Calisan anneler bakar misiniz?

Oğlum birinci sınıftayken öyle bir sorun yaşadık biz de. Annemden rica ettim birkaç ay taksiyle oğlanı alabilir misin diye,kabul etti sağolsun. Sonra ben uygun saatli bir iş buldum sorun ortadan kalktı.

Size tavsiyem sakın kendinizi eve mahkum etmeyin. Çocuk için zaten gereken her şeyi yapmışsınız,işi bırakıp siz bakmışsınız. Biraz da annelerden rica edin, baktınız olmuyor zamanla başka iş de bulursunuz. Belki de bir taksiyle anlaşsanız anneniz çocuğu alıp kendi evine geçer,siz de iş çıkışı annenizden çocuğu alıp eve geçersiniz. İlla ki çözüm olur yani sakın işten vazgeçmeyin.

Muhtemelen bunu dusunmussunuzdur ama is saatinize uyan bir kres yok my? Yoksa eger servisle gidebilecegi kres yok mu? O da yoksa eger servisle.gidebilecegi bir okula baslayana kadar calismayin. Evde bir yabanci demek cocuk icin otorite kaybi demek, olmaz ev ev ustune olmuyor zorlamayin. Esinize degil zorluk cunku size zorluk o yuzden anlamiyor.

Kres bize çok yakın annelerin evine yakın değil. Benim işim garanti olmadığı için hemen işime uygun kres bakamıyorum. Bu kreşe gecen yol başladı. Bildiği bir yer. Tabiki güzel bir iş olur. Bir süre sonra alırım o kresten başka yere veririm ama o süreç nasıl olacak? Anneler çok yorucu herseye karışıyorlar hadi karismalarini da geçtim. Annem öyle hızlı bi insan değil bacağı zaten rahatsız ağır hareket ediyor. Kayinvalidem de mesafe uzak yarım saat arabayla a değil sonuçta. E o otobüsle gelecek. Yani kabul etseler bile fazla dayanacaklarini sanmıyorum

Servis olsa ne düzelecek ki ?

Sırf sıkıldığınız için işe başlayıp başkalarına çocuk bakımında sorumluluk yüklemek çok bencilce bir yaklaşım olur. Çalışmak zorunda olsaydınız durum başka olurdu tabi ki. Sosyalleşmek, ev ve çocuk bakımından uzaklaşmayı çok istiyorsanız yerinize bir bakıcı ayarlayıp çalışmaya başlamanız daha doğru olur.

Servis olsa ne düzelecek ki ?
Konuyu eksik okumusum ben cocugu okula getirip goturme kismini oncelemisim. Sorun sizin evden erken cikmak zorunda kalmaniz. Peki yasal ogretim cagina gelince ne olacak, o zaman uygun okul var mi ya da oglenci filan olursa ne yapacaksiniz? Bence simdiden ev is okul guzergahini bastan planlayin. Ev kiraymis zaten evet ev bulmak zor ama burda tek cozum tasinmak gibi duruyor.

Öğlenci olursa daha iyi olacak . En azından anneler çok erken gelmek durumunda kalmaz cocugu bırakıp evlerine giderler . Bizde alırız. Ama kreste başka saat aralığı yok . Taşınmak ama nereye? Daha iş belli değil. Olsa bile hangi iş hemen garanti ki en az bir yıl geçmesi lazım ki düzenimi bozayım. O bir yıl içerisinde ne olacak sıkıntı bu

İş yerinize hemen yakın kreş bulun sabah bırakın akşam çıkarken alın. O sizden önce çıkarsa bi iki saat yanınızda kalır eve birlikte dönersiniz o gelsin bu götürsün bilmem ne derken yıpranırsınız

Nasil uygundu mesela nasıl yaptınız?

Yıprandık zaten evliligimiz tehlikeye girdi . Bir daha böyle bir kargaşaya girmek istemiyorum. Ama dediğinizi yapmak için önce iş bulmam sonra o işi garantilemem sonra da kres veya evi değiştirmem gerek . 2 ay çalıştığım bir iş için ne kres için ne ev ne kres değiştiririm. Bunun için en az bir yıl geçmesi lazım. Çünkü ben isyerlerine de güvenmiyorum.

Birkaç ay idare etsinler siz de sürece bakın sonrasında bence.

Nasil uygundu mesela nasıl yaptınız?
İlk çalıştığım yer 8.00-18.00 şeklindeydi. İlkokula yeni başlamıştı,yoksa nöbet sınıfından alabilirdim bu saatlerde bile. Ama yeni başladığı için fazladan bırakmak istemedim bu yüzden anneme rica ettim. Sonra başka bir iş denk geldi, sabah 9.30 akşam 17.00 çalışıyorum artık. Oğlum da okula alıştı,o günleri bir şekilde geçirdik. Ama bizim kreşe gittiğimiz dönemi hatırlıyorum da saatleri çok daha iyiydi sabah 7.30 akşam 18.30 bırakabiliyorduk çocukları. Sizin kreşinizin saatleri hiç uygun değil. Çalışan kadınlara ve erkeklere uygun değil yani

Oyle bir iş var mı ben hiç bulamadım ne işi bu ? He ya sekiz ya da sekiz buçuk. Almayi sorun degik bırakmayı sorun ediyorum . Evet kres daha çok ev hanımlarına uygun ben bütün kremler böyle sanıyordum meğer diğer kresler daha erkenmis

Oğlum devletin anaokuluna gidiyor

Okulda 4 yaş çocuklar daa var

En erken 7.50 de bırakabiliyorsunuz hatta dilekçe ile 7.40

Alış saati de en geç 17.45

Benim oglum 5 yasinda. 3,5 ayliktan beri calisiyorum. Bizim aileler uygun olmadigi icin 2 yasina kadar bakici bakti. Sonra pandemide evdeydik. Sonra da okul. Benim yaptigim ve size de mumkunse tavsiye edecegim sey ev-okul-is ucgeninizi cok dar bir alana alin. Benim ev-okul-iş ucgenim 15-20dklik mesafelerde. Bu sekilde zorlanmiyoruz. İsinizde kaliciysaniz okulu ve evi ise yaklastirabilirsiniz. Yada evinize yakin is bakabilirsiniz.

Madem kira iş yerinize yakın, çocuğu kreşe, okula yakın olan bir ev bakın, böylesi tüm aile sıkıntıya giriyor zor bu durumda iş bakmayın. Önce isyerine yakın ev, okul arastirin

Madem kira iş yerinize yakın, çocuğu kreşe, okula yakın olan bir ev bakın, böylesi tüm aile sıkıntıya giriyor zor bu durumda iş bakmayın. Önce isyerine yakın ev, okul arastirin
Kres eve yakın sıkıntı zaten istediğim şartlarda is bulmakta.o mumkun olmuyor. Eşimin rahatlığı da beni dahada sinir ediyor.

Mesleğiniz nedir acaba kpss deneseniz olma ihtimali var mı belki o zamana çocuğunuz kreş dönemini atlatır ilkokula başlar daha rahat edersiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…