Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

tubitipim nutella&sarelle araştırması yaptım. :KK28:

Nutellanın sitesinde içerikler var. Şöyle der:

NUTELLA®'nın içeriği şeker, bitkisel yağ, fındık (%13), yağı azaltılmış kakao tozu (%7,4), yağsız süt tozu (%5), peynir altı suyu tozu, emülgatör (soya lesitini) ve vanilin aromasından oluşmaktadır.
SSS - Discover Nutella; the Star of Breakfast. - NUTELLA® Ferrero

Sarelle'nin içeriği maalesef sitelerinde yazmıyor. Evdeki kavanoza baktım. Bendeki Sarellenin kavanozunda "şekersiz" yazıyor.
Nutellada şeker var, Sarellede tatlandırıcı(isomalt ve sukraloz) var.
Nutellada yağı azaltılmş kakao tozu diyor, Sarellede yağı azaltılmış ibaresi olmaksızın kakao tozu var.

İçeriğin kalan kısmı birebir eşit.

Bakmışken enerji değerlerine de bakayım bari.. :KK34:

Nutella 100 gr 544 kcal
Sarelle 100 gr 458 kcal

Sarelle daha iyi gibi göründü bana, ne dersin? Belki de diyetisyendeki bilgi güncel değil. Neticede Sarelle'nin bu "şekersiz" olarak piyasaya sürdüğü ürün yeni.

merhabaa, bende aranıza katılabilirmiyimm??
son kilollarınıı veremeyen biri olarakkk:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

iyi akşamlar hatunlar ....:KK16:

Pilates tecrübelerini anlatır mısın aebenim?
Ne zamandır yapıyorsun?
Dedikleri kadar faydalı mı?

püsküütüm ben ta ebru şallı çıktıgında başlamıştım. ilk kez 3. sene evvel .ama tabiki sürekli yapamadım , ara verdim bir çok kez .
evet dedikleri kadar etkili bir spor , insanın duruşu bile degişiyor . karnını ilk seyansda bile içine çekiyor, buna her tekrar başladıgımda şahit oluyorum .
40 dk pilates sonrası öyle dinç oluyorki insan .. helede haftanın 5 günü ara vermeden yapılırsa sonuçlar harika oluyor .
ben çok yürürüm , bir arada caal yaptım pilatesin dahada agırı .ama onu devam etiremedim çok sıkıcı . leessi dersen onuda denedim bir aralar ama sadece efor sarfetiriyor .
o yüzden pilatesi tek geçerim :KK31: birde tvde canlı çıktıgı için saati gelince insan karşısına geçmeyi bir görev sayıyor .:KK9:

.. bulut nasıl püskütüm ?

akrebim tatlı ikramlarına başlamışsın . bende baklava isterem 1 aralıkda hedefimde olursam ..
her ne kadar hedefime gelmem zor göründese :KK9: nerde görülmüş aeben'in kağnı hızındaki bünyesinin uzaya uctugu :KK9: belki noel babanın geyikleri çeker kağnımı uzaya , kimbilir :KK23::KK23:

Son düzenleme:
Vay vay vayyyy tahmin profesörüne bak sen.. :KK16:
Tam olmasa da oldukça yakın tahminler.. Gerçek rakam biraz daha altında..
Sen ciddi ciddi takmışsın kafana benim kiloyu.. Allah başka dert vermesin. Amin. :KK60: :KK60:

AMİN:KK9:
püskütüm tabiki taktım sen nasıl buralarda dolanıp kendine diyet için güç topluyorsan, benim gücümde senden .(teşekkür ederim ):KK19:
inan bayramda bile dikkat ettim . :KK9: ah ah hemde ne güzel kilolar vermişdim kendim bile şaşırdım :KK53: ama bayramın son 2 günü tosladım :KK53: yinede çok sevinme benim verecek kilom senden fazlaymış 5 kilooooo:KK52: bakalım 1 aralıga neler olacak:KK24::KK24::KK24:

püsküütüm çuku istiyorsan ben getireyim 1 aralıkdan önce hemde :) korgoyada gerek yok yürüyerek bile getirebilirim nasıl olsa :)

Son düzenleme:
Hayırdır inşallah!:KK53:
Yolladığın fotoğraflardan önce senin kafa gitti herhalde akrebim :KK60:
Sen değil misin mesajda, sipariş verdim 1 Aralıkta gelecekmiş diyen..
Matematiğe davet ediyorum efem..
Günde 4-5 kahve içince nasıl olur sarelle bakiyesi, bi'hesapla bakayım.

En güzeli sadeye alışmaya çalışmak herhalde.
Nasıl çaya alıştım, kahveyi de beceririm di mi tubişim?:26:
Sarelle / Nutella önerileri mizan nedeniyle kaybetti. :KK24:

Cevap veren herkese teşekkürler.. :KK71:
Bak şimdi kahve yapacam size söz şekersiz olacak. :KK14:
Ahhahahaha:KK60: ben de diyorum ne zaman söz verdim:KK60: kuşumm o siparişler senin verdiğin siparişlerdi hani benden istemiştin ya 1 lt gaz ile başlıyan liste:KK60:
ben de içemem derdim ama şimdi her içeceği şekersiz içiyorum şekerli midemi bulandrıyor
Bu günleride gördüm hamdolsun:KK1:
Mesela az önce kek ve badem şekeri yedim midem bulandı şu an üzerine şekersiz çay içiyorum ama o şeker tadı gitmiyor ağzımdan ıyykkk.. Nedenmi yedim sevdiğim birine posta koydum ama çok da canım yandı/sıkıldı..Mutfakta en zararlı bunlar vardı, el paketi açtı ağız yedi amaa nerdee o eski günler paket paket yemeler kesti hemen ve midem bulantılar içinde ve canım hala yanıyor:KK43:

ayy 21 gün dedin de üni. bitti ben hala sigara içmeyen biriyim her zamanda sigara içen adamlar denk geliyor (kocamda içiyor :KK43: sigara içmeye çalışıyorum bu 21 gün olayını duymuştum tamam dedim 21 gün içeceğim. zorla içiyorum resmen komik olmamak için işe gitmeden işten çıkınca filan içiyorum... pis pis kokuyorum işe gittiğimde ama biliyor herkes içmediğimi :))) neyse zar zor 21 günü bitirdik... 22. gündeyim sabah zorlamadım elbet canım çekecek diye akşamı ettim, unuttum... hadi yarın kesin dedim yok yine istemiyor aklıma bile gelmiyor... derken 1 hafta geçmiş gitmiş tek 1 tane içemedim... şimdi diceksiniz çok özenilecek birşey içmeye çalışıp olmamasını anlatmak :))) sigara içemedim (aslında sevinmeliyim:) ama nurtopu gibi zatüre olduydum :))))))))) kan tükürüyordum doktora anlattığımda şaka yaptığımı sandılar :))) 6 ay öksürük çektim son 1 ayı kan tükürürek...

şimdi gelelim 21 günün işe yaradığı anımıza... çayı asla şekersiz içemezdim tadına bile bakamazdım onda da inat ettim 20 güne yakın sürede zorla kastım sonrasını hatırlamıyorum :)) şimdi çayıma yanlışlıkla atsalar içemem dökerim...
Okuyunca güldüm:KK1: ben de almıştım arkadaşlar içiyor ya ben de içerim diye çok komikti ama yaa her denemem sonuçuz kaldı iğğrençççççççç dedim her defasında ve sonunda bitiremediğim paketi arkadaşa verdim..Ve halaa kendiside kokusu da iğrençtir benim için..
Şekersiz çay içenlere özenerek bakardım ben asla içemem derdim..Büyük konuşmuşumm şu an türk kahvesini bile şekersiz içiyorum hem de kahve tadını alarak zevkle..
Demekki neymiş yararlı alışkanlıklar için büyük konuşmak gerekiyormuş:KK1:
Evde şekersiz sarelle var.. Alırken bakmıştım.. %12 mi %15 mi neydi o oranda fındık var içinde, emin değilim yanıltmayayım şimdi.
Acaba Nutellanın fındık oranı mı daha fazla?
Bunu inceleyelim tubitip :KK16: (ay böyle demeye başladım sana istemsizce.. sakıncası var mı acep?) :KK17:
Ayy aklıma tipitip diye sakız vardı sanırsam o geldi:KK1:
pko var bende adet düzenlemesi için kullanıyorum birde bebiş istiyorum 8. günüm bugün 2 gün kaldı ama soğan kürü yapıyorum bebiş için yatmadan soğan suyu içince canım kocacım bana dönüp yatsa bile anca alnımı öpüyor kokusu kötü :KK43:
İyide kuşumm bu ne yaman bir çelişki:KK1: bebiş için kocişkonada ihtiyacın var ama adam sadece alnına yaklaşabiliyor:KK53:
akrebim tatlı ikramlarına başlamışsın . bende baklava isterem 1 aralıkda hedefimde olursam ..
her ne kadar hedefime gelmem zor göründese :KK9: nerde görülmüş aeben'in kağnı hızındaki bünyesinin uzaya uctugu :KK9: belki noel babanın geyikleri çeker kağnımı uzaya , kimbilir :KK23::KK23:
Sen gel ben sana Antep baklavası ikram edeyim kuşummm nefissssss:KK54:
püskütüm tabiki taktım sen nasıl buralarda dolanıp kendine diyet için güç topluyorsan, benim gücümde senden .(teşekkür ederim ):KK19:
inan bayramda bile dikkat ettim . :KK9: ah ah hemde ne güzel kilolar vermişdim kendim bile şaşırdım :KK53: ama bayramın son 2 günü tosladım :KK53: yinede çok sevinme benim verecek kilom senden fazlaymış 5 kilooooo:KK52: bakalım 1 aralıga neler olacak:KK24::KK24::KK24:

püsküütüm çuku istiyorsan ben getireyim 1 aralıkdan önce hemde :) korgoyada gerek yok yürüyerek bile getirebilirim nasıl olsa :)

Oooooooooo tubişimmm bulduk adamımızıı dolap köşelerine çukuları aeben koyar işteee..Aebencim gel sen şööle senlen özel konuşalım kuşum püsküütüm duymasın:KK53:

iyi akşamlar hatunlar ....:KK16:
püsküütüm ben ta ebru şallı çıktıgında başlamıştım. ilk kez 3. sene evvel .ama tabiki sürekli yapamadım , ara verdim bir çok kez .
evet dedikleri kadar etkili bir spor , insanın duruşu bile degişiyor . karnını ilk seyansda bile içine çekiyor, buna her tekrar başladıgımda şahit oluyorum .
40 dk pilates sonrası öyle dinç oluyorki insan .. helede haftanın 5 günü ara vermeden yapılırsa sonuçlar harika oluyor .
ben çok yürürüm , bir arada caal yaptım pilatesin dahada agırı .ama onu devam etiremedim çok sıkıcı . leessi dersen onuda denedim bir aralar ama sadece efor sarfetiriyor .
o yüzden pilatesi tek geçerim :KK31: birde tvde canlı çıktıgı için saati gelince insan karşısına geçmeyi bir görev sayıyor .:KK9:

.. bulut nasıl püskütüm ?

Demek boşuna övmüyorlar pilatesi.
40 dakika da fena süre değilmiş hani.. Görev gibi görmene de bayıldım doğrusu.. :KK9:

Bulut yaşlanıyor aebenim.. Bir hastalık geçti geçiyor derken başka bir şey çıkıyor. Üç aylıktı koynuma aldığımda. Şimdi 9.5 yaşında. Bayramda yine arıza oldu.. Doktoru "son dönemeçleri bunlar" şeklinde bir yorum yaptı. Tek duam, kalan ömrü neyse ağrısız geçirsin. Bulut için her zaman elimden gelenin de üstüne çıktım. Ama vicdani rahatlık olası üzüntüyü azaltmıyor. Zaten bir tane kuyruklu meleğim gökyüzünde bize pati sallıyor..

Aman be sabah sabah! Sustum.

Geyik esprisi güzeldi.. :KK34: Benim hızım da normale döndü sanırım. İstanbulda aldıklarımı verdim hızlıca bakalım kalan yolu nasıl bitiririm? Bi'tane geyik arabası da ben mi çağırırım, köşeden taksiye mi binerim bilmiyorum artık.

Baksana halime! Eskiden haftada 1-2 uğrarken şimdi burası neredeyse benim takım topiğim oldu.. Isınma turu mu atıyorum nedir?:KK53:
1 Aralık'ı inşallah beraber kutlarız.. :nazar:
Sen bana çikolata getirirsin ben de sana buradan tarifini alıp denediğim muhteşem kabaklı börekten yaparım. :KK35:

Ahhahahaha:KK60: ben de diyorum ne zaman söz verdim:KK60: kuşumm o siparişler senin verdiğin siparişlerdi hani benden istemiştin ya 1 lt gaz ile başlıyan liste:KK60:
ben de içemem derdim ama şimdi her içeceği şekersiz içiyorum şekerli midemi bulandrıyor
Mesela az önce kek ve badem şekeri yedim midem bulandı şu an üzerine şekersiz çay içiyorum ama o şeker tadı gitmiyor ağzımdan ıyykkk.. Nedenmi yedim sevdiğim birine posta koydum ama çok da canım yandı/sıkıldı..Mutfakta en zararlı bunlar vardı, el paketi açtı ağız yedi amaa nerdee o eski günler paket paket yemeler kesti hemen ve midem bulantılar içinde ve canım hala yanıyor:KK43:

Okuyunca güldüm:KK1: ben de almıştım arkadaşlar içiyor ya ben de içerim diye çok komikti ama yaa her denemem sonuçuz kaldı iğğrençççççççç dedim her defasında ve sonunda bitiremediğim paketi arkadaşa verdim..Ve halaa kendiside kokusu da iğrençtir benim için..
Şekersiz çay içenlere özenerek bakardım ben asla içemem derdim..Büyük konuşmuşumm şu an türk kahvesini bile şekersiz içiyorum hem de kahve tadını alarak zevkle..

Ay desene benim de kafa gitmiş fotoğraflar yüzünden.. :KK1:
Sana da bravo akrebim. İnşallah ben de şu kahveyi oturtursam güzel olacak. Kafadan 5 çay kaşığı şeker kalorisinden (ve elbette zararından) kurtarmış olurum, fena mı? :KK55:
Oh maşallah! :nazar: Sigara da yok hayatında..
Off offf :nazar:
Kendime kızmayayım da ne yapayım yani? Sen git 63 lü kilolara düş. Sonra o kiloyu oturtmadan aceleci davran sigarayı bırakmaya kalkış. Hem kilo al, sonra bi'de üstüne sigaraya tekrar başla. Sonra.. şekil A. :KK14:

40 dakika da fena süre değilmiş hani.. Görev gibi görmene de bayıldım doğrusu.. :KK9:

Bulut yaşlanıyor aebenim.. Bir hastalık geçti geçiyor derken başka bir şey çıkıyor. Üç aylıktı koynuma aldığımda. Şimdi 9.5 yaşında. Bayramda yine arıza oldu.. Doktoru "son dönemeçleri bunlar" şeklinde bir yorum yaptı. Tek duam, kalan ömrü neyse ağrısız geçirsin. Bulut için her zaman elimden gelenin de üstüne çıktım. Ama vicdani rahatlık olası üzüntüyü azaltmıyor. Zaten bir tane kuyruklu meleğim gökyüzünde bize pati sallıyor..

Geyik esprisi güzeldi.. :KK34: Benim hızım da normale döndü sanırım. İstanbulda aldıklarımı verdim hızlıca bakalım kalan yolu nasıl bitiririm? Bi'tane geyik arabası da ben mi çağırırım, köşeden taksiye mi binerim bilmiyorum artık.

:26:sabah sabah üzmüşüm seni, bende üzüldüm şimdi.:26:
hayat bu deyilmi püsküütüm acılar, sevinçler ...........

Gunaydın kızlar...

Sigarayı bırakmak cok kolay bence yanlız biri der birden kes biri der yavaş yavaş bırak en önemlisi kendini tanımak aynı kilo vermek gibi kilo vermek istediğinde de alışkanlıklarindan vazgeciyorsun ama kilo verirken bunu gerçekten istiyorsun... Eşimde yıllardır bırakmaya çalışıyor (?) Ama nedense olmuyor nedeni istememesi bunu söyleyince kavga ediyor :)) bırakınca kilo aldirmasida kabul edilmemeli yada sigaraya yuklenmemeli o stresli birakma süreci... Kilo vermeye çalıştığında acaip kastiginda kilo alanları tanıyorum ( öncelikle ben ) şekeri düşman bilen püsküüt bence sigarayıda bırakır...

Bana gelelim sabah yarım saat spor yaptim içinde 100 mekikte var söz verdim yaptım

Imza: eda ağaoğlu :))))))

Ayy aklıma tipitip diye sakız vardı sanırsam o geldi:KK1:

İyide kuşumm bu ne yaman bir çelişki:KK1: bebiş için kocişkonada ihtiyacın var ama adam sadece alnına yaklaşabiliyor:KK53:

Sen gel ben sana Antep baklavası ikram edeyim kuşummm nefissssss:KK54:

Oooooooooo tubişimmm bulduk adamımızıı dolap köşelerine çukuları aeben koyar işteee..Aebencim gel sen şööle senlen özel konuşalım kuşum püsküütüm duymasın:KK53:
biri kek ve badem şekerimi yemiş :KK9:
ne konuşak bacım de hele :KK23: yav benim hiç gizli bişiyim olmadıki :KK9:

akrebim bacım senin kilo ne alemlerde ?bak 2 senedir takım kaptanısın hala aynı kilolarasın bi yarışda sanamı yapsak ne :KK33:(dost acı söylermiş ):KK9:
aslında senin potansiyelini gayet iyi biliyorum ama sende o patansiyeli kulanacak toto yokmu ne :KK23:(hadi gaza gelmede göreyim ):KK60::KK60::KK19:
merhabaa, bende aranıza katılabilirmiyimm??
son kilollarınıı veremeyen biri olarakkk:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:
banum hoşgeldin :KK19:

Gunaydın kızlar...

Sigarayı bırakmak cok kolay bence yanlız biri der birden kes biri der yavaş yavaş bırak en önemlisi kendini tanımak aynı kilo vermek gibi kilo vermek istediğinde de alışkanlıklarindan vazgeciyorsun ama kilo verirken bunu gerçekten istiyorsun... Eşimde yıllardır bırakmaya çalışıyor (?) Ama nedense olmuyor nedeni istememesi bunu söyleyince kavga ediyor :)) bırakınca kilo aldirmasida kabul edilmemeli yada sigaraya yuklenmemeli o stresli birakma süreci... Kilo vermeye çalıştığında acaip kastiginda kilo alanları tanıyorum ( öncelikle ben ) şekeri düşman bilen püsküüt bence sigarayıda bırakır...

Bana gelelim sabah yarım saat spor yaptim içinde 100 mekikte var söz verdim yaptım

Imza: eda ağaoğlu :))))))

sabah sporu tüm günü güzel geçirmeni saglar edacım .:KK9: mekik çekerken karnını içine çekiyormusun ? çok daha etkili olur. yoksa mekigin bir anlamı pek olmuyor bele yüklenmekden başka :KK34:

püsküüt için söyeldiklerine aynen kastılıyorum :KK34:

Ben çocukluğumdan itibaren para biriktirdim köpek sahibi olmak için ama annem yok ortaokul bitsin yok lise yok uni. Tabi bunun dışında da ne yaptirabilirse hep engel koydu... Biriktirdigim parayla araba aldık o kadarki hazırlanmistim :)))) evlendim kocamda evde istemiyor bebiş sevelim köpeği napcan diyor hayallerim emekliliğe kaldı.... Iyide olmuş mu ne 10-12 yıl ömürleri nasil dayanılır ayrılık düşüncesine... Bende yangına körükle mi gidiyorum ay içim çok burkuluyor köpeklerle ilgili böyle durumlar olunca :KK43:

hoşbuldukkk aben ablammmm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

birileri spormu dediiii:26::26::26::26::26::26::26: aylarrrrrr oldu sporu bırakalıııı:KK43:( bari mekik çeksemm yok onuda yapmıyorum

sabah sporu tüm günü güzel geçirmeni saglar edacım .:KK9: mekik çekerken karnını içine çekiyormusun ? çok daha etkili olur. yoksa mekigin bir anlamı pek olmuyor bele yüklenmekden başka :KK34:

püsküüt için söyeldiklerine aynen kastılıyorum :3

Gençkene çok gittiydim spor salonuna hatta bir anım varki ben karnımı cekemiyormusum hoca geldi nerdeyse 400 kadar mekik çektirdi çek diyo cekemiyorum elini karnıma koydu birden, bende refleks birden çekmişim karnımı, böyle yapcan dedi hep mekik çekerken hatırlarım öyle çekerim :))))

hanımlar bir deneyiyimimi paylaşmak istedim sizlerle .
bayramdan 2 hafta kadar önce karbonatlı su içmeye başladım . bu sadece kilo açısından deyilde vucudumu temizlemekde amacı güdüyordu . bayramda 3.4. gün ara verdim karbonatlı suya ..
normalda benim bünye müzelikdir beni tanıyanlar iyi bilir .ama bu 2 haftalık süre içinde özeliklede son haftası kilo vermem çok kolay oldu . ne zaman suyu bırakdım bu gidişat durdu .
karbonatlı suyun ne kadar etkisi var bilmiyorum ama belirtmeden geçemedim . zararı olacak bişi deyil denemenizi tavsiye ederim .
sabah bir cam şişeye 3 çay kş. katıyorum üstünede sıcak su, eriyor gün boyu içtigim suya katıyorum .. tadı çok zorlayıcı bişi deyil ,bence tabi . bitki çaylarında kolay içmesi .

püsküüt için söyeldiklerine aynen kastılıyorum :3

Gençkene çok gittiydim spor salonuna hatta bir anım varki ben karnımı cekemiyormusum hoca geldi nerdeyse 400 kadar mekik çektirdi çek diyo cekemiyorum elini karnıma koydu birden, bende refleks birden çekmişim karnımı, böyle yapcan dedi hep mekik çekerken hatırlarım öyle çekerim :))))

hala çok gençsin eda ne demek .:KK16:

X