Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

hanımlar bir deneyiyimimi paylaşmak istedim sizlerle .
bayramdan 2 hafta kadar önce karbonatlı su içmeye başladım . bu sadece kilo açısından deyilde vucudumu temizlemekde amacı güdüyordu . bayramda 3.4. gün ara verdim karbonatlı suya ..
normalda benim bünye müzelikdir beni tanıyanlar iyi bilir .ama bu 2 haftalık süre içinde özeliklede son haftası kilo vermem çok kolay oldu . ne zaman suyu bırakdım bu gidişat durdu .
karbonatlı suyun ne kadar etkisi var bilmiyorum ama belirtmeden geçemedim . zararı olacak bişi deyil denemenizi tavsiye ederim .
sabah bir cam şişeye 3 çay kş. katıyorum üstünede sıcak su, eriyor gün boyu içtigim suya katıyorum .. tadı çok zorlayıcı bişi deyil ,bence tabi . bitki çaylarında kolay içmesi .

bende sana soracaktım bunu ama unuttummm
geçen bi arkadaşımda dedi karbonatlı su içtim diyee her içtigin suya kattınmı abla mesela ben 2.5-3 lt su içiyorum günde 3 çk yetermi direk içine atsam mesela olurmu

evde olan hanımlar hadi pilatese hazırlanın ve başlayın saati yaklaşıyor .:KK16:

banum hadi :KK4:

Gunaydın kızlar...

Sigarayı bırakmak cok kolay bence yanlız biri der birden kes biri der yavaş yavaş bırak en önemlisi kendini tanımak aynı kilo vermek gibi kilo vermek istediğinde de alışkanlıklarindan vazgeciyorsun ama kilo verirken bunu gerçekten istiyorsun... Eşimde yıllardır bırakmaya çalışıyor (?) Ama nedense olmuyor nedeni istememesi bunu söyleyince kavga ediyor :)) bırakınca kilo aldirmasida kabul edilmemeli yada sigaraya yuklenmemeli o stresli birakma süreci... Kilo vermeye çalıştığında acaip kastiginda kilo alanları tanıyorum ( öncelikle ben ) şekeri düşman bilen püsküüt bence sigarayıda bırakır...

Bana gelelim sabah yarım saat spor yaptim içinde 100 mekikte var söz verdim yaptım

Imza: eda ağaoğlu :))))))
Sigara söylemine %100 katılıyorum edacım.. (ay iyi oldu bu isim)
Ben de bırakmayı istemeyenlerdenim. Yani isteyen ama istemeyen.. :KK35:
Eşim bırakalı 1.5 yıl olacak. Adam bir sabah kalktı ve rutinimiz için kahve pişiriyordum ki; bana yapma dedi. Hayırdır? Ben sigarayı bıraktım, güldüm, rüyanda mı gördün? Hiç inanmadım. Oysa sahiden de bırakmış.

Spor için bravo! :KK9:

Ağaoğlu iyi olmuş.. :KK60:

Ben çocukluğumdan itibaren para biriktirdim köpek sahibi olmak için ama annem yok ortaokul bitsin yok lise yok uni. Tabi bunun dışında da ne yaptirabilirse hep engel koydu... Biriktirdigim parayla araba aldık o kadarki hazırlanmistim :)))) evlendim kocamda evde istemiyor bebiş sevelim köpeği napcan diyor hayallerim emekliliğe kaldı.... Iyide olmuş mu ne 10-12 yıl ömürleri nasil dayanılır ayrılık düşüncesine... Bende yangına körükle mi gidiyorum ay içim çok burkuluyor köpeklerle ilgili böyle durumlar olunca :KK43:

Şöyle özetleyebilirim:
Hiç büyümeyen bir bebeğin olduğunu düşün. Her adımında sana muhtaç. Sen vermezsen su bile içemez. Ve bu bebeğe ölüm yakışır mı? Ne demiş Cemal Süreya: Her ölüm, erken ölümdür!

Ben evlenirken çocuk konusuna çok ılımlı bakmadığını söylemiştim eşime.. O da benim kafadaydı. Sonra gittik, geldik. Arkadaşlarımız birer birer çocuk yaptılar. Ya acaba bizde mi dedik..
Sonra bir gün bir kağıt aldık elimize. Kağıt:A4 Yer:Mutfak masası.
Kağıdı ortadan boylamasına çizdik.
Sağ tarafa çocuk yazdık, sol tarafa köpek.
Artıları ne, eksileri ne.. Ve sonra da köpek kazandı. :KK34:

İnsanın karakterini yaşadıkları belirliyor.. Küçüktüm, annem melek olduğunda.. Ve geride büyütülmesi gereken, bendne 10 yaş küçük bir erkek kardeşim vardı. Doğurmadan çocuk sahibi oldum ve anneliğin dünyanın en ama en zor şey olduğunu öğrendim.
Kaçma sebebim budur.

bayramdan 2 hafta kadar önce karbonatlı su içmeye başladım . bu sadece kilo açısından deyilde vucudumu temizlemekde amacı güdüyordu . bayramda 3.4. gün ara verdim karbonatlı suya ..
normalda benim bünye müzelikdir beni tanıyanlar iyi bilir .ama bu 2 haftalık süre içinde özeliklede son haftası kilo vermem çok kolay oldu . ne zaman suyu bırakdım bu gidişat durdu .
karbonatlı suyun ne kadar etkisi var bilmiyorum ama belirtmeden geçemedim . zararı olacak bişi deyil denemenizi tavsiye ederim .
sabah bir cam şişeye 3 çay kş. katıyorum üstünede sıcak su, eriyor gün boyu içtigim suya katıyorum .. tadı çok zorlayıcı bişi deyil ,bence tabi . bitki çaylarında kolay içmesi .

Çok yaşa aebenim.. Şu an desktop notlarımdan biri de bu..
Forumda okudum, araştırmak için köşede bekliyordu.
Karbonatlı su dedikleri, suyun ph değerini yükseltmek ve alkali su elde etmek için önerilen bir yöntem. Eczanalerde de damla şeklinde satılıyor. Özetle denilen şu; vücuttaki asiti azaltıyor. Asit her anlamda zararlı. Kanser için de zemin biliyorsunuz.
O yazıda oran şöyleydi: 1 lt.suya 1 çay kaşığı karbonat.
Yalnız şöyle bir de uyarı var: Karbonatlı su yemeklerden önce ve sonra içilmeyecek. Sebebi de: Midedeki asiti azalttığı için bu da sindirmi olumsuz olarak etkiliyormuş.
Ben de Müftoğlu-alkali yazıp soracam Google amcaya.. Denk gelip de soramadım.
Ama yine de yüzeysel bilgilerimi paylaşayım dedim.
Bak sende faydasını görmüşsün.. :KK9:

bende sana soracaktım bunu ama unuttummm
geçen bi arkadaşımda dedi karbonatlı su içtim diyee her içtigin suya kattınmı abla mesela ben 2.5-3 lt su içiyorum günde 3 çk yetermi direk içine atsam mesela olurmu
banum ben arada bir normal suyun tadını almak için katmıyorum . eger zorlanmasan gün boyu içecegin 2.3. lt suya kat ve iç . sıcak suya katıgında köpürüp erimesi daha kolay oluyor .
banun bu konuyla ilgili bir link var ama hepsini uygulayamadım ben uygulasak vucud temizligi açısında süper olur ama nerde . dur oranın linkinide kopyalayım size .http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-yontemleri-deneyimlerimiz/548706-alkali-diyeti.html.

birde bir link daha var ama tam okumadım onun için öneremem . diyet deneyimlerinde okuya bilirsiniz
Eşim bırakalı 1.5 yıl olacak. Adam bir sabah kalktı ve rutinimiz için kahve pişiriyordum ki; bana yapma dedi. Hayırdır? Ben sigarayı bıraktım, güldüm, rüyanda mı gördün? Hiç inanmadım. Oysa sahiden de bırakmış.

eşini tebrik etmek lazım maşallah :KK9:
sıgara konusuna giremiyorum çünki hiç deneyimim yok ailemde hiçde içende yok :nazar: sıgarayı bırakmanın zor bir sürüven oldugunu arkadaşlarımdan biliyorum . o yüzden ahkam kesmek istemem bırakın diye .. ama biliyorumki insanoglunun yapamayacagı şey yok imkanlar dahlinde :KK34:

ben kaçtım hatunlar pilatesl başlıyor .:KK8:

Çok yaşa aebenim.. Şu an desktop notlarımdan biri de bu..
Forumda okudum, araştırmak için köşede bekliyordu.
Karbonatlı su dedikleri, suyun ph değerini yükseltmek ve alkali su elde etmek için önerilen bir yöntem. Eczanalerde de damla şeklinde satılıyor. Özetle denilen şu; vücuttaki asiti azaltıyor. Asit her anlamda zararlı. Kanser için de zemin biliyorsunuz.
O yazıda oran şöyleydi: 1 lt.suya 1 çay kaşığı karbonat.
Yalnız şöyle bir de uyarı var: Karbonatlı su yemeklerden önce ve sonra içilmeyecek. Sebebi de: Midedeki asiti azalttığı için bu da sindirmi olumsuz olarak etkiliyormuş.
Ben de Müftoğlu-alkali yazıp soracam Google amcaya.. Denk gelip de soramadım.
Ama yine de yüzeysel bilgilerimi paylaşayım dedim.
Bak sende faydasını görmüşsün.. :KK9:
evet püsküütüm tam ayrıntılı yazamadın zatten amaç vucudu asitlerde temizlemek . buda vucudun alkali saviyesini yükseltmekle alkali beslenmekle oluyor..
aslında tüm hastalıklardan bununla baglantılı . bu konuyu araştırmak lazım iyce ..:KK31:

banum ben arada bir normal suyun tadını almak için katmıyorum . eger zorlanmasan gün boyu içecegin 2.3. lt suya kat ve iç . sıcak suya katıgında köpürüp erimesi daha kolay oluyor .
banun bu konuyla ilgili bir link var ama hepsini uygulayamadım ben uygulasak vucud temizligi açısında süper olur ama nerde . dur oranın linkinide kopyalayım size .http://www.kadinlarkulubu.com/diyet-yontemleri-deneyimlerimiz/548706-alkali-diyeti.html.

birde bir link daha var ama tam okumadım onun için öneremem . diyet deneyimlerinde okuya bilirsiniz

eşini tebrik etmek lazım maşallah :KK9:
sıgara konusuna giremiyorum çünki hiç deneyimim yok ailemde hiçde içende yok :nazar: sıgarayı bırakmanın zor bir sürüven oldugunu arkadaşlarımdan biliyorum . o yüzden ahkam kesmek istemem bırakın diye .. ama biliyorumki insanoglunun yapamayacagı şey yok imkanlar dahlinde :KK34:

ben kaçtım hatunlar pilatesl başlıyor .:KK8:

aben abla 1 lt suya 1 tk kattım sıcak suda çözdürdümm ama tadı kötü geldi bana ya:KK43:

Şöyle özetleyebilirim:
Hiç büyümeyen bir bebeğin olduğunu düşün. Her adımında sana muhtaç. Sen vermezsen su bile içemez. Ve bu bebeğe ölüm yakışır mı? Ne demiş Cemal Süreya: Her ölüm, erken ölümdür!

Ben evlenirken çocuk konusuna çok ılımlı bakmadığını söylemiştim eşime.. O da benim kafadaydı. Sonra gittik, geldik. Arkadaşlarımız birer birer çocuk yaptılar. Ya acaba bizde mi dedik..

İnsanın karakterini yaşadıkları belirliyor.. Küçüktüm, annem melek olduğunda.. Ve geride büyütülmesi gereken, bendne 10 yaş küçük bir erkek kardeşim vardı. Doğurmadan çocuk sahibi oldum ve anneliğin dünyanın en ama en zor şey olduğunu öğrendim.
Kaçma sebebim budur.

Aynısını bende yaptim hemde aynı kağıt bebeği yazmadan ben köpeğin artılariyla doldurdum kağıdı eşim baktiki geçemeyecek direk kuranda eve alinmamali dedi konuyu kapadı...

evet püsküütüm tam ayrıntılı yazamadın zatten amaç vucudu asitlerde temizlemek . buda vucudun alkali saviyesini yükseltmekle alkali beslenmekle oluyor..
aslında tüm hastalıklardan bununla baglantılı . bu konuyu araştırmak lazım iyce ..:KK31:

Benimde alışkanlıgimdir 1 bardak suyuma 2-3 damla limon sıarim fazlası değil ama, karbonati hiç denemedim aslinda limon taşımasi zor oluyor birde onu deniyim...

dzqg5.gif

Ay desene benim de kafa gitmiş fotoğraflar yüzünden.. :KK1:
Sana da bravo akrebim. İnşallah ben de şu kahveyi oturtursam güzel olacak. Kafadan 5 çay kaşığı şeker kalorisinden (ve elbette zararından) kurtarmış olurum, fena mı? :KK55:
Oh maşallah! :nazar: Sigara da yok hayatında..
Off offf :nazar:
Kendime kızmayayım da ne yapayım yani? Sen git 63 lü kilolara düş. Sonra o kiloyu oturtmadan aceleci davran sigarayı bırakmaya kalkış. Hem kilo al, sonra bi'de üstüne sigaraya tekrar başla. Sonra.. şekil A. :KK14:

Bırakırsın inş. canım.Sen önce ideal kilonu gör oturt sonrası sigarayı da bırakırsın..

biri kek ve badem şekerimi yemiş :KK9:
ne konuşak bacım de hele :KK23: yav benim hiç gizli bişiyim olmadıki :KK9:

akrebim bacım senin kilo ne alemlerde ?bak 2 senedir takım kaptanısın hala aynı kilolarasın bi yarışda sanamı yapsak ne :KK33:(dost acı söylermiş ):KK9:
aslında senin potansiyelini gayet iyi biliyorum ama sende o patansiyeli kulanacak toto yokmu ne :KK23:(hadi gaza gelmede göreyim ):KK60::KK60::KK19:

banum hoşgeldin :KK19:
Benim kilo çizelgede belli canım..O potansiyeli hiç kıpraştırmıyorum çünkü az gitsin ama tam gitsin niyetindeyim canım..
En azından zikzaklı bir geçmişim olmuyor süre uzuyor ama olsun:KK31:
Şöyle özetleyebilirim:

Kaçma sebebim budur.
:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Bırakırsın inş. canım.Sen önce ideal kilonu gör oturt sonrası sigarayı da bırakırsın..

Benim kilo çizelgede belli canım..O potansiyeli hiç kıpraştırmıyorum çünkü az gitsin ama tam gitsin niyetindeyim canım..
En azından zikzaklı bir geçmişim olmuyor süre uzuyor ama olsun:KK31:

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
bence süre uzamasın iddia var ortada :KK52:

Günaydın kızlar çok yoğundum şimdi düzeldim biraz. geçmişi okimmm geliyorum :KK52:

tubitipim nutella&sarelle araştırması yaptım. :KK28:

Nutellanın sitesinde içerikler var. Şöyle der:

NUTELLA®'nın içeriği şeker, bitkisel yağ, fındık (%13), yağı azaltılmış kakao tozu (%7,4), yağsız süt tozu (%5), peynir altı suyu tozu, emülgatör (soya lesitini) ve vanilin aromasından oluşmaktadır.
SSS - Discover Nutella; the Star of Breakfast. - NUTELLA® Ferrero

Sarelle'nin içeriği maalesef sitelerinde yazmıyor. Evdeki kavanoza baktım. Bendeki Sarellenin kavanozunda "şekersiz" yazıyor.
Nutellada şeker var, Sarellede tatlandırıcı(isomalt ve sukraloz) var.
Nutellada yağı azaltılmş kakao tozu diyor, Sarellede yağı azaltılmış ibaresi olmaksızın kakao tozu var.

İçeriğin kalan kısmı birebir eşit.

Bakmışken enerji değerlerine de bakayım bari.. :KK34:

Nutella 100 gr 544 kcal
Sarelle 100 gr 458 kcal

Sarelle daha iyi gibi göründü bana, ne dersin? Belki de diyetisyendeki bilgi güncel değil. Neticede Sarelle'nin bu "şekersiz" olarak piyasaya sürdüğü ürün yeni.
canım sarellenin şekersizini gördüm markette direkt etiketi okudum yağ oranı aynı sadece tatlandırıcı var yani şeker hastaları için. tatlandırıcı da zararlı hem ben hoşlanmıyorum pek. cumartesi gelsin diyetisyene soracam neden nutella dediğini bakalım istişare yaparız :KK52:

ayyy kilomu vereyim ilk işim sigarayı da bırakmak olacak herşey sıraylaa eşine bravoo bu arada

Yaa kızlar trambolinimin yayı çıktı yine :KK43: keşke daha büyüğünü alsaymışım hareketleri yaparken farkında olmadan gaza geliyorum kenarlara basıyorum en sonunda çıktı daha öncede çıktı zor yaptırmıştım :KK43:

sarellenin şekersiziini bend egördüm alıcaktım geçen ama emin olamadım , yag ve karbonhidrat aynı hemen emen tek fark şekerr
aslında yiyebilsek ne kaa güzel olur:KK1::KK1::KK1:

ayy 21 gün dedin de üni. bitti ben hala sigara içmeyen biriyim her zamanda sigara içen adamlar denk geliyor (kocamda içiyor :KK43: sigara içmeye çalışıyorum bu 21 gün olayını duymuştum tamam dedim 21 gün içeceğim. zorla içiyorum resmen komik olmamak için işe gitmeden işten çıkınca filan içiyorum... pis pis kokuyorum işe gittiğimde ama biliyor herkes içmediğimi :))) neyse zar zor 21 günü bitirdik... 22. gündeyim sabah zorlamadım elbet canım çekecek diye akşamı ettim, unuttum... hadi yarın kesin dedim yok yine istemiyor aklıma bile gelmiyor... derken 1 hafta geçmiş gitmiş tek 1 tane içemedim... şimdi diceksiniz çok özenilecek birşey içmeye çalışıp olmamasını anlatmak :))) sigara içemedim (aslında sevinmeliyim:) ama nurtopu gibi zatüre olduydum :))))))))) kan tükürüyordum doktora anlattığımda şaka yaptığımı sandılar :))) 6 ay öksürük çektim son 1 ayı kan tükürürek...

şimdi gelelim 21 günün işe yaradığı anımıza... çayı asla şekersiz içemezdim tadına bile bakamazdım onda da inat ettim 20 güne yakın sürede zorla kastım sonrasını hatırlamıyorum :)) şimdi çayıma yanlışlıkla atsalar içemem dökerim...

:KK53::KK53::KK53: Aman Tanrım! Neler okudum böyle? :KK53::KK53::KK53:

Sigara başlamaya çalışmayın, içenlere bıraktırmaya çalışın. Siz değişip sağlıksız olacağınıza; onlar değişsin sağlıklı olsun. :KK34:

Püsküütcüm bir ara ben de yapmıştım pilates. Hedef kiloma inince tekrar başlayacağım. Muhteşem bir sıkılaştırıcıdır gerçekten. Bacaklar, popo... İnsanın her tarafı semsert oluyor.

merhabaa, bende aranıza katılabilirmiyimm??
son kilollarınıı veremeyen biri olarakkk:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
Hosgeldin:) bak o noktaya gelipte daha azimli olmamak olmaz :)
Demek boşuna övmüyorlar pilatesi.
40 dakika da fena süre değilmiş hani.. Görev gibi görmene de bayıldım doğrusu.. :KK9:

Bulut yaşlanıyor aebenim.. Bir hastalık geçti geçiyor derken başka bir şey çıkıyor. Üç aylıktı koynuma aldığımda. Şimdi 9.5 yaşında. Bayramda yine arıza oldu.. Doktoru "son dönemeçleri bunlar" şeklinde bir yorum yaptı. Tek duam, kalan ömrü neyse ağrısız geçirsin. Bulut için her zaman elimden gelenin de üstüne çıktım. Ama vicdani rahatlık olası üzüntüyü azaltmıyor. Zaten bir tane kuyruklu meleğim gökyüzünde bize pati sallıyor..

Aman be sabah sabah! Sustum.

Geyik esprisi güzeldi.. :KK34: Benim hızım da normale döndü sanırım. İstanbulda aldıklarımı verdim hızlıca bakalım kalan yolu nasıl bitiririm? Bi'tane geyik arabası da ben mi çağırırım, köşeden taksiye mi binerim bilmiyorum artık.
Bende kedi sahiplendim 8aydir bizimle kizim oldu hep dusunuyorum ona bisey olursa naparim diye gozune bisey kaciyo ben korkuyorum..
Ay desene benim de kafa gitmiş fotoğraflar yüzünden.. :KK1:
Sana da bravo akrebim. İnşallah ben de şu kahveyi oturtursam güzel olacak. Kafadan 5 çay kaşığı şeker kalorisinden (ve elbette zararından) kurtarmış olurum, fena mı? :KK55:
Oh maşallah! :nazar: Sigara da yok hayatında..
Off offf :nazar:
Kendime kızmayayım da ne yapayım yani? Sen git 63 lü kilolara düş. Sonra o kiloyu oturtmadan aceleci davran sigarayı bırakmaya kalkış. Hem kilo al, sonra bi'de üstüne sigaraya tekrar başla. Sonra.. şekil A. :KK14:
Ya aslinda yuzme sigarayi birakmaya yardimci oluyo ama istek olmali en bastan soyle yardimci oluyo sen yuzunce nefesin aciliyo ve ictigin sigaranin seni bogdugunu hissediyosun..
hoşbuldukkk aben ablammmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

birileri spormu dediiii:26::26::26::26::26::26::26: aylarrrrrr oldu sporu bırakalıııı:KK43:( bari mekik çeksemm yok onuda yapmıyorum
Duzenli yapmak sart..
Hemen denencek:)
Aynısını bende yaptim hemde aynı kağıt bebeği yazmadan ben köpeğin artılariyla doldurdum kağıdı eşim baktiki geçemeyecek direk kuranda eve alinmamali dedi konuyu kapadı...
Kedi alin:)

X