Cafe Light / Cuma Zayıflama Yarışması

Şaka gibisin kadiscim ya! Bunlar nasıl yemekler?
Tam anlamıyla şu haldeyim: :KK53:
Ama neyse sonra yola girmeye başlamışsın. Yarım kangal sucuğu "yağsız" pişirmek de marifettir! :KK60:
Vallahi dediğin gibi olursa sen bırak başlık açmayı kitap yaz bence..
"Kilo vererek dünyayı yemek" olsun adı da.. :KK60:

:KK60::KK60::KK60::KK60:bende takıldım bu yagsız yarım kangal sucuga.:KK9:

günaydın hatunlar:KK3::KK3: güzel enerjik,kaçamaksız,hareketli bi hafta olur inş. bizim için:KK34:

sabah sabah yine diyetisyen yollarındaydım,cuma kan tahlili yaptırmıştım onu götürdüm,en son diyete başlamadan 4 ay önceki haliyle karşılaştırdık ve diyetisyeniciğim ikide bir vay canına deyip durdu

önceki tahlilde karaciğer oranım sınırın üstündeydi,yarıya düşmüş,demir,troid,b12 ve kan değerlerim düşüktü hepside yükselmiş,trigliserit yüksekti,düşmüş:KK52::KK52: kilocuklar yavaş gidiyo belki ama sağlıklı gidiyo en azından bunu anlamış oldum:KK34:
:KK9::KK9::KK9:en önemliside o deyilmi neslihanım :KK16:
gülmekten yazamıyorum:KK54:
hatta gözlerimden yaşlar geldi alemsin sen yaaaaaaaa:KK37:

ben ama giderken dedim size dünyaları yiyeceğim diyyyeee
yazmamak için çok direndim ama
mecbur kaldımmmmm

kitap mıııııııııı:KK39:
kadisim misafir sana geldi dimi ? doguya özel bu yiyecekleri demek orda bulmak mümkün . yahu sen nasıl misafir agırladım hep dışarda yedirmişsin adamları :KK60::KK60::KK60:
neyse hedefimi sabit kalmak olarak değiştireyim püskütün o kadar lafından soraaa:21:
76.8 olsunnnnn
bariii
zayıflarsam ayıp olacak galibaaaaaaa:KK37:
:KK9::KK9:

benim cuma hedefim 62.5 du fakat bugün erken regl olmuşum cumaya ne olur bilmem .:44:
bu arada akşam üstü kar bastırdı .öylen evden çıkarken bişi yoktu bi dırşarı çıktım tipi modunda kar yagıyor :KK52:

ne demek canım
benimde takımda pek kalasım yok
ama kaptan bıraktı git
dün gece bir bakayım dedim siteye giriyor
ama takıma uğramıyor
3-4 haftadır idare edeyim dedim ama ben kendime yetemiyorum
akrepciğimden yardım istedim hep
takımda dağılmasın diye yenilerini davet ettim vs vs
yani bir dk kalasım yokda arkadaşlar pek hevesli yeniler var paylaşım güzel
:KK14:

ama liste yayınlamakda hep sorun bakalım bir kaçına teklif edeceğim ne derlerse artıkkkk

ya 2008 de 2009 da ne zevkliydi şimdi o tat yok baksana ne kadar aşağılara düşmüş seviye el insaf paylaşıma bakmamıştım bir de neler okudum ya
yazık günah
püskütüm salla gitsi yönetim zaten el koymuş sende koyuver gitsin canım :KK3:

3-5 kendii bilmeze takılma
hem ne güzel cevap vermişsin herkez iine baksın
burda bile rahat vermiyolar ya sinir bunlar yaniiiii:KK47:

Mrb. Kadis'cim. Seni tanımıyorum ama 8. takımla bir zamanlar çok uğraştım. 2 defa kapanmak üzereydi son anda kurtardık. Sakın haaa bırakma diyecektim. Çok emek verdik o takıma. Kapanması beni çok üzer. Cuma günleri bende ekstradan göz atarım 8. takıma elimden geldiğince. İnşallah düzelir biran önce sorunlar. :KK16:

2 kişinin evde tartısı yok eczanede tartılıyoyolar ve öğlen 1 gibi bildiriyolar
ben bir gün önceden son haliyle hazırlıyorum en son gün eklemeleride yapıyorum
ama telden girdiğim için paylaşıma kopyalayamıyorum
akrepcim yapıyo saolsun
şimdi bir kişiden yardım istedim kabul ederse bakalım
:KK19:

ya bak gülmiyeceksiniz tamam mı yediklerimi yazacağım
perşembe akşamdan başlıyayım akşam 2 tane lahmacun tatlı kuruyemiş
gece saat 1.30 şırdancıya gittik 2 tane şırdan yarım porsiyon mumbar
bunlar sakaktat ve sanırım sadece adana da var
acayip kalorililer biraz araştırın bakalım nettennnn:KK37:

cuma sonra sabah 12 gibi kahvaltı
eee kahvaltı yapacak hal mı kaldı acıkmadım öğlen yedim bu arada sabah dişçiye gittim
halim o kadar komik ki dişim ağrısından duramıyorum br 15 dk geçiyo ben yumuluyorum yemeğe
akşam kebap 1 porsiyon ekmekelrin hepsini yedim
gece saat 12 biz yie şırdancıda
2 şırdan bu sefer tam mumbar
kesmedi künefe yemeye bir porsiyonn saat 2 eve dönüş
ctesi öğlen kahvaltı
arada 2 tatlı alıveriş yaparke mola eeee o kadar gez gez enerji sarf ettim

akşem şiş kebap
kaç şiş yedim kaç ekmek yedm hatırlamıyorum 2bardak kola ve tatlı
ve misaifrler Allah tan gece gittiiii:KK37:
gitmeseler halim en olur bilemem

pazar sabah kalktım

yani artık yemez mi sandıız hızımı alamadım yarım kangal sucuk hoppp gittiii tavada ama yagsızzzz dı yaaaaa:KK52:
tabi bol ekmekliii

pazar akşam bir tabak makarna
bir paket alaman çukulatası
kesmedi
gece haliyle geişleyen mide
2 dilim ekmek nutellalı

aaa daha doymadım en son pizza kraker elimde sessiz çığlığa bakıyodum ki çocuk uynadı filmde krakerimde yarım kaldıı

şimdi orlama 2 kilo alır sanırım normal insan
cuma günü görcez bakalım bacılarrrrr
ben ne alemdeyim

yani ben kilo almadığımı hatta min 200 gr vereceğimi iddia ediyorum
perşembe günü sabah ben 76.8 dim saırım cuma sabah ise 76,5 hedefm hodri meydannnnnnn kızlarrrrrrrrrrrr:KK37:

görecez bakalım:KK52:

Allahımmmmmmmmmm bunlar neeeeeee. :KK53::KK52: Bak şimdi hamile hamile bunlar okununca iyi olmadı ama şimdi kalkıp Konya'dan Adana'ya da gidilmez ki :KK14:Senin bu yediklerini ben takımdayken Adana ziyaretinde yedim. Hatta daha fazlasını yedim. 4 gün sonra döndüğümde dünyayı yemiş bir şekilde sanırım 1,4 kilo almıştım. Ama haftasına kalmaz yeniden verdim. Bence değer bu yediklerine. Sanırım ben hala Adana'da yaşasaydım diyet felan yapamazdım :KK60::KK60::KK60:

Mrb. Kadis'cim. Seni tanımıyorum ama 8. takımla bir zamanlar çok uğraştım. 2 defa kapanmak üzereydi son anda kurtardık. Sakın haaa bırakma diyecektim. Çok emek verdik o takıma. Kapanması beni çok üzer. Cuma günleri bende ekstradan göz atarım 8. takıma elimden geldiğince. İnşallah düzelir biran önce sorunlar. :KK16:

Allahımmmmmmmmmm bunlar neeeeeee. :KK53::KK52: Bak şimdi hamile hamile bunlar okununca iyi olmadı ama şimdi kalkıp Konya'dan Adana'ya da gidilmez ki :KK14:Senin bu yediklerini ben takımdayken Adana ziyaretinde yedim. Hatta daha fazlasını yedim. 4 gün sonra döndüğümde dünyayı yemiş bir şekilde sanırım 1,4 kilo almıştım. Ama haftasına kalmaz yeniden verdim. Bence değer bu yediklerine. Sanırım ben hala Adana'da yaşasaydım diyet felan yapamazdım :KK60::KK60::KK60:

Canim takimim icin çaba sarf ediyorum paylasim iyi ama eksigim cuma gunu lıste bildirememek cumalari bakarsan pek sevinirim hayatim yemekler evet pek guzeldi canin cektiyse hemen yarin kargoyla yollayabilirim adanada diyet pek bi zor benim şansim esimin adanali olmayisi ve bu yemekleri sevmeyisi misafir gelince yiyorum bende

:KK9::KK9::KK9:en önemliside o deyilmi neslihanım :KK16:

kadisim misafir sana geldi dimi ? doguya özel bu yiyecekleri demek orda bulmak mümkün . yahu sen nasıl misafir agırladım hep dışarda yedirmişsin adamları :KK60::KK60::KK60:

:KK9::KK9:

benim cuma hedefim 62.5 du fakat bugün erken regl olmuşum cumaya ne olur bilmem .:44:
bu arada akşam üstü kar bastırdı .öylen evden çıkarken bişi yoktu bi dırşarı çıktım tipi modunda kar yagıyor :KK52:

Askimcim simdi sole anlatayim pazardan sali aksamina kadar bendelerdi sonra adanaya gectiler bende persembe aksami izin alip yanlarina gittim aslinda bi aksam disarda yedik gerisinde evdeydik alis verisde yaptim epey.cuma hedefine ulasmani bende pek isterim canim.kar mi ne guzel bız kara hasretiz

:KK52::KK53::KK53::KK53::nazar: kadisım afiyet olsun yag olmasın diyorum başkada bişi diyemiyorum .:KK9:bi künefede benim yerime yeseydın mumbar vs. istememde :KK1:
2.3. günlük bu şekil yemeden sonra baskülde 2.3. kilo artış olur .tabi bende . ama ardından 4 gün sıkarsam çogu gider ama tekrar üstüne bide kilo verirmiyim dersen o zor işde ..
ama konu ben deyil sensin . olurmu olur:44: kadisim nede olsa senin beyin alışmış söz dinliyor :KK9:

egittim ben beyincigimi akilli kuzum benim.ben aldigimi sanmiyorum buna o kadar inaniyorum ki anlatamam.bunu bi kac akraba anlattim ama inandiramadim anneme bile.

Canim takimim icin çaba sarf ediyorum paylasim iyi ama eksigim cuma gunu lıste bildirememek cumalari bakarsan pek sevinirim hayatim yemekler evet pek guzeldi canin cektiyse hemen yarin kargoyla yollayabilirim adanada diyet pek bi zor benim şansim esimin adanali olmayisi ve bu yemekleri sevmeyisi misafir gelince yiyorum bende

Çok teşekkür ederim canım. Çok düşüncelisin. İşim gereği yaklaşık 4 yıl yaşadım Adana'da Adana/nın ve Adanalıların bende büyük yeri var. Bütün yemeklerinede bayılıyorum. İşin ilgiç kısmı Adana'da o kadar çok yememe rağmen kilo almıyordum :KK60::KK60::KK60: Seviyorum Adana' yıııı :KK16:

Cuma günleri elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım canım. İnşallah herşey yoluna girer biran önce.

egittim ben beyincigimi akilli kuzum benim.ben aldigimi sanmiyorum buna o kadar inaniyorum ki anlatamam.bunu bi kac akraba anlattim ama inandiramadim anneme bile.

Bende sana katılıyorum. İnsan isterse beyin gücüyle biçok şey başarabilir. Ben hayaımda bir çok defa faydalandım. Hiç profesyonel yardım almadan sadece kendi kendime başarabiliyorum. Aslında ben böyle yazınca aklıma geldi bu işi ilerletmek lazım. :KK34:

gnaydn06sp5.gif

Günaydın :KK71:

Yeşil mercimek yemeğini kimyon ve kırmızı biber ekleyerek yiyin, der Müftüoğlu.. Bunun nedenini bilen var mı acaba?
Zaten dün akşam yazıyı okudum.. Canım çekti. Bugün yeşil mercimek pişecek. :KK56:

Ben de istiyorum o akıllı kuzudan.. :KK34:

Sırf sizin için tartıldım bugün ve ve ve
maleseffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :18:
kiloooooooooooooooooooooooooooooo:KK56:
almışım mı yazacam sandınızzzzzzzzzzzzzzzz :KK53:
almamışım :KK36:
ama verememişim :KK17:
aynıyımmmmm :KK1:
76.8:KK52:

Günaydın :KK71:

Yeşil mercimek yemeğini kimyon ve kırmızı biber ekleyerek yiyin, der Müftüoğlu.. Bunun nedenini bilen var mı acaba?
Zaten dün akşam yazıyı okudum.. Canım çekti. Bugün yeşil mercimek pişecek. :KK56:

Ben de istiyorum o akıllı kuzudan.. :KK34:

Biz alaca tene deriz kara mercimek azıcık sulu biber ekleyip yeriz
benimd epek canım çekti
ama annemler aypar ben hiç yapmadımm

Çok teşekkür ederim canım. Çok düşüncelisin. İşim gereği yaklaşık 4 yıl yaşadım Adana'da Adana/nın ve Adanalıların bende büyük yeri var. Bütün yemeklerinede bayılıyorum. İşin ilgiç kısmı Adana'da o kadar çok yememe rağmen kilo almıyordum :KK60::KK60::KK60: Seviyorum Adana' yıııı :KK16:

Cuma günleri elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım canım. İnşallah herşey yoluna girer biran önce.

Bende sana katılıyorum. İnsan isterse beyin gücüyle biçok şey başarabilir. Ben hayaımda bir çok defa faydalandım. Hiç profesyonel yardım almadan sadece kendi kendime başarabiliyorum. Aslında ben böyle yazınca aklıma geldi bu işi ilerletmek lazım. :KK34:

ne demek canım iste yollarm hemen
adana da kilo almamak pek mümkün değil ama:KK37:

cuma günleri için saol canım
beyin gücü pek önemli canım :KK19:

Kırmızı biber muhtemelen metabolizma hızlandırıcı olsun diye ekleniyordur ama kimyonun neden eklendiğini buldum..
Olası gaz problemlerini dengelemek için ekleniyormuş.
İlgilenen bilgilensin..

Zaten mercimeği çok severim. Bu hafta Cumaya kadar olan akşam yemeklerinde mercimek yemeye karar verdim.

Ne kadar çok faydası vermış bu mercimek kardeşimizin:

Lif Deposu Yeşil Mercimek

Mercimek diyet lifleri içerir ve bu lifler hem çözünebilir hem de çözünemeyen lifler olarak ikiye ayrılır. Çözünebilen lifler zararlı maddeleri hapsederek vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede kolesterol düzeyi kontrol edilmiş olur.

Mercimekte bulunan çözünebilen lifler kan şekeri seviyesini de düzenler. İnsülin dayanıklılığı, hipoglisemi ya da diyabet sorunu yaşayanların mercimek tüketilmesi önerilmektedir.

Çözünemeyen lifler ise bağırsak şikayetleri gibi hazımsızlık sorunlarına karşı faydalı olmaktadır.

Mercimek kalp dostu besinlerdir. Kalp sağlığını pekiştiren bu baklagiller folat ve magnezyum yönünden de zengindir

Demir açısından da zengin olan mercimek özellikle adet döneminde, hamilelikte ve emzirmede kadınların ihtiyacı olan demiri sağlar. Çocuk gelişiminde de oldukça önemlidir.

aebenim, senin ansiklopedin bilgin fazla.. danışmak istediğim bir şey var.

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar diye biri şöyle bir şey yazmış:
"Günde 25 gram buğday rüşeymi tüketin. Bu besini yoğurtla birlikte yatmadan 3 saat önce en son öğün olarak tüketin. Bu iki besin yağ hücrelerinizin en çok korktuğu ikili. Yıllara formda ve genç bir vücut ile meydan okumak istiyorsanız mutlaka günü bu muhteşem ikiliyle bitirin."

İlginç geldi. Var mı astarı yüzü bu iddianın? Bildiğin bir konu mu?

karli bir istanbuldan
nostaljik bir sarki
:KK16::KK16:benden cafe ahalisine gelsin :KK16::KK16:

[video=youtube;Q0wZQbK938Y]http://www.youtube.com/watch?v=Q0wZQbK938Y[/video]​

Kırmızı biber muhtemelen metabolizma hızlandırıcı olsun diye ekleniyordur ama kimyonun neden eklendiğini buldum..
Olası gaz problemlerini dengelemek için ekleniyormuş.
İlgilenen bilgilensin..

Zaten mercimeği çok severim. Bu hafta Cumaya kadar olan akşam yemeklerinde mercimek yemeye karar verdim.

Ne kadar çok faydası vermış bu mercimek kardeşimizin:

Lif Deposu Yeşil Mercimek

Mercimek diyet lifleri içerir ve bu lifler hem çözünebilir hem de çözünemeyen lifler olarak ikiye ayrılır. Çözünebilen lifler zararlı maddeleri hapsederek vücuttan atılmasını sağlar. Bu sayede kolesterol düzeyi kontrol edilmiş olur.

Mercimekte bulunan çözünebilen lifler kan şekeri seviyesini de düzenler. İnsülin dayanıklılığı, hipoglisemi ya da diyabet sorunu yaşayanların mercimek tüketilmesi önerilmektedir.

Çözünemeyen lifler ise bağırsak şikayetleri gibi hazımsızlık sorunlarına karşı faydalı olmaktadır.

Mercimek kalp dostu besinlerdir. Kalp sağlığını pekiştiren bu baklagiller folat ve magnezyum yönünden de zengindir

Demir açısından da zengin olan mercimek özellikle adet döneminde, hamilelikte ve emzirmede kadınların ihtiyacı olan demiri sağlar. Çocuk gelişiminde de oldukça önemlidir.

püskütüm kalp kalbe karşıymış:KK16::KK16:bunu bende okudum,hatta ebru şallının yeşil mercimeği mutlaka haftanın 3 günü öğünlerinizde yer verin yazısından ve sayısız faydalarından sonra geçen hafta 1 tencere haşlayıp,poşetlere koyduktan sonra attım buzluğa,arada çıkarıp 3-4 kaşık salatalarıma serpiştiriyorum,yada sade mercimek salatası yapıyorum:KK56::KK56:

ama yemeğini hiç yapmadım,bol kimyonlu ve biberli en kısa zamanda denenecek,üstelik benim gibi demir eksikliği olan birinin özellikle yemesi lazımm:KK34:
aebenim, senin ansiklopedin bilgin fazla.. danışmak istediğim bir şey var.

Diyetisyen Elvan Odabaşı Kanar diye biri şöyle bir şey yazmış:
"Günde 25 gram buğday rüşeymi tüketin. Bu besini yoğurtla birlikte yatmadan 3 saat önce en son öğün olarak tüketin. Bu iki besin yağ hücrelerinizin en çok korktuğu ikili. Yıllara formda ve genç bir vücut ile meydan okumak istiyorsanız mutlaka günü bu muhteşem ikiliyle bitirin."

İlginç geldi. Var mı astarı yüzü bu iddianın? Bildiğin bir konu mu?

amaaa ben hemen atlarım şimdi buna:KK53::KK53:,araştırayım bakalım,aeben ablada gelsin,onu kesin vardır bi bilgisi:KK23::KK23:

püskütüm kalp kalbe karşıymış:KK16::KK16:bunu bende okudum,hatta ebru şallının yeşil mercimeği mutlaka haftanın 3 günü öğünlerinizde yer verin yazısından ve sayısız faydalarından sonra geçen hafta 1 tencere haşlayıp,poşetlere koyduktan sonra attım buzluğa,arada çıkarıp 3-4 kaşık salatalarıma serpiştiriyorum,yada sade mercimek salatası yapıyorum:KK56::KK56:

ama yemeğini hiç yapmadım,bol kimyonlu ve biberli en kısa zamanda denenecek,üstelik benim gibi demir eksikliği olan birinin özellikle yemesi lazımm:KK34:

amaaa ben hemen atlarım şimdi buna:KK53::KK53:,araştırayım bakalım,aeben ablada gelsin,onu kesin vardır bi bilgisi:KK23::KK23:

hıhhhh buldun neslicim bu haftanın ürününüü :KK9:

X