Çağımızın hastalığı, Bipolar manik depresif

Maalesef canim pskikoljik tedavi gorenlerin sayisinda ciddi artis var nedeni sosyal ekonomik cevresel galiba Allah yardimciniz olsun.Duaya Allaha yöneltin belki o sekilde düzelir maneviyati artar

Maalesef canim pskikoljik tedavi gorenlerin sayisinda ciddi artis var nedeni sosyal ekonomik cevresel galiba Allah yardimciniz olsun.Duaya Allaha yöneltin belki o sekilde düzelir maneviyati artar
Teşekkür ederim. Allah korusun bütün gençlerimizi. İyi oldu sanırsın kendine yada çevresine zarar verir çok zor bi durum.
Din ve siyaseti önermedi doktoru. Yani onu psikolojik olarak yorup yıpratacak şeylerden uzak dursun dedi.
Ztn manevi olarak bilinçli bi çocuk. Bi sineği bile öldürmeyecek kdr hassas.

Psikolojik hastalıkların hepsi çok zor ben de depresyon tedavisi görüyorum on aydır ilk halime göre bir derece daha iyiyim Rabbim şifa versin tüm hastalara inşallah

Öncelikle Allah yardımcınız olsun. Kardeşiniz psikiyatr desteği dışında düzenli olarak psikoterapi alıyor mu? Özellikle depresyon dönemlerinde ani bir çöküş yaşar ve intihar riski fazladır. Ufacıl sorunlarla bile mücadele edemeyecek kadar zayıf hisseder kendini. O dönemlerde duygusal destek sunun ona. Her daim yanında olup gözetim altunda tutun. Manik dönemlerinde aşırı harcama yapmaması için k.kartı gibi şeyler varsa kısıtlmaya gidin mümkünse elinden alın. Çünkü o dönemlerde otokontrol olmuyor. Onu yargılamayın, her daim onun yanında olduğunuzu ,onu sevdiğinizi hissettirin.

merhabalar. Ben psikiyatri Hastalıklarının Kuranı kerim dinletilerek rahatlanacağını duymuştum. Kardeşiniz yatsın be kulağına kulaklık takarak dinlesin inşallah şifa bulur

Okuduğum an şoka girdim. 1 aydır kardeşime ne oluyor diye kaygı içinde kendime soruyordum. İntihara yönelik kitaplar okuyor, bazen anlamadığımız derecede sinir harbi geçirip kendine sakinleştirici vurduruyor, bahanemi bilmiyorum ama ayrı eve çıkmak istediğini söylüyor, ailemden bunaldığını söylüyor, liseye gitmek istemedi, açık liseye yazıldı ve sonra 4 ayrı üniversiteyi 4. sınıfa kadar okudu mezun olamadı. Bazen iyi hissediyorum diyor. Geçenlerde beni aradı ben iyi değilim hiç bir şey zevk vermiyor dedi. Kahroldum. Psikoloğa gitmelisin diyorum gerek yok diye başından savıyor ki ben gidiyorum. Çok para harcıyor ve harcadıkça çok üzülüyor. Ben zaten anksiyete hastasıyım ve 1 aydır içim içimi yiyor. Sizin kardeşiniz aşırı hareketli, konuşkan oluyor mu? Benimki sürekli uyuyor. Ama öyle çok konuşkan olduğunu hiç görmedim. Çok iyi bir kariyeri var şu an. Sevdiği işi yapıyor ama kendine bir mutsuzluk bulup deliriyor bazen. Eşim; göre 31 yaşında ailesiyle yaşıyor, yine iyi dayanıyor diyor.
Bu arada yakın zamanda zona oldu
Benim kardeşim bipolar mı Konuyu okuduğumdan beri başım çatlıyor.

Canim korkma manik atak belirtilerine bak kardeşin de bu belirtiler yoksa bipolar değildir çünki mani yaşamadan bipolar tanısı konulmuyor diye biliyorum ben

Bipolar bozukluk türkiye adlı bir grup var facebookta..arkadaşıma kendi gibi insanlarla konuşmak çok iyi geldi..hem sorularınıza bizzat bu rahatsızlığı yaşayanlatdan cevap almış olursunuz..geçmiş olsun.

Bu kadar karamsar olmayın, ilaçlarını düzenli kullandığı sürece gayet iyi oluyorlar.
Benim kardeşim de bipolar ve ne ataklar geçirdi.
İlgilenin, sevin kardeşinizi.
Bipolar hastaları için sevgi görmek çok önemli.
Atak dönemi dışında çevrenin ne gibi bir etkisi var?

Psikolojik hastalıkların hepsi çok zor ben de depresyon tedavisi görüyorum on aydır ilk halime göre bir derece daha iyiyim Rabbim şifa versin tüm hastalara inşallah
Geçmiş olsun. Sizde kendinize dikkat edin . Öncelikle kendi içinizde çözümlemelisiniz asla ihmal etmeyin kendinizi. Ruhunuza iyi bakın

Teşekkür ederim sağolun. Şuan manik dönemde. Ama bundan sekiz ay öncede ağır şekilde kaygı bozuklugu yaşadı.
Artık bu süreçlerde daha tecrübeliyiz. Uzman doktoru ve sağolsun sürekli hepimizle iletişim halinde. Abilerim ve babamlada görüşüyor.yönlendiriyor.

Ztn doktorun dedigine göre ailemizin ilgisi sayesinde çok çok rahat atlatmış.
Neredeyse hiç yalnız bırakmadık. Ve kötü hissedecegi herşeyden kaçındık
Ama anne babam çok yıpranıyor. Özellikle bu manik süreci bi türlü anlamlandıramıyorlar.
Yani bu kdr ani duygu değişimi onlarıda sarsıyor.
Allah yardımcımız olsun.

Geçmiş olsun size de. Yeniden yaşamaz kardeşinz inşl.
Bazı atak dönemlerini anlamayıp yadırgıyorlar ve çok belli ederek tepki veriyolar. Alay etmek, ciddiye almak gibi

merhabalar. Ben psikiyatri Hastalıklarının Kuranı kerim dinletilerek rahatlanacağını duymuştum. Kardeşiniz yatsın be kulağına kulaklık takarak dinlesin inşallah şifa bulur
Kendini kötü hissettiğini söylüyo. Suçlukuk duyuyormuş. Günahlarını çok ağırlaştırıyomuş. Ztn takıntılı. Sokaktaki üstü başı kötü herkes için bile sorumluluk duyuyor.

Doktorunuz kardeşinizin hangi tip bi-polar olduğunu size belirtmiş olmalı, değil mi?
Farklı seviyeleri ve o seviyelere göre de tedavileri vardır bi-polar rahatsızlıkların.
Bir de bi-polar ile karıştırılan , "bi-polarite" vardır.

Evet haklısınız.
Teşekkür ederim. Ztn allahtan ailem gerçek anlamda ilgili. Herkes elinden geleni yapıyor. Ve gerçekten işe yarıyor

Bipolar diye belirtti. Manik evresinde dedi.
Üç farklı psikokojik sorun yaşadı bir yılda bu sonuncusu için bipolar dedi.
Doktoru tanı konusunda ve ilaç takibi konusunda çok iyi sağolsun

Öncelikle geçmiş olsun. Sakin olun. Ben doktor değilim teşhis koyamam ama bi psikolojik rahatsızlıgı oldugu kesin.
Kardeşim de hastalıgı kabullenmiyor.
Bazen aşırı özgüven, aşırı hırs, bazen aşırı mutsuzluk, her duyguyu aniden ve aşırı yaşıyor. Ya çok konuşuyo ya çok susuyo.
Bu süreçler çok zor. sosyal hayatlarına olumsuz etkileri oluyor.
İnşl rabbim şifa versin herkese

Öneriniz için teşekkürler.
Öyle hassas bi süreç ki, ne onu kötü etkiler ne iyi etkiler bilemiyoruz.
Doktoru şunu söyledi ama, ztn zihnini çok yordugu için onu düşüncelere itecek şeylerden sakının dedi.
Yanında üzücü bişy knşmuyoruz mesela.
Farkında olmadan konuştugumuz da günlerce takıntı ediyor bunu.

Bipolar diye belirtti. Manik evresinde dedi.
Üç farklı psikokojik sorun yaşadı bir yılda bu sonuncusu için bipolar dedi.
Doktoru tanı konusunda ve ilaç takibi konusunda çok iyi sağolsun

Sorduğum bu değildi. Bi-polar rahatsızlığın Tipleri oluyor. Kardeşiniz hangi tip bi-polar ? Tanı konulurken, bu da teşhis edilmiştir /edilmelidir muhakkak . Manik devreye gelince, mani her tipin olağan sürecindendir. Bi-polar daki 3 tipten biri olabilir (mani her tipte yaşanıyor doğal olarak) .. Veya tam bi-polar olmayabilir de.. Bipolarite de olabilir. Ve gerçekten tanı ve medikasyon doğru ise kardeşiniz şu anda toplamış olmalıydı. Bu doktora kaç aydır devam ediyorsunuz? Düzelme ve gelişme gözlemliyor musunuz? Bu soruları da sormalısınız kendinize..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…