çalışan anne ve temizlik derdi...

Siz çalışıyorsunuz, her şeye yetişmeye çalışıyorsunuz ve bunun yanısıra eşiniz işsiz ve evde? Kusura bakmayın ama eşiniz çok bencil ve eski kafa düşünen birisi, ev işini kadın yapar algısı var sanırım. O sizi böyle vuruyorsa ozaman siz de onu 'Evde de normalde adamlar çalışır, rolleri değiştirmişiz, temizliğide sen yapıver ben yetişemiyorum her şeye' diyin. Tepenize çıkarmışsınız, hiç anlayışlı değil

Öncelikle işsiz adam evde is yapmiyorsa cocuga baksin..Konusmak gibi bir luksü yok..Bir de üstüne triplere bak...kac aydir işsiz isi ne baska is yapsa ya..
Temizlik tüyolarina gelince maddi durumun varsa haftalik 1 yarimgun kadin gelsin sil supur toz al.banyo wc cam yapip gitsin..
param yetmez diyorsan tavsiyem.calisan kadin ve ikiz annesi olarak.az eşya az giysi ...Esyani azalt esya yük yok fon perdeler yok biblolar sacmasapan seyler cocuklu analar icin gereksiz bence..
Ben temizligimi genelde herkesi uyutup gece yaparim supururum onlar uyanikken..uyuduklarinda bi kahve icer baslarim..sil toz al camasir katla..
ütü gorevi esimin sadece..
gece wc banyo da fircalarim..Duzenliyim ama dagiliyor ev cocuklar sag olsun her seyi hemen yerine koyarim..
ozetle 2saat uykudan feragat gece temizligi tek cozum..

Yetemiyorum diye düşünme. Çalışmayıp , evde hiç bir ise yaramadığını kendide biliyor, üste çıkıp seni sindirmeye çalışıyor.

Neden iş aramıyor ? Yardımcı neden tutmuyorsunuz

Esin issizse kendisi yapacak. Oyle her seyi senden beklemeyecek. Yapamiyorsa da bir yardimci tutmasi gerekir. Siz calisip yorulup eve geliyorsunuz. Bir zahmet biraz dinlenin dimi

Hayır sizin eşinizle olan düşünceleriniz ileriniz için nedir ?
Yani hep hakaret duyup katlanacak mısınız ?
Yada işsizlik haline dayanabilecekmisiniz.
boşanmayi düşünmüyorum
hakaret yediysem sanirim eskisi gibi olamam..
eskiden kocami çok severdim öle aşıktım ki şimdi bilmiyorum.
duygularim çok karışık.

a101 e kasiyerlik yapacaktik. vazgeçti.. abim eşime iş bulmuştu. girmeyi yanaşmıyo. cani ne zaman isterse o zaman gidicek

boşanmayi düşünmüyorum
hakaret yediysem sanirim eskisi gibi olamam..
eskiden kocami çok severdim öle aşıktım ki şimdi bilmiyorum.
duygularim çok karışık.

Boşanmayı düşünmesenizde bu olayı bir an evvel netliğe kavuşturmanız lazım.
Hakaret ne ya nasıl bir rahatlık sunmuşsunuz eşinize öyle.
Maaalesef kendini dev aynasında sanıyor.
Mesela çalışmama gerekçesi nedir ?

a101 e kasiyerlik yapacaktik. vazgeçti.. abim eşime iş bulmuştu. girmeyi yanaşmıyo. cani ne zaman isterse o zaman gidicek

Ya böyle bir lüksü mü var? Niye karşı çıkmıyorsunuz? Beyefendi alışmış evde yatmaya rahatlığa galiba. Çocuğumuz var ve evde ben çalışıyorum sadece, sen keyfi iş beğenmiyorsun, böyle olabilir mi ya? İşsiz işsiz duruyor boşanma sebebi bu eğer süreç uzadıysa ve isteyerek çalışmıyorsa

sabah işe giderken birlikte.. çocuk uyaninca yukarda oturan kayınvalideme birakiyo iniyo aşagiya. uyuyo:) adama çocuk bakmasi zor geliyo. ee çocuk ister mi babasini akşam benim peşimde dolaniyo. :)

Şimdi eşinle ilgili sana şöyle yap böyle yap demeyeceğim bu adamdan cacık olmaz belli. ortada bi cenaze var önce onu kaldırmak lazım. ev viran durumda anladığım kadarıyla. şimdi bu durumdayken hiçbir işe elin gitmez nereden başlayacağını bilemezsin çünkü. o sebeple iki kadın tutacaksın sabahtan akşama kadar 200 liraya bütün evi deviriyorlar. ama temizlik çok nankör bişey ne yazık ki. bi haftaya kalmadan yine aynı. kendine bir düzen oturtman lazım. bende 7 de işten geliyorum. bebeğim 10 da tamamen gece uykusuna yatmış oluyor. ve o saate kadar hiçvişey ilgilenmiyorum. o yattıktan sonra 1-2 saat her gece bir işimi hallediyorum. ütü varsa ütü yapıyorum yatıyorum. banyoda kıyafetleri ayıklıyorum her gün bi parti yıkar sererim öyle yatarım. ertesi akşam kururlar ütülerim. klozet lavabo duşakabin içi domestoslayıp fırçalıyorum. bir akşam mutfak kapaklarımı siliyorum. bunları yapıyorum. çünkü haftasonu çocuğumla vakit geçirmek istiyorum. haftasonları hiçbir iş ellemem. değişik bir durum yoksa. sistem kurmanız lazım.

kendinizi neden ezdiriyorsunuz ? ayda en az 2 kere kadın alın. ve eşinizden bunun için izin istemeyin. Kendi paranızı kendiniz kazanıyorsunuz sonuçta

Hadi toz almasin supurge tutmasin.. hasta diyelim.. bulasik yikayabilir yemek yapabilir ortaligi toplayabilir banyoyu tuvaleti temizleyebilir.. cam silebilir..camasir asabilir..suyada alerjisi yok ya! Cocukla ilgilenebilir. sen ne yaparsin? Toz alma supurge ve camasir utu.. bu kadar.. o da hastaligindan dolayi.. Hem evde bise yapma hem calisma cocuga bakma.. ee sen ne ise yararsin o zaman? Yani bunlarin hic birini yapmiyo birde dirdir yiyosun.. terbiyesiz!!

Zaten çalışmıyor ,hangi parası ?
ay hesabina göre yapıyo..
ben 3 bin maaş aliyorum eşim 750 tl işsizlik maaşi aliyo.
hesap düzeni eşim yapıo.
aylık 200 lira harciyorum. dolmuş parasi çay parasi derken .. üstüm başim alamiyom ki.
bi alicaksam parani harcama ay sonuna kadar yetişmeye çalış diyo.
kendisi bilgisayar parçalari rahatça alirken ben bişey demiyordum bu sefer bende izin vermedim. alamadi:) benim harcamami izin vermiyosa bende vermem hiç kusura bakmasin.

Kocandan bi cacık olmaz. Çocuğa da bakmıyor. Tam evden atmalık. Neden kasiyerlik yapmıyor? Neden abinizin bulduğu işe girmiyor? Alışmış evde yatmaya. Bir silkele kendine gelsin.

Mesajlarını okudum. Ne rest çekiyorsun ne başka bir şey.

Belli ki adam işsizlik maaşına güveniyor ve bitmesini bekliyor. Ben olsam iş beğenmiyor,bilerek çalışmıyor diye şikayet ederdim.

Ya çalışacak , ya evi komple üstüne alacak ya da ayrılacaksınız başka yolu yok.
Böyle dudak bükerek ömür geçmez.

Hep çalışmayıp hem evişine yardimci olmayip birde bu lafları söylüyorsa daha fazla zaman yitirmeden yol verin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…