Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

günaydın :KK16:

Mis gibi ankara havası yağmurdan sonraki temiz hava .. çikıp yürüyesim var .:KK55:

Hafta sonu kaçırmayın kıslar sonra cumaya toplaması zor oluyor .:KK9:

günaydın ankarada nerde oturuyosun bende ankaradayım işe gelmesem kesin koşu yapmaya yada gezmeye giderdim hava bugün tertemiz.:KK31::KK31:

günaydın ankarada nerde oturuyosun bende ankaradayım işe gelmesem kesin koşu yapmaya yada gezmeye giderdim hava bugün tertemiz.:KK31::KK31:
dikmendeyim tfneyll. şimdi çıkıcam bende oglanı baskete götürüp geleyim yürümüş olurum o bahaneyle .

Aebenim,
Karbonat konusunda tutukluğumu atamadım üzerimden.. :KK17:
Yemeklerden yarım saat önce ve bir saat sonra içme zorunluluğu beni kasıyor. Sen daha pratik bir yolunu bulmuşsun. Günde 3 lt su olunca 3 çk da karbonat oluyor haliyle.. O kız (beneben miydi neydi) sabah kalkar kalkmaz mutlaka 1 bardak suyu içtiğini yazıyordu. En azından bunu oturtabilirim herhalde, ay bilemedim daha.. Düzenini kafamda çözersem, bi'de Müftüoğlu ne demiş diye bakabilirsem başlayacağım. Haber ederim. :KK34:

Normalde uyku sorunum yoktu ama o gece çalıştığım bir şey vardı, ona sardırdım. Sonra gelsin uykusuzluk oldu tabii.. :KK53: Neyseki dün gece deliksiz bir uyku çektim, şükürler olsun.

Akrebim nerde yahu? Bu sabah günaydın mesajımızda yok. :KK14:
Gelir elbet, bizim adres belli..
Günaydın canımmm

Akrep fırtına öncesi sessizlikte gibi geliyor korkuyorum vallaaaa :18:

sabah kalktıgımda bende 2 br su içiyorum genelde biri normal biri karbonatlı su oluyor . bu sabah aç karna su içme işi bagırsak tebbeligi olanlar içinde bir çözüm bence .
birde yatarken içiyorum ... yemek öncesi sonrası saat beklemiyorum püsküüütüm genelde arlarda susayınca bolca içiyorum . öyle saat beklemek benide kasar gelemem öyel şeylere .. ama yemekle birlikde içmiyorum su . çümki bu korbonat işinden öncede içmiyordum sindirim saglıgı için .
güzel uyumana sevindim .:KK16:
canım dün gece denedim sudan 2 saat sonra falan yattım ama inanılmaz susatıyor sürekli su içtim yatana kadar. Sabah ve akşam içebilirim sanırım tadını sevmedim :KK52:

günaydınlarrrr

aman eylülcüm sen fazla spor yapınca arkasından çikolata geliyo otur oturduğun yerde :KK52:

bak çiki dedin canım çiki istedi arkim ama lütfen zatn regl dönemine 1-2 gün kalmış şimdi ki kilom yine olmuş 60 2 kilo dahada şişerim bi kaç güne napcam ben bide çiki yemek istemiyorum.:KK50::KK50::KK50:

bak çiki dedin canım çiki istedi arkim ama lütfen zatn regl dönemine 1-2 gün kalmış şimdi ki kilom yine olmuş 60 2 kilo dahada şişerim bi kaç güne napcam ben bide çiki yemek istemiyorum.:KK50::KK50::KK50:
Ya biz bu hafta sonuncu oluruz herkesin aynı döneme denk geliyo :KK52:

bu sabah diyetimin ilk sabahı aralıgın 5 ine kadar 94 olurum bu saefer kesin tutar çünkü dr listesine göre beslenicem :KK36::KK52::KK76:

Aebenim, benim Osman Müftüoğlu'na bağlılığımı bilirsin. Bir tek onun dediklerini dikkate alır, hiçbir doktorun önerdiği diyetmiş, tavsiyeymiş dikkate almam. Takıntım var bu konuda, elimde değil.

Alkali araştırmasını yaptım. Çok detaylı bir şey yazmamış bu konuda ya da ben bulamadım. Bulabildiğim tek şey şu:

Alkali su daha mı iyi

pH değeri 7.5-8 arası olan sular daha çok tavsiye ediliyor. Alkalen suların daha fazla tercih edilmesi gerektiği yönünde ciddi bir bilimsel veri yoktur. Özellikle detoks merkezlerinde alkalen gücü yüksek olan suların tercih edilmesi öneriliyor. Suyun sertliğini en çok kalsiyum ve magnezyum miktarı etkiliyor. Magnezyum, kalsiyum gibi minerallerden zengin sular daha faydalı ama sertlik dereceleri yüksek olduğu için içimleri biraz daha güç olabiliyor. Sertlik derecesi düşük olan sular içimi kolay yumuşak sular olarak biliniyor. Ama ne var ki bunlar vücuda yeteri kadar kalsiyum kazandırmıyor.

İçtiğiniz su temiz mi? - Prof Osman Müftüoğlu - Gıda Hareketi

Ancak bazı makalalerinde de maden suyunun daha önemli olduğunun altını çiziyor. Ben de hep özenirim maden suyu tüketenlere ama bir türlü alışkanlık halini getiremedim. Ama az önce alışveriş listeme maden suyunu ekledim. Günde 1 şişe maden suyu ile bu yola çıkmaya karar verdim.
Karbonatlı su içmeyeceğim sonuç olarak. :KK34:

Aebenim, benim Osman Müftüoğlu'na bağlılığımı bilirsin. Bir tek onun dediklerini dikkate alır, hiçbir doktorun önerdiği diyetmiş, tavsiyeymiş dikkate almam. Takıntım var bu konuda, elimde değil.

Alkali araştırmasını yaptım. Çok detaylı bir şey yazmamış bu konuda ya da ben bulamadım. Bulabildiğim tek şey şu:

Alkali su daha mı iyi

pH değeri 7.5-8 arası olan sular daha çok tavsiye ediliyor. Alkalen suların daha fazla tercih edilmesi gerektiği yönünde ciddi bir bilimsel veri yoktur. Özellikle detoks merkezlerinde alkalen gücü yüksek olan suların tercih edilmesi öneriliyor. Suyun sertliğini en çok kalsiyum ve magnezyum miktarı etkiliyor. Magnezyum, kalsiyum gibi minerallerden zengin sular daha faydalı ama sertlik dereceleri yüksek olduğu için içimleri biraz daha güç olabiliyor. Sertlik derecesi düşük olan sular içimi kolay yumuşak sular olarak biliniyor. Ama ne var ki bunlar vücuda yeteri kadar kalsiyum kazandırmıyor.

Ancak bazı makalalerinde de maden suyunun daha önemli olduğunun altını çiziyor. Ben de hep özenirim maden suyu tüketenlere ama bir türlü alışkanlık halini getiremedim. Ama az önce alışveriş listeme maden suyunu ekledim. Günde 1 şişe maden suyu ile bu yola çıkmaya karar verdim.
maden suyu dediginiz su kücük siselerdeki sodalarmi oluyor?

hurma yada kuru kayısının işçine tarçın doldur ve ye . inan çuku ihtiyacını alacak .

Alkali su daha mı iyi

terçih senin püsküütüm . günde 1 şişe bende içeyim diyorum ama içemiyorum .ancak çok yiyip içim yanacakda öyle . bende ne çok yiyim nede maden suyu içeyim diyorum :KK9:

...maden suyu ve karbonatın etkilerinin birebir aynı oldugnu sanmıyorum . maden suyu içinde madensel tuz mineral vs. bulunan bir su ,bu anlamda vucudun eksikligini tamamlıyor .ama karbonatı suya katıp içmemizin amacı vucudun alkali saviyesini yükseltmek. ki buda bünyenin normala dönüp saglıgına ve normal kilosuna dönmesini saglıyor .
vucudun asit dolu olmasının bir çok yan etkisi var . PH seviyesi yükselip bünye normal haline dönünce hemsaglık bulup hemde yaptıgımız diyetlerdende daha kolay sonuç alabiliriz diye düşünüyorum .

birde limonlu suda bir bakıma aynı etkiyi yapıyor en azından sabah 1 br limonlu su için .

maden suyu dediginiz su kücük siselerdeki sodalarmi oluyor?
mumum tür. de küçük yeşil şiselerde satılıyor. senin orda nasıldır bilmiyorum . soda sanırım farklı bişi :44: maden suyu mineral ve madensel tuzların bulundugu dogal ortamdan kendiliginden çıkan su . çıktıgı cografyaya göre içindeki minerallerde degişiyor :KK31:

sen nasılsın mumum epeydir karşılaşamıyoruz . kan taliliyle ilgili yaptıgın diyeti sürdürebildinmi ?

Son düzenleme:
Müftüoglu demişken . bir tv kanalında söyleşini dinlemiştim . amega 3'le ilgili. bir gün gelecek ülkeler insanlarına omega 3' ü almalarını zorunlu tutacak demişti ülkelerin zeka seviyesi yükselmesi için ..
bu söyleşiden öncede kendim ve eşim arada içiyorduk . son dönemlerde büyük kızımada içtiriyorum bu yıl ün. sınavı var . zeka gelişimi konusunda omega '3 rolü tartışılmaz . bizim evde cevizde artık torbayla alınıyor günlük kırıp yediriyorum ev ahaline. bu arada eşim kadadenizden geldi ,fındık istemiştim . ay istemez olaydım evde olmayında yenmiyordu bari.:KK37:

Son düzenleme:
terçih senin püsküütüm . günde 1 şişe bende içeyim diyorum ama içemiyorum .ancak çok yiyip içim yanacakda öyle . bende ne çok yiyim nede maden suyu içeyim diyorum :KK9:

...maden suyu ve karbonatın etkilerinin birebir aynı oldugnu sanmıyorum . maden suyu içinde madensel tuz mineral vs. bulunan bir su ,bu anlamda vucudun eksikligini tamamlıyor .ama karbonatı suya katıp içmemizin amacı vucudun alkali saviyesini yükseltmek. ki buda bünyenin normala dönüp saglıgına ve normal kilosuna dönmesini saglıyor .
vucudun asit dolu olmasının bir çok yan etkisi var . PH seviyesi yükselip bünye normal haline dönünce hemsaglık bulup hemde yaptıgımız diyetlerdende daha kolay sonuç alabiliriz diye düşünüyorum .

birde limonlu suda bir bakıma aynı etkiyi yapıyor en azından sabah 1 br limonlu su için .

mumum tür. de küçük yeşil şiselerde satılıyor. senin orda nasıldır bilmiyorum . soda sanırım farklı bişi :44: maden suyu mineral ve madensel tuzların bulundugu dogal ortamdan kendiliginden çıkan su . çıktıgı cografyaya göre içindeki minerallerde degişiyor :KK31:

sen nasılsın mumum epeydir karşılaşamıyoruz . kan taliliyle ilgili yaptıgın diyeti sürdürebildinmi ?
Ben ifade edememişim kendimi.. Karbonatlı suyla maden suyunu kıyaslamadım zaten.
Müftüoğlu maden suyunun önemine sıklıkla değinir, alkaliyi ararken bu metni bulunca çağrışım yaptı onun için yazdım.
Karbonatların üzerinde de yazıyor "asit düzenleyici" diye.
Benim takıldığım bilimsel bir dayanak olmadan miktarına karar vermiş olmak. Yani belki de 1 çay kaşığı yeterli olacak gün boyu. Fazlası belki de zarar olacak. Buna kafam basamadı bir türlü.
Maden suyu ve soda dediğin gibi farklı birbirinden. Bizim bahsettiğimiz maden suyu.
Alkali diyetinden bahseden kız da yazmıştı: Limon ve elma sirkesi birlikte içilince mide asitini düzenleyici işleve sahip oluyormuş. Öyle yazmış, test etmedim :KK60: :KK60:
Ben bu akşam maden suyumu senin sağlığına kaldırıp içecem.. :KK16:

Müftüoglu demişken . bir tv kanalında söyleşini dinlemiştim . amega 3'le ilgili. bir gün gelecek ülkeler insanlarına omega 3' ü almalarını zorunlu tutacak demişti ülkelerin zeka seviyesi yükselmesi için ..
bu söyleşiden öncede kendim ve eşim arada içiyorduk . son dönemlerde büyük kızımada içtiriyorum bu yıl ün. sınavı var . zeka gelişimi konusunda omega '3 rolü tartışılmaz . bizim evde cevizde artık torbayla alınıyor günlük kırıp yediriyorum ev ahaline. bu arada eşim kadadenizden geldi ,fındık istemiştim . ay istemez olaydım evde olmayında yenmiyordu bari.:KK37:
Biz de haftada 2 kere somon yiyoruz.
Ceviz de eşimin annesinin bahçesinden geliyor. Ama korka korka günde 1 tane yiyorum. Keyifli ara öğün, 1 tane ceviz, 1 tane badem ve 1 tane kuru kayısı aynı anda ağza atılır, yarım bardak sütle hüplenir. Ama yutulmaz!
Hepsi birlikte ağızda uzun uzun öğütülür, farklı tat noktalarına tek tek temas ettirilir.. Bi'yandan da "ıhmm.. ıhmmmm" nidalarıyla güzelce çiğnenir.
Ay canım çekti hemen yapayım bi' kokteyl! :KK33:

Biz de haftada 2 kere somon yiyoruz.
Ceviz de eşimin annesinin bahçesinden geliyor. Ama korka korka günde 1 tane yiyorum. Keyifli ara öğün, 1 tane ceviz, 1 tane badem ve 1 tane kuru kayısı aynı anda ağza atılır, yarım bardak sütle hüplenir. Ama yutulmaz!
Hepsi birlikte ağızda uzun uzun öğütülür, farklı tat noktalarına tek tek temas ettirilir.. Bi'yandan da "ıhmm.. ıhmmmm" nidalarıyla güzelce çiğnenir.
Ay canım çekti hemen yapayım bi' kokteyl! :KK33:

yutulmaz bölümü harika :KK9:
bu arada somon bizim ev ahalininde favori balıgı .:KK56:
seni anladım püsküütüm ama ben neden karbonatı tercih etigimi açıklamak istedim :KK19:

sabah 1 saatden fazla yürüdüm , mis gibi havada.:KK8: birde pilates patlatayım dedim ama uykusuzum .:18: gece yattıgım 1.30 du eşimde 3 de geldi yoldan .tekrada 7de kalktım kısların dersanesi için .:18:
iyi hafta sonları dilerim :KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:

anladim ablam burdada var sükür türk bakkalarinda maden suyu ama biz soda diyoz iste :) zaten üstündede yaziyor galiba dogal minarelli maden suyu diye,..

ah ablam desme yaralarimi 2 hafta cok güzel yaptim diyetimi cokta güzel gdiiyordu canimda bisey cekmiyordu sonra randevular ev davetleri daha fazla dayanamadim 3.haftayi söyle böyle yaptim sonra tam toparladim sporada basladim derken serce parmagimi rendeledim :KK1: dolayisiyla kendime özel yemek hazirlamayi birak evde bile öyle gecistirdik bi hafta sporumuda parmagimin zonklamasindan hareket ettiremedigim icn yapamadim derken ben dagildim ,dagilis o dagilis patladi gtti :KK1::KK1: amma ALlahin izniyle aklima cok güzel bir fikir geldi alisverisimi yapip diyeitme tekrar basliycam sohbetlime veya baska bi yere giderkende oruc tutucam ins böylelikle kimsein israrina maruz kalmiycam ve borclarimida yavas yaavs tutmus olucam ,ins bu sefer evdeki hesap carsiya uyar zira anlatamayacagim kadar bunalmis durumdayim :)

püsküütcüm su sonuncu olanin neden sonuncu oldugunu aciklamasi hangi takimlar tarafindan kabul edilmsiti?

püsküütümm benim profilde de 24 ağustosta 83 kilo iken falan kankamın nişanında çekilmiş fotolar var baktın mı bilmem :KK52:

yeni foto çekilecem de bi vakit olmuyor iş güç, spor, diyetisyen, dişçi, lazer, bayram, misafir, cenaze derken kendimi şaşırdım :KK52:

canım valla birinciyiz :KK52: akrep kayıplarda valla huhu akreppp ses verrr

bizim takım bayram seyran dinlemedi valla iddiayı duyunca kimse bişey yemedi :KK52: bir ben cozuttum ona rağmen iyi toparladım
tebrik ederim hepinizi canım:) önce sonra fotografları kadar hırs yaptıran bişey olamaz zaten ve zaten sen azimlisin incecik olcaksın biliyorum:)
canım diyetisyen kesinlikle muhteşem motivasyon sağlıyor. vücut analizi yaptı mı yağ oranın ne çıktı?
ben yağ oranlarımı nerde nasıl ne koşullarda ölçturebilirim?

Selam kızlar ya benim bir sorunum var fikirlerinizi söylermisiniz.

Ben ocak ayında diyete başladım 120 kiloyla şuan 85 kiloyum şükürler olsun verebildim 35 kiloyu 10 ayda.

Ayda 3-4-5 kilo veriyordum genelde yani 1 ayda 5 kilodan fazla verdiğim olmuyordu.

Sporumu yapıyordum kardiyo - ağırlık çalışmaları şeklinde.

Her neyse işte sorunum ben verdiğim 35 kilonun %95 ini yağdan verdim yaklaşık.Diyete başlayışımın ardından yağ-kas ölçümü yaptırmıştım.Ve geçen ay 2. kez yaptırdığım yağ kas ölçümünde raporları karşılaştırdığımda kas ağırlığımda 5 kiloya yakın artış var.Yani kas kaybetmeden kilo verebilmişim.

Normalde ayda 4 kilodan fazla verilmedikçe sarkma olmaz deniliyor diyetisyenimde aynı şeyi söylüyor zaten yaşım genç 19 yaşındayım.Ama benim göbeğim yumuşak sanki içi boş gibi oyun hamuru gibi oynayabiliyorum tuttuğumda :KK43:
Diyetisyenime göre hepsini yağdan verdiğim için göbeğimde çok yüksek hacim kaybı oldu.(kas yağa göre aynı hacimde 4 kat daha ağır)

Acaba ne yapsam çok kararsız kaldım 80 kiloya inip 3-4 ay kilomu koruyarak beklesemmi acaba vücudum kendini toparlarsın yoksa devam mı edeyim iyice inceldikçe toparlar mı acaba.

Hayalim yazın sıkı bir vücutla bikini giymek.Biliyorum çok büyük bir hayal ama yapıcam ben bunu.Yani o yüzden 3-4 ay bekleyip devam etmek benim için önemsiz acelem yok.Ama 3-4 ay sonra tekrar az kalorili beslenmeye dönebilir miyim acaba.

Devam etsem hedefim 60 kiloya kadar duraklamadan acaba vücudum tamamen sarkar ve ameliyatsız toparlanmaz hale gelirse diye bir korkum var :S

Fikirlerinizi belirtirseniz çok memnun olurum.
seni tebrik ediyorum :nazar: ve herkese katılıyorum diyetini bırakmamalısın.. ben karın hareketlerine yoğunlaşmanı tavsiye ediyorum hatta lahana yağını sürüp bunu yapabilirmisin acaba?Krafttraining mit bauchmuskeltraining 8 minuten - YouTube
hakikaten nerde bu hatun ,akrepppp:KK4:

1 ay var dimi püsküütüm:KK14:

kıslar karbonatlı suyu kulanan varmı ? tekrar içmeye başladıgımdan bu yana (3,4) gündür tekrar kilo veririm hızlandı . lütfen deneyin ne kaybedersiniz.:KK31:
evet o konuda benimde sorum var ben oyle eritip uğrasmasam elmalı sirke olurmş diye duydum sen ne diyosun bu konuda:)

bu sabah diyetimin ilk sabahı aralıgın 5 ine kadar 94 olurum bu saefer kesin tutar çünkü dr listesine göre beslenicem :KK36::KK52::KK76:
hadi hayırlı bi başlangıç yaptın canım bomba gibi gel 5aralıkta hedefini görmeni cok cok isterim:)
hurma yada kuru kayısının işçine tarçın doldur ve ye . inan çuku ihtiyacını alacak .
dukana uygun bi kriz tarifiniz varmı:KK70:
kızına başarılar dilerim ..bende gircem bu sene inşallah oda bende tuttururuz istedğimiz yerleri:)
püsküütcüm su sonuncu olanin neden sonuncu oldugunu aciklamasi hangi takimlar tarafindan kabul edilmsiti?
canım sonuncu bizim takımdan...biz kabul etmiştik ben yönlendiriym hemen ama nereye yönlendircem.. ya böyle sorular soruyorum ama ben telefondan giriyorum nerdeyse her zaman.. o bakımdan her sayfayı takip edemiyorum kusura bakmayın..:KK43::26:

Selam kızlar boyle bi akşam girmeyince ne cok alıntı yapıyorum muhabbetiniz bozulmasın:nazar: ben bugun spora tam gaz tekrardan başladım şimdi eliptik yapıcam ustune fitness akşamda yürüyüş havuzum acılana kadar boyle goturcem belki pazar gunleri hariç diye ekleyebilirm:) Tubiş havuza başlamasam alcaktım ben trambolini zaten ama havuza baslıcaö belirtyim:)

kızlar bizim takımda kiloları yakın arkadaslar rakip sectiler kendilerine cumaları daha iyi gecirme amacıyla tabiki malum bu hafta superdik!:KK31: neyse sizede tavsiye etmek istedim :) iyi haftasonları diliyorum hepinize eliptigime atlayıp gidiyorum bennn:KK70:

tebrik ederim hepinizi canım:) önce sonra fotografları kadar hırs yaptıran bişey olamaz zaten ve zaten sen azimlisin incecik olcaksın biliyorum:)

ben yağ oranlarımı nerde nasıl ne koşullarda ölçturebilirim?

seni tebrik ediyorum :nazar: ve herkese katılıyorum diyetini bırakmamalısın.. ben karın hareketlerine yoğunlaşmanı tavsiye ediyorum hatta lahana yağını sürüp bunu yapabilirmisin acaba?Krafttraining mit bauchmuskeltraining 8 minuten - YouTube

evet o konuda benimde sorum var ben oyle eritip uğrasmasam elmalı sirke olurmş diye duydum sen ne diyosun bu konuda:)

hadi hayırlı bi başlangıç yaptın canım bomba gibi gel 5aralıkta hedefini görmeni cok cok isterim:)

dukana uygun bi kriz tarifiniz varmı:KK70:

kızına başarılar dilerim ..bende gircem bu sene inşallah oda bende tuttururuz istedğimiz yerleri:)

canım sonuncu bizim takımdan...biz kabul etmiştik ben yönlendiriym hemen ama nereye yönlendircem.. ya böyle sorular soruyorum ama ben telefondan giriyorum nerdeyse her zaman.. o bakımdan her sayfayı takip edemiyorum kusura bakmayın..:KK43::26:
paylasim alanina yazmasi gerekiyor canim

X