Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

iyi aksamlar kizlar,rapor vermeye geldim ki daha bisey yemiyeyim :)

sabahi yazmistim
öglen
2 krep yedim

aksam
yayla corbasi ve salata

18.30 da kapattim dükkani simdi bi cay demliycem yesilinden migdem kazinmaya balsadi cünküüüüü

spor -yemek ilişkisi .
püsküütüm yemekden 2 saat sonra yapmak en dogrusu .tok karnada aç karnada aslında spor dogru deyil . benim oglan akşamları tekvandoya gidiyor, eşim eski tekvando hacası tok karna göndermemi istemiyor .hanlatlaşır hareket yapamaz diyor .

.aç karnada mantıklı deyil çünki hareket gücün azalır depo boş olunca.helede benim gini hipogilsemin varsa ah ah diyete ilk başladıgımda tümden aç giderdim yürüyüşlere .ne bilinçsizmişim eskiden
ben bu sabah aç pilates yaptım ama bir istisna .ebrunun program hafta sonları sabahın köründe çıkıyor 7:50 de. benim kızlarda o saatde dersaneye gidiyor bende hemen platese başladım . o saatde kahvaltı yapmak mümkün deyil . genelde agzıma bişi atarım peynir gibi.. ama dünden harcanması gerek kaloriler vardıya direk onlar yansın diye şeyttim.

eşim geldi sabah devam ederiz

hayirli pazarler efenim.

aylaaaaarrr sonra sabah ac karnina uyanmanin mutlulugunu yasiyorum :) Allahim sükürler olsun sonunda baslayabildim ilk günü atlattim geri kalan günler korksun artik benden yuppiii

dün sabahki kilomu bilmiyorum ama ne zamandir 77 77.3 oralardaydim bu sabah 76.8 ciktim 500-200 gr arasi gitmis su belki ama olsun

Aylaaaaar sonra nihayet gaza gelen mumuşuma benden bir naar boncuğu!

En sevdiğiniz diyet yiyecekler malesef aslında sandığınız kadar diyetinize uygun olmayabilir. Gizliden gizliye şişmanlatan yiyeceklerin diyetinizi sabote etmesine izin vermeyin! Sinsi düşmanlarınızı tanıyarak hedefinize daha kolay ulaşın.
Bazı yağlar salatanızı zararlı hale getiriyor olabilir ancak, yağsız soslar da salatanın besin değerini yok ediyor. Sebzelerde bulunan bazı besin değerleri yalnızca yağla birlikte vücut tarafından emiliyor.

Eğer bu besin değerleri vücut tarafından emilmezse kendinizi doymuş hissedemezsiniz. Bu da daha fazla yemenize neden olur.

Sebzelerdeki likopeni ve beta karoteni vücuda sağlamanız için sağlıklı yağlardan zeytinyağını veya kanola yağını kullanabilirisiniz.

Normal gazlı içecekten daha az şekerli ve daha az kalorili olduğu doğru olsa da, yapılan araştırmalar diyet soda içen kişilerin bel bölgesinde kalınlaşma olduğunu gösteriyor.

Sade ve yağsız yoğurt kalsiyum, protein açısından zengin olup diyetinize uygunken, meyve aromalı yoğurtlar ekstra şeker ve ekstra kalori barındırıyor. Yoğurdunuzu tatlandırmak istiyorsanız, meyveli yoğurt yerine bir çay kaşığı bal ekleyebilirisiniz.

Şekersiz kurabiyeler şekersiz olsa da, şekerlilerle aynı oranda yağ içeriyor. Yediğiniz bir porsiyon kurabiye belki hiç şeker içermiyor ama 9 gram yağ barındırıyor.

Meyveli atıştırmalıklar ve meyve suları

Gerçek meyveden yapılmış ve gün boyu C vitamini takviyesi vaadetse de, içinde bulundurduğu şeker ve yapay bileşenler nedeniyle diyetinize pek de uygun değil.

Bunun yerine kurutulmuş meyveleri tercih edebilirsiniz. Kuru meyveler hem diyete uygun hem lif bakımından zengin hem de hastalıklara karşı savaşçı!

Tabii tüm yiyecekler düşmanınız değil! Bazı yiyecekler de yağ yakmanızı kolaylaştırıyor!diyet yaparken aç kalmak en büyük hatalardan biridir. Çünkü bazı besinler kilo vermenizi kolaylaştırıyor bile. Yağ yakımını hızlandıracak besinler tüketin, yağlarınıza veda edin.

Yağ yakımını hızlandıran 6 besin

Greyfurt

Araştırmalar düzenli olarak yemeklerde tüketilen yarım greyfurt veya 150 ml greyfurt suyunun 2 haftada 2 kilo verdirdiğini göstermektedir. Greyfurt düşük glisemik endeksi sayesinde insülin ve kolesterol seviyesini düşürür.

Greyfurtta bulunan inositol, doğal bir yağ yakıcıdır ve greyfurttaki acı tadı sağlayan madde metabolizmayı hızlandırarak yağları kolayca parçalar.

Yeşil çay

Yeşil çay kansere karşı etkisiyle bilinir. Ayrıca metabolizmayı da hızlandırarak yağların yakılmasını sağlar. Yemeklerden sonra içilen bir fincan yeşil çayın faydasını kısa sürede görebilirsiniz. Her gün içilen 5 fincan yeşil çay 70-80 kalori yakılmasını sağlar.

Az yağlı süt ürünleri

Kalsiyum kaynağı olmalarının yanı sıra bu besin maddeleri yağ hücrelerinin yakımını da hızlandırır.Günde 3-4 kez az yağlı süt ürünleri tüketen kadınların yağ yakımı yemeyenlere oranla %70 daha fazladır.Kalsiyum vücudun yağları daha hızlı yakmasını sağlar. Günlük kalsiyum ihtiyacı 1.200 mg'dır.

Su

Eğer yeterince su içmiyorsanız kilo vermekte kesinlikle zorlanacaksınız demektir. Sıvı eksikliği yavaş metabolizma ve kandaki glukoz seviyesinin düşmesine neden olur. Bu nedenle yorgunluk ve baş dönmesi de görülebilir. Günde 1.5 litre su içmek metabolizmayı % 30 oranında hızlandırır.

Protein açısından zengin besinler

Protein kas gelişimi için gerekli besin maddesidir. Protein açısından zengin besinler metabolizmayı hızlandırır. Sindirim sistemimiz proteinleri sindirebilmek için daha fazla enerjiye ihtiyaç duyar. Bu sayede proteinlerin sindirimi esnasında daha fazla enerji yakılır. Proteinler sayesinde günde 150-200 kalori daha fazla yakılır.

Baharatlı yiyecekler

Özellikle acı ve kırmızı biber metabolizmayı hızlandırır. Çünkü baharatlar adrenalin salgılanmasını hızlandırır, metabolizma hızını arttırır ve kalori yakımına destek olur.

kızlar busabah nedense 73.2 idim hiç bir kaçamak yapmadan ve pilates te yapmama ramen +300 gr dedi baskül yani haftaiçi regl olmam lazım buyüzden mi acaba :26: zaten iştahım da artmış gibi dün akşam neler istedi canım ama cısss dedim kendime

Günaydın..

Cuma akşamı ve Pazar öğleden sonra kaçamaklarımı yaptım.
Ama yaptığım kaçamaklar boyumu aştı.. Ufuk görünmez oldu
Cumaya göre 900 gr.artıdayım.
Nedeni belli, moral bozmak yok!
Kalan 4 günde ben hem bu kiloyu veririm hem de hedefimi yakalarım!
Nasıl olacaksa artık.. :18:

Kaçamak yapmadığın halde kilo aldıysan tek sebebi ödemdir, diye düşünüyorum.. Bir de vücut illaki direniyor tatlım.. Sen yolundan çıkmasan bile vücutta kriz ilan ediliyor ve kalori yakımın minimuma çekiliyor. Reglnin zaten bilinen etkisi ödem yapması..
Sen yeter ki moralini bozma ve istikrarını koru. Bu hafta regl haftan olduğuna göre; haftaya göreceğin kilo daha gerçek kilo olacak.

en güzel günaydınlar benden olsun sizeeeee
çok mutluyum kızlar
kilolarım gitmeye başladı
hoş diyeceksiniz ki ne zaman vermeye başladın
valla
cuma günü tartıldıktan sonra
dedim beyin beyin uyan artıkkk
kendine gel tatil bitti bana dön
baktım dönmüş o da

siyah beyaz
yarışa devam mı tatlım
kadis geri döndüüüüüü

kaçamakları verirsin canım sen
cuma hedefin neydi ben kaçırmışım

canım regli olduğundan böyledir.
ben ne zaman 73 olurum acaba
15 mart hedefim 72.8
senden 1 ay geride kaldım ben ya
sana maşallah diyorum tatlım

ay bende sendenim
bugün yeni bir gün benim için
aaa
aaaaa
senlede kiloalrımız yakın tatlım
bak ben siyah beyazla aynıydım ben şimdi 78lerdeyim o 73 lerde
çok geri kaldım çokkkk

ayyy inşallah ödemdir canım sadece,haklısın vücut direniyor sanırım..Haftaya kadar sabretmem gerek dediğin gibi haftaya net belli olacak bu cuma hedefim olmayacak bu gidişle:18::18:

canım hoşgeldin ben seninle her zaman yarışa varım da bu hafta regl haftam kilom bi tuhaf ama yine de bu cumaya 72.3 hedefi koymuştum bugsabah ise 73.0 idim sen kaç kilosun?kaç kiloyu hedefliyorsun?

ay bende sendenim
bugün yeni bir gün benim için
aaa
aaaaa
senlede kiloalrımız yakın tatlım
bak ben siyah beyazla aynıydım ben şimdi 78lerdeyim o 73 lerde
çok geri kaldım çokkkk

canım sen daha önce 15 kilo vermişsin vücut yorulmuştur okadar molayı çok görme kendine..Tam gaz aramıza katıldın bence

canım regli olduğundan böyledir.
ben ne zaman 73 olurum acaba
15 mart hedefim 72.8
senden 1 ay geride kaldım ben ya
sana maşallah diyorum tatlım

ayy inşallah reglden böyledir canım yoksa geçen hafta da pek kilo verememiştim yine veremiyorum..Ben de 15 marta hedef düşüneyim bakalım:26: Sen buzaman kadar harika kilo vermişsin 15 kilo bundan sonra daha da iyi vereceksin gör bak,birbirimize destek olacağız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…