Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

iyiyim canm napym çamaşır ütü ile boğuşuyorumm :KK43:

allah korusun canm ya deme öyle şeyler tbki dışarda çaktrma bk korktm şimdi :)

evet bende bu kadar yavruyu hiç bir arad görmemiştm anne naasıl çok beslenyordur kimblir :) emzren kadın acıkır çok susar cünkü ama bu yavrumn içi yanar valhi :)

Korkulacak gibiyim, resmen çocuk gibi Selincim.
Gözüm hiçbir şeyi görmüyor. Takılıyor, gidiyorum peşlerine. :KK54:

napıyorsnuzz kızçeler yokmu bana bir çay ısmarlayann :))

Buyur Selin, istediğin çay olsun yeter ki kalorisiz kalorisiz rakibem.
%C3%A7ay-demlemek.jpg

İyi akşamlar fıstıklarr:KK68::KK68::KK68:

günaydınlarrr
sweet cim şimdi verdiğin linki okudum da tam anlamadım ilk hafta defalarca mı mayalayacağız ya da 15 nohut değilde daha fazla nohutla yapsak olur mu her gün uğraşamam gibi geliyor da bana bi de 2 bardağa 2-3 kaşık maya demiş bu tatlı kaşığı mı yemek kaşığı mı bardak bardak mayalamak zor geldi canım be ya da ilk mayayı bardak olarak yapıp sonra topluca mı mayalayalım ben haftalık 5 lt süt alıyorum yarısını çouklara tatlı veya içme için yarısını yoğurt için kullanıyorum da
bu arada benim çocuklar da illa sünen yoğrut yap diyorlar kv nin yoğurdu sünüyor ama o da sütü çok kaynattığı için sündüpğünü söyledi ayy bu yoğurt meselesini çok uzattım ama

Bitanem bir hafta boyunca mayalama işlemi yapacaksın zaten ilk nohutla yapınca çıkan maya 1 yemek kaşığını bile doldurmuyor bu mayayı sütle ezip tekrar mayalıyorsun sürekli bir önceki mayayı kullanarak 6.kez mayalamadan sonra hakiki yoğurt mayası oluşuyor o yüzden toplu mayalama şansın yok kuzum
ben sürekli 1 bardaktan mayaladım ve 3 tatlı kaşığı maya kullandım bir önceki mayadan normalde kilo başına 1 yemek kaşığı maya kullanırız biliyorsun ama süt miktarını 1 bardağa indirdiğim ve daha önce yapmadığım birşey olduğu için garantiye almak istedim 1 lt sini maya yapmak için ayırsan 1 hafta sana yeter kuzum ama inan o yoğurdun oluşumunu gözlemlemek başka bir heyecan oluyor souçta sadece 1 hafta uğraşacaksın maya için sonra haftada bir eskisi gibi mayalarsın bol sütle bitanem:KK19:

çok kaynatmak da sütteki yararlı bakterileri de öldürüyor ama kuzumo_O yoğurt meselesi önemli özellikle göbüş yağlarını erittiğini düşünürsek :KK70::KK70:

Çok ilginçmiş aebencim.
En kötü ihtimalle, internetten sipariş verebilirsin yanında bir kaç şeyle beraber.
Ben de dukancıyım, oradan öğrendim ve baya baya bayıldım kendisine.
Çikolata mı mistik mi deseler baya baya düşünürüm ki ben tam bir çikolata canavarıyımdır.

Muhtemelen ilk başta dimpledan çağrıştırdı sweetcim.
Sonra da atamadım gitti o düşünceyi.
Şimdi Banu ile Gamze arasında bir yerdesin, en iyisi sweet. :KK60:

Selin ya, ben bunları gördükçe ne yapacağımı bilemiyorum.
Bir gün birisi beni kandıracak gerçekten gel köpeğe diye, bütün organlarımı çalacak.
Keşfettirmemem lazım bu durumu.

Ben de merak ettim Sweetcim.
Her gün tekrar mayalama olayı cidden zahmetli geldi.
Bir de pastörize süt ile olur mu acaba?

Sweeti sevdiysen onu kullan kuzum nasıl istersen:KK60: evet biraz uğraştırıyor ama sonuca değmezmi bitanem:kk77: pastörize sütten de olur tabii ama pastörize sütün hiçbir besin değeri yok ki sütlükten çıkıp başka bir şeye dönüşüyor :KK43: şöyle anlatayım bir dönem sütçü krizi yaşadık ve her gün kefir içtiğim için hazır sütten kefir mayaladım ama kefirlerim hiç büyümedi hazır sütle gariplerim aç kaldı :KK48:demek ki bize de bir faydası yok:KK51:

napıyorsnuzz kızçeler yokmu bana bir çay ısmarlayann :))

hmm cım sımarlamış Selinim :KK50:

selam kızlar nasılsınız topıge ugramayalı o kadar cok sayfa bırıkmıskı masallah rabbım sohbetınızı daım kılsn ınsallah:KK68:
Slm tatlım evet bu ara unuttun burayı yoklama mı alsak acaba:KK22::KK22: Aminn kuzum :KK60:

Hiç hatırlamıyorum Selincim nasıl başladığımı ama son zamanlarda kaçamak yapmayayım diye arttırdım.
Neyse, artık dikkat edip yerine bayıldığım mistik çayımı koyacağım.

Ahh Püsküüt'üm o nedir öyle?
Şiddetin her türlüsüne karşıyım aslında ama o minnağımın havlayışı içimi parçaladı.
Nasıl da pısmış kenara.
Gidip yanına sarılasım geldi.
Yandakine uygulanan şiddeti her ne kadar tasvip etmesem de, o insan müsvettesine acıyamadım meleğe bakmaktan.
valla içim kaldırıp videoyu bile izleyemedim :KK43:

Swetim yogurt bildigimiz yogurt kivaminda oluyor sonucta dimi ? Tadinda ne gibi bir fark var ?

Birde swetim yogurdun sunme sebebi mayadan degil canim sutun soguyup 2. Kez isitilmasindan kaynaklaniyor .. İlk pisirince ( sutcuden çig aldigin sutu )mayalama isisina gelince mayalarsan yogurt sunmez , yok sogurde tekrar isitirsan o yogurt suner hoş olmaz .
yok canım soğumakla alakalı değil. ben çok soğutup ertesi gün mayaladım

Korkulacak gibiyim, resmen çocuk gibi Selincim.
Gözüm hiçbir şeyi görmüyor. Takılıyor, gidiyorum peşlerine. :KK54:

Buyur Selin, istediğin çay olsun yeter ki kalorisiz kalorisiz rakibem.
%C3%A7ay-demlemek.jpg
Ohh mis gibi caym :) tesekkr ettm :) dikkat et kendne hmcim inan zaman kotu cok sevyorsun ama dedgn gibi disarda cokta belli etme kimn ne dusuncesi olDgunu bilmiyoruzkii :KK43:(

selam kızlar nasılsınız topıge ugramayalı o kadar cok sayfa bırıkmıskı masallah rabbım sohbetınızı daım kılsn ınsallah:KK68:
cnmm bugn aklimdan gectn bebek muhabbetleri donunce nasilsin nasil gidiyor haamilelk

Bitanem bir hafta boyunca mayalama işlemi yapacaksın zaten ilk nohutla yapınca çıkan maya 1 yemek kaşığını bile doldurmuyor bu mayayı sütle ezip tekrar mayalıyorsun sürekli bir önceki mayayı kullanarak 6.kez mayalamadan sonra hakiki yoğurt mayası oluşuyor o yüzden toplu mayalama şansın yok kuzum
ben sürekli 1 bardaktan mayaladım ve 3 tatlı kaşığı maya kullandım bir önceki mayadan normalde kilo başına 1 yemek kaşığı maya kullanırız biliyorsun ama süt miktarını 1 bardağa indirdiğim ve daha önce yapmadığım birşey olduğu için garantiye almak istedim 1 lt sini maya yapmak için ayırsan 1 hafta sana yeter kuzum ama inan o yoğurdun oluşumunu gözlemlemek başka bir heyecan oluyor souçta sadece 1 hafta uğraşacaksın maya için sonra haftada bir eskisi gibi mayalarsın bol sütle bitanem:KK19:

çok kaynatmak da sütteki yararlı bakterileri de öldürüyor ama kuzumo_O yoğurt meselesi önemli özellikle göbüş yağlarını erittiğini düşünürsek :KK70::KK70:

Sweeti sevdiysen onu kullan kuzum nasıl istersen:KK60: evet biraz uğraştırıyor ama sonuca değmezmi bitanem:kk77: pastörize sütten de olur tabii ama pastörize sütün hiçbir besin değeri yok ki sütlükten çıkıp başka bir şeye dönüşüyor :KK43: şöyle anlatayım bir dönem sütçü krizi yaşadık ve her gün kefir içtiğim için hazır sütten kefir mayaladım ama kefirlerim hiç büyümedi hazır sütle gariplerim aç kaldı :KK48:demek ki bize de bir faydası yok:KK51:

Slm tatlım evet bu ara unuttun burayı yoklama mı alsak acaba:KK22::KK22: Aminn kuzum :KK60:
Aynen banumm ya yetisemiyorum buraya artik simdi yine sinav haftama az kaldi iyice yoğun olurum bu aralar nedense uyuyamiyorum ve bas agrisi cekiyorum
Ohh mis gibi caym :) tesekkr ettm :) dikkat et kendne hmcim inan zaman kotu cok sevyorsun ama dedgn gibi disarda cokta belli etme kimn ne dusuncesi olDgunu bilmiyoruzkii :KK43:(

cnmm bugn aklimdan gectn bebek muhabbetleri donunce nasilsin nasil gidiyor haamilelk
iyiyim canm çok şükür bizde dun doktora gittik iste 2 gün geriden gidiyormusuz kilomuz 513 gram olmuş bacaklarimizi yine acmadi ama doktor yine büyük ihtimal kiz dedi canm bakalim bizimki doğumda gösteriden artik :)))

Ayy.. teşekkürler..
İlk videonun başına baktım.. sanırım aynı şekilde devam ediyor ve sabah sabah canım masaj çekti..
Ama ikincisi kolaj olduğu için sonuna kadar izledim.. En güzeli de aslanın sahiplerine kavuştuğu andı..
Aslan deyince de kaplan geldi aklıma..
Daha yeni izlediğim bir video.. O minicik köpek o devasa kaplanla nasıl oynar inanılır gibi değil..

Aynen banumm ya yetisemiyorum buraya artik simdi yine sinav haftama az kaldi iyice yoğun olurum bu aralar nedense uyuyamiyorum ve bas agrisi cekiyorum
iyiyim canm çok şükür bizde dun doktora gittik iste 2 gün geriden gidiyormusuz kilomuz 513 gram olmuş bacaklarimizi yine acmadi ama doktor yine büyük ihtimal kiz dedi canm bakalim bizimki doğumda gösteriden artik :)))
Sağlıklı geçsin hamileliğin dilerim tatlım..
Aferin ona.. Öyle durup dururken açılmaz bacak macak.. :KK76:

sweet cim teşekkürler tatlım bende sürekli 1 bardak mayalanacak diye zoruma gitmişti ama sadece 1 hafta böyle uğraşıp sonrasında normale dönüşülecekse denemeye değer bu haftasonu denemeye başlayayım o zaman

SAĞLIKLA doğsun büyüsnde canm gerişi boş olsun kuzum üzülme benmki minicik doğdu bak gör şimdik herşeyden haberi var :)
Ayy.. teşekkürler..
İlk videonun başına baktım.. sanırım aynı şekilde devam ediyor ve sabah sabah canım masaj çekti..
Ama ikincisi kolaj olduğu için sonuna kadar izledim.. En güzeli de aslanın sahiplerine kavuştuğu andı..
Aslan deyince de kaplan geldi aklıma..
Daha yeni izlediğim bir video.. O minicik köpek o devasa kaplanla nasıl oynar inanılır gibi değil..
ayy kesnlkle nasıl akadaş olmuşlar hayvanlar ne kadar masum cana yakın birdeinsanlara bakın ....

Sağlıklı geçsin hamileliğin dilerim tatlım..
Aferin ona.. Öyle durup dururken açılmaz bacak macak.. :KK76:
Sağol canim benim sorma canm çikolata yedim olmadi yemedik yine olmadi hareketli maşallah ama is bacak açmaya gelince acmiyor sopa saglikla doğusunda insallah
SAĞLIKLA doğsun büyüsnde canm gerişi boş olsun kuzum üzülme benmki minicik doğdu bak gör şimdik herşeyden haberi var :)
ayy kesnlkle nasıl akadaş olmuşlar hayvanlar ne kadar masum cana yakın birdeinsanlara bakın ....
inşallah canm ya kilo Vermemin etkisi varmi diye düşünmeden edemedim ama bi yandanda diyet yapmıyorum normal canim be isterse yiyorum sadece suyuma dikkat ediyorum o kadar

Bir gün bir anda ortada kaybolursam nedeni belli. :KK49::KK49:

Sweetcim yazamadım dün kuzum.
Aman yahu, her şey sağlıksız.
Ben de diğer türlü içemiyorum sütü.
Bazı şeyleri uzun süre tüketince nedense soğuyorum.
Anneciğim saolsun küçükken sıcacık süt ısıtırdı sütçüden alıp, şimdi o kaymak tutması falan bir garip yapıyor beni. Hoş, yapmasa da içemiyorum ya.
Küçükken çok vişne suyu içermişim. Şimdi içemiyorum gibi garip durumlarım var.
Çikolata da çok yermişim aslında ama :KK49:

valla içim kaldırıp videoyu bile izleyemedim :KK43:

Hiç dayanamaz cafemizin güzel yürekli hatunları..

monicim..
Bugün yediğim kestanelerin müsebbibi sensin.. :KK53:
Açmış olsaydın konuyu belki biri durdururdu da yemezdim.. Neyseki çok pahalı da "versene oradan 5 liralık" dediğimde 7-8 tane anca koymuş.. yerken bi yandan da seni düşünüyodum.. Ah Moni ah, dedim.. Açsaydın konuyu, girer yazardım şimdi kızlar yiyeyim mi diye.. illa birileri dur derdi.. Bak şimdi bu yüzden akşam yemeğini yoğurt, elma ve peynirle halledicem.. :KK17:

Ha bu arada aklıma bir isim daha geldi..

"Biri Beni Durdursun"

:emir_bebek:

X