Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

tandığım bi kaç öğretmen bize tatile gelme yolu derdine düşmüş. corona bahane ,başka işe gelip-gidenin evinde tatil şahane.1 hafta çalışanın evınde keyıf çatılır mı? corona da engellemıyor mılleti. otobus biletleri tükenmiş. kuyruklar desen oyle.
Boşuna tatil yaptılar çünkü. Kimse kimseye gitmesin, kimse de misafir kabul etmesin

Avrupa ülkelerinin hem çoğunun yüzölçümü küçük, hem de çok kalabalık olmayan nüfus zaten yaşlı. Orada okul tatili işe yarayabilir. Ancak bizim gibi kalabalık genç nüfusu tatilde zaptetmek çok zor. mantıklı bir uygulama tatil kararı. Başka nasıl bir tedbir alınabilirdi ki....İnşallah olması gerektiği gibi işler. Çalışan anneler ya tanıdıkları doktorları ikna edecekler ya da özel hastanelerde vizite ücretini ödeyip yine doktorları ikna ederek rapor isteyecekler... aklıma başka çözüm gelmedi

Ogretmenlerde endişeli..Onlarda korkuyor kalabalik ortam bir sürü çocuk..Çoğu hijyenine dikkat edemiyor..Bulaşma riskinden ogretmenlerimizde geriliyor..Tatil olmasaydida huzurlu sakin bir eğitim sürdürülemicekti..Karar doğru..Ama bazilarina uydu bazilarina uymadi..Allahim bir an once bu illeti basimizdan def eder

Çocuklar iş yerine gelince sizi nasıl rahatsız edecek? Benim konumum gereği kendime ait odam var ,çocuklarım geldiğinde kimseyle ekstra bi ilişkisi olmuyor ama böyle rahatsız olanları gördükçe rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum ben de 😳

Bir cok yer suan acik ofis seklinde calisiyor. Kendinize ait odaniz varsa ne ala. Üstünüzdekiler icin de ok ise neden sorun olsun?

Ama acik ofise cocuk getiriyorlar.
Ogrenciyken sinifa getirirlerdi.
Universitede hocam cocukla gelirdi cocuk aglardi derste.
Ben asciyim buyuk bir restoranda calisiyoruz. Cocuk getiriyorlar. Mutfagin yeri bicak, ates vs milyon tane riskle dolu. Surekli acele halinde calisiriz isimiz gereği. Cocuk varken is bile yapamiyoruz. Carpmiym yanmasin kaymasin diye.
Haftada iki gun merkez ofise geciyorum acik ofiste yine cocuk 😐
Ben de bu yuzden rahatsiz oluyorum cocukla gelenlerden.

Ama kapiniz kapali cocuklariniz icerde kaliyorsa kimse bisiy diyemez.

Aile hekimleri raporda pek sorun cikartmiyor. Esim turistik bolgede calistigi icin hic bisiy sormadan 10 gün verdi. Deneyin bi sansinizi.

Ya ülkemizde aşırı bir kaos ortamı hakim şuan.
Dünden beridir whatsapp mesajlarıma saçma sapan, aslı astarı olmayan o kadar mesajlar geliyor ki .
En son kızdım yeter ya göndermeyin dedim.
Şarkı besteleyen mi dersin.
Yok bilmem şu hastanede bir sürü vaka var diyen mi dersin.
Makarna kolonya fiyatları konusuluyor suan gündemde.
Eger italya gibi hayat bizde de durursa bir ekmeği 5-10 liradan almaya başlamak ürkütüyor beni.
Fırsatçı insanımız çok.

Bende annelerin çocuklarını iş yerine getirmesinden endişe duyuyorum.
Kalabalık bir odayız ve herkes izin alamaz. Mecbur çocuklar gelecek. E bende hamileyim haliyle ufakta olsa endişem var.
Bir iş yapıldı ama arkası düşünülmedi. Anneler de mağdur oldu.
Yani çocukların okula, kreşe gitmesinden bir farkı kalmayacak.

Dünden beridir whatsapp mesajlarıma saçma sapan, aslı astarı olmayan o kadar mesajlar geliyor ki .
Eger italya gibi hayat bizde de durursa bir ekmeği 5-10 liradan almaya başlamak ürkütüyor beni.
Fırsatçı insanımız çok.

yeni vaka tespit edildi.. inşallah salgın boyutuna gelmez ekmeği bile bulamayız..
bir vakayla marketler boşaltıldı.

Fırsatçı insanımız çok.
Onlara itibar etmeyin..Zaten gondermeyin demissiniz ama onlar hangi akla hizmet ve vicdanen bunlari gönderebiliyor anlamis degilim.Banada geldi ki ben panik atak hastasiyim..Beni nasil etkiledi anlatamam.Ama sonra kendimi sakinlestirim aklimi kullandim ve okadar ölü olsa bu ölülerin akrabasi komsusu arkadaşı illaki bu haberi servis eder..Sosyal medya gibi bir iletişim ağı varken..Ölüler ne oldu peki nerede gömdüler.Sirf bundan zevk alan insanlar var ama bizim insanimiz da dusunmezki bana gelen bu mesaji sileyim de kimseye gondermeyip etkilemiyim diye..Ondan ona ondan ona..Bana da gorumcem atmis cevabim şu oldu kesinlikle ben inanmıyorum sende kimseye atma yasal surec baslatacaklar bu haberleri yayan kisiler hakkinda haberin olsun du..Ve hemen sildim..Ben zaten etkilendim neden baskasi etkilensinki..Allah bu mesajlari atip insanlari korkuya salanlari bildigi gibi yapsin

Bu yanlıs değil mi sizce. Hele su ortamda
Bencede yanlış ha okul ha ev insanlar çocuklar disari cikmasin diye aliniyor bu kararlar..Kimse kimse ile gorusmesin diye..Kafamıza gore is yapiyoruz..Uzaktan eğitim bosuna gelmedi ve 1 hafta ile sınırlı da kalmayacak uzatacaklar tahminen..Onlarda biliyor uzaktan eğitim okuldaki gibi olmaz ama mecbur demekki ki uyguluyorlar...Keske insanlarda kararlara uyum sağlasa

Olağanüstü bir durum var şuanda, bakan açıklama yapmış yeni vaka tespit edilmiş, okulların tatil edilmesi gerekiyordu. Bu süreçte çocuklara bakacak bir yakın, anne baba dönüşümlü yıllık izin, rapor almaya çalışip idare edecek mecburen.
İnşallah süreç uzamaz yada vakalar artmaz, o durumda devlet de farklı tedbirler alabilir.

Yaz tatili ve 15 tatilde ve de kasımdaki bir haftalık tatilde ne yaptılarsa onu yapacaklar.

dikkatli okusaydınız en azından kendi çocugumun yaz tatili, 15 tatili ya da ara tatili olmadığını görürdünüz. herkes aynı sartlarda yasamıyor. ev hanımları ya da anneanne babaanne yardımı alanlar için sıkıntı olmayabilir. ben kendi durumumdakiler için endişe ediyorum

yeni vaka tespit edildi.. inşallah salgın boyutuna gelmez ekmeği bile bulamayız..
bir vakayla marketler boşaltıldı.
Aynen nooption'cum.
İnan tek dert edindiğim bu suan.
Zaten var olan ekonomik kriz sürecinde ne hale geliriz düşünmek bile istemiyorum, sinirim bozuluyor.
Maaşlarımızı bile dogru düzgün alamıyoruz.
İnşaat sektöründeyim.
Eşim daha yeni iş kurdu.
Aman of !

X