Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

:KK71: Herkese günaydın!

günaydınnnnnnn

ne güzel muhabbetler dönmüş,ne deişik tarifler verilmiş,ne güzel fotolar paylaşılmış..

gel gelelim bana...malum haftasonu:26::26:KK43:bahanemde hazır) kaçamaklarım oldu ama daha önceki haftalara bakarak daha az ve erken saatlerdeydi.bu 2 gün havada çokk güzel olduğu için bol bol gezi ve spor yapma imkanımda oldu.bu yürüyüşler sayesinde yediklerimi yakmışımdır diye temenni ediyor ve bol sporlu yeni bir haftaya başlıyorum..

bu arada dün kendime yazlık bir elbise aldım.satıcı bayan yardımcı olmak için beden buluyum size dedi veeeee 38 giyiyorsunuz dimi dedi :KK16::KK16::KK16: allahım allahım o nasıl güzel bir kelimeydi öyle.üstüm 38 ama altım 40 dedim:KK17:velhasıl 38 beden aldım üstü harika ama altı az totoya oturdu.olsun anacım zaten zayıflıyorum önümüzdeki ay giyerim:KK35:
Kaçamakların erken saatte ve az olması yanısıra hareketli hafta sonu olması nedeniyle zarar göreceğini düşünmüyorum..
Gerçi sen en büyük kilo verişini sıfır kaçamak yaptığın haftasonunun denk geldiği hafta vermiştin di mi? Bakalım Cumartesi bünyenin şifresini iyice anlamış oluruz..
Ohhhh 38 beden elbise de güle güle giyilsin, kıskananlar çatlasın!:KK76: :nazar:
avatarına ve imzana bayıldım bayıldım...ha bu arada günaydın....

allahım allahım gözümüz gönlümüz açıldı,topiğimize neşe doldu.şu güzelliklere bak ya..

çok geçmiş olsun,bel ağrısı çok lanet bi şey ben halen toparlanamadım canım,allah yardımcımız olsun..bu arada doktor tavsiyesi ile en son yatağımızı değiştirmekte çare bulduk.biraz rahatladım ama sıkıntılar devam ediyor.tekrar geçmiş olsun..
Teşekkür ederim Mevcancım.. :KK71:
günaydın hayırlı haftalar olsun inşallah :KK16:
hazır eşimde yokken hafta sonum iyi geçti diyet açısından bu hafta kendimden ümitliyim bakalım . malum hafta sonu kilo artışı olmayınca kilo vermek kolay olAcak inşallah ..
mesajlarınızı akşamları okuyorum ama yazmaya fırsatım olmuyor tabletten yazmak çok gıcık yanlış bir dokunuşla puf oluyor en yisi sadece okumak :KK9:
pilates başlamadan 15 dk var mesajlara bir deha bakayım cevap yazmak istediklerim var.:KK16:
bu arada pilatesi bayadır yapamıyorum ama yürüyüşler ful:KK8: bugünde yürümek istemedim pilates yapayım dedim .:KK16:
E be şekerim ben de tablet aldık diyince tamam dedim daha seyyar takılır, bizi mesajsız bırakmaz.. Sen boş vakitlerinde (rutin dışında:KK34:) mesaj yazma işine çalış. :KK60: Dokunmatik işi başta zor geliyor da sonra alışıyor insan..
bunlardan daha güzel bii varmı ya ?

yine güzel bir tespit olmuş püskütüm . daha ayrıntıya girersek dr. verdigi liste vardı hafta sonu ona göz attım . hani yiyecek degişimleri varya . yedigin şeyleri gün boyu yiyecegın gıdalarla yer degiştiriyorsun .

eminem hala iyileşmedinmi . sen nerdesin ailenin yanındamı döndünmü . diyete devammı . malum ben biraz koptum topikden çok takip edemedim .:KK6:

mumum ncelikle geçmiş olsun canım ailecek hasta omuşsunuz şükür atlatmışsınız .. diyetede başlamışsın negüzel ..

okul içinde ayrıca tebrik ederim canım, malum okumanın yaşı yok ben gibi 38 zinde liseye gitikden sonra sizler haydi haydi başarırsınız :KK9::KK16:

ay ne mutlu etti beni mesajın deguşim .:KK16: canım sen ankaradamıydın? ne hoş olur dimi karşılaşmak . bir gün inşallah . resimlerimi istemiştin ama bir türlü fırsat olmadı .inşallah yakında fırsatım olur :KK16:

dün bu mesajımı okuyunca içim burkuldu dedim bak arkadaşımı bile umutsuzlaştırmışım kilolarım konusunda üzüldüm açıkçası . bazan dank ediyor işte :KK4:
bu hafta senin için kilo vericem püsküütüm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

:KK9: ne güzel bir haber hayırlı olur inşallah mevcanım :KK16:

akrabim ve mevcanım kilolarınızı yeni okudum tebrikler kızlar .:KK9:

akrebim özelikle seni tebrik etmek istiyorum 3 haftadır kilo vermen devam ediyor inşallah böyle devam eder bacım :KK9::KK9::KK9:

ben kaçtı pilates başladı bile :KK55:
Evet hatırladım o listeyi eskilerden.. Yahu bana liste demeyin, gaz yapıyor öyle kuralların içine girince.. :KK33: Doğduğum günden beri asiyim ben, zincire vurmayın.. :KK60:

Aebenim seni üzmek en son yapacağım işlerden biri olur herhalde.. Ama ne yapayım çok özledim senin kilo verme mesajlarını.. İnsan kendisi verince elbette keyifli oluyor ama arkadaşları veremezse bu keyif yarım kalıyor.. Hep diyorum ya; istiyorum ki burada paylaşım yapan bütün arkadaşlarımın yüzü tartı gününde gülsün.. Ama küçük ama büyük adımlar olsun fark etmez elbette.. yeter ki aynı yolda yürüyelim.. Budur yani..

Cuma günü seni kutlamak istiyorum.. :KK17:

cok cok cok cok mutluyum.kizzzzzzzzzzz puskutum actigin topik benim miladim anacimmmmmmmmmmmm
nedeni.............
az sonraaaaaaaaaaaaaaaaa

püskütüm datlum hafızana hayranım şekerim:KK54:evvvett 700 gramı sıfır kaçamaklı bir hafta sonundan sonra vermiştim.bekleyeceğiz göreceğiz:nazar:

sen tarif iste sekerim
portakali istemezsen taze otlardan mis gibi kokan bir sosa ne dersin
sizma zeytinyagi, limon suyu, birazcik limon kabugu rendesi, 1 ck.seker, 1 ck.tuz, 1 ck.karisik tane karabiber, her birinden 5er dal olmak uzere feslegen+taze kekik+maydanoz.butun malzemeler karistiricida kivam alana dek karistirilir ve super bir sos olur.

teşekurler canım tarifler için :13:
değişik tatlara biraz temkinli yaklaşsamda portakkalı tariften daha yapılabilir geldi
tatlı sosları sevemedim gittii
mesala ette kuru kayısı erik v.s eklenır ya hiç yiyemem o şekilde
mutfağım programında bulgurlu köfteyi suda haşlayarak pişirince dedim evde hazırladığım tavuk köfteleri ızgara yapacağıma yada az yağda soteleyemıyeceğime düdüklüde sebze haşlanan haznesine koyup direk haslayarak tüketirim dedim
öğle denedim ve sonuç harika köfteler şiştii şişdikçe gözumde büyüdü daha bi tok kaldım, gözumde doydu :KK53:

günaydınnnnnnn

ne güzel muhabbetler dönmüş,ne deişik tarifler verilmiş,ne güzel fotolar paylaşılmış..

gel gelelim bana...malum haftasonu:26::26:KK43:bahanemde hazır) kaçamaklarım oldu ama daha önceki haftalara bakarak daha az ve erken saatlerdeydi.bu 2 gün havada çokk güzel olduğu için bol bol gezi ve spor yapma imkanımda oldu.bu yürüyüşler sayesinde yediklerimi yakmışımdır diye temenni ediyor ve bol sporlu yeni bir haftaya başlıyorum..

bu arada dün kendime yazlık bir elbise aldım.satıcı bayan yardımcı olmak için beden buluyum size dedi veeeee 38 giyiyorsunuz dimi dedi :KK16::KK16::KK16: allahım allahım o nasıl güzel bir kelimeydi öyle.üstüm 38 ama altım 40 dedim:KK17:velhasıl 38 beden aldım üstü harika ama altı az totoya oturdu.olsun anacım zaten zayıflıyorum önümüzdeki ay giyerim:KK35:

alışverişte kg kaybı oldukça iyi hissetiriyor
şöyle kendine güvene güvene 38 beden istemenin hazzııda bir başka
senin adına çok sevindim canım :KK16:
eviniz de hayırlı olsun rabbim darlığa düşmeden ödeme koalylığı versin

Daha ilk satırda bıraktım okumayı.. :KK37: Portakalın görüntüsüne bile tahammülüm yok.. :KK35: Yiyene afiyet olsun.. :KK34:

tatlı soslar bana göre de değil püskütüm
mandalina da aynı etkiyi gösterıyor mu sende
olsun yeşil biber en fazla c vitamını ordan alıp dengelıyorsundur sen :KK34:
günaydın hayırlı haftalar olsun inşallah :KK16:

hazır eşimde yokken hafta sonum iyi geçti diyet açısından bu hafta kendimden ümitliyim
bakalım . malum hafta sonu kilo artışı olmayınca kilo vermek kolay olAcak inşallah ..
mesajlarınızı akşamları okuyorum ama yazmaya fırsatım olmuyor tabletten yazmak çok gıcık yanlış bir dokunuşla puf oluyor en yisi sadece okumak :KK9:
pilates başlamadan 15 dk var mesajlara bir deha bakayım cevap yazmak istediklerim var.:KK16:
bu arada pilatesi bayadır yapamıyorum ama yürüyüşler ful:KK8: bugünde yürümek istemedim pilates yapayım dedim .:KK16:

bunlardan daha güzel bii varmı ya ?

yine güzel bir tespit olmuş püskütüm . daha ayrıntıya girersek dr. verdigi liste vardı hafta sonu ona göz attım . hani yiyecek degişimleri varya . yedigin şeyleri gün boyu yiyecegın gıdalarla yer degiştiriyorsun .

eminem hala iyileşmedinmi . sen nerdesin ailenin yanındamı döndünmü . diyete devammı . malum ben biraz koptum topikden çok takip edemedim .:KK6:

mumum ncelikle geçmiş olsun canım ailecek hasta omuşsunuz şükür atlatmışsınız .. diyetede başlamışsın negüzel ..

okul içinde ayrıca tebrik ederim canım, malum okumanın yaşı yok ben gibi 38 zinde liseye gitikden sonra sizler haydi haydi başarırsınız :KK9::KK16:

ay ne mutlu etti beni mesajın deguşim .:KK16: canım sen ankaradamıydın? ne hoş olur dimi karşılaşmak . bir gün inşallah . resimlerimi istemiştin ama bir türlü fırsat olmadı .inşallah yakında fırsatım olur :KK16:

dün bu mesajımı okuyunca içim burkuldu dedim bak arkadaşımı bile umutsuzlaştırmışım kilolarım konusunda üzüldüm açıkçası . bazan dank ediyor işte :KK4:
bu hafta senin için kilo vericem püsküütüm :KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

:KK9: ne güzel bir haber hayırlı olur inşallah mevcanım :KK16:

akrabim ve mevcanım kilolarınızı yeni okudum tebrikler kızlar .:KK9:

akrebim özelikle seni tebrik etmek istiyorum 3 haftadır kilo vermen devam ediyor inşallah böyle devam eder bacım :KK9::KK9::KK9:

ben kaçtı pilates başladı bile :KK55:

canım ya evet kermesde öyle bi hiss geldi
ç.kaledeyim canım ben belki bir gün biyerlerde yollarımız kesişirde bi kahve içerizz
şöyle bu cafe gibi biyerde hepbirlikte canlı canlı yüzümüzü göre göre mımıkleri farkederek konuşmanın ayrı bi tadına ınananlardanım
bakarsın olur mu olur :KK3:

değişik tatlara biraz temkinli yaklaşsamda portakkalı tariften daha yapılabilir geldi
mutfağım programında bulgurlu köfteyi suda haşlayarak pişirince dedim evde hazırladığım tavuk köfteleri ızgara yapacağıma yada az yağda soteleyemıyeceğime düdüklüde sebze haşlanan haznesine koyup direk haslayarak tüketirim dedim
öğle denedim ve sonuç harika köfteler şiştii şişdikçe gözumde büyüdü daha bi tok kaldım, gözumde doydu :KK53:

ç.kaledeyim canım ben belki bir gün biyerlerde yollarımız kesişirde bi kahve içerizz
şöyle bu cafe gibi biyerde hepbirlikte canlı canlı yüzümüzü göre göre mımıkleri farkederek konuşmanın ayrı bi tadına ınananlardanım

bende onceleri sevmezdim agiz tadi alisiyor zamanla.benim yesil elmali bir salatam var cokta sevilir.evden yazayim seker suan disarda telden yaziyorum

geçmişi okuyamadımmm ama herkes iyidir umarım
tozuttugum günlergeride kaldı dikkat etmeye başladım bugün.
ha beirde regli oldumm bugün sabah bu ay çok ilaç içmiştim geç olur diye beklerken 1 gün önce :KK52:bile oldum

hepinize hayiri haftalar kizlar,sabah kursum vardi az önce geldim tavuklarimi tost makinasina attim :) pismelerini bekliyorum migdem kaziniyo resmen :)

Mandalina ince kabuklu olursa sorun yaratmıyor ama yine de çekinerek dokunuyorum.. Sebebi nedir bilmiyorum..
Çocukken bir tekerleme vardı:
"Portakalı soydum baçucuma koydum ben bir yalan uydurdum"
Sonra büyüdüm ve şu sözü öğrendim:
"Yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar"

Beyazı pembesi her tür yalandan tiksinen biri olarak yalanla portakalı eşleştirmiş olabilirim kafamda.. :KK34:

İmza: Dr. Püsküüt Freud :KK60:

aslinda size bir resim eklemek istiyordum ama olmadi vakit bulamadim insallah yakin bir zamanda.benim diyete baslamadan onceki XXL bir elbiseyle simdiki 36 bednde giydigim bir elbisei koymakti ama olmadi

deguacim tarifi okudunda iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diyebilirsin ama degisik ve hos bir tat bana gore,

elma salatasi

2 adet pilic gogsunu az suda icine tane karabiber at ve hasla soguyunca zar sekilinde dogra.1 buyuk yesil elmayi kabugunu soymadan kup kup dogra.kararmamasi icin uzerine limon sikip harmanla.cok ince taze soganlari dogra ve elmalara ekle( mumkunse karga sogani olsun, yoksa sadece yesil saplarini).dogranmis sogumus etleride bu karisima ekle.
sosu icin-------------zeytinyagini,elma sirkesini, köri baharatini, tuzu, birazcik kremayi bir kapta cirparak sos haline getir ve salataya ilave et ve afiyet olsun bitti.
not=ben olcu yazmadim bunu damak tadina gore ayarliyorum.koriyi fazla kullanirim mesela.ayrica parti, toplanti vs.de acik bufede guzel oluyor yada krema koymayincada diyette ogun niyetine yerim.

kadiscim asagida seni gordum bir iyi geceler demeden cikmak istemedim.
iyi geceler kafeyi kitlersin artik.anahtari her zamanki yere koy,lambalari kapatmayi unutma canim.

günaydınnnn

iş yerindeyim ama izin alıp eve gidebilirim.dün ince giyinmenin verdiği üşüme ve yağmur altında dakikalarca kalıp ıslanmanın verdiği bitkinlikle eve zor attım kendimi.1 saat geçmeden titremeye başladım.ateşim çıktı ama donuyordum.bide üstüne defalarca istifar ettim.kızım erken uyuduğu için kimsem yoktu hastaneye de gidemedim.sabahın 6 sı oldu ve ben halen uyumamıştım.bu halimle işe geldim.zar zorda olsa kahvaltı yapıp ilaç aldım ama şiddetli baş ağrısı çekiyorum ve donuyorum..

eşime kalsa nazara gelmişim öyle diyor..bu arada yarın 33.yaş günüm,eşim yaşından çok küçük gösteriyorsun,bide incecik oldun diyor!!!!!nazar değdi dedi durdu sabaha kadar.oysaki bildiğin üşüttüm ben:KK43:

günaydınnnn

iş yerindeyim ama izin alıp eve gidebilirim.dün ince giyinmenin verdiği üşüme ve yağmur altında dakikalarca kalıp ıslanmanın verdiği bitkinlikle eve zor attım kendimi.1 saat geçmeden titremeye başladım.ateşim çıktı ama donuyordum.bide üstüne defalarca istifar ettim.kızım erken uyuduğu için kimsem yoktu hastaneye de gidemedim.sabahın 6 sı oldu ve ben halen uyumamıştım.bu halimle işe geldim.zar zorda olsa kahvaltı yapıp ilaç aldım ama şiddetli baş ağrısı çekiyorum ve donuyorum..

eşime kalsa nazara gelmişim öyle diyor..bu arada yarın 33.yaş günüm,eşim yaşından çok küçük gösteriyorsun,bide incecik oldun diyor!!!!!nazar değdi dedi durdu sabaha kadar.oysaki bildiğin üşüttüm ben:KK43:

geçmiş olsun mevcan hasta olmayan yok sanırım yaa:KK43:
kime sorsam hastaa

:KK71: Günaydın kızlar,

Degua yöntemi bende de işe yaradı. Dün sabah kahvaltısında 2 tane ıspanaklı börek yedim. Bir tane de tahinli kurabiye. Öğlen ve akşam yemeklerimi daha az yedim. Sporumu da bir bisiklet turu daha ekledim. Sonuçta kilo verdim.

Süper oldu bu süper! Artık kaçamak diyetin içine nakş olacak.. Kaçamak günü / hafta sonu rehaveti falan hepsi çöpe!

Kilomu söylemiyorum.. Cuma günü paylaşmak istiyorum.. :KK76:

Kizlar ben diyetten koptum bana biraz motive lutfen ne yapmam lazim
Cafeye daha çok takıl diyecem ama çok anlamsız olacak..
2-3 kişi günde 1-2 mesajla ayakta tutmaya çalışıyoruz burayı..

Yaz öncesi yapmak istediğin alışverişi hatırla.. Sonra iç çamaşırlarınla aynaya doğru yürü kendini seyrederek, "diyetten kopmaya hakkım var mı?" diye sor. Uzun zamandır yapmak istediğin ama bir şekilde ertelediğin herhangi bir şeyi yap. Adı da motivasyon ödülü olsun..

Öylesine aklıma gelenler bunlar.. Kişilik olarak tanımıyorum seni.. Dolayısı ile seni en iyi gaza getirecek şeyi yine sen bilirsin kadiscim. Dilerim toparlarsın kendini... Yaza beş kala olmaz ki tatlım.. :KK30:
günaydınnnn

Geçmiş olsun Mevcancım..
Nazara çok inanırım.. Ama bilimi de bir kenara bırakmamak lazım.. İnce giyinmek / yağmurda ıslanmak hasta olmak için birebir olmuş.. Dikkat et kendine, dilerim çabuk iyileşirsin.. :nazar:

canim yakin bi tarhite önemli bir gün filan yokmu ,mesela benim suanki motive kanagim mayistaki görümcemin sözü gerci hic böyle bir günede yok ,yaz kapida artik
günaydınnnn

cok gecmis olsun canim Rabbim acil sifa versin ins.bende nazara inanriim hatta dün bende ayni seyi düsündüm,sabah biseyim yoktu ögelkn kurstan geldim elim ayagim kalkmiyor öyle yorgun hissettimki kendimi aklimdan gecmedi degil ,Rabbim kötü gözlerden korusun hepimizi,sen doktora git ilacini al ama bol bolda felak ve nas surelerini oku ins..

Degua yöntemi bende de işe yaradı. Dün sabah kahvaltısında 2 tane ıspanaklı börek yedim. Bir tane de tahinli kurabiye. Öğlen ve akşam yemeklerimi daha az yedim. Sporumu da bir bisiklet turu daha ekledim. Sonuçta kilo verdim.

Süper oldu bu süper! Artık kaçamak diyetin içine nakş olacak.. Kaçamak günü / hafta sonu rehaveti falan hepsi çöpe!

tebrikler canim,ne güzel dimi istedigini yiyipte kilo verebilmek :)

hepinize kocaman bir günaydin kizlar,

sabah oglanlari yerlerine biraktiktan sonra ,sporuma gittim geldim dus aldim kahvaltimi yapiyorum simdi gec oldu biraz ama bugünlük böyle olsun ,yarin kalkinca yapmaya calsicam kahvaltimi her ne kadar benim icin zor olsada :)

aslinda size bir resim eklemek istiyordum ama olmadi vakit bulamadim insallah yakin bir zamanda.benim diyete baslamadan onceki XXL bir elbiseyle simdiki 36 bednde giydigim bir elbisei koymakti ama olmadi

deguacim tarifi okudunda iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii diyebilirsin ama degisik ve hos bir tat bana gore,

elma salatasi

2 adet pilic gogsunu az suda icine tane karabiber at ve hasla soguyunca zar sekilinde dogra.1 buyuk yesil elmayi kabugunu soymadan kup kup dogra.kararmamasi icin uzerine limon sikip harmanla.cok ince taze soganlari dogra ve elmalara ekle( mumkunse karga sogani olsun, yoksa sadece yesil saplarini).dogranmis sogumus etleride bu karisima ekle.
sosu icin-------------zeytinyagini,elma sirkesini, köri baharatini, tuzu, birazcik kremayi bir kapta cirparak sos haline getir ve salataya ilave et ve afiyet olsun bitti.
not=ben olcu yazmadim bunu damak tadina gore ayarliyorum.koriyi fazla kullanirim mesela.ayrica parti, toplanti vs.de acik bufede guzel oluyor yada krema koymayincada diyette ogun niyetine yerim.

salata tariflerimin arasına ekledim yalnız krema kullnmadığım için kremasız yapmam gerekecek
elma ile tavuk kombinasyonu nasıl olur :44:
damak zevkime uymazsa anneme paslarım annem her lezzete açık iştahlıdır kendisi :KK51:
teşekurler canım tarif için

kadiscim püskütcüm çok güzel önerilerde bulunmuş aslında, hırslanman ve tekrar diyete konsantre olmanda ne asıl fayda sağlar bunu bilmek zor gerçekten çünkü hepimizde sistem farklı işliyor
birimiz alışveriş yapıp aldığı bi kıyafeti dolabına asıp bu kıyafete şu tarihde giricem diyip hedef belirler
kımımız en sevdiği zayıf halindeki bu fotoyu baz alıp eski halıme kavuşşcam daha önce başardıysam gene başarırrım diye hırslanır
yani herkesin yöntemi birazda bireysel yanyanaa olmuş olsak zevklerini hassas noktalarını yada diyetteki hatalarını görsem sohbetle bunu aşmak çok daha kolay olucakken burda yapını bilmediğim için doğru yöntemi önermek zor olabılıyor
ama aklıma gelen şu ki hepimiz zaman zaman buna düştük sendeledik kendimize olan ınancımızı kaybettiğimiz zamanlar oldu nedeni ise o an canımızın istediğini yiyip ertesi gün çeki düzen kendimize veremediğimz için yaşadığımız suçluluk duygusu
olan olmuş yemişsen yemeiissin diyip sil başdan başlamak senin elinde
ben fazla yediğimde sporla olayı çözuyorum artık
hatta spor salonuna bile yazılabilirsin düzenli yapmak adına hem orda yağ kas oranını hafta hafta kontrol ettirme şansın var
çevrende de senin gibi bayanlar olunca iş daha eğlenceli ve kolaylaşıyor

günaydınn herkeseee karamsar bir ankara sabahından:KK16::KK16:

günaydın canım burda yağmurlu günlerin ardından güneşli günler yüzünü gösterdi :KK16:
günaydınnnn

canım hava bi güneşli bi soğuk ınsan ne giyeceğini şaşırıyor
umarım daha iyisindir geçmiş olsun
eşin kıskanmış gibi sen güzellştikçe gençleştikçe dokunmuştur erkekklerin kafası başka türlü işliyor
halbuki onlarda bi zahmet dikkat etsinler birlikte spor yürüyüşler yapılsa şahane olmazmı :KK34:

harika bir haber bu sende de işe yaramasına ınanılmaz sevindim tatlım :KK9: :KK9: 46:
haftasonu stresi de sonlandı işte negüzel işde canın isteyince mahrumda kalmadan yiyip üstünede kg verebilmek en eğlenceli kısmı
cuma günü nü beklıyorum hadi bakalım :nazar:

X