çalışan anne ve temizlik derdi...

merhaba..
çalışan bir bayan olmak ve anne olmak dünyanin en zor işi...
ben inalimaz yoruluyorum... 4 senelik evli 17 aylık bir kızım var.
eşim derli toplu olmadığımdan şikayetçi:KK43: herşeyini kaybediyormuşum bi yerine koyamiyormuşum.. öle daginik pis bir kadin mişim.. bu sözler beni çok gücendirdi yüzüne onada söledim HAKEDİYORSUN..... diyo.
çalışıyorum. kamuda memurum iş 8-5 arasi eve gelir gelmez yemek yapıyorum. peşimden dolanan ilgi isteyen bir küçük bebegim var izin vermiyo ilgi istiyo. :KK43: eşimde işsiz..
affedersin evim leş gibi.. eşim de evde çalışmıyo. astim bronşit hastasi olduğundan dolayi temizlik işleri asla dokunmuyo. yaninda parfüm bile sıkamiyorum çamaşır sudan uzak durur... sadece evi süpürür geçer kaç gündür netin başindan kalkmiyo...
benim dinlenme vakit mi hiç yok..işler bitince kızımla ilgileniyorum. oynamak istiyo hep benimle.. kızımdan daha önemlisi yok ki:KK43:
her hafta sonu düğün... dün de düğün vardi eşim kemeri istedi nereye koyduğumu bulamadim aklımda bunlari düşünemiyorum ki.. bagirdi saydi.. yok kemer lazim herşeyimi kaybediyorsun vs.. derli toplu degilmişim çok daginik bir kadin mişim... çalışan kadinlar derli toplu olurmuş muşş... bende sinirlendim.. az kalsin dövecekti yapamadi hakediyorsun diyo içten içe ağladim..
ne yapacagimi bilmiyorum.
hiç düzenli biri olamadim derli toplu titiz kadin olmak istiyorum elimde degil. olmuyo ne yapabilirm kızlar..
dün sabah kızımı parka götürdüm ekmek aldim geldim. çamaşirlari topladim çöpleri döktüm wcyi temizledim kahvalti hazirladim sonra düğüne gelin aliciya gittik geldik çamaşirlari düznle bulaşıklari makineye koy. kızımla ilgilen daha ne olsun elimden geldiği kadari yapıyorum benim eşim mi o uyuyodu. hiç bvişey yapmadi. :KK43:
ama sadece üzüldüğümle kaldi.
titiz olmak için ne yapmaliyim.. banyom leş gibi küt olmuş :KK43:

teşekkürler.

Titiz olmak için ne yap biliyor musun ya o kocayı evden at ya da ev işlerini o yapsın. Oh ne ala tüm gün yayılsın evde paşa hazretleri, sonra da yok dağınıksın yok pasaklısın. Temizlik yapmak için illa çamaşır suyuna gerek yok. Taksın maskesini silsin süpürsün, toplasın ve duru suyla toz alsın. Oldu bitti. Sen de haftasonu nereye çamaşır suyu sökeceksen oraya dökersin. Ev işini evde olan yapar, kadın erkek fark etmez. Valla benim de evimi bk götürüyor, benim de eşim çok dağınık, ilk yıllar topluyordum, oğlumdan sonra ben de saldım. Hiç umrumda değil. Bana dağınıksın pissin dese hiç acımam söylerim laflarımı. Tek damla da göz yaşı akıtmam. Az yesin de uşak tutsun çünkü.

Yani çok pardon ama eşinize kocaman bir ohaa demek istiyorum. Bahaneye bak astım bronşitmiş. Benim annem de astım ve bronşit hatta veremdi evi de temizlerdi yemek de yapardı çocuklarına da bakardı hattaaaa bir dönem çalıştığı da oldu. Saçmalığa bakin yaa. Kokulara dayanamıyor muşmuş. O da alsın doğal temizlik ürünlerini eline heryeri bir güzel sirke ile silsim ovsun. Bu kadarı da olmaz. Eskiden bazı köylerde erkekler tüm gün kahvede oturur kadınlar hem tarlada hem evde çalışırlarmış ya o geldi aklıma. Yuh be bu kadar mı aylak olur insan bu kadar mi merhametsiz olur. Kusura bakmayın o kadar sinirlendim ki. Yemek yapmaya ev toplamaya doğal ürünlere temizlik yapmaya engel degil eşinizin durumu. Sizden rica ediyorum bir daha şunu bunu kaybettin diye kızarsa ona "tüm gün evdesin toplasaydın sen de evi! ben senin hizmetçin miyim? zaten tüm gün çalışıyorum eve ekmek getiriyorum bir zahmet sen de üstüne düşeni yap" der misiniz??? Nolur der misiniz yaa?

Şimdi eşinle ilgili sana şöyle yap böyle yap demeyeceğim bu adamdan cacık olmaz belli. ortada bi cenaze var önce onu kaldırmak lazım. ev viran durumda anladığım kadarıyla. şimdi bu durumdayken hiçbir işe elin gitmez nereden başlayacağını bilemezsin çünkü. o sebeple iki kadın tutacaksın sabahtan akşama kadar 200 liraya bütün evi deviriyorlar. ama temizlik çok nankör bişey ne yazık ki. bi haftaya kalmadan yine aynı. kendine bir düzen oturtman lazım. bende 7 de işten geliyorum. bebeğim 10 da tamamen gece uykusuna yatmış oluyor. ve o saate kadar hiçvişey ilgilenmiyorum. o yattıktan sonra 1-2 saat her gece bir işimi hallediyorum. ütü varsa ütü yapıyorum yatıyorum. banyoda kıyafetleri ayıklıyorum her gün bi parti yıkar sererim öyle yatarım. ertesi akşam kururlar ütülerim. klozet lavabo duşakabin içi domestoslayıp fırçalıyorum. bir akşam mutfak kapaklarımı siliyorum. bunları yapıyorum. çünkü haftasonu çocuğumla vakit geçirmek istiyorum. haftasonları hiçbir iş ellemem. değişik bir durum yoksa. sistem kurmanız lazım.
evet ya hafta sonlarına is birakmamak şart..

ay hesabina göre yapıyo..
ben 3 bin maaş aliyorum eşim 750 tl işsizlik maaşi aliyo.
hesap düzeni eşim yapıo.
aylık 200 lira harciyorum. dolmuş parasi çay parasi derken .. üstüm başim alamiyom ki.
bi alicaksam parani harcama ay sonuna kadar yetişmeye çalış diyo.
kendisi bilgisayar parçalari rahatça alirken ben bişey demiyordum bu sefer bende izin vermedim. alamadi:) benim harcamami izin vermiyosa bende vermem hiç kusura bakmasin.
paranizi vermeyin 750 den de su elektrik odesin umarim icki ve sigarası yoktur ..
Neyse ki kaynananiz cocuga bakiyor 1000 lira kresler..

onun totsunu kaldıran sensın nıye sessizce ağlıyorsun bir cinnet geçir yık heryeri bak bakalım sana atar yapabiliyormu ,
oohhh beye bak heleee aksama kadar devirsin yatsın birde temiz kadın istesin ,
eşyasını topla gönder anasına büyümeden seni almışım git erkek ol öyle geri gel bu eve de ,
o senın gururunu kırıyorsa sende kırmaktan geri kalmayacaksın ,
herkes astım hastası herkes nefes almakta zorlanıyor ama hıc bir kadın is yapmadan evde yatmıyor ,

onu bende çok istiyorum al dedim istemedi .beyefendi parasini harcamak istemiyo

ay hesabina göre yapıyo..
ben 3 bin maaş aliyorum eşim 750 tl işsizlik maaşi aliyo.
hesap düzeni eşim yapıo.
aylık 200 lira harciyorum. dolmuş parasi çay parasi derken .. üstüm başim alamiyom ki.
bi alicaksam parani harcama ay sonuna kadar yetişmeye çalış diyo.
kendisi bilgisayar parçalari rahatça alirken ben bişey demiyordum bu sefer bende izin vermedim. alamadi:) benim harcamami izin vermiyosa bende vermem hiç kusura bakmasin.

Evde para ayırmayı hiç sevmem. Eşinizin işsiz olması da herkesin başına gelebilir tamam. Ama sizinki efsane olmuş. Parayı siz yönetin eve temizlikçi alın gerekirse eşinize harçlık veren siz olun.
Eşim de işsiz şu an. Bir süre de benden kaynaklı (tayin nedeniyle) işe giremeyecek muhtemelen. Kendini kötü hissetmemesi için bankamatik kartımı ona verdim (hem günlük alışveriş ve acil ihtiyaçlar için). Ama benim haberim olmadan 10lira çekmez. Para çeker çekmez bugün 100lira çektim şunu ödedim şunu aldım der. Geçen pantolon almak istiyor ama çekiniyor söylemeye anladım bunu. Avm ye gittik sana da pantolon bakalım dedim beğenmedi almadı ama mutlu oldu en azından benim onayladığımı anladı. Ben de çalışmıyor olsaydım ihtiyaçlarımı söylemede çekinirdim. Eşim de kendince katkı sağlamadığı için utanıyor şu an. Onun üzülmemesini için herşeyi yaparım çünkü o beni hep mutlu etti.

Eşiniz ne kadar zamandır işsiz ve bu tavırları ne zamandır yapıyor bilmiyorum ama ben en fazla 6ay dayanabilirdim bu duruma. Bence altta kalmayın cevabınızı verin.

Kusura bakmayin ama siz yorum yaptikca benim cinlerim tepeme cikti.calisan guclu bi kadinsiniz sizi bu sekilde ezmesine nasil musade edersiniz.kocanizin hic bir vasfi yok bi de ustune size yuku var psikolojik siddeti var bence oturup bu evliligin gidisatini bi dusunun.kimseye kolay kolay bisan falan demem ama siz ciddi ciddi bi dusunun.benim esim gece vardiyasindan gelince gidene kadar uyuyo ona bile sinir oluyorum.senin esin gibi surekli uyuyasa cildiririm heralde.bi kendine gel ne olur

Evde para ayırmayı hiç sevmem. Eşinizin işsiz olması da herkesin başına gelebilir tamam. Ama sizinki efsane olmuş. Parayı siz yönetin eve temizlikçi alın gerekirse eşinize harçlık veren siz olun.
Eşim de işsiz şu an. Bir süre de benden kaynaklı (tayin nedeniyle) işe giremeyecek muhtemelen. Kendini kötü hissetmemesi için bankamatik kartımı ona verdim (hem günlük alışveriş ve acil ihtiyaçlar için). Ama benim haberim olmadan 10lira çekmez. Para çeker çekmez bugün 100lira çektim şunu ödedim şunu aldım der. Geçen pantolon almak istiyor ama çekiniyor söylemeye anladım bunu. Avm ye gittik sana da pantolon bakalım dedim beğenmedi almadı ama mutlu oldu en azından benim onayladığımı anladı. Ben de çalışmıyor olsaydım ihtiyaçlarımı söylemede çekinirdim. Eşim de kendince katkı sağlamadığı için utanıyor şu an. Onun üzülmemesini için herşeyi yaparım çünkü o beni hep mutlu etti.

Eşiniz ne kadar zamandır işsiz ve bu tavırları ne zamandır yapıyor bilmiyorum ama ben en fazla 6ay dayanabilirdim bu duruma. Bence altta kalmayın cevabınızı verin.

Çok tatlısınız ya maşallah:nazar: Allah bozmasın, daha güzel günler göstersin.

Benim de eşimin sene başında istifa süreci oldu. O kadar stresli bir dönemdi ki olmazsa ben çalışmayacağım oğlumuza bakarım, sen çalış dedi. Ben de hiç yadırgamadım, olur dedim :) eğer çalışmasaydı da umursamazdım. Çünkü çok şükür ne bana ne de kendine yük olan birisi değil, elinde beş şey varsa beşini de bana verir, biri de bende kalsın demez. Ama konu sahibinineşi çok başka, çocuğa bile bakmıyormuş baksana...

sadece üzüldüğümle kaldi bunlar midemi kaldiramiyo. çok düşünüyorum da daginik pis bir insan miyim diye.
Bişey sorucam size çok afedersiniz paranızı da alıyor mu sizden yani maaşınızı yanınızda para bulunur mu yoksa kartınız eşinizde mi siz harçlık mı alıyorsunuz beyefendi evde biyerini yayarken çünkü bu sözler hep aşağılık kompleksi belirtisi o temizlık yapa yapa zayıflarsın diyormuş ya kendisi niye bir eş erkek gibi görevini yapmıyor da evine bakmıyor benim babamda işsiz kalırdı küçükken biz annem ev temizliğine gider babam sobayı yakar evi toplar yemek yapardı en basiti bir çorba kızartma bir makarna bir fırın yemeği üzgünüm de bu adamla zor

ben kemeri bi yere kaldirmişim ama unutmuuşm bulamiyorum hiç bişeyi aklımda tutamiyorum ki eşimin çok değerli gülen yüz altini da kaybettim. :KK43:
Her şeyi siz düşünmek zorunda olursanız unutkanlık da olur, dağınıklık da.. eşiniz evdeyse iş bölümü yapın, bir zahmet yükünüzü hafifletsin.. her şeye siz yetişemezsiniz, beyniniz yorulur bir yerden sonra..

Her şeyi siz düşünmek zorunda olursanız unutkanlık da olur, dağınıklık da.. eşiniz evdeyse iş bölümü yapın, bir zahmet yükünüzü hafifletsin.. her şeye siz yetişemezsiniz, beyniniz yorulur bir yerden sonra..
aynen öle...
ama bu laflari sanirim kendimi yedirmedim o yüzden açtim....
barıştık biz aslinda. eşim benim gönlümü alsada.. bilmiyorum bu şeyler kolay kolay unutulmuyor:KK43:
nereye koyduğumu unutuyorum bişeyi not tutamiyorum. ben hep daginiktim.. topla diyodu ama unutuyordum toplamayı..
evde yardim ederdi ettikten sora ben bunu yaptım ettim demeleri duymak da istemiyorum. çok koyuyor beni ya.

Hadi toz almasin supurge tutmasin.. hasta diyelim.. bulasik yikayabilir yemek yapabilir ortaligi toplayabilir banyoyu tuvaleti temizleyebilir.. cam silebilir..camasir asabilir..suyada alerjisi yok ya! Cocukla ilgilenebilir. sen ne yaparsin? Toz alma supurge ve camasir utu.. bu kadar.. o da hastaligindan dolayi.. Hem evde bise yapma hem calisma cocuga bakma.. ee sen ne ise yararsin o zaman? Yani bunlarin hic birini yapmiyo birde dirdir yiyosun.. terbiyesiz!!
Hergün toz alsa ıslak mikrofiber bezle toz zarar vermez ki uçmuyor bile bir parmak toz olsa ancak süpürge sulu alsın o da toz çıkarmaz o hastalık bahanesi onun kuzenimin eşi çok ağır bir işte çalışıyor kuzenimde çalışıyor mevsimlik ama kocası geldiği zaman eve süpürge silme toz alma banyosuna varana kadar balkona kadar temizler hergün kadın gelir bir yemek iş biter böyle saygısızlık mı olur yahu terbiyesiz

Hergün toz alsa ıslak mikrofiber bezle toz zarar vermez ki uçmuyor bile bir parmak toz olsa ancak süpürge sulu alsın o da toz çıkarmaz o hastalık bahanesi onun kuzenimin eşi çok ağır bir işte çalışıyor kuzenimde çalışıyor mevsimlik ama kocası geldiği zaman eve süpürge silme toz alma banyosuna varana kadar balkona kadar temizler hergün kadın gelir bir yemek iş biter böyle saygısızlık mı olur yahu terbiyesiz
evi süpürüyo ama silemiyo.. koku hassasiyeti var. parfüm bil siıkamiyorum yaninda. kızıyo işyerinde sıkıyorum.

merhaba..
eşim derli toplu olmadığımdan şikayetçi:KK43: herşeyini kaybediyormuşum bi yerine koyamiyormuşum.. öle daginik pis bir kadin mişim.. bu sözler beni çok gücendirdi yüzüne onada söledim HAKEDİYORSUN..... diyo.
çalışıyorum. kamuda memurum iş 8-5 arasi eve gelir gelmez yemek yapıyorum. peşimden dolanan ilgi isteyen bir küçük bebegim var izin vermiyo ilgi istiyo. :KK43: eşimde işsiz..
affedersin evim leş gibi.. eşim de evde çalışmıyo. astim bronşit hastasi olduğundan dolayi temizlik işleri asla dokunmuyo. yaninda parfüm bile sıkamiyorum çamaşır sudan uzak durur... sadece evi süpürür geçer kaç gündür netin başindan kalkmiyo...
benim dinlenme vakit mi hiç yok..işler bitince kızımla ilgileniyorum. oynamak istiyo hep benimle.. kızımdan daha önemlisi yok ki:KK43:
her hafta sonu düğün... dün de düğün vardi eşim kemeri istedi nereye koyduğumu bulamadim aklımda bunlari düşünemiyorum ki.. bagirdi saydi.. yok kemer lazim herşeyimi kaybediyorsun vs.. derli toplu degilmişim çok daginik bir kadin mişim... çalışan kadinlar derli toplu olurmuş muşş... bende sinirlendim.. az kalsin dövecekti yapamadi hakediyorsun diyo içten içe ağladim..
ne yapacagimi bilmiyorum.
hiç düzenli biri olamadim derli toplu titiz kadin olmak istiyorum elimde degil. olmuyo ne yapabilirm kızlar..
dün sabah kızımı parka götürdüm ekmek aldim geldim. çamaşirlari topladim çöpleri döktüm wcyi temizledim kahvalti hazirladim sonra düğüne gelin aliciya gittik geldik çamaşirlari düznle bulaşıklari makineye koy. kızımla ilgilen daha ne olsun elimden geldiği kadari yapıyorum benim eşim mi o uyuyodu. hiç bvişey yapmadi. :KK43:
ama sadece üzüldüğümle kaldi.
titiz olmak için ne yapmaliyim.. banyom leş gibi küt olmuş :KK43:

teşekkürler.
Muhtemelen herkes yazmıştır da çalışmayan kocayı evde besleyen sensin,ben çocugumu alır çıkardım o evden,eşinizin yerine de bi köpek yavrusu alırdım illa bi canlı besleyeceksem onu beslerdim ,senin bu kocan aylardır işsiz bi de herşey nornalmiş gibi “ bu hayatta en zor olan çalışan anne olmak” demişsin he bacım he,hayatında zor olan bu,evde hödük beslemek değil.

evi süpürüyo ama silemiyo.. koku hassasiyeti var. parfüm bil siıkamiyorum yaninda. kızıyo işyerinde sıkıyorum.
Canım silemeyecek birşey Yok sirke koysun azcık parex süpürgeç bak netten al ondan bir tane içine su sirke koy ver eline sirke ne yapacak ona birde siz hep unutuyorum unutuyorum kendinizi niye suçluyorsunuz ki bu dırdıra unutmamak mümkün mü hem çalış hem çocuk hem ev işi birde koca dırdırı

Canım silemeyecek birşey Yok sirke koysun azcık parex süpürgeç bak netten al ondan bir tane içine su sirke koy ver eline sirke ne yapacak ona birde siz hep unutuyorum unutuyorum kendinizi niye suçluyorsunuz ki bu dırdıra unutmamak mümkün mü hem çalış hem çocuk hem ev işi birde koca dırdırı
ah ah ben neler çekiyorum. ilerde ne olur bilmiyorum eşimin işe girmesini sağlıycam bu sene tatilede götürmedi. oteller pahalli diye. beklemiyorum 4 senedir tatil yapmadik zaten. daha ne bekliycem. ocak 2018 den beri işsiz yani 7 aydir işsiz.

merhaba..

.

buradan sonrasını okumadım
eşinize bu derece yüz vermeyin
siz onun hizmetçisi değil hayat arkadaşısınız
eğer böyle söylerse o zaman işten çıkayım sonuçta ev geçindirmek ihtiyaç karşılamak da senin görevin ama yetmiyorsun
ben de sana yardımcı olmaya çalışırken boğuluyorum
bundan sonra iş bölümü yapacağız yoksa daha fazla dayanamıyorum işten çıkacağım deyin (blöf yapın ama öyle sakin değil sinirli bağırarak konuş)
o sizi ezerse sizde ezin
ama birdaha bu şekilde konuşmasına izin vermeyin
hiçbir diyemiyorsanız ben senin hizmetçin değil hayat arkadaşınım, deyin

buarada hiçbir çalışan kadının evi derli toplu olmaz
muhakkak hayat arkadaşı yardım ediyordur ben eşi yardım ettiği halde daha yetişebileni göremedim çalışan kadında

ah ah ben neler çekiyorum. ilerde ne olur bilmiyorum eşimin işe girmesini sağlıycam bu sene tatilede götürmedi. oteller pahalli diye. beklemiyorum 4 senedir tatil yapmadik zaten. daha ne bekliycem. ocak 2018 den beri işsiz yani 7 aydir işsiz.
Kendini çekme ya temizlıkcı gelecek ya sen yapacaksın yeter ben çalışıyorum birde hakaret duyuyorum de 7 ay işsiz kalmak ne demek vah vah vah fazla yüz vermişsin sen dedikleri gibi acı ama gerçek Birde o çalıştığın parayı al elinden onun resmen saltanat sürüyor senin paranla

Oylede hadi diyelim o da adama zarar veriyo bu sekilde olmasi gerekir: ( adam cocuguda anasina baktiriyomus. Bu adam gercekten kene gibi yapismis kadina parazit gibi sirtindan geciniyo : (

X