Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Dün canım somon çekti.. Alıp, marinada yatırayım, yarın da pişiririm dedim. Sonra bunu sesli dile getirince eşim, Karadeniz hamsi de çıkmış, dedi. E o zaman balıkçıya bakayım hamsi varsa alayım dedim.

Sonra eve geldim.. Hamsileri tepsiye dizerken, sonra da somonun marinadını hazırlayayım dedim.. Ve jeton düştü.

Ben salak, git iki balıktan da al.. :KK60:

Şimdi bu geyik muhabbetini neden yapıyorum.. Evde sağlıklı pişirilmiş iki çeşit balık yemeği var. Bu da demektir ben Cumaya kadar birini öğlen, diğerini akşam yiyeceğim.

İşin özü.... zaten kilo verdiğimi hissediyorum. Ama bu balık işi olayı iyice kesinleştirecek. Yaşasın Balık Kardeşliği! :KK60:

Aynen katılıyorum aebenim..
Her kafamızı karıştırana karşılık yemeyi bıraksaydık, herhalde şu anda evdeki mobilyaları falan kemirmeye başlamıştık da.. ahşabın, vernik cilasının falan zararı var mıdır ki? :KK60: :KK60:
Zaten şu da var.. Kanserin, kalp hastalıklarının her gün artarak yayıldığını düşünürsek galiba sağlıklı gıda diye birşey yok.. :KK43:
üzülerek, hepsine katılıyorum :KK14:
22 yaşındayım .. evliyim :KK47:
çoluk çombalağım yok :KK53:
91.4 üm
bide giysiz tartıldım 89.4 üm :26:
1 kilo fazlalık giysilerim ..

bugun sabah 7 de kalktım 8 de çıktım 8 30 a kdr yürüdüm sonra parka gittim 30 dk da ordaki aletlerden yaptım ... hergün bu şekil yapmayı düşünüyorum en azından 1 hafta arttırmamayı ..
sonra leslie yapıcam gün içinde bir takım hareketlerimde var kafamda ..
bıktım artık herbişiden :KK43:
hep kilolouyum hep ya

irrascım menun oldum ..
şimdi tatıldi isen yediklerinden tam kilon belli olmaz sabah aç karna elbisesiz tam kilonu gösterir.
sanırım takımlara üye deyilsin . seni takımlara üye yapmak lazım o patansiyel var sende . :KK9:inşallah istedigin kiloya kavuşursun .:KK16:
canım benim sana abla nasihati bu killoları vermekde acele etme . 1.2. ayda gelmedi dimi hepsi . bak bizlere 4 senedir buralardayız .:KK9: hızlı koşan tez yorulur

üzülerek, hepsine katılıyorum :KK14:

irrascım menun oldum ..
şimdi tatıldi isen yediklerinden tam kilon belli olmaz sabah aç karna elbisesiz tam kilonu gösterir.
sanırım takımlara üye deyilsin . seni takımlara üye yapmak lazım o patansiyel var sende . :KK9:inşallah istedigin kiloya kavuşursun .:KK16:
canım benim sana abla nasihati bu killoları vermekde acele etme . 1.2. ayda gelmedi dimi hepsi . bak bizlere 4 senedir buralardayız .:KK9: hızlı koşan tez yorulur

takımlara üye idim eskiden fakat bu yeni madde gereğimi ne çıkmış diskalifiye olmuşum hemde yıldıızm var yanımda :KK1:
ya takım işi beni geriyor biraz birinin motivasyonu düştümü herkesin düşüyor

Dün canım somon çekti.. Alıp, marinada yatırayım, yarın da pişiririm dedim. Sonra bunu sesli dile getirince eşim, Karadeniz hamsi de çıkmış, dedi. E o zaman balıkçıya bakayım hamsi varsa alayım dedim.

Sonra eve geldim.. Hamsileri tepsiye dizerken, sonra da somonun marinadını hazırlayayım dedim.. Ve jeton düştü.

Ben salak, git iki balıktan da al.. :KK60:

Şimdi bu geyik muhabbetini neden yapıyorum.. Evde sağlıklı pişirilmiş iki çeşit balık yemeği var. Bu da demektir ben Cumaya kadar birini öğlen, diğerini akşam yiyeceğim.

İşin özü.... zaten kilo verdiğimi hissediyorum. Ama bu balık işi olayı iyice kesinleştirecek. Yaşasın Balık Kardeşliği! :KK60:

önceki gün akşam ve dün öyleyin balık yiyen bir olarak .:KK9: püskütüm bende her ikisini birden alıyorum oglan hamsi seviyor kıslar somon . ve her iksinide birden pişriyorum . ve sonuçda ikisindende yiyorum :KK9:
balıgın kilo vermekdeki gücü . işte bu bilgiye bende imza atarım :KK31:
yeri gelmişken yazayım ben somonun dersinide kolayca soyarım nasılmı? pişiriken kızgın tavaya derili kısmını koyarım 1.2. dk sonra pişmeden çeviririm .ve balıgın derisi kalında oldugundan kolayca alınır ve çöpe etılır .. sonra o tarafınıda pişiririm .. somon zaten yaglı o yüzden kızartıgımı sanmayın 1 kş yag yetiyor tavaya . ve ben balıkları asla unlamam .

Son düzenleme:
daha öncede hep burdaydım fakat şimdi kesinkezzz döndüm

evet spor zaten çok önemli ya bu kilolarıda boşluktan aldık zaten bence yani ...
günümüz dolu dolu olsa aklımıza yemek bile gelmez .. pis boğazım benim :KK47:
birbirimize destek olabiliriz kilolarımız yakın ya :KK1:

çokmu fazla kahve içiyorsunuz .. bendede kaşıntı oluyor vucudumda ...
bide çarpıntıda yapıyor bana biraz

yok günde 2 türk kahvesi şekersiz kahve benim çok sevdigim içecekler arasında arada 7 otlu çay içiyorum

Eskiden somonu ben de tavada ızgara usulü pişiriyordum. Ne yalan söyleyeyim, çok hoşlanmadan sırf Omega3 diye yiyordum, özellikle de kokusundan çok rahatsız olurdum.
Sonra dayımın yaptığı somonu yedim ve o gün diğer bütün balıklar benim için alt sıraya indi.
Çok kolay tarifi.
Somonu şişlik doğratıyorsun. İçine soya sosu, karabiber ve sarımsak. En az 5-6 saat bekliyor.
Şişe somonu ve sebzeleri (domates, kırmızı ve yeşil biber, limon, soğan) sırayla takarak, elektrikli ızgarada pişiriyorsun.
Denemeni çok isterim aebenim.. :KK56:

önceki gün akşam ve dün öyleyin balık yiyen bir olarak .:KK9: püskütüm bende her ikisini birden alıyorum oglan hamsi seviyor kıslar somon . ve her iksinide birden pişriyorum . ve sonuçda ikisindende yiyorum :KK9:
balıgın kilo vermekdeki gücü . işte bu bilgiye bende imza atarım :KK31:
yeri gelmişken yazayım ben somonun dersinide kolayca soyarım nasılmı? pişiriken kızgın tavaya derili kısmını koyarım 1.2. dk sonra pişmeden çeviririm .ve balıgın derisi kalında oldugundan kolayca alınır ve çöpe etılır .. sonra o tarafınıda pişiririm .. somon zaten yaglı o yüzden kızartıgımı sanmayın 1 kş yag yetiyor tavaya . ve ben balıkları asla unlamam .

balıgın kilo vermeye etkisi oldunu yazmışsınız illa somonmu olmalı palamut hep alırdım eger faydası olucaksa bende somon alayım kendime zaten ben ızgara türü yerim hiç yag koymam önce teflon tavamın iyice ısınmasını beklerim sonra balıgın deri tarafını once pişiririm yagını hep salıyor sonra öteki tarafını pişiriyorum ,artık tuzuda çıkardım hayatımdan

güzelim kilo değişimlerini değerlendiremeyeceğim bana nedense değerlendirilebilir nitelikte olan saç renkleri gibi geldi ben 79 u seçtim :KK70: sanırım hemen diyeti bırakıp 6 kg alman lazım benim hesaplarıma göre saç rengide otomatik değişir mi ki :p

Beğenidaşıma katılıyorum.
Kesinlikle 79'daki saç rengin harika... :KK34:

günaydın kızlar bugun havuza gitcemmm:):KK52::KK52:

Ohhhh, keyif... :KK76:
Azıcık su da bizim için şıplat. :KK37:

Eskiden somonu ben de tavada ızgara usulü pişiriyordum. Ne yalan söyleyeyim, çok hoşlanmadan sırf Omega3 diye yiyordum, özellikle de kokusundan çok rahatsız olurdum.
Sonra dayımın yaptığı somonu yedim ve o gün diğer bütün balıklar benim için alt sıraya indi.
Çok kolay tarifi.
Somonu şişlik doğratıyorsun. İçine soya sosu, karabiber ve sarımsak. En az 5-6 saat bekliyor.
Şişe somonu ve sebzeleri (domates, kırmızı ve yeşil biber, limon, soğan) sırayla takarak, elektrikli ızgarada pişiriyorsun.

hemen notunu aldım eminim tadı da çok güzeldir.

bu arada selamlar herkese açıldığından beri cafe'nin takibindeyim ama fırsat olmamıştı kısmet bugüneymiş diyelim.

Beğenidaşıma katılıyorum.
Kesinlikle 79'daki saç rengin harika... :KK34:

Ohhhh, keyif... :KK76:
Azıcık su da bizim için şıplat. :KK37:

Saç konusunda size katılıyorum. Zaten bu sene önce sarıyı kapattırdım şimdi de 79 daki saçımın alt rengini (koleston çikolata kahvesi) oturtuyorum. Oldu gibi..
Bir iki aya kadar da balyajlarını (kahve köpüğü renginde) attırdım mı o saça kavuştum demektir..
Beğendiniz madem, ben de saçın tarifini vereyim dedim. :KK24:

hemen notunu aldım eminim tadı da çok güzeldir.

bu arada selamlar herkese açıldığından beri cafe'nin takibindeyim ama fırsat olmamıştı kısmet bugüneymiş diyelim.

Deneme fırsatın olduğunda tadını nasıl bulduğunu söyle olur mu?
Elimden gelse Cafe Light'ın mönüsüne koyardım. Pişirirdim, hepiniz tadına bakardınız..
Sonra da vazgeçemeyecektiniz.. O kadar eminim.
Tarif dayımın. Adamın hayatı marinalarda geçti. Kaynak sağlam yani! :KK34:

günaydın kızlar size birşey sorucam ben kahve içince göbegimde kaşıntı oluyor acaba neden bilgisi olan varmı:26:

güzelim kahvedeki kafein selülit oluşumuna neden oluyor karnında damarlanmalar varsa selülit oluşumuna uygun kılcallar yüzeye yakın durumda olan yerlerde hafif kaşıntılar oluyor... yapım sırasındalar sanırım kaşı orayı masaj yap hatta selülit önleyici yağlar filan kullan bence vücut msj veriyor al o msjı oluşmalarına izin verme :)

uyup kalmışım ben mandalina yedim bi öğün daha yapıp akşam yemeği yerim

Selam kızlar işyeri internetimde bir sorun var bu siteye girmiyo deli oldum 2 gündür :KK43:

sizleri çoook özledim :KK71:

ankara bilgi işlemdeki arkadaşa rica ettim ama bunun düzelmesi için sistemde yetkili birinin şifresiyle girip halledilmesi gerekiyormuş en kısa sürede yeniden aranızda olacağım inşallahhh

bu arada spor ve diyetimi ihmal ettiğimi sanmayın :KK52: herşeye tam gaz devam hatta şimdi trambolinin tepesine çıkcam :KK52:

kendinize çok dikkat edin. sağlıklı kilo vermeler... :KK71:

sabah 6 da kalkıyorum 6.30 kahvaltımı yapıp saat 8 de stadyumda yürüyüşümü yapıp duşdan sonra 1 türk kahvesi içip sonra ara ögünümü yapıp ev işlerimi yapıp saat 14 de spor salonuna gidip 1.5 saat spor yapıp geliyorum inşallah dr bana verdigi listeyle sporumla mart 1 de 85 olurum
Süpersin süpeeer!:) :nazar:
Çok kolay tarifi.
balığı cok yemeyen biri olarak soyalı bu tarif denencek:)
balıgın kilo vermeye etkisi oldunu yazmışsınız illa somonmu olmalı palamut hep alırdım eger faydası olucaksa bende somon alayım kendime zaten ben ızgara türü yerim hiç yag koymam önce teflon tavamın iyice ısınmasını beklerim sonra balıgın deri tarafını once pişiririm yagını hep salıyor sonra öteki tarafını pişiriyorum ,artık tuzuda çıkardım hayatımdan
yok canım zaten benim bildigim somon yaglı bi balık omega 3 herhalde kilo verimine yardımcı oluyo bence en az haftada bir yemek lazım
Selam kızlar işyeri internetimde bir sorun var bu siteye girmiyo deli oldum 2 gündür :KK43:

sizleri çoook özledim :KK71:

ankara bilgi işlemdeki arkadaşa rica ettim ama bunun düzelmesi için sistemde yetkili birinin şifresiyle girip halledilmesi gerekiyormuş en kısa sürede yeniden aranızda olacağım inşallahhh

bu arada spor ve diyetimi ihmal ettiğimi sanmayın :KK52: herşeye tam gaz devam hatta şimdi trambolinin tepesine çıkcam :KK52:

kendinize çok dikkat edin. sağlıklı kilo vermeler... :KK71:
:) ya o arkadasın benim telefonada bi baksaydı bende telefondan açamıyorum siteyi:KK43: aksatcagnı hiç düşünmemistim zaten Tubiş idolumsuuunnnnn:)

kızlar selam bugun yarım saat yuzdum dün ve önceki iki gun sporlarımıda yapıyodum böyle tam gaz devam ederim cünkü yüzme aşıgıyım zaten :) size spor programımı paylasıyım önce evde 15 dk eliptik 20 dk bölgesel calısmalar sonra mekik sonrada 4200metre yüzme nasılımmm:)

X