çalışan anne ve temizlik derdi...

Sana böyle davranmasına asla izin verme.

Korkuyorum bir şeyler yazmaya " neredeyse dövecekti " dediğin için ama lütfen hakkını ara.

Bende astım bronşit hastasıyım. Takiyorum maskemi yapıyorum temizligimi. Sirke kullansın, kokusuz deterjan kullansın v.s bulsun yolunu.

Ya da edebiyle sussun. Bir de utanmadan sorun çıkarmasın.

En azından sen gelene kadar yemek yapsın. Wc levi yıkasın.

Kendi esyasinas kendi sahip çıksın.

Niye onun elbiselerini topluyorsunuz , bırakın nerede bıraktıysa orda kalsın.
nerdeeee.. sadece süpürüyordu.. bide eve geldiğimde evi dagitma yeni topladim bunlari diyip başimin etini yiyo..

Eşin bir kere çalışmıyorsa eleştirmeye hakkı yok.
Eline bez alsın temizlik maddesi alsın yapsın yani
Hastalık mastalık bahane etmesin.
Ne zamandır işsiz ?
Siz gayet güzel yapıyorsunuz işlerinizi.
Kemerinede bir zahmet kendisi sahip çıksın.
Eşimde sabah kemerini sordu ilk defa farklı bir yere katmış ve bulamadı bende gördüm fakat hatırlamadım yerini.
Dedim ki gelince dolaptaki kemer yerine katarsın bir daha kayholmaz .
Ama benburaya katmıştım e yok neyapim 10 dk aradık muhtemelen yetiştirmediğim katlayamadığım çamaşırların altında,kaldı .
Diyeceğim işler yetişmiyor ölüyoruz zaten işyerinde bir zahmet toparlanıp alsın üstünüzdeki yükü...
hiç yanaşmaz temizlige sadece süpürür.. :KK43:
kaç gündür evi temizleyemedik malum düğünlerden dolayi..
bide kilolusun diyo yapa yapa zayıflarsin diyo.

Kendinizi ezdirmeyin üzdürmeyin esinize.O işsiz diye yayıp kendini saatlerce nette gezinsin siz de hem ev gecindirip hem de küçük çocukla ilgilenip ev temizleyip yemek yapın bide beyefendi beğenmesin şartlarını.Yardım edip elinden geleni yapması gerekirken utanmamış ağzina geleni söylemiś.Paşadaki keyfe bak.Ben bile sinirlendim esinize kendinde bu hakkı nasıl bulabiliyor bazı insanlar anlayamıyorum.Burda bile okiyorum pek çok kadın maddi anlamda eşimin eline bakiyorum ve bundan rahatsızlık duyuyorum ne yapabilirim diye cırpınırkan esinizin bir erkek olarak rahatligina gıcık oldum.Hadi diyelim issizloginin bir aciklamasi var ama evdeki islere yardim etmemesi bir yemek bile yapmamasi cok yanlış bide yetmemis gibi sizi elestiriyor.O kendine baksin evinizi degilde esinizin zihniyetine ben daha kirli buldum biran evvel tepkinizi koyunda zihniyetine ceki duzen versin ev temizlenir bi sekilde ama bu zihniyetle yasamak zordur.

eşimin sözleri çok incindim..
midem kaldiramadi.. Bariştik da ben bunlari düşünüyorum çok da üzüldüm..
bişeyi derli toplu olmadığım için.. yerine kaldiramadığım için... çocuk peşimde.. iş yapmama izin vermiyo yemek yaparken anne beni al diyoo... kolay degil işte.:KK43: eşim de ilgileniyo çocuklada çocuk anneyi ister ne yapayim. yemek yedirme iş görevi eşime veriyorum bende ortalığı topluyom bura kadar güzel. ama sözleri çok incindim .:KK43:

Eşin çalışsa bile sana böyle davranmaya hakkı yok. O evde ikiniz yaşıyorsunuz ikiniz temizlemelisiniz yemeğide aynı şekilde
Onun kemerinden sanane
Adam tam evden atmalık
Parazit işsiz güçsüz köle gibi davranıyor
Yardım etmek nedir kadının asli görevi değil bu işler

annem eşimin bu rahatlığından şikayetçi..
evde yatiyo sen ev geçindiriyosun zahmet bi işe girsin diyo. kaynanamin da içi rahat degil bu durumdan.
mahalle dedikoduya yayılmış zaten. bilen biliyo zaten.
eşimde annemden nefret ediyo laf sölediği için..
bende anneme anlatmiyorum izin vermiyo anlatmami kari koca arasi işte.
ama ben kendimi dolduruyorum yoruldum.. daha güçlü kadin olmak için direniyorum. kimse bana ah vah denmesini istemem. sevmem öle şeyleri.
çalışan anne... ev kadini bide çocuklu...
ama eşimin bu laflari çok zoruma gitti. bişeyde diyemiyorum desem gözü dönüyo sinirden .korkuyorum. dövecek gibi oldu yapamadi.
eşim beni güçlü kadin olmami istemedi.. güçsüz kalsa ezdirmek istiyo. ben izin vermiyorum da yoruldum ayni şey yapmaktan..

Eşinize çok güzel laflar hazırlamıştım ama konu bu olmadığı için sadece günü kurtarın yeter demeye geldim.
Çocuklu ev temizlemek kar yağarken küremeye benziyor.
Hepimiz aynı durumdayız kendinizi kötü hissedip üzmeyin.
Şu an yıllık izindeyim yine yetişemiyorum.

Eşinize çok güzel laflar hazırlamıştım ama konu bu olmadığı için sadece günü kurtarın yeter demeye geldim.
Çocuklu ev temizlemek kar yağarken küremeye benziyor.
Hepimiz aynı durumdayız kendinizi kötü hissedip üzmeyin.
Şu an yıllık izindeyim yine yetişemiyorum.
ben yıllık izindeyken ev temizlige yapmaya kalktim hergün süpür en çok mutfak batiriyo.
temizle temizle bitmiyo. yağlı pislik içinde.. ama bunlara yetişemiyorum. hijyeni çok önemli olduığu biliyorum ama olmuyo diye gerçekten yorgunum. eşim de kadin dediği temiz olur diyo.. nasıl temiz olabilirim. ki ev hanimi olsam yapardim herade bilmiyorum. çalışan kadin temiz oluurmuşş. temiz mi bilmiyorum temiz ise imreniyorum. nasıl yapıyo diye.

Ne agliyorsun ya san oyle dediginde bildir haddini, ya kendin duzeltsin ya da ne olacaksa olsun, temizlik yapamiyorsa yemek yapsin bilmiyorsa ogrensin, evi toplasin, supursun senden beklemesin...ne kadar yuz vermissin sen bu adama ya...benm esim de bir donem calismadi ama ben eve geldigimde hic bir ise elimi surdurmezdi hatta sakasina hic calismasan mi ya falan derdim....biraz disli olun aglamayin siz de ona haddini bildirin o sizi kirarken hic dusundu mu siz de kirar miyim diye dusunmeyin , insan olsun biraz

hiç yanaşmaz temizli

Hem işsiz hem hadsiz.. Anlayamıyorum ki rest çekemiyor musun?

O calissaydi gelirken çok yoruldum deyin kumandasını alırdı eline.

Yapma bunu kendine. Sabah bunu yapmasına izin verme.

Bu ne biçim üslup !!!!!!
Peki sizin düşünceleriniz nedir ,bukadar aşağılama ,işsizlik ve hakaret için ne düşünüyorsunuz ?

eee bende de astım var,

tamam çamaşır suyu şart olan yerleri eşim yapıyor da diğer işleri ben yapıyorum.
alın arapsabunu, evi onla temizlesin, hem çocuk da varmış, mis gibi olur.

ayrıca hadi temizliği geçelim, yemek neden yapmıyor.
ay hem çalışmıyor hem yatıyor mu, insan kendi gururuna yediremez ya.

Bu ne biçim üslup !!!!!!
Peki sizin düşünceleriniz nedir ,bukadar aşağılama ,işsizlik ve hakaret için ne düşünüyorsunuz ?
sadece üzüldüğümle kaldi bunlar midemi kaldiramiyo. çok düşünüyorum da daginik pis bir insan miyim diye.

ben yıllık izindeyken ev temizlige yapmaya kalktim hergün süpür en çok mutfak batiriyo.
temizle temizle bitmiyo. yağlı pislik içinde.. ama bunlara yetişemiyorum. hijyeni çok önemli olduığu biliyorum ama olmuyo diye gerçekten yorgunum. eşim de kadin dediği temiz olur diyo.. nasıl temiz olabilirim. ki ev hanimi olsam yapardim herade bilmiyorum. çalışan kadin temiz oluurmuşş. temiz mi bilmiyorum temiz ise imreniyorum. nasıl yapıyo diye.
Kaç tane çalışan temiz kadınla yaşamış da böyle genellemeler yapabiliyor?

Eşiniz evde olmasının acısını sizden çıkarıyor sanırım.
Bizim apartmanda temizlikçi bi abla vardı ve ağır astımdı kadın nefes nefese kalırdı. Oda insan,oda can ama çalışıp ekmeğinin peşindeydi
Eşiniz adam gibi davransında mızmızlanmasın hastalığına sığınarak
Sizi böyle acımasızca eleştirmeye hakkı yok
Siz hem çalışacaksını para kazanacaksınız, hem ev bal dök yala olacak, hem yemek, çocuk ve eşe dört dörtlük bakıp pohpohlayacaksınız. Peki siz bu karmaşanın neresinde nefes alacaksınız?
Sakın taviz vermeyin, sizde insansınız eşinize size böyle davranma hakkı tanımayın

X