Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Yirmi gün sonra düğünüm var ve şuan eşya yerleştirme taşınma ile uğraşıyorum. Nikahtan olacağı için çok endişe duymadım. Sarılmayız öpüşmeyiz. Gelmek isteyen gelir. Sonuçta bir saatlik bir durum ama yine de tedirginlik var. Çocukları olan ve bakacak kimseleri olmayan çalışanlar için iki kat daha fazla tedirginlik ve stres var. Böyle durumlar olunca çocuk yapmaktan vazgeçiyorum gerçekten. Keşke her kurumun kreş imkanı olsa. Steril edilse güvenilir olsa. Neyse moralim çok bozuk ama inşallah çok yayılmadan bitecek bu salgın

Boşuna tatil yaptılar çünkü. Kimse kimseye gitmesin, kimse de misafir kabul etmesin

Kabul etme ya iste bu kadar bilinçsiz insanlar yarin birsey olduğunda salgın vs allah korusun devlet yeterli onlemleri almadı diyecekler
etmicem valla .şuan işteyim ve hafif kırgınlığım var,boğazlarım acıyor azıcık.korkulacak birşey yok ama. hastayım dicem.

Bu sekilde yazarsaniz okey ama ogrencilerimi evimde agirlayip ders vericem derseniz tepki alirsiniz..Ayrica hanfendi siz raziysaniz veliler raziysa bize laf dusmuyor uyaridan baska..siz nasil rahat ediyosaniz yapin ben sizin yaptiginizi dogru bulmuyorum oyle bir zorunluluğum oldugunuda sanmiyorum
Nasıl böyle anlaşılabildi şuan bunu anlayamıyorum, ben okulları kapatalim evde eğitim yapalım nasıl diyebilirim? Ne haddime ayrıca yasal ve etik değil. Ben sadece böyle bir yakını varsa konu sahibine önerine bulundum. Sonucta eğitim personelleri izindeler. Ve çocuklarına yardımcı olabilirler rica ederseniz belki kabul ederler ben ettim dedim.

Allah yardimciniz olsun mecbur kalınca bıraktığınız anneanne babaanne yada komşu mecbur rica edilecek

Yada anne baba dönüşümlü rapor yada izin alacak başka bişey aklıma gelmiyor :KK43:

Malesef öğretmenleri çocuğunun 8-5 bakıcısı olarak gördükleri için eğitimin durumu birazda böyle
Evet aynen bakici gibi davraniyorlar.veliler normal zamanda cocuklarin elini bile yikamaz dun gelmis hocam her ders ellerini siz yikayin size emanet ediyoruz dikkat edin cok degerli cocuklarimiz diyorlar.hani bilmesem nasil aileler olduklarini inanicam.tek amaclari evden gondermek ve kendi veremedikleri sevgiyi ilgiyi ogretmenden beklemek

ilk mesajiniz boyle demiyor ama hadi bakalim. “sinif ogretmeni olarak ogrencileri evimde agirlayacagim” mesajindan “komsumun cocuguna bakacagim”a yapilan keskin donus. 🤦🏻‍♀️
Zaten okul tatil edilmesinin sebebi taşıyıcı çocuk varsa birbirine bulaştırmasınlar kalabalık ortamlardan uzak dursunlar diye

Yine ahaaa öğretmenler tatil yapıyor durumuna getirmeyi nasıl beceriyor bizim insanımız bilmiyorum

Evet aynen bakici gibi davraniyorlar.veliler normal zamanda cocuklarin elini bile yikamaz dun gelmis hocam her ders ellerini siz yikayin size emanet ediyoruz dikkat edin cok degerli cocuklarimiz diyorlar.hani bilmesem nasil aileler olduklarini inanicam.tek amaclari evden gondermek ve kendi veremedikleri sevgiyi ilgiyi ogretmenden beklemek
Sürekli örnek gösterdikleri Finlandiya eğitim sisteminde bu kadar uzun saatler çocuğun okulda tutulması gibi bir durum yok
Üstelik okulda geçirdikleri saatin yarısı etkinlikle müzik beden resim gibi derslerde geçiyor
Ama bizim velimize asla okulun saatleri yeterli gelmiyor tatiller hep uzun geliyor

Başka ülkelerde okullar virüsten zorunlu tatil edildiğinde öğretmenler yine tatilde tepkisini vermişler midir merak ediyorum

Ogretmenlerde endişeli..Onlarda korkuyor kalabalik ortam bir sürü çocuk..Çoğu hijyenine dikkat edemiyor..Bulaşma riskinden ogretmenlerimizde geriliyor..Tatil olmasaydida huzurlu sakin bir eğitim sürdürülemicekti..Karar doğru..Ama bazilarina uydu bazilarina uymadi..Allahim bir an once bu illeti basimizdan def eder
Bu durumda çok bilmiş velileri düşünemiyorum...

Ben kendi adima ogrencileri evimde agirlayip ozel ders yapacagim sinif ogretmeni olarak. Belki sizin cevrenizde böyle kişiler vardır bir araştırın isterseniz.
Şimdi bunu duyan bazı veliler çocuklarının öğretmenlerinden de aynı ilgiyi beklerler, ne yaptınız siz :)

Şimdi bunu duyan bazı veliler çocuklarının öğretmenlerinden de aynı ilgiyi beklerler, ne yaptınız siz :)
Söylemez olsaydım gerçekten 🤗 çocukların aleyhine yardımcı olalım derken yine kötü olduk. Olsun yeterki onlar üzülmesinler 😍

Ben kendi adima ogrencileri evimde agirlayip ozel ders yapacagim sinif ogretmeni olarak. Belki sizin cevrenizde böyle kişiler vardır bir araştırın isterseniz.

Iyide buna gerek yok ki. Zaten o çocukları bir arada tutmamak için tatil oldu.

Ailesi taşıyıcı mi bilmeyeceksiniz ve hepsini yine aynı yere getireceksiniz.

Kimse seyahat etmesin, çocuklar evlerinde kalsın diye bu uygulama yapıldı.

Iyide buna gerek yok ki. Zaten o çocukları bir arada tutmamak için tatil oldu.

Ailesi taşıyıcı mi bilmeyeceksiniz ve hepsini yine aynı yere getireceksiniz.

Kimse seyahat etmesin, çocuklar evlerinde kalsın diye bu uygulama yapıldı.
Diğer mesajları okursanız konuyu anlayacağınızı umut ediyorum. Sevgiler

Benim iki tane çocuğum var. Biri iki yaşında, diğeri dört yaşında. Büyük olan kreşe gidiyor, küçük olana evde bakıcısı bakıyor. Bakıcım gelmeye devam edebilirse, eşimle dönüşümlü olarak izin alarak ve kayınvalidemden destek alarak bakacağız çocuklara. Diğer taraftan, durum ilerlerse ve bakıcım gelemez durumda olursa o zaman s.çtığımızın resmi. Ki ben çocuklarımı dışarı çıkarmazken, ona evden işe gelmesini söylemek de çok büyük haksızlık. Kafam karışık yani.

Ellerini siz yikayin ne demektir ya?Nasil bir ayiptir bu..Ben kizimin cantasina sivi sabununu koyuyorum ve kizima her tenefus ellerini gidip yikiyosun diyorum.öğretmen 30 ogrencinin nasilda elini yikasin mecburmu?Ben kizima aşıladim tabiki bunu egitim sinifta degil de evde başlar..Ben sinif ogretmenimize daha vaka yokken herkese kolonya aldirmasini rica ettim..Her ders başı öğretmenimiz çıkarın kolonyalari ellerinize sıkın diyordu..El yikatmak nedir cehalet ne zman son bulacak bilmiyorum

Surec nisan sonuna kadar uzayacak gibi bence devlet diger calisanlara bir tedbir uygulayacaktir. Anne babaya donusumlu ucretli izin falan verilebilir. Birkac gun bekleyelim bakalim. Okullari tatil ederken calisan anne babalari magdur etmezler

Para aliyor olsam haklısınız. Evimde sınıf açmıyorum, annesi çalışan çocuğu evimde misafir ediyorum. Bakiciyla oturup tv izlemesiyle benimle kitap okuyup ders çalışması daha makul bence.

Yapmayın lütfen , Zaten Internet ve TV üzerinden ders verilecek.

Onları birbirinden ayırmak için tatil yapıldı.

Bakan açıklama yaptı, bir hafta dinlensinler , Bir hafta tatil yapsınlar dedi. Ikinci hafta ders çalışmaya başlayınca dedi. Dedi de dedi.

Yani amaç ne kadar az insan bir araya gelirse o kadar iyi.

Işgüzarlik bu yaptığınız. Bizleri de tehlikeye atıyorsunuz.

Bir çocuk almak farklı eve, Bir sürü çocuk toplayıp , kitap okuyacaklarina bende eğitim görsünler mantığı çok farklı.

Tanısaydım şikayet ederdim sizi.

X