çalışan anne ve temizlik derdi...

Wilma11

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2015
36.919
118.895
35
merhaba..
çalışan bir bayan olmak ve anne olmak dünyanin en zor işi...
ben inalimaz yoruluyorum... 4 senelik evli 17 aylık bir kızım var.
eşim derli toplu olmadığımdan şikayetçi herşeyini kaybediyormuşum bi yerine koyamiyormuşum.. öle daginik pis bir kadin mişim.. bu sözler beni çok gücendirdi yüzüne onada söledim HAKEDİYORSUN..... diyo.
çalışıyorum. kamuda memurum iş 8-5 arasi eve gelir gelmez yemek yapıyorum. peşimden dolanan ilgi isteyen bir küçük bebegim var izin vermiyo ilgi istiyo. eşimde işsiz..
affedersin evim leş gibi.. eşim de evde çalışmıyo. astim bronşit hastasi olduğundan dolayi temizlik işleri asla dokunmuyo. yaninda parfüm bile sıkamiyorum çamaşır sudan uzak durur... sadece evi süpürür geçer kaç gündür netin başindan kalkmiyo...
benim dinlenme vakit mi hiç yok..işler bitince kızımla ilgileniyorum. oynamak istiyo hep benimle.. kızımdan daha önemlisi yok ki
her hafta sonu düğün... dün de düğün vardi eşim kemeri istedi nereye koyduğumu bulamadim aklımda bunlari düşünemiyorum ki.. bagirdi saydi.. yok kemer lazim herşeyimi kaybediyorsun vs.. derli toplu degilmişim çok daginik bir kadin mişim... çalışan kadinlar derli toplu olurmuş muşş... bende sinirlendim.. az kalsin dövecekti yapamadi hakediyorsun diyo içten içe ağladim..
ne yapacagimi bilmiyorum.
hiç düzenli biri olamadim derli toplu titiz kadin olmak istiyorum elimde degil. olmuyo ne yapabilirm kızlar..
dün sabah kızımı parka götürdüm ekmek aldim geldim. çamaşirlari topladim çöpleri döktüm wcyi temizledim kahvalti hazirladim sonra düğüne gelin aliciya gittik geldik çamaşirlari düznle bulaşıklari makineye koy. kızımla ilgilen daha ne olsun elimden geldiği kadari yapıyorum benim eşim mi o uyuyodu. hiç bvişey yapmadi.
ama sadece üzüldüğümle kaldi.
titiz olmak için ne yapmaliyim.. banyom leş gibi küt olmuş

teşekkürler.

Yardimci almaya gücünüz var mi? Esinizin tutumu cok yalnis. Cocuk olmasa neyise ama birde cocuk var. Onunda yardim etmesi lazim her işe. Esiniz sizinle böyle saygısız konusamaz. Kolaysa kendi yapsin. Yok alerji yok su bu. Bahanesi hazir pasanin. Kemerini bir zahmet kendi bulsun

Esiniz tum gun evde oturacagina kendi daginikligini toplasin.tersi olsaydi siz ev hanimi olsaydiniz esiniz isten gelip yaptiklariniz yapar miydi.en azindan yemek yapabilir degil mi.en basiti firin yemegi.kendinizi bu kadar ezdirmeyin.ben calismadigim halde bile esim bana bu kelimeleri bir kere soylememistir.temizlik yemek yapmadigim zamanlar.
Lutfen degerinizi bilin.

Oha işsiz olduğunu görmemişim. Bay komplekse bak hele. Asaglik kompleksini sizde cikartiyor böyle. Taviz vermeyin. Bütün gün evde oturan o. Kaldırsın poposunu. Ha bu tutumu sürdürmeye devam etse ben evden atarim. Kimse kusura bakmasin. Pasa hazretleri pis biri ike oturmak zorunda kalmasin.. Asiri sinirlendim ya

Eşin bir kere çalışmıyorsa eleştirmeye hakkı yok.
Eline bez alsın temizlik maddesi alsın yapsın yani
Hastalık mastalık bahane etmesin.
Ne zamandır işsiz ?
Siz gayet güzel yapıyorsunuz işlerinizi.
Kemerinede bir zahmet kendisi sahip çıksın.
Eşimde sabah kemerini sordu ilk defa farklı bir yere katmış ve bulamadı bende gördüm fakat hatırlamadım yerini.
Dedim ki gelince dolaptaki kemer yerine katarsın bir daha kayholmaz .
Ama benburaya katmıştım e yok neyapim 10 dk aradık muhtemelen yetiştirmediğim katlayamadığım çamaşırların altında,kaldı .
Diyeceğim işler yetişmiyor ölüyoruz zaten işyerinde bir zahmet toparlanıp alsın üstünüzdeki yükü...

En azından çocukla ilgilensin iş yaparken.
Maske kullansın iş yaparken , düzen yapsın. Empati yapmayı bilmeyene , empati yapmayı öğretin.
Yerine göre cevap vermezse iz , tepenize çıkar.
Çok sinir oldum ya. Benimde küçük çocuğum var yapışıyor bana , çalışmadığım halde işleri zor yapıyorum bazen.

Düzen için bir yerden başlayın . Sadece onun eşyalarını hep oraya koyun. Sizin ayrı vs. Her şeyi aynı yerine koyarsak iz kolay bulursunuz.

ben kemeri bi yere kaldirmişim ama unutmuuşm bulamiyorum hiç bişeyi aklımda tutamiyorum ki eşimin çok değerli gülen yüz altini da kaybettim.

Bende bugün toplasam, temizlesem yarın rezalet pis değil ama acayip hızlı dağılıyor. Çünkü oğlum yatmaya giderken bile bir bakıyoruz odasından bir şeyi sürüklüyor peşinden, 5 sn içinde top havuzunun toplarını her yere savurmuş falan, eşim yemeğe yardım eder, istersem temizliğe de yardım eder ama aşırı dağınıktır maalesef, benimde şikayetim bu, bugün toplasam, pırıl pırıl yapsam da 2 güne rezil gibi oluyor.

Bey efendi azıcık mıçını kaldırmalı bence hem o oturacak, siz çalışacaksınız eve geleceksiniz her şeye yetişeceksiniz oh ne ala, size yardım edeceğine bir de laf söylüyor haspam oldu başka bir emri, isteği var mıymış? Bir de ney hak etmişsiniz bak bak, insan biraz utanır söylerken.. Yüz vermeyin şu kocalara bu kadar.

beni demir beton gibi ezdi geçti bende bunu sölediğimde hakediyorsun dedi. ezilmeye hak kazanmişim

Bari cocukla ilgilensin o da mi astimi tetikliyormus. Kokusuz alerjik olmayan deterjanlar var, gayet onlarla temizlik yapabilir. Ne guzel hayat hem calisma hem hic bir is yapma hem yapana bagir.

Oturdugu yere bir klozet monte edin de bari hic yerinden kalkmaya gerek k kalmasin yazik.

2 çocukla çok yıprandığımı farkerttim ve dedimki batsın parası yardımcı alacağım..

bu haftasonu temizliğe iki abla geldi tam gün 160 tl heryeri temizlediler bende dolap içlerini düzenledim mis gibi oldu..

ablalarla anlaştık 15 günde bir yarım gün temizlik 100 tl

ay da bir tam gün 160 tl yanmi ay da iki kez gelecekler

ben de ütümü yaparım , gün aşırı banyo tuvalet ve kırıntı döküldükçe süpürge tutarım işte bu mis gibi...

ablalar çok derin temizlik yaptıgı için ev kolay kolay batmıyor sadece çocuklar küçük oldugu için sık sık süpürge açılması gerek onu da yaparsın zaten..
önce temizlik parası senden de ölüyü göster razı olmazsa sıtmaya razı et ve de ki;
diyeceksin ki yarısı benden yarısı senden temizlik parasının :)))) @orkidekaramel

Sana böyle davranmasına asla izin verme.

Korkuyorum bir şeyler yazmaya " neredeyse dövecekti " dediğin için ama lütfen hakkını ara.

Bende astım bronşit hastasıyım. Takiyorum maskemi yapıyorum temizligimi. Sirke kullansın, kokusuz deterjan kullansın v.s bulsun yolunu.

Ya da edebiyle sussun. Bir de utanmadan sorun çıkarmasın.

En azından sen gelene kadar yemek yapsın. Wc levi yıkasın.

Kendi esyasinas kendi sahip çıksın.

Niye onun elbiselerini topluyorsunuz , bırakın nerede bıraktıysa orda kalsın.

Son düzenleme:
çalışan kadın için erkeğin yardım etmesi şart ki sizin eşiniz çalışmıyormuş , astım hastası olabilir ama birçok astım hastası kadın var temizlik yapan taksın bir maske, kimyasal olmayan doğal temizlik ürünlerini kullanarak temizlik yapsın çünkü koca gün evde, mesela süpürsün sirkeli su ile evi silsin.
çamaşır bulaşık dağınıklığını o toplasın, sizde gelince yemek yaparsınız çocukla ilgilenirsiniz...
dağınıklık konusu da sizin yapınızla alakalı , onu düzeltmek içinizde yoksa çok zor ama en azından üstünüzden çıkanı yerine kaldırırsanız herşey ait olduğu dolapta muhafaza edilirse , çocuk oyuncakları içinde sınırlı sayıda oyuncak etrafta olursa dağınıklık olmaz...

evet başta çok yüz verdim buna. işleri yetişemiyorum.. çalışıyorum yoruluyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…