Çağımızın hastalığı, Bipolar manik depresif

Öneçelikle Allah şifa versin!
Kesinlille teşhisi sorgulamiyorum ama nedense ilk okuduğumda çocuk uyuşturucumu kullaniyor düşündüm.
Maalesef heryerde herzaman ve birsürü uyucturucu türedi.
Daha belki bizi bilmediğimiz hangi cinsler vardir.
Bunlarda ani ruh deyişikler yapar ,hatta bazilari tamamen kafayi bozar .
Doktorda sadece sizin ve kardeşiniz anlattiklarina göre tani koyuyor.
Lütfen bir dr. Söyleyin kanindan bakilsin ama bunu kardeşinize bildirmeyin birde güvensizlik ortaya cikmasin .
Bilmiyorum ama sanki böyle birsey gibi..
Aslında uyuşturucu ihtimali bile söz konusu değildi. Doktor tahlil yapmadan ilaca asla başlamaz.

Şuan başka arkadaşlar yazdıgı için konum aktifleşmiş. Kardeşim çok iyi. Konuyu açtıgım süreçten bu yana tek bir atak geçirdi.
Uykuları düzenli. Okuluna gidiyor. İşine döndü. Hafta sonları haftalık ders tekrarı yapıyor, kitap okuyor, saz çalıyor yeniden, sinemaya gidiyor. Doktoru ilacı bırakabilecek halde oldugunu ama yine de bir kaç baharı birlikte atlatmamızın iyi olacagını söyledi. İlaçların dozunu sürekli düzenliyor. Artık kardeşim kendini tanıyor. Ataklar yaklaşınca hissedip doktora gidiyor kendi kendine.
Okadar iyi ki annemi terslemeye odasını dağıtmaya başladı😂 hastalıgı sırasında süt dökmüş kedi gibiydi ve anneme yardım ederdi. Heralde ilaçlardan mı nedir çok mahcup davranırdı. Şimdi oo eski moduna döndi😂 çamaşırlarını kaldır oğlum deyince artık iyileştim anne kusura bakma diyo sıpa.😂

Allaha şükürler olsun. Biz iyi bi gözlemle ve birlikle atlattık. Öyleki çevremizi bile tembihlerdik. Okudugu kitaptan dinledigi müziğe, yedigi yemekten uyku saatine kdr hep kontrol altındaydı. Odasında sürekli nöbet tuttuk.

Bu hastalıgı yenmek isteyenler yalnız zorlanır. Aile en büyük destek ve sabır.
Allah herkese şifa versin

Aslında uyuşturucu ihtimali bile söz konusu değildi. Doktor tahlil yapmadan ilaca asla başlamaz.

Şuan başka arkadaşlar yazdıgı için konum aktifleşmiş. Kardeşim çok iyi. Konuyu açtıgım süreçten bu yana tek bir atak geçirdi.
Uykuları düzenli. Okuluna gidiyor. İşine döndü. Hafta sonları haftalık ders tekrarı yapıyor, kitap okuyor, saz çalıyor yeniden, sinemaya gidiyor. Doktoru ilacı bırakabilecek halde oldugunu ama yine de bir kaç baharı birlikte atlatmamızın iyi olacagını söyledi. İlaçların dozunu sürekli düzenliyor. Artık kardeşim kendini tanıyor. Ataklar yaklaşınca hissedip doktora gidiyor kendi kendine.
Okadar iyi ki annemi terslemeye odasını dağıtmaya başladı😂 hastalıgı sırasında süt dökmüş kedi gibiydi ve anneme yardım ederdi. Heralde ilaçlardan mı nedir çok mahcup davranırdı. Şimdi oo eski moduna döndi😂 çamaşırlarını kaldır oğlum deyince artık iyileştim anne kusura bakma diyo sıpa.😂

Allaha şükürler olsun. Biz iyi bi gözlemle ve birlikle atlattık. Öyleki çevremizi bile tembihlerdik. Okudugu kitaptan dinledigi müziğe, yedigi yemekten uyku saatine kdr hep kontrol altındaydı. Odasında sürekli nöbet tuttuk.

Sizin adiniza çok sevindim .
Siz hepiniz ne kadar güzel bir ailesiniz.
Keşke herkesin ailesi sizler gibi çocuklarina kardeşlerine destek ve bağli olsa.

Sizin adiniza çok sevindim .
Siz hepiniz ne kadar güzel bir ailesiniz.
Keşke herkesin ailesi sizler gibi çocuklarina kardeşlerine destek ve bağli olsa.
Şu sanal alemdeki doyumsuzluklar, herkesin hep mutlu rolü yapması özellikle gençleri çok kötü etkiliyor. Saçma sapan fenomenler videolar allah hayır etsin sonumuzu. Ben teknolojinin bu boyutundan çok korkuyorum. Bu bizlerin aile yapısınıda çok bozuyor.

Aylarca tv bile açılmadı bizim evde. Sırf haberlerde dizide vs kötü olay görüp kafaya takmasın diye. Telefonun modelini düşürdük tuşlu kullandı bi süre. Şuan akıllı telefona geçti yine ama sanal alemden uzak hayatı yoğun oldugu için.
İnan sürekli telefona bakar neden çalmıyor neden aranmıyorum kimse mesaj atmıyor diye endişe duyardı. Artık hayatını yalnızda olsa sürdürebilecegine inanıp güveniyor.

Şuan tek sorunumuz kız arkadaşı kpss çalışıyor onun okulu bitti. Sürekli inşallah atanamaz diyor. Onu kafaya takıyor. Kaybetme korkusu yaşıyor. O hırsla derslerine öyle agırlık verdi ki alttan üstten bi sürü ders aldı . En erken iki senede biter okulu. İki sene de o başkasını severse diye korkuyor. Ama bunuda şu şekilde aşmaya çalışıyoruz. Sevdiginin mutlulugunu istemelisin, başarısını istemelisin. İlla senle olsun diye bencil olmamalısın diyoruz. Arada yazık yaa atansın kız diyo ama çoğu zaman inşallah kazanamaz diyo😂😂

Konunuzu okuduğum ilk günü çok iyi hatırlıyorum. Ruhsal sağlığı bozuk olan bir erkek kardeş ablası olarak, size o kadar üzülmüştüm ki..Yazdıklarınızı okuyunca çok mutlu oldum. Aileniz ve siz ne kadar büyük bir sabır göstermişsiniz, maşallah, bütün aileler böyle olsa keşke. Allah bir daha yaşatmaz umarım, hep daha da iyiye gider delikanlı inşallah :)

Konunuzu okuduğum ilk günü çok iyi hatırlıyorum. Ruhsal sağlığı bozuk olan bir erkek kardeş ablası olarak, size o kadar üzülmüştüm ki..Yazdıklarınızı okuyunca çok mutlu oldum. Aileniz ve siz ne kadar büyük bir sabır göstermişsiniz, maşallah, bütün aileler böyle olsa keşke. Allah bir daha yaşatmaz umarım, hep daha da iyiye gider delikanlı inşallah :)
İnşallah allah razı olsun. Özellikle annemin hakkı ödenmez. Sabırla aylarca bebek gibi ilgilendi. Ağzına yemek koymasa açlıgını bilmezdi. .çok şükür biz biraz rahatladık. Allahım bu hastalıkla boğuşan herkese yardım etsin. Grip değil ki dinlen iyileş diyesin, ne yapacagını bilemiyor insan.
Gençlerimizi korusun Rabbim

X