Bütün Yaz Evde Olmak

WomanAndProud

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Mart 2013
1.075
258
26
Bütün yazını evde geçiren var mı?

Sıkıntıdan patladım resmen ya. Okullar açılsın diye dört gözle bekliyorum resmen.

Benim çok fazla arkadaşım yok, sürekli taşındığımız için bağlantımız koptu. 7 yıldır aynı yerdeyiz ama burda da sürekli okul değiştirdim, liseyi 2 okulda okudum ilk okulumdaki arkadaşlar hiç bana göre değildi. Ailemin bana izin vermeyeceği şeyler yapıyorlardı (içki içmek, gece dışarda olmak vs) o yüzden okul gezilerine bile gidemezdim. Diğer okulum özel okuldu ve çok az kişiydik, sınıfta 15 kişi falan. Ama hepsi de yüzüme gülen arkamdan konuştuklarına bizzat şahit olduğum kişiler. Bir tane yakın arkadaşım vardı ama onun da bazı davranışları hoşuma gitmiyordu, sürekli trip atar, en ufak şeyde hakaret eder falan filan. Neyse çok uzun anlattım ama özet olarak çevresi geniş birisi değilim.

Üniversiteye başladım ikinci sınıfım bu yıl, ama arkadaşlarımın hepsi memleketlerinde benim yaşadığım yerde olan yok. Dolayısıyla onlarla da görüşemiyorum. Ki zaten okulda da bir tartışma oldu ve orda da samimi arkadaşım yok gibi bir şey. Bir tane yakın arkadaşım var şu an o burda olduğu zaman biz memlekete gidiyoruz biz gelince onlar dönüyorlar. Daha yazın bir kaç kere falan buluşabildik en fazla.

Yazın başından beri evdeyim, kitap okuyorum yabacı dil öğreniyorum dizi/film izliyorum falan ama sürekli evde olmaktan bunaldım artık. Hadi gel dışarı çıkalım diyebileceğim kimse yok. Vaktim bomboş geçiyormuş gibi geliyor.

Fotoğrafçılığa merak saldım son zamanlarda, bişeyler çekiyorum ama yavaş yavaş hevesim sönüyor. Neye el atsam iki gün sonra sıkılıyorum. Maymun iştahlıyım yani.

Şöyle çok para harcamadan yapabileceğim aynı zamanda da kendimi geliştirip/eğlenebilceğim hobi önerileriniz var mı? Tek başına dışarı çıkılsa neler yapılabilir? Gencecik yaşımda eve tıkıldım resmen ya.

Ben de aynı Üstelik mesleğim var param var ama çeşitli nedenlerden tatile gidemiyorum Kitap okuyorum bol bol Yabancı dile heveslendim ancak psikolojim berbat kendimi veremiyorum

Valla canım al bendende o kadar. Benim arkadaş sıkıntım yok ama maddi yetersizliklerden dolayı hep evdeyiz. Arada bi akrabalara falan oturmaya gidiyoruz ama sıkılıyorum tabi büyüklerin muhabbetinden. Biz neredeyse her yaz evdeyiz maalesef öyle güzel bi tatil yapmaya gücümüz yetmiyor. Günübirlik plaja gidip geliyoruz ama o da koca yaz tatilinde 1-2 kere. Bütün arkadaşlarım yazlıklara, memleketlerine falan gidiyor. Buluşsak 1-2 kere anca buluşabiliyoruz. Bütün gün evde müzik dinliyorum, uzanıyorum,internette takılıyorum,TV falan izliyorum ama çook sıkılıyorum. Film falan da izleyemiyorum çünkü internetimiz sınırsız değil. Kotayı aştığımız an yüksek fatura geliyo. Bazen oturup ağlıyorum bu yaşlar bi daha gelmicek ama ben gezip eğlenemiyorum diye. Napalım yıllardır alıştık...

Alin bendende o kadar. Esim kaptan yaklasik 6 ay falan uzaklarda ben annemde kaliyorum bebisim kucuk olduğu icin ama cojk sikiliyorum. Iyi iki dostum vardi biri evlendi Ankara'ya gitti digeride uzakta oturuyo söyle hadi gel iki muhabbet edelim diyecek kimse yok kisacasi sizin gibi yabanci dilede ilgim yok cunku okumaktan biktim Yuksek lisans yaptım ve orada okumayi kapattim cok sikiliyorum.

Ben okulda iki yabancı dil görüyorum. İngilizce ve Almanca. Çalışayım diyorum sonra sıkılıyorum. Normal okul derslerine bakayım biraz diyorum. İnanın bu sıcakta ders çalışılmıyo.

al benden de o kadar.. yaz bitti daha saçım suya değmedi ne bi denize gidebildim ne bi havuza..
dışarı bile çıkmam sayılıdır.. yabancı dizi film hatmettim bi düzine..
vay ben nerelere gideeem

Ya kendimi okuyorum sandım vallahi. Üniversite ikinci sınıf olmamiza kadar ayniyiz. Bi arkadaşımla tatile gidecektik çeşitli sebeplerden o da yattı. Dans kursuna falan gittim başlarda sonra oraya gittiğim arkadaşlarım ektiler ona da gitmez oldum. Hiç hadi çıkalım diyeceğim biri yok benim de. Aslında var, ama nasıl desem yanlarında çok eğlenceli geçmiyor zaman. Çok tatlı insanlar orası ayrı. Ama bu yıl okulda kafama göre arkadaşlıklar kuracağım ben de. Degil denize havuza bile gitmedim ya. Öldüm bütün yaz. Bi sürü de sorunla uğraştım. Okul açılsa diye dua ediyorum artik neyse ki az kaldı. Şurdan kafasına göre arkadaşı olmayanlar olarak buluşsak belki güzel arkadaşlıklar çıkar ortaya

Bende öyleyim hatta bütün yazlarım öyle geçiyor evde otur otur bi hal oldum gitti gençliğim gittttiiiii

Ahh keşke eylülde sinavim olmasa.. öğlene kadar yatsam kalkip yabanci dizi izlesem ,alip da sinav yüzünden kapagini acamadigim kitaplara gomulsem aksam kardeşleri annemi alip yürüyüşe ciksam TV islesem hatta arada bir yemek yapsam (ki bunu pek sevmem iste ) :) simdi gunde 8-9 saat ders calisiyorum butun bunlarin yerine hem de bu guzel yaz gununde özledim öğrenciliyken tatilde olmayii :/

Ben de aynı Üstelik mesleğim var param var ama çeşitli nedenlerden tatile gidemiyorum Kitap okuyorum bol bol Yabancı dile heveslendim ancak psikolojim berbat kendimi veremiyorum
Benim de paikolojim iyi degil, bunaldim ya. Belki soyle kendimi biseye versem bi hobim olsam duzelicem ama ot gibiyim
Hadi ya :/ maddi durumumuz bizim cok sukur kotu degil ama ayni senin durumundayim. Bi de ailem muhafazakar oyle denize plaja gidemiyorum. Internettwyim ben de butun gun, kotayi doldurdun diye kiziyorlar

6 ay cok kotuymus ya, adam nasil duruyor oralarda asil o sikontidan patliyordur denizin ortasinda.
Bizim bence cok acil bi silkelenip kendimize gelmemiz lazim ama nasil olacak bilmiyorum

Ben okulda iki yabancı dil görüyorum. İngilizce ve Almanca. Çalışayım diyorum sonra sıkılıyorum. Normal okul derslerine bakayım biraz diyorum. İnanın bu sıcakta ders çalışılmıyo.

Evet sicakta hicbir sey yapilmiyor malesef. Ben de cizim falan gelistiriyim phitoshop ogreniyim dedim ama daha basina hic oturmadim bile

al benden de o kadar.. yaz bitti daha saçım suya değmedi ne bi denize gidebildim ne bi havuza..
dışarı bile çıkmam sayılıdır.. yabancı dizi film hatmettim bi düzine..
vay ben nerelere gideeem
Yabanci diziler de olmasa napardik. Fringe manyagi oldum resmen diziyi kendim yasiyormus gibi izliyorum artik. Ben tatile gittim ama bir hafta bi de ramazandaydi cok sikici gecti kafama gore de kimse yoktu, ama en azindan yuzdum ona da sukur

Ben de okul acilsa diye dua ediyorum, millet ay soyleme hatirlatma diyor ama ben seviniyorum gizliden. Ben de bu sene kafama gore arkadas bulurum diye umuyorum artik. Aslinda cok arkadasim falan olsun derdinde degilim ama bildigimiz asosyal oldum ciktim.

Bende öyleyim hatta bütün yazlarım öyle geçiyor evde otur otur bi hal oldum gitti gençliğim gittttiiiii

Al benden de o kadar ya

Sinavinda basarilar canim. Simdi ben de lys stresini falan hatirladikca bugunlere sukrediyorum tabi ama boyle de ot gibi yasanmaz ki :/

Aç netten makyaj saç yapımı videolarını felan izle kendine yapmaya çalış alışveriş falan yap ara sıra mesela kozmetiik ürünleri almayı çok seviyorum ben eve gelip maske falan yaparsın .d veya takı yapıp netten satabilirssin çok kolay bence boncuklarını ve zinciri misinasını falan al yap ya da 40 50 tlye satılan küçük ebru setlerinden alıp evde yapabilirsin netten öğrenip , ahşap boyama da olabilir kalpli ahşap kutuları boyayıp sat mesela netten. =)
Öyle işte yani ben takıı falan yapmıştım bi zaman bi tanıdıkda ahşap boyama yapıuordu kutu hediye etmişti ordan aaklıma geldi.
Ben de şu sıralar fotoğrafçılığa ilgi duyuyorum güzel bence photoshop da bilsem tam olcak =D

al benden de o kadar yaz boyunca evdeyim bi tatil gittik kaç sene sonra ilk kez keyifliydi ama bitti gitti yine eve tıkılıp kaldım zaten arkadaşım da yok öyle hiç biri bana çok bi uymuyor yapmacık buluyorum hadi sıkıldım çıkalım diyeceğim kimse de olmayınca form sitesine sardım şu ara tabi yabacı dizi izlemeyi de ihmal etmiyorum. İndirin bence breaking bad izleyin biraz olsun sıkılmanız geçiyor

Tatlı tariflerine bakıp değişik değişik tatlılar deneyebilirsin pasta süsleme kursları falan var veya imkanın varsa kurslara yazılabilirsin ilgi alanına yönelik. =)

Lostu izliyorum bende bi de supernatural güzel diziler :)

bende üniversite ögrencisiyim
bi kaç sosyal yardımlaşma kuruluşunda gönüllü olarak olarak çalışıyorum(gerçekten sosyal yaşamımı etkiliyor :)
müzelere aşırı derecede ilgim vardır beni bi müzeye yalnız bıraksınlar yeter yanımda kimseyi aramam :) ( bi müze kart çok uzun süre geçerli)
el işi gerektiren hobilere zerre kadar yeteneğim yok :)
arkadaşım çok ama hepsi yüzeysel
gezilcek tozulcak yerlere hep onunla giderim zaten bugin doğa yürüyüşü yapıp ata bindik

Canm ya ben de sana uzuldum. Yasin da oldukca genc olmali. Arkadas sorunun yokmuş. Bu cok guzel bir beceri. Sen kendini kitap okuyarak , kendine sevdigin seyler hobiler edinerek gelistirmeye bak. Ilerde senin de guzel tatillerin olacaktir uzulme.

Bi an ben yazdım sandım.Aile konusunda sorunum yok allaha şükür biraz daha evde otursam iteleyecekler dışarı çıkayım diye.Sürekli evdeyim.Otururum yatarım kitap okurum ingilizce çalışırım diyordum yüzde 70 ini yapamadım hevesim kaçtı.Sagolsun arkadaş dediklerim.
Okulu özledim üniversitedeki şehrimdeki arkadaşlarımı özledim.İnsan bir boşluga düşüyor yapacak bişey olmayınca.

Bunca zamandır bütün yaz evde olurdum. 2 ay boyunca bir sağ lobuma bir sol lobuma yatarak, kitap okuyarak, film izlemekten başım ağrıyarak vakit geçirirdim. Bu yaz evlenince oraya buraya mecburi ziyaretler başladı. O bomboş zamanlarımı özlüyorum, iş yok güç yok, yemek ve ev işi derdi yok...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…