Çalışan anneler Corona virüsü tatilinde ne yapacak?

Özetle yönetenler annelrin evde oturdugunu düsünerek yönetiyorlar.
Zaten bi kesim calısan anneye karsı
Konuyu ögretmenlere getirene kadar o kesime cözüm bulsak keske

Ne güzel sizin kendinize ait bir odanız varmış ,kendi çocuklarınızla mutlu mesut çalışabilirsiniz.Bizim odamız 9 kişilik mesela, bir arkadaşımoz 1 hafta boyunca çocuğunu getirmek zorunda kalmıştı.Çocuk durduğu yerde durmadığı için hiçbirimiz konsantre olup çalışamadık.Doğal olarak rahatsız olduk.Ayrıca hanımefendi hamileymiş,riski yüksek,malum çocuklarda virüs taşımada baya başarılılar,rahatsız olmasından daha normal ne varki?Bende annelerin,çocuklarına herkesin katlanmaları gerektiğini düşünmelerinden rahatsızım.

Allah Allah siz nerde yaşıyorsunuzki tatike gelecekler?deniz kenarı desem şu an havada uygun değil :)

Yani katiliyorum kimse öyle algilamadi
Hatta özel ders vereceğim demişti.Bende açıkcası hanımefendinin sınıfından çocukları evinde toplayıp,özel ders vereceğini,hatta bu durumdan maddi bir kazanç elde edeceğini düşündüm.Sizde sorun çevrenizde böyle bir şey yapan varsa yazmıştı hatta.Eğer düşündüğüm gibiyse bir eğitimcinin fırsatçısınıda görmüş olduk demektir.

Evet okullarin tatil olması iyi oldu fakat bizim mahallenin bütün çocukları bugün dışardaydi, anneleride gün yapti. E ne anladim ki amac zaten evden bir sure cikmamak bir süre insanlardan uzak kalmak değilmiydi

Ben suan calismiyorum,2 hafta sadece zaruri ihtiyaclar icin evimin yanindaki markete gidip gelicem.
Cocuklarim kres caginda,calisan arkadaslarim perisan oldu cok uzucu.
Yani karar cok isabetli ama onceden ailelerin ozellikle ozel sektorun izin durumu icin bi plan izlenmeliydi..

Arkadaşlarım bu hafta sonu hep çocukları memlekete annelerine akrabalarina götürüp bıraktılar. Benim kayınvalidem bakıyor çocuklarıma ama ben de bazen uzak olsa daha iyi mı diyorum çünkü eşim de ben de sağlık personeliyiz. Bizler hastanede, çocuklarımız evde risk altında.

Anneme koye biraktik bizde esimle geri donuyoruz simdi. Aslinda benimde iznim vardi ama buyuksehirde hep beraber evde tıkılacagimiza koyde temiz havada gezsinler annemde torunlarini bekliyor zaten.

Ben kamuda çalışıyorum, anlamadım şimdi hangi vatandaşın gelip işlem yaptıracağını. Bu hafta yıllık iznimden aldım, haftaya annem gelecek, sonrası belirsiz şimdilik...

simdi calisan anneleri dusunmuyorlar demek ne mana. salgin tatili olmasaydi da somestrde 15 gun nisanda 1 hafta tatil diye bir durum zaten vardi.

Doktor, hemsire, polis calisanlari kücük cocuklari var ise ögretmenler devreye girecek onlar bakacakmis cocuklara. Tabi her iki es de bu gibi islerde calisiyorsa. Almanya da böyle.

Sanirim türkiyede de ayni uygulama olacak.
Ögretmenlere kizmayin bosuna yani.

Sizin odanız olduğu içindir.cogu çalışanın kendine özel odası yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…