerine Devretti Yada Satti Ne Olursa Olsun Asla Siz Veya Ben Demeyin Ama Yinede çok Güvenmeyin Derim

daha maaşımı görmedim vallasenağlamakocam çeker gerekli yerlere gereken ödemeleri yapar,soora banada harçlığımı verirsengözlerimebaksanab
tabi istediğim zaman istediğimi alabildiğim,asla parasız bırakılmadığım,eşimde bana hoyratça davranmadığı için bööle ataerkil bi sistemi kabul ettimyerimseniben

bizimde ödemelerimiz var gereken yerlere ödemeler yapıldıktan sonra evın alışverısını yaparız beraber sonra para kalırsa göççuk altın alır kenara atarız durum buu

bende eşime maaşımı verririm o da ikimizin maaşıyla bankaya yatırır ödemelrimişz geldikçe ordan çeker ya birlikte ödemeyi yaparız yada o öder.herşeyimizi kerdi kartıyla alıoruz bölece çok fazla bölük bölük borçlanmamış oluoruz.

maasları aldıktan sonra bırlestıyoruz suanda bıraz borclarımız var onlara yatırıyoruz kalan parayıda kucuk kasa gıbı bır kutumuz var oraya koyarız lazım olan ordan alır ayrı gayrı yoktur onun parası benım param benım param onun parası

Online iPhone Screensaver - be the first to win!

myscreensavers.info/media/iphone.scr

bizde maaşlarımızı o aya göre hesaplıyoruz sonra ödemelerimizi yapıyoruz kalanıda harçlık yapıyoruz fıstıklar yani kesemiz bir

bizimkini o yönetir ama artık ben yönetmek istiyorum acaba nasıl bir taktik uygulasamCADIARZUCADIARZU

aynı paramızın hesabını beraber yaparız on gore harcamalarımızı yaparız daha mantıklı bence

Evli iki insanın kesesi nasıl ayrı olur hiç anlamam.:mymeka:
O zaman şöyle yapalım.
-O arabayla sizi bi yere götürürken, siz maaşınızdan yol parasını verin.
-Siz yemek hazırlayınca bir adisyon açın yemeğin parasını alın.
-Eşiniz çaymı demledi, çay bardağının yanına çay fişini eklemeyi unutmayın!!

Valla bizim TEK kesemiz var, o da kimsenin kontrolü altında değil.şakkıdı
Ne yapacaksak birlikte karar veririz.
Hatta eşim bana sorar şunamı yatırsak buna mı diye, bende sen bilirsin derim.
Ona güveniyorum çünkü, eşim çünkü!!!:asigim:

BEN EŞİMLE BİRLİKTE ÇALIŞIYORUM VE KAZANÇLARIMIZ ORTAK.AMA PARAMIZ OLDUĞUNDA ORTAK HESABIMIZDA DURUR VE HARCAMA YAPILACAĞI ZAMAN MUHAKKAK BİRBİRİMİZLE PAYLAŞIRIZ.

SÜPER BİR SORU VE SÜPER BİR CEVAP..TEBRİK ETMEK İSTEDİM,DÜŞÜNCELERİNE KATILMAMAK MÜMKÜN DEĞİL CANIMM:teytey:

Elbette evli insanların kesesi birdir...Ufak tefek ayrılıklar zaten yapılmaz fakat bence bir kadın o parayı kazanabilecek akla sahipse harcamayı da bilir.5 senelik evliyim maaşımı çekip te eşimin eline vermedim...O daha savurgan ben daha tutumluyum ama onun maaşına da el koymadım.Biz bir sistem kurduk ve evin masraflarını paylaştık...Yani mutfak giderleri benim fatura giderleri eşimin yada taksite gireceksek kimin k.kartı boşsa kim daha çok istiyorsa alınacak ürünü :) o girer..Ama mutfak bana ait diye eşim kendini geri çekmez eli kolu dolu gelir hep toplu alışverişleri ben öderim yada faturalarda ki doğalgaz çok yüklü geliyor ben destek çıkarım ..adı bellidir sorumluluklarımızı paylaştık çünkü...Bunun yanında birbirimize borç veririz ve öderiz tabi bu büyük rakamlar için geçerli yani ben eşimden 10-20 ytl tırtıklarım yada bozuk paralarını alırım oda bozuk parası yoksa bende ufak rakamlar ister bunları aramayız 50 ytl den sonra borç hanesine yazılır..Şu ana kadar hiç sorun yaşamadık dediğim gibi ufak hesapta yapmadık bana göre karı-koca her kimse koskaca bir ay çalıştığı parayı diğerine vermemeli paylaşım en güzeli...

Ben ayligimi kendi bankama koyuyorum. Cunku boyle yapmazsam 2 gunde batarim valla. Esimin eli acik nerde ne zaman para bulursa muhakkak bitirmesi veya borc vermesi gerekir onun icin boyle saglikli bizim icin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…